Pesti Srácok

Világugar

A Mátrixból jöttek a transzneműek – Dezse Balázs videóblogja

Dezse Balázs Világugar 2020 augusztus 16.
Hogyan lett a Mátrix című film egy transznemű-hasonlat? Úgy, hogy a szereplők a filmben egy olyan világban élnek, ahol valójában nem érzik jól magukat, majd hosszas vívódások árán eljutnak oda, ahová tartoznak, ahol még akkor is jobb, ha nincs feltétlenül béke. Ezen a héten erről és ehhez hasonló őrületekről beszélgettünk Sayfo Omarral, a Demokrata szerkesztőjével, akivel megvitattuk az új orosz Covid-vakcinát is, de szóba került Fehéroroszország is.

A kriminológia tudománya is behódol a BLM-nek?

PPestiSrácok.hu Világugar 2020 augusztus 16.
Az Egyesült Államokból kiinduló rendőrellenes mozgalom első hulláma szerencsére nem nagyon lépett túl az USA határain. Bár a Black Lives Matter mozgalom Nyugat-Európában, sőt, kimutatható fekete lakossággal nem rendelkező országokban is támogatókra talált, a rendőrség feloszlatását az óceán ezen oldalán még az őrültek közül is csak kevesen követelték. Azonban ahogy Amerikában egyre hangosabban és egyre erőszakosabban követelik a liberális politikai körök is a rendőrség finanszírozásának megvágását, vagy akár szélsőséges esetben a feloszlatását is, a hóbort külföldön is támogatókra kezd találni. Ha pedig az amerikai liberális elit valamit jó ötletnek tart, a "nyugati tudományos világban" is biztosan lesz követője a dolognak. Így szállt ki Kanada legnagyobb kriminológiai tanszéke az ottawai rendőrség mögül.

Ötéves, bicikliző kisfiút lőtt fejbe ez a szörnyeteg! – A BLM és a ballib sajtó hallgat

Pilhál Tamás Világugar 2020 augusztus 15.
A mindössze ötéves Cannon Hinnant a házuk előtt biciklizett az észak-karolinai Wilson településén, amikor a szomszéd házból kilépett egy Darius Sessoms nevű élőlény, és közvetlen közelről fejbe lőtte a kisfiút, aki később meghalt. A szörnyeteg elmenekült, de egy nappal később elfogta a rendőrség. Ez a horrortörténet idehaza egyetlen balliberális médium számára sem hír; egész egyszerűen nem érdekli őket az ötéves kisgyermek élete, mivel ő nem egy visszaeső, drogos bűnöző, mint George Floyd, ráadásul fehér a bőre – míg gyilkosáé fekete.

Még a jelenlétünket is megköszönték – Beszámoló a Baptista Szeretetszolgálat bejrúti missziójáról

SMSusánszky Mátyás Világugar 2020 augusztus 14.
Meg kell emelnünk a kalapunkat, hiszen a négyezer vagy talán még annál is több sérültet gyakorlatilag egy-két napon belül ellátták – számolt be a Baptista Szeretetszolgálat két tagja bejrúti ötnapos missziójuk tapasztalatairól. A pénteki sajtótájékoztatón elmondták: tapasztalataik szerint a városban mindenki azzal foglalkozott, hogy ellássa a sérülteket, hogy ételt tudjon adni azoknak, akiknek nincsen, hogy helyet találjanak a 280 ezer fedél nélkül maradt lakónak, és hogy feltakarítsák a romokat. A Szeretetszolgálat két tagja öt napot töltött humanitárius segítségnyújtás keretében Bejrút robbanás sújtotta területén, és mintegy 10 millió forint értékben vittek orvosi eszközöket, gyógyszereket, illetve helyben állítottak össze segélycsomagokat.

Miért is akarta Trump elhalasztani a novemberi elnökválasztást?

Bokor Gábor Világugar 2020 augusztus 12.
Nagy összegben lehetne fogadni arra, hogy a 2020-as év Amerikában, ha eddig még nem volt elég szürreális és tragikus, fog még további abszurd meglepetésekkel is szolgálni. És ebből a novemberi elnökválasztás sem fog kimaradni. Donald Trump júliusban pedzegette először, hogy a járvány, a sokak által kritizált levélszavazás és a most bevezetésre kerülő online szavazás hiányosságai miatt célszerűbb lenne elhalasztani az elnökválasztást. A voksolás megkezdéséig még bő két hónap van hátra, de nincs sok – sem politikai, sem jogi – esély arra, hogy elhalasszák azt tavaszra. Hiába szólnak jó érvek mellette, hiszen addigra talán a járvány is csitul, illetve talán kijavíthatják azokat a hibákat a szavazási rendszerben, ami miatt most kétséges annak tisztasága és biztonságossága. A Demokrata Párt politikusai természetesen ódzkodnak a gondolattól, hogy el legyen tolva a választás időpontja, hiszen a felmérések szerint jelöltjük, Joe Biden vezet Trump előtt, valamint a rendszerhibák is az ő számukra lehetnek kedvezőek.

Polgárháborús helyzet van Minszkben, a kormány parancsára már az internet sem elérhető Fehéroroszországban

Bokor Gábor Világugar 2020 augusztus 11.
Egyre durvább a helyzet Fehéroroszországban, ahol a vasárnapi elnökválasztást követően szabadultak el az indulatok. A Minszkben utcára vonuló embereket brutális rendőri intézkedésekkel próbálták megfékezni, kedden délután pedig már letartóztatott újságírókról is érkeztek hírek. Kora este brit lapok arról számoltak be, hogy az országban elérhetetlenné vált az internethálózat, az emberek WPN-en keresztül próbálják tartani egymással a kapcsolatot. A szolgáltatók elnézést kértek az okozott kellemetlenségért és azt állították, nincs közük a rendszerhibához. Az internet hiánya sem szabott gátat azonban annak, hogy több ezren követeljék a frissen megválasztott (?) elnök lemondását. A demonstrálók és a rendőrök közötti összecsapásról több videó is látható a közösségi oldalakon, ahol egyes felhasználók arról írnak: a rohamosztagosok célzott lövést is leadtak már. Közben a fehérorosz kormány visszautasította azokat a külföldi bírálatokat, amelyeket azért kapott, mert a hatóságok erőszakot alkalmaztak a feltételezett elnökválasztási csalások miatt tiltakozókkal szemben, a külügyminisztérium pedig elfogadhatatlannak nevezte a számos európai ország által megfogalmazott kritikát.

A fehér, heteroszexuális keresztények törölték el a rabszolgaságot – Dezse Balázs videóblogja

Dezse Balázs Világugar 2020 augusztus 10.
A libernyákok elfelejtik megemlíteni, hogy a fehérek törölték el a rabszolgaságot, ahogy arról sem beszélnek, hogy nem lettek transzneműek öngyilkosok csak azért, mert Donald Trump lett 2016-ban az Egyesült Államok elnöke. A múlt héten amúgy New York demokrata polgármestere nagy bajba került, mert kiderült: nem volt engedélye a "Black Lives Matter" feliratra a Trump Tower előtt. Az akció egyébként kísértetiesen hasonlít ahhoz, amit Karácsony Gergely csinál Budapesten. Ezeket beszéljük ki ezen a héten Szabó Gergővel, a PestiSrácok.hu munkatársával.

A Magyarországon élő feketék bíznak benne, hogy a BLM győzedelmeskedik a magyarok "idegengyűlölete" felett - Elemző riportot írt a magyar rasszizmusról a Politico

Forró drót 2020 augusztus 7.
A Magyarországon élő, ösztöndíjjal itt tanuló feketék mindennap elszenvedik az országban uralkodó rasszizmust, de most nagyon bíznak a Black Lives Matter mozgalomban és annak nemzetközi hatásaiban – írja a Politico. A cikk szerint George Floyd halála és az azóta kirobbant események a magyarországi afrikaiakban is felerősítették azt az érzést, mennyire nehéz is a helyzetük ebben az országban. Az amerikai politikai lap magyar szerzője által készült összefoglalóban szociológusok, egyetemi oktatók, kutatók szólalnak meg, akiknek szakterülete az idegen kultúrák és a migráció, továbbá magyar egyetemeken tanuló, itt diplomát szerzett afrikaiak is elmondják saját tapasztalataikat. Az általuk tapasztalt hátrányos megkülönböztetést, annak felerősödését a 2015-ös menekültválsághoz vezetik vissza. A riport szembeállítja egymással a hazánkban a '60-as évek óta sikerrel működő ösztöndíjprogramot – amelynek keretében évente több száz, több ezer külföldi kap lehetőséget, hogy itt tanuljon –, a magyar kormány afrikai országokat segítő programját és a 2015 óta fennálló bevándorlás-ellenes kormányzati politikát. A kettő pedig a riportban megszólalók szerint nem fér össze egymással.

Összefogott a világ Libanon megsegítéséért - Bejrútot katasztrófa sújtotta várossá nyilvánították (összefoglaló!)

TFTisóczki Flóra Világugar 2020 augusztus 5.
Libanon fővárosában, Bejrútban kedd este történt robbanás, amelynek több ezer sebesültje és már száznál több halottja van. Magyarország Orbán Viktor miniszterelnök javaslatára 1 millió eurót ajánl fel az Antióchiai Szír Maronita Katolikus Egyház számára. Azbej Tristan, a Miniszterelnökség üldözött keresztények megsegítéséért felelős államtitkára szerint rövid távon életmentő segítségre van szüksége Libanonnak a bejrúti robbanás után. A robbanás a bejrúti kikötő körzetében történt, ott, ahol több robbanóanyag-raktár – más források szerint vegyianyagraktár – található. Bejrútot katasztrófa sújtotta várossá nyilvánították és gyásznapot hirdettek. Összeállításunkban elolvashatja, mi történt és milyen szörnyű pusztítást végzett a robbanás.

Nem egyértelmű, vezet-e Trump a kihívója előtt - Három hónap van hátra a választásokig

Bokor Gábor Világugar 2020 augusztus 4.
Donald Trumppal és az elnök novemberi esélyeivel foglalkozik kiemelten az elmúlt napokban az amerikai média. Mindenkit az érdekel, van-e esélye újrázni, vagy esetleg a Demokrata Párt jelöltje, Joe Biden lesz az új elnök a tengerentúlon. Erre a kérdésre szinte lehetetlen válaszolni, hiszen ahány közvélemény-kutató, annyi eredmény és mint ismert, ezek a szervezetek nem függetlenek, így biztosnak egyik kutatás sem mondható. Akkora az eltérés, hogy míg egyes baloldali kutatók azt állítják, Trumpnak semmi esélye és Biden már nagyon vezet, addig egy jobboldali intézet által publikált kutatás szerint nem is Biden, hanem Donald Trump van előrébb. Ami biztos, hogy a végeredmény majd novemberben kiderül. Négy évvel ezelőtt is látható volt, hogy mennyire túlmérték egyesek Hillary Clintont, aztán mekkora megdöbbenés volt a balliberális szerveknél a végeredmények láttán.

A Google anyacégének vezérigazgatója beismerte, hogy egyes honlapokat önhatalmúan helyeznek feketelistára

PPestiSrácok.hu Világugar 2020 augusztus 3.
Úgy tűnik, a Google nemcsak a Breitbart című portál keresési találatait korlátolta le a platformján. A Daily Caller nevű amerikai konzervatív portál főszerkesztője Twitteren közölte, hogy hasonló jelenségeket tapasztaltak – számolt be a V4NA hírügynökség. Mint ismert, ezt portálunk a saját bőrén is megtapasztalhatta: a PestiSrácok.hu szerkesztőségének a Google elleni demonstrációján több ezren vettek részt, miután az első, kurtán-furcsán végrehajtott virtuális megsemmisítésünk után indoklás nélkül törölték az újraindított Youtube-csatornánkat is. Naiv dolog lenne azonban azt hinni, hogy mi vagyunk az egyetlen jobboldali portál, amely az elmúlt évek során komolyabb támadásnak lett kitéve a keresőóriás által. 2017-ben az önkényesen szélsőjobboldalinak kikiáltott Breitbartot is megpróbálták letörölni az internetről úgy, hogy megpróbálták kiszorítani a portált a reklámszolgáltatásokból. A kísérletük csúfos kudarcot vallott, de érdemes az ilyesmire emlékezni egy olyan időszakban, amikor éppen azok lehetetlenítenék el a szólásszabadságot, akik a leghangosabban hirdetik azt.

Illés Boglárka: A józan észt ne engedjük zárójelbe tenni – Dezse Balázs videóblogja

Dezse Balázs Világugar 2020 augusztus 2.
Mi marad a liberálkommunistáknak, ha már nem lesz mit felgyújtani, mert a városaik már porig égtek? Milyen hatással vannak Kelet-Európában a fiatalokra azok az eszmék, amelyek az Egyesült Államokban kirobbantották a káoszt? Ezekre a kérdésekre keressük a választ Illés Boglárkával, a Fidelitas elnökével ezen a héten, és szokás szerint meghallgatjuk a tengerentúli influenszer barátaink véleményét is.

A csendes többség szavazataival nyerhet Trump

VIVarga István Forró drót 2020 július 29.
Donald Trump elnök az év elején még stabilan vezetett a közvélemény-kutatásokban, és úgy tűnt, hogy simán megnyeri a novemberi elnökválasztást. Ám kitört a koronavírus-válság, amely hatalmas munkanélküliséget okozott, a Black Lives Matter mozgalom pedig az USA számos városában zavargásokat robbantott ki. A kaotikus amerikai helyzetben a mainstream média azt sulykolja, hogy biztos Joe Biden demokrata jelölt győzelme. De emlékezzünk, hogy 2016-ban is ezt harsogták Hillary Clinton kapcsán, és aztán mégis Trump győzött. Ha most valaki jobban megnézi a közvélemény-kutatásokat és a választási térképet, akkor rájön, hogy Donald Trump most is nyerhet. Tegyük még hozzá, hogy Biden nem jó jelölt, senki sem szereti igazán – még a demokraták sem –, és feltehetően kissé szenilis.

Újra lángokban áll Amerika - Égő Trump-zászlóval őrjöngtek a "békés" vandálok - Marx rezonál New York polgármesterében

Bokor Gábor Világugar 2020 július 27.
Nem csitulnak a George Floyd halála miatt indult tüntetések a tengerentúlon. Több amerikai nagyvárosban erőszakossá váltak a megmozdulások, az ország nyugati részén lévő Portlandben és Seattle-ben is rendőrökre támadtak a vandál demonstrálók, akik amúgy a béke miatt vonultak utcára. Az egyik tüntetésen a papíron a fekete életekért utcára vonulók Trump-zászlót gyújtottak fel, máshol robbanóanyagot dobtak a rendőrökre. A helyzet odáig fajult, hogy New York polgármestere bevallotta, benne Karl Marx szavai rezonálnak.

Lézerrel vakítják meg a rendőröket az USA-ban – Dezse Balázs videóblogja

Dezse Balázs Világugar 2020 július 26.
Ezen a héten Kovács Istvánnal az Alapjogokért Központban beszélgettünk a haladók dolgairól. Természetesen szó volt az amerikai zavargások legkaotikusabb pontjáról, Portlandről, ahol például lézerfényekkel vakítják meg a rendőröket az anarchisták, akik egyébként a saját édesanyjukat használják élő pajzsnak(!). Szó esett arról is, hogy az USA-ban indult egy remek kezdeményezés, amely arra hívja fel az adományozók figyelmét, hogy nem kellene liberális egyetemeket támogatnia a tehetős konzervatívoknak. Hiszen ezekben az intézményekben olyan fiatalokat nevelnek tömegesen, akik most az utcákon randalíroznak. Kanadában közben embereket tartóztatnak le azért, mert maszk nélkül sétálnak az utcán, miközben az illegális sátortáborokkal semmi problémája nincs a hatóságoknak, az államnak.

Párkányi Eszter az Isztambuli Egyezményről: „Átlátunk a szitán és köszönjük, nem kérünk belőle”

Dezse Balázs Világugar 2020 július 23.
A lengyel munkaügyi miniszter, Marlena Maląg a Maryja nevű lengyel katolikus rádiónak a napokban azt mondta, a kormány kezdeményezi Lengyelországnak az Isztambuli Egyezményből való kilépését, mert lengyel katolikus szervezetek szót emeltek az egyezménnyel beszivárgó genderideológia ellen. Párkányi Eszter, az Alapjogokért Központ elemzője portálunknak kifejtette, hogy „a lengyel társadalom a mai napig hagyományosan nagyon katolikus és konzervatív, a magyarokhoz hasonlóan ők is immunitást építettek ki a kommunizmus alatt a totalitárius ideológiák ellen”. A szakértő hozzátette: „átlátunk a szitán és köszönjük, nem kérünk belőle”.

A képmutató New York Times: rabszolgatartó felmenők, Soros mint szerző és részvényes, a vélemény nem szent – Néhány vezetőnek elege lett

Bokor Gábor Világugar 2020 július 20.
Ahogyan arról már a kora reggeli órákban beszámoltunk, a New York Times (NYT) többségi tulajdonosa, az Ochs-Sulzberger-család felmenői között rabszolgatartók is voltak. Erről a New York Post számolt be hétvégi oknyomozó riportjában. Ez márcsak azért is szép, mert pont a NYT volt az, amelyik nemhogy felkarolta a George Floyd halála utáni tüntetéssorozatot és promózta azt ott, ahol csak tudta, hanem a liberális lap az, amelyik el sem ítéli, hogy a fehérellenes tüntetők leverik a korábbi fehér feltalálók/költők/kereskedők szobrait világszerte. Erre mondják azt, hogy visszanyal a fagyi.

Brigitte Bardot szerint „Franciaországot kasztrált beszariak bandája kormányozza"

PPestiSrácok.hu Világugar 2020 július 20.
Brigitte Bardot francia színésznő éles hangon bírálta azt, ahogy Emmanuel Macron vezeti Franciaországot. Az egykori szupersztár rádióinterjújábankíméletlen őszinteséggel mondta el a francia politikai elit alkalmatlanságáról szóló kritikáját. Bardot csalódottan idézte fel, hogy bár személye Franciaország egyik szimbóluma, ő azonban napjainkra már rá sem ismer saját hazájára. A 85 éves színésznő kemény szavakkal illette a „francia" társadalmat is, amelyről úgy fogalmazott, hogy annak egy jelentős része már nem is a franciákhoz tartozik.

Egészséges heteróként transznemű nővel járni? – Dezse Balázs videóblogja

Dezse Balázs Világugar 2020 július 19.
Ezen a héten is jelentkezünk a külföldi influenszer barátaink legszaftosabb témáival. Ezúttal Huth Gergő, a PerstiSrácok.hu főszerkesztője Dezse Balázs vendége, aki nagyon szeret a rasszizmusról, a transzneműekről, meleg rajzfilmfigurákról beszélgetni. Témánk pedig van bőven, hiszen az Afroamerikai Történelmi Nemzeti Múzeum a “fehérséget” elemzi egy új kiadványában, mivel szerintük még mindig a fehérek által meghatározott életmód dominál az USA-ban, miközben a népszerű Scooby-Doo című rajzfilm egyik főhőse leszbikus lett, illetve megindult a balhézás azzal kapcsolatban, hogy az amerikai jelzőlámpák emberfigurája fehér a gyalogos-átkelőhelyeknél. Ha már itt tartunk, akkor kibeszéljük azt is, heteroszexuális-e az, aki férfiként egy transznemű nővel jár.

Felfüggesztették és rasszistának bélyegezték a rendőrt, aki őrizetbe vett egy feketét Londonban, mert kés volt nála

PPestiSrácok.hu Világugar 2020 július 19.
Felfüggesztettek Londonban egy rendőrtisztet, aki őrizetbe vett egy késsel mászkáló fekete férfit. Az eset nagy port kavart, ugyanis az önjelölt nyugati igazságosztók az előzmények ismerete nélkül kezdték filmezni az őrizetbe vételt annak reményében, hogy egy brit George Floyd-esetnek lesznek tanúi. A londoni incidens végső mérlege tehát, egy késsel sétálgató fekete férfi és egy a jogszabályokat betartató, felfüggesztett rendőrtiszt. Késsel mászkálni az utcán Londonban egyébként természetesen tilos, a rendőrök ezt a törvényt próbálták betartatni. Talán ez az a szintje a tomboló liberalizmusnak, amit mi, normális emberek már sem felfogni, sem megérteni nem tudunk.

Sorosék bejelentették: 220 millió dollárral támogatják a fehérellenes fekete mozgalmakat

PPestiSrácok.hu Világugar 2020 július 17.
Faji egyenlőség címszó alatt Soros György és galerije újra milliószámra önti vagyonát a radikális baloldali szervezetekbe. A Nyílt Társadalom Alapítvány ugyanis a napokban azt jelentette be, hogy 220 millió dollárral támogatják a fekete többségű, a fekete felsőbbrendűség mellett ágáló fehérellenes szervezeteket. Ha a dolgok hátterét vizsgáljuk, elég egyértelműnek tűnik, hogy Sorosnak egyetlen célja van: masszívan beavatkozni az amerikai belpolitikai életbe és megakadályozni, hogy újra Donald Trump legyen az Egyesült Államok elnöke.