Világugar
The Fair Right – Transznemű gyerekek és a melegbár (Videó!)
Csodálatos Desmondot és Lactatia Királynőt már láthattátok egy korábbi Fair Right-videóban, ugyanakkor a téma még mindig, és sajnos már megint aktuálissá vált. Mit keres a tízéves Desmond egy melegbárban? Ki engedte be oda, és főleg miért táncol az ott szórakozó közönség előtt? Miért sminkel nővé egy nyolcéves kisfiút egy Hófehérkévé sminkelt férfi, akinek a helyszínen a herceg meg is kéri a kezét? Hogy lesz valakiből transzgyerek, és mi a fenét keres Magyarországon egy homoszexualitást propagáló mesekönyv? Nézzétek meg a The Fair Right videóját!Soros képezte ki „európai alapjogokból” Jourovát
2016 áprilisában a biztos asszony Monika Ladmanova melegjogi aktivistával, a prágai Soros-alapítvány munkatársával konferenciázgatott a migrációról, a Soros által pénzelt Amnesty International European Association rendezvényén. 2018 októberében pedig szintén Monika Ladmanovával, illetve a szintén az amerikai milliárdoshoz köthető Daniel Braunnal találkozott a Soros támogatta Avaaz Foundation eseményén – világított rá az Origo.A Netflix törölte a múltat, de kaptunk helyette gyermekprostitúciót
A magukat liberálisoknak nevező neokommunisták szerint a szólásszabadság és a gyűlöletbeszéd között nagyon vékony a határ. Úgy lehet megkülönböztetni a kettőt, hogy minden a "szólásszabadság" kategóriájába tartozik, amit ők mondanak, és minden automatikusan gyűlöletbeszéddé változik, ami őket sérti/sértette vagy sértheti a jövőben. Még több a témában a PestiTV The Fair Right című műsorában.Újrakezdték Örményország és Azerbajdzsán elfelejtett háborúját?
A világ – és nem mellesleg Európa, és közvetlen környezete is – tele van elfelejtett, befagyott konfliktusokkal, háborúkkal, bizonytalan státuszú megszállt területekkel, el nem ismert államalakulatokkal. A posztszovjet térség is ilyen: Ukrajna egy része már Oroszországé, egy másik része szakadár államként működik, amit tulajdonképpen senki nem ismer el. De létezik és létezni fog az idők végezetéig, a jelen állás szerint. Hegyi-Karabah is egy ilyen zuga a világnak, harmincegy éve van ott valami háború, amit senki nem ért. Csak az biztos, hogy nagyon sok pénzbe kerül és rengeteg szenvedést okoz.Hogyan árulja el Franciaország és a 444.hu a nőket és a fehér embert! (frissítve)
Franciaországban a fehér nők zaklatása, bántalmazása teljesen megszokott hétköznapi jelenség. Fehér nő a franciáknál korábban szokásos öltözékben sem Párizs, sem egy csomó másik város számtalan negyedébe be sem mehet. Már amennyiben élni akar. Az ilyen eseményekről azonban nem szabad beszélni, ha egy-egy eset be is kerül a "hivatalos" sajtóba, egészen elképesztően érdekes stílusban folyik róla a diskurzus. Ezek a "sajnálatos események" egyre gyakrabban "csapnak ki" azokba a városrészekbe is, ahol még él a közbiztonság illúziója. A 444.hu-nak hála megismerhettünk egy ilyen eseményt, és azt is, hogy egy igazi liberális sajtótermék hogyan ír erről.The Fair Right – Öt tipp, hogyan lehetsz rasszizmus-ellenes (Videó!)
A Black Lives Matter mozgalom egyre csak növekszik, Amerika-szerte robbannak ki spontán tüntetések a legapróbb rendőri intézkedés miatt, merthogy ma már tilos igazoltatni egy feketét, letartóztatni meg egyenesen botrányos, még akkor is, ha egy késsel rohan a rendőr felé. Ebben a videóban ennek a mozgalomnak az elméleti oldalát taglaljuk, az ideológiát, ami mögötte van. Ibram Xolani Kendi, polgári nevén Henry Rogers bölcsességei kerülnek terítékre és a merész elmélete, mIszerint az emberek alapvetően két csoportra oszthatóak: rasszistákra és rasszizmus-ellenesekre.Vlagyimir Putyin kifejezetten pozitív hangvételű, az együttműködésre koncentráló beszédet mondott az ENSZ-közgyűlésen
Öt év után ismét beszédet mondott Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden, az ENSZ-ben, a Közgyűlés 75., jubileumi ülésszakán. A világ második katonai hatalmának vezetőjeként és a világgazdaság jelentős szereplőjeként Putyin beszédének hasonló hangsúllyal kellene megjelennie a nyugati sajtóban, mint mondjuk az amerikai elnökének, de ez nincs így. Az ENSZ ugyan egy sóhivatal, de az oroszok talán még komolyabban is veszik, mint a nyugati államok. Ha Putyin Oroszországa nem is olyan erős játékos a világpolitikában, mint az egykori Szovjetunió, rossz szokásunk, hogy nem figyelünk rá és ellenfelei propagandája alapján ítéljük meg. És Putyin nagyon más beszédet mondott, mint öt évvel ezelőtt.Egy valódi diktatúra hétköznapjai Fehéroroszországban - "A mi brandünk"
Talán nem tanulság nélkül való a magukat diktatúrába képzelő polgártársaink számára bemutatni, hogy egy igazi diktatúrában, egy „hibrid rendszerben” milyen dolgok is történnek a tüntetőkkel, az ellenzékiekkel. Fehéroroszországban talán követendő példaként tekintenek a tömegoszlatás 2006-os, Gyurcsány Ferenc által „jogszerűnek és arányosnak” tekintett technikáira. Mindenesetre nem könnyű eldönteni pusztán a sérülések alapján, hogy jogszerűen és arányosan okozták őket Gyurcsány rendőrei, vagy egy diktátor pribékjei az elkövetők. Ezt a döntést kénytelenek vagyunk az olvasóra bízni.Szijjártó Péter a PestiTV-ben: Mi vagyunk Európa jövője! (Teljes interjú!)
Donald Trump amerikai elnök barátként tekint Orbán Viktor magyar miniszterelnökre – jelentette ki a PestiTV-nek adott exkluzív interjúban Szijjártó Péter magyar külügyminiszter. Kérdésünkre úgy fogalmazott: Orbán és Trump két erős vezető, erős víziókkal, a világpolitika legfontosabb kérdéseit azonosan közelítik meg. Szijjártó Péter elárulta: az amerikai elnök és az amerikai adminisztráció tisztelettel és nagyrabecsüléssel tekint a magyar kormányra. Hozzátette: fogadna Trump győzelmére, mint ahogy az sem kérdés, hogy Európa jövőjét itt, Közép-Európában, a V4-ek vezetésével írjuk.Botrány Amerikában, Trumpnak lett igaza: Soros emberei a Fox News-nál is jelen vannak
Óriási a felháborodás Amerikában, miután kiderült, hogy az objektív csatornaként ismert Fox News-nál is dolgoznak olyan munkatársak, akik Soros György emberei. Bár Donald Trump elnök a CBN-nek adott interjújában korábban már utalt rá, hogy ő nem igazán elégedett a Fox News-zal – akik szinte hajtóvadászatot indítottak ellene néhány műsorban –, a közvélemény számára igazán csak most vált világossá, Trump miről is beszélt valójában.Putyin elé járult Lukasenka, a belaruszok sorsa az orosz elnök kezében van?
Lukasenka Ceausescu, Duce, vagy XVI. Lajos sorsát követi? Esetleg Napóleon a példaképe? Alapvető fontosságú Magyarország számára a posztszovjet térség stabilitása. Ezért időről időre közlünk olyan írásokat, amelyek nem a nyugati, amerikai és nyugat-európai prekoncepciók alapján tekintik át a térség folyamatait.A TikTok lenyomja Európát
Vajon Věra Jourová használja-e rendszeresen a TikTok alkalmazást? Vajon az Európai Bizottság alelnöke, aki üdvözölte a videómegosztó mögött álló kínai tulajdonosok döntését, miszerint csatlakoznak az unió online magatartási kódexéhez, belekukkantott-e valaha az ott folyó kulturális és szellemi környezetszennyezésbe? Vajon van-e gyermeke, aki naponta lóg a TikTok (szenny)csatornákon? Mert attól, hogy a dokumentum tiltja a rasszista tartalom megosztását (ami alapvető elvárás), még a közösségi oldalról ugyanúgy áramlik a mocsok. A kínai alkalmazás ráadásul alkalmas a személyes adatok illegális megszerzésére, így nagyon úgy tűnik, hogy a globális szinten már küzdeni képtelen uniós bürokrácia megelégszik a minimummal: a rasszizmus rossz, a többire úgysincs befolyásunk. A gyermekek lelki egészsége pedig megy a levesbe. Nem is beszélve arról, hogy a TikTok mára a pedofilok „vadászterülete” lett. Ahogy a magyar miniszterelnök fogalmazott: Európa bajban van…Navalnij túl önálló lett, ezért kellene meghalnia? – Az oroszok szerint a politikust saját „bábmestere” unta meg
Közismert tény, hogy Alekszej Navalnij Vlagyimir Putyin legismertebb politikai ellenfele, és az is, hogy valaki megmérgezte. Az azonban elgondolkodtató, hogy kinek állt érdekében a gyilkosság és miért, miben hibázott. A Nyugat és Amerika szerint az oroszok állnak a gyilkossági kísérlet mögött, az oroszok álláspontja más: szerintük éppen saját támogatóinak lehetett egyre kellemetlenebb Navalnij, aki önállósította magát. Az amerikai verziót már ismerjük. Szerzőnk, az orosz ügyekben igen jártas Erdélyi E. Péter összeszedte a PS-nek, mit gondolnak erről az oroszok. A cikkből kiderül, hogy milyen oligarchák álltak Navalnij mögött, és miért lett a számukra egyre kényelmetlenebb. Bizonyos szakértők szerint ezek az emberek hoztak szakrális áldozatot Navalnijjal. A Nakanune.ru egykori emigrációs lap egyenesen így fogalmaz: „A történet kulcsfigurája Vlagyimir Asurkov – az az ember, aki valójában létrehozta az >Alekszej Navalnij< nevű projektet, és monetizálta azt, most pedig úgy döntött, hogy felszámolja saját agyszüleményét.” A Navalnij-ügy orosz nézőpontokból.Érzékenyítés: a leszboszi gyújtogatók elérték céljukat – Mikor tör ki a következő balhé?
Míg korábban Leszbosz a turizmusról, a fényűző szállodákról, a homokos tengerpartról és a gondtalan kikapcsolódásról volt híres, mára ez igencsak megváltozott, hiszen itt található Európa egyik legnyomorúságosabb menekülttábora, a Moria, ahol az illegális bevándorlók túlzsúfoltan élnek, arra várva, hátha valamelyik európai ország befogadja őket. Az eredetileg 2800 főre tervezett Moria tábor jelenleg csaknem 13 ezer embernek ad otthont. Szeptemberben elszabadultak az indulatok: a koronavírus-járvány miatt több migráns is karanténban van elhelyezve a táborban, ráadásul a napokban – feltehetőleg gyújtogatás miatt – tűzvész pusztított a Moriában. A pánikoló bevándorlók kitörtek a táborból és most a festői szigeten táboroznak, gyakran a forgalmas utak szélén. Több nyugat-európai ország jelezte: befogad néhányat közülük, úgyhogy ha valóban gyújtogatás történt, a tettesek elérik céljukat, és ez egyben azt is előrevetíti, hogy nem ez lehetett az utolsó ilyen eset.A világsajtó top hírei között szerepel a magyar haderőfejlesztés
Óriási szenzációnak számít a magyarországi Lynx harcjárművek gyártása – legalábbis ez derül ki a bejelentést követő nemzetközi sajtóvisszhangból. Csütörtökön szinte futótűzként járta be a világot annak a gigantikus hadiipari high-tech beruházásnak a híre, amit a magyar kormány és a német Rheinmetall vegyesvállalat Zalaegerszegen valósít meg.Hollywoodban új szintre lépett az érzékenyítés: ha "csak" fehér vagy, nem jár az Oscar-díj
Hollywood a nyílt diszkrimináció útjára lépett: a numerus clausus-hoz kísértetiesen hasonló szabályt fogadtak el a napokban. Az erről szóló bejelentés óriási szenzációnak minősült – legalábbis a liberális berkekben – 2024-től ugyanis ahhoz, hogy egy alkotás a „legjobb film” kategóriában kiérdemelje az arany szobrocskát, nem elég maradandót alkotni, van ennél fontosabb kritérium is, méghozzá a kisebbségi kvóta. Nézzük, mit is jelent ez valójában.Lukasenka végzete, avagy az orosz anyácska ölelése – Nemzetközi háttéralku tarthatja hatalomban a fehérorosz vezetőt?
Lukasenkának az lett a végzete, hogy bár az oroszok támogatására építette rendszerét, mégsem volt hajlandó teljesen alávetni magát. Kinevelt egy nyugatbarát réteget, amely most ellene fordult, és hirtelen két tűz közé került. Mi lehet a játszma vége? A fehérorosz diktátor most Bástya elvtársnak tűnik, mintha elszaladna mellette a világ. Vendégszerzőnk, Erdélyi E. Péter orosz és fehérorosz szakértőket kérdezett a sakkjátszma hátteréről, illetve a lehetséges forgatókönyvekről. A legvalószínűbb, hogy a nemzetközi háttéralkunak megfelelően Lukasenka még egy évig maradhat. De mi lesz utána?Lukasenka, aki tsz-elnökként irányította az országát — Exkluzív anyag Európa utolsó, “feleslegessé vált” diktátoráról (1.)
Mi történik Fehéroroszországban? A Majdan folytatása? Vagy valami más. Szerzőnk, Erdélyi E. Péter orosz és ukrán elemzőket kérdezett a helyzetről. Egyben mindannyian egyetértenek: Lukasenka egy maradi diktátor, akinek mennie kell. Van, aki szerint egy tsz-elnök szellemi szintjén van, más azt emeli ki, hogy míg a Nyugatnak régóta célja a leváltása, és Fehéroroszország NATO-hoz csatolása, addigra most már Putyin is elfordult tőle. Lukasenka teljesen eltávolodott a valóságtól, és mivel hajlamos az erőszakra, akár véres végjáték is következhet.Kisgyermekeket is zaklatnak már Biden és a BLM neokommunista támogatói – Dezse Balázs videóblogja
Emlékeznek még Nick Sandmannre? A fiúra, akit a Trump-sapkája miatt támadott egy éven át a haladó média? A fiatalember most beperelte a CNN-t, a pert meg is nyerte. Beszélt a republikánusok szokásos konferenciáján is, ami ismét heves érzelmeket váltott ki azokból, akik tudják, hogy a konzervatív oldalnak van igaza. Mindeközben egy kisfiút is megtámadtak Joe Biden és a BLM támogatói az USA-ban, mert szintén egy piros sapka volt rajta; az édesanya videóra vette az esetet. Többek között ezekről is beszélgettünk Varga Ádám kollégámmal ezen a héten.A német kormány 8,5 millió eurót fordít észak-afrikai mecsetek LED-es világítással történő felszerelésére
A német kormány a megújuló energiák támogatására írt ki pályázatot – marokkói mecsetek számára. Igen, Marokkóban található mecsetekről beszélünk. Az AfD (de csak az AfD) szerint természetesen ez az egész projekt nonszensz. Az ellenzéki párt szerint a német kormánynak le kellene állnia a „baloldali, ideológiavezérelt projektek” népszerűsítésével – írja a Junge Freiheit.A fiatalok szerint durván túl lett tolva a feminizmus – Dezse Balázs videóblogja
New York régen menő volt, ma már nem az; hála a balliberális vezetésnek, közel félmillió ember hagyta el a várost néhány hónap leforgása alatt. A polgármester mindeközben csak a BLM-et támogatja és engedély nélkül festeget az aszfaltra. Az amerikai nép azonban lassan talán magára talál; egy felmérés szerint a fiatalok többsége úgy gondolja, hogy a feminizmus túl messzire ment, és egyáltalán nem tud a "mozgalom" támogatókat szerezni a fiatal generáció körében. Ezen a héten arról is szó lesz, hogy milyen lenne egy korábbi önmagunknak elmondani, hogy mi vár majd rá 2020-ban.Az újkori Mengelék brutális támadása: legálissá tennék a "nemváltó" műtéteket a kisgyermekeknél
Hiánypótló és egyben félelmetes videóval jelentkezett az Axióma, akik a hazánkba is egyre nagyobbakat harapó LMBTQ-propaganda gyermekekre veszélyes szegmensét mutatják be. Szinte hihetetlen, hogy ezek a valóságtól elrugaszkodott, öngyűlölő lények identitászavaros gyermekek hormonterápiáját és átoperálását tartják jótékony hatásúnak. Sajnos ez olyan, mint amikor valakinek rendkívül szerencsétlenül alakul az élete, ezért úgy gondolja, hogy egyszerűbb, ha az egész világ hozzá hasonló emberi ronccsá válik, mintha ő gyógyulna meg. Mindig voltak ilyen emberek, ám nagyon ritkán kerültek olyan befolyásos pozícióba, ahol betegségük minden sarát a normális többségre fröcskölhették. Jelenleg itt tart a világ, a normalitás szégyellnivaló, a deviancia és betegség piedesztálon ünnepli magát. Itt már régen nem a melegek és a másság elfogadásáról van szó; egyértelmű és agresszív támadás zajlik világszerte minden emberi, minden normális ellen. Ez az egyelőre törpe kisebbség tisztában van azzal, hogy a társadalmak többsége epét hány tőlük, és a felnőtt emberek nem érzékenyíthetők kellőképpen, ezért itt jönnek képbe a gyermekek. Ezek a lények úgy érzik, hogy egy új, hozzájuk hasonlóan beteg, ám gyurmaként alakítható társadalomra akár még esély is lehet a jövőben, ha időben kezdik a munkát, és 3-4 éves gyermekeket törnek össze a transzgender mozsárban. Ki az az elvetemült, aki kisgyerekeken akar kísérletezni az elmebeteg hóbortjai miatt? Az újkori Mengelék támadása nem kímél senkit sem, még nem késő tenni ellenük!Mérgezés, baleset, betegség? – A Navalnij-ügy ugyanolyan rejtélyes, mint bármi más Oroszországban
Alekszej Navalnij orosz ellenzéki politikus rosszul lett egy belföldi repülőjáraton, amely életének megmentése érdekében kénytelen volt Omszkban kényszerleszállást végrehajtani. Putyin bírálói szerint az ereje és határozottsága bemutatásában sohasem habozó orosz vezetés ilyen látványosan szabadul meg az ellenfeleitől. Annak ellenére, hogy erre sokkal kevésbé feltűnő és kevésbé radikális módszerek is a rendelkezésére állnak. És persze az a kérdés is felmerül, hogy kinek lehet még érdeke a Németország által azonnal befogadott és VIP-ként kezelt Alekszej Navalnij kikapcsolása a politikai és gazdasági játszmákból? Oroszország mindig is rejtélyes volt Európa számára.Itt van minden infó a fehérorosz elnökválasztásról (PS-Összefoglaló!)
Múlt vasárnap tartottak elnökválasztást Fehéroroszországban, ahol a hivatalos adatok szerint a 26 éve regnáló elnök, Aljakszandr Lukasenka győzött. Az eredményt azonban nem fogadták túl lelkesen Minszkben, ahol utcai zavargások kezdődtek, melynek során a rohamrendőrök rendszeresen szembekerültek a tüntetőkkel, akiket könnygázzal és gumilövedékkel próbáltak feloszlatni. Egyes sajtójelentések szerint a rendőrök parancsot kaptak arra is, hogy ha szükséges, használjanak éles lőszert. Az ellenzék vezetője, Szvjatlana Cihanouszkaja egy hétfőn közzétett videoüzenetében kijelentette, készen áll, hogy vállalja a felelősséget és vezesse Fehéroroszországot, bár ezt némiképpen nehezíti, hogy Litvániába menekült. A választás győzteseként ismét hatalomra került Lukasenka azonban egyáltalán nem tűnik úgy, mint aki szívesen átadná a helyét, sőt, azt is leszögezte, hogy új választásokat egészen biztosan nem írnak ki – bár ezt több uniós tagállam is sürgette volna. Közben Szijjártó Péter kijelentette: Magyarország a lengyel álláspontot támogatja, mely szerint meg kellene ismételni a fehéroroszországi választásokat.Ajánljuk még

































