Pesti Srácok

Forró drót

Pikó Andrásék villanyáramot loptak, majd hazudtak erről

Csibra Tibor Forró drót 2019 szeptember 23.
Engedély nélkül, jogtalanul vételezték a villanyáramot azon a rendezvényen, amelyen Pikó András is részt vett a hétvégén; az illetékesek épp a szabálytalanság miatt döntöttek úgy, hogy megszüntetik a szolgáltatást – közölte hétfőn a Józsefvárosi Gazdálkodási Központ Zrt. Az engedély nélküli, jogtalan vételezés jelentése a köznyelvben az, hogy lopták az áramot (illegális volt az áramirány), a hivatalos személyeknek – kerületőröknek – azonban nyilván tartaniuk kell magukat a hivatalos nyelvezethez. A gazdálkodási központ közleményében arra is felhívta a figyelmet, hogy a korábbi gyakorlatnak megfelelően ezután is biztosítják az áramvételezést előzetes egyeztetés után minden rendezvényszervező számára, a szabályokat azonban a biztonsági szempontok miatt is mindenkinek be kell tartani. Ugyancsak kiemelték, hogy a sajtóban megjelent állításokkal szemben az áramvételezést sem kerületőr, sem közterület-felügyelő nem engedélyezte és nem segítette. Tehát akkor összegezzük: nem az Orbán küldte oda álruhás pribékjeit, hogy a hosszabbító kihúzásával fojtsák a szót az önmaga megélhetéséért ellenzékért és a világbékéért küzdő Pikóba, hanem a kerületőrök észrevették, hogy Pikóék lopják a villanyt, és ezért kötelezettségeiknek eleget téve kihúzták a dugót.

Csomortányi a karlendítős fotót "ízléstelen facebookos manipulációnak" nevezte

PPestiSrácok.hu Forró drót 2019 szeptember 23.
Karlendítős kép jelent meg az egyik közösségi portálon Csomortányi Istvánról, az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) elnökéről. Csomortányi a képet egy fiatalkori fotójának a felhasználásával készült "ízléstelen facebookos manipulációnak" nevezte, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) szóvivője viszont lemondásra szólította fel a politikust.

Karácsonynak még a rágcsálóirtás miatti bizottsági ülés összehívása sem ment szabályszerűen

PPestiSrácok.hu Forró drót 2019 szeptember 23.
Karácsony Gergely, a baloldali pártok főpolgármester-jelöltje, Zugló polgármestere, bizottsági tag képes volt arra, hogy – idén először megjelenve a testület ülésén – rávegye képviselőtársait, hogy a szerződésmódosítást ne szavazzák meg, napirendre se vegyék. Ez újonnan bebizonyítja alkalmatlanságát a város vezetésére.

Fidesz: A "bevándorláspártiak" mielőbb át akarják nyomni a migránskvótát a tagállamokon

PPestiSrácok.hu Forró drót 2019 szeptember 23.
A "bevándorláspártiak" mielőbb át akarják nyomni a migránskvótát az európai uniós tagállamokon – jelentette ki a Fidesz-frakció szóvivője hétfői, budapesti sajtótájékoztatóján. Halász János úgy fogalmazott: a távozó bevándorláspárti Európai Bizottság és a vele szövetséges erők kényszerpályára akarják állítani a tagországokat és a novemberben felálló új brüsszeli testületet.

Újabb lengyelországi amerikai bázisról ír alá nyilatkozatot Duda és Trump

PPestiSrácok.hu Forró drót 2019 szeptember 23.
Újabb lengyelországi amerikai bázisról ír alá nyilatkozatot Andrzej Duda lengyel és Donald Trump amerikai elnök hétfőn, New Yorkban – közölte a lengyel elnök kabinetfőnöke. A két elnök találkozójának napirendjén részben azok a témák szerepelnek, amelyekről szeptember elején tárgyaltak volna Varsóban. Trump akkor a Floridát fenyegető hurrikán miatt elhalasztotta látogatását.

Megújul a Nyugati pályaudvar is

PPestiSrácok.hu Forró drót 2019 szeptember 23.
A kritikus állapotú tetőszerkezet javításával veszi kezdetét a Nyugati pályaudvar történelmi állomásépületének felújítása. A munkálatok idejére, fél évre lezárják a pályaudvar Gustave Eiffelhez köthető fém-üveg csarnokát, amely beázik, ezért a teljes héjazatot kicserélik és a szerkezetét is megerősítik. A Keleti pályaudvaron a nyáron kéthetes felújítás volt, akkor megszüntették a városképet elcsúfító bódékat. A Nyugati és a Déli esetében a kormány jelenleg is vizsgálja a föld alatti összekötés lehetőségét. Ha ez megvalósulna, az gyökeresen átalakítaná nemcsak a főváros, de a teljes magyar vasúti hálózat működését, akár egy évszázadra befolyásolva az ország közlekedési lehetőségeit.

Balog Zoltán református lelkész kapta idén a Tőkés-díjat

PPestiSrácok.hu Forró drót 2019 szeptember 22.
Balog Zoltán református lelkész, a Polgári Magyarországért Alapítvány kuratóriumának elnöke, korábbi emberierőforrás-miniszter kapta idén a Tőkés-díjat. Az elismerést az ünnepi istentisztelettel egybekötött nyilvános kuratóriumi ülésen adták át vasárnap a kisvárdai református templomban. A Györfi Sándor szobrászművész által készített emlékplakettet Lengyel Szabolcstól, a Tőkés László Alapítvány kuratóriumi elnökétől vette át Balog Zoltán.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!