Világugar
Izraeli–palesztin háború – A Hamász vezetője szerint nagy győzelem küszöbén állnak (Sokkoló felvételek, frissülő tudósítás!)
Ötezernél több rakétát lőttek Izrael déli és középső részére a Gázai övezetből szombat reggel, fegyveres terroristák tucatjai hatoltak be izraeli településekre – jelentette a helyi média szombat reggel. Ilyen méretű és kiterjedtségű támadásra 1950 óta nem volt példa. A védelmi miniszter azonnali és kemény katonai választ ígér. Az első reakciók az értetlenség hangján szólnak, hogy sem a hírszerzés, sem a hadsereg nem készült fel egy ilyen méretű akcióra, mivel leköti a figyelmüket a belső politikai harc. Közben civileket és katonákat is túszul ejtettek a Hamász terroristái, Benjámín Netanjáhú izraeli miniszterelnök pedig bejelentette, hogy Izrael háborúban áll. A támadást több ország is elítélte. Orbán Viktor úgy fogalmazott: „Izrael népével vagyunk ezekben a sötét órákban”. Novák Katalin köztársasági elnök egy szombati üzenetében Magyarország rendíthetetlen támogatásáról biztosította Izraelt. Szijjártó Péter pedig közösségi oldalán azt írta, Magyarország arra kér minden Izraelben tartózkodó magyar állampolgárt, hogy regisztráljanak konzuli védelemre annak érdekében, hogy a magyar nagykövetség munkatársai fel tudják venni velük a kapcsolatot, és szükség esetén segítséget tudjanak nyújtani. Az Izraelt ért szombati rakétatámadások miatt a Wizz Air felfüggesztette Tel-Avivba tartó és onnan érkező járatait. A Lufthansa, a Swiss, a Turkish Airlines és a LOT légitársaságok is hasonlóan jártak el az izraeli támadások miatt. Szombaton este hivatalosan is bejelentették, hogy rendkívüli ülést tart az ENSZ Biztonsági Tanácsa vasárnap a Hamász palesztin iszlamista szervezet Izrael elleni támadása miatt. Közben Iszmáil Hánije, a Hamász vezetője közölte: a fegyveres palesztin szervezetek a gázai övezeti harcokat Ciszjordániára és Jeruzsálemre is ki akarják terjeszteni. Szavai szerint „nagy győzelem küszöbén” állnak. Benjámín Netanjáhú miniszterelnök felajánlotta az ellenzéki Jaír Lapid előző miniszterelnöknek és Beni Ganc korábbi védelmi miniszternek, hogy csatlakozzanak egy rendkívüli egységkormányhoz, tekintettel a nemzeti válsághelyzetre. (Hasonló lépés a történelemben 1940-ben fordult elő, amikor Winston Churchill összpárti kormányt alakított a német veszély elhárítására.) Az iráni külügyminisztérium szombaton úgy vélekedett, az Izrael elleni támadás a palesztinok önvédelmi cselekedete, és felszólította a muzulmán országokat, hogy támogassák őket jogaik érvényesítésében.Irányítás nélkül sodródik az amerikai kongresszus - Indokolt volt leváltani McCarthy-t?
Kevin McCarthy egy kaotikus januári héten kezdte útját az amerikai képviselőház elnökeként, és kilenc hónappal később egy történelmi bukással fejezte be, amikor ő lett az első házelnök, akit eltávolítottak a posztról. A republikánus többség vezetőjének eltávolítását a republikánusok konzervatív nézeteket valló Szabadság elnevezésű tömörülésének tagja, Matt Gaetz kezdeményezte. A floridai képviselő azután jelentette be, hogy él a házelnök elmozdításának kezdeményezésére vonatkozó jogával, hogy a Képviselőházban a demokraták szavazataival fogadták el az átmeneti költségvetést szombaton.Orbán: "Jogilag megerőszakolták" Magyarországot és Lengyelországot (Videó)
Brüsszelben áll a bál – ezt mondta Orbán Viktor a közösségi oldalára feltöltött videóban. A kormányfő Spanyolországból jelentkezett, ahol az EU-s miniszterelnökök rendkívüli csúcstalálkozóján vesz részt. Azt mondta: Brüsszel újabb pénzek befizetésére akarja kötelezni a tagállamokat, mert még több pénzt akar adni az ukránoknak a háborúra. Hozzátette: itt az ideje, hogy a brüsszeli bürokraták észhez térjenek."Washington mögöttem áll" – Zelenszkij elvitte a show-t a spanyol csúcstalálkozón
Bár az utolsó pillanatig kérdéses volt Volodimir Zelenszkij ukrán elnök részvétele a csütörtökön kezdődő, az Európai Politikai Közösséget (EPC) alkotó országok állam-, illetve kormányfőinek találkozóján, mégis elsőként szólalhatott fel. A csúcstalálkozón egyebek mellett azt hangsúlyozta, hogy az USA teljes támogatását élvezi. Bizodalmát fejezte ki, hogy a legutóbbi amerikai fejlemények, amelyek az Ukrajnát segítő támogatások visszafogására utalnak, csak egy "politikai viharnak" tekinthetők, és az amerikai segítség folytatódik. Az esemény első napján tárgyaltak az örmény–azeri konfliktusról is, bár egyes érintett országok távol maradtak a csúcstalálkozótól.„Bevándorlónak születünk” – Így került Obama és Biden bevándoroltatási programjának üdvöskéje az ENSZ migrációs szervezetének élére
„A migráció a megoldás az elöregedő jóléti államok problémájára, a bevándorlás valódi nyertesei a fejlett gazdaságok” – így összegezhető az ENSZ Nemzetközi Migrációs Szervezete (IOM) nemrégiben megválasztott vezetőjének, Amy Pope-nak a programja, amely komoly nyugtalansággal töltheti el azokat az európai uniós tagállamokat, amelyeket már eddig is komoly nyomás alá helyezett a nemzetközi közösség bevándorláspárti többsége. Alábbi elemzésünkben nemcsak az amerikai demokraták üdvöskéjének fényesen ívelő karrierjét mutatjuk be, de kitérünk arra is, milyen következményekkel járhat, hogy Obama és Biden bevándolást segítő programjának megalkotója az ENSZ migrációs szervezetének élére került.A Soros-hálózat újabb tevékenysége Brüsszelben: az EP-választás előtt a nemzetállamok rovására erősítenék meg az uniót
Van egy érdekcsoport, amely a nyugati civilizációt lecserélné egy egységes, globális civilizációra - hangzott el az Alapjogokért Központ mai sajtótájékoztatóján. Az eseményen az Európai Unió legújabb javaslatáról szólva kiemelték: annak célja, hogy még az EP-választás előtt a nemzetállamok rovására erősítsék meg az uniót. A dokumentum szerzőiről kiderült, hogy köztük a Soros-hálózat is képviselteti magát.Atomtél és hírháború – Mielőtt Ukrajna unalmassá válna, miért ne dobjunk be egy nukleáris gyakorlatot...?
Nukleáris gyakorlatot tartanak Oroszországban, amit több nyugati és hazai lap azzal lengetett be, hogy "atomriadót" rendelt el Putyin. Eközben Ben Wallace teliszájjal szidja saját kormányát, mert azok nem támogatják megfelelően Kijevet, Washingtonban pedig úgy döntöttek, hogy talán mégsem folyósítják a védelmi költségvetés jelentős részét Ukrajnának és inkább kifizetik az amerikai rendőröket (meg persze a Szenátus dolgozóit). Úgy tűnik, a nagy ellentámadás hírértékének csökkenésével a felek kényszeredetten igyekeznek mindent megtenni, hogy a híreket böngésző dél-dakotai olvasó ne felejtse el, hogy azért még tart ez a háború.Németország az erkölcsi lejtőn – Legalizálják a kábítószert
„Németország ezzel egész Európát veszélybe sodorhatja” – ezt a mondatot már gyakran hallhattuk az elmúlt években, elég csak az elhibázott migrációs politikájukra gondolni. Azonban a jelenlegi német balliberális–zöld kormány az országuk erkölcsi és társadalmi romlását még jobban fel szeretné gyorsítani, mégpedig a drogok dekriminalizálásával, elfogadásával. Ennek kapcsán szervezett a Drogkutató Intézet és a Mathias Corvinus Collegium egy kerekasztal-beszélgetést, ahol arról is szó esett, hogy egy ilyen intézkedés milyen hatással lehet Németországon kívül a többi EU-s országra nézve. A beszélgetésre a PestiSrácok.hu is ellátogatott.Bár nem írta meg a balos sajtó, de Trudeau éppen bevezette a Nyugat legelnyomóbb médiacenzúráját
"Botrányos médiatörvényt hozott Kanadában a már-már diktatúrába csúcszó Trudeau-kormány", "Justin Trudeau korlátozza a véleményszabadságot Kanadában" – ezekkel a címekkel kellett volna cikkeket olvasnunk a médiaszabadságért mindig aggódó 444-en és a Telexen, miután a kanadai kormány bejelentette, hogy minden, podcasteket is kínáló online streaming szolgáltatásnak hivatalosan regisztrálnia kell a kormánynál, hogy az engedélyezze a hatósági ellenőrzéseket. Mi ez, ha nem a világ egyik legelnyomóbb cenzúrarendszere? Azon már meg sem lepődünk, hogy mindez a hivatalos magyarázat szerint egy "korszerűsítés", "amely képes alkalmazkodni a változó körülményekhez".Elon Musk keményen beleszállt az ukrán elnökbe – Az ukránok nem hagyták szó nélkül
Elon Musk nem nyeri meg Kijevben a 2023 legnépszerűbb személye díjat. A milliárdos az utóbbi időben már többször nekiment az ukrán kormánynak, az éjjel pedig egy mémet posztolt, amelyben Zelenszkij követelőzését figurázta ki. Az ukránok persze berágtak az őket korábban komoly eszközökkel segítő Muskra, és "ötletes" választ eszeltek ki.Megtörni a Kisantantot
Az első világháborút lezáró Párizs-környéki békék egyetlen célt szolgáltak: megtörni azokat a közép-európai hatalmakat, amelyek a kontinentális erőegyensúlyt évszázadokig balanszban tartották. A győztes országok szövetségének mintájára a Magyar Királyság romjain mesterségesen kreált országokat is szövetségbe szervezték, amelynek semmilyen más célja nem volt, mint a csonka Magyarország sakkban tartása. A Kisantant aztán beteljesítette kötelességét, hiszen a politikailag, gazdaságilag és földrajzilag elszigetelt Magyarország kényszerpályán mozogva belesodródott az ország másik sorstragédiájába, a II. világháborúba, azonban sokáig úgy tűnt, hogy a magyar politikai vezetésben nincs akarat, vagy tudás – esetleg józan pragmatizmus –, hogy kilépjen ebből a kényszeredett pozícióból. Most azonban éppen a Kisantant szorításának a megtörését jelentik az olyan, első ránézésre furcsa szövetségesek, mint Aleksandar Vučić vagy Robert Fico.Bármennyire is fáj a magyar ellenzéknek, Orbán Viktor szövetségese nyert Szlovákiában
Robert Fico pártja megnyerte a szlovákiai parlamenti választásokat. Fico meglehetősen megosztó karaktere ellenére meglehetősen jó viszonyt ápol a magyar kormányfővel, mert felismerte, hogy a V4-ek előtt álló legfontosabb feladat jelenleg a túlélés, és a szuverenista álláspont közös képviselete Brüsszel birodalmi politikájával szemben. A politikus a magyar kormánnyal közös álláspontot képvisel a háború, az illegális bevándorlás és a genderlobbi megállítása kapcsán, így a közep-európai államok szövetsége újra egységesebben tudja majd képviselni saját érdekeit az Európai Unión belül.Szlovákiai magyar párt: ötödször is megpróbálták ugyanazt, ötödször is ugyanaz az eredmény
Szembejött a valóság a hurráoptimizmusnak és a sikerbe vetett töretlen hitnek. Szükséges dolgok ezek, csak nem pótolnak minden más munkát, amit egy pártnak el kell végeznie. A korábbi, zsinórban négy MKP-kudarc után most a bázisában döntően az MKP-ra épülő Szövetség is fennakadt a rostán, megint csak kívülről nézheti majd a szlovák parlament lenyűgözően impozáns épületét. A csalódás mellett nem szabad elhallgatni, hogy a vereség nem előzmény nélküli, és nem is váratlan.Visszatérhet Orbán Viktor szövetségese Szlovákiában, a magyar pártok viszont megint elhasaltak a választáson
Évtizedes fáziskéséssel megérkezett Szlovákiába a nagypolitika szintjére a patrióták vs. globalisták ellentét. Korábban teljesen lekötötte őket a magyar vagy nem magyar, az utóbbi időben pedig a maffiózó vagy nem maffiózó kérdés, így nem nagyon maradt érkezése az országnak a mindennapi életben is megkerülhetetlen woke-ügyekre. Mostantól viszont a szlovák parlamentben fontos kérdésként merülhet majd fel a migráns vagy nem migráns és gender vagy nem gender kérdés is, tovább ingatva az így is rendkívül változékony és instabil szlovák belpolitikát. Robert Fico pártja, a Smer (Irány) magabiztos győzelmet aratott, és jó esélye ígérkezik arra, hogy az elkövetkezendő években ismét ő irányítsa Szlovákiát. A szélsőliberális Progresszív Szlovákia (PS) a vártnál kicsit gyengébben szerepelt, de így is második erő lett. Igor Matovič, az előző választás nagy nyertese távol került a hatalomtól, a magyaroknak pedig ezúttal Szövetség név alatt sem sikerült bejutniuk a parlamentbe.Szlovákiai választás 2023 - Tétek, esélyek, részvételi adatok a PestiSrácok.hu oldalán! (Frissítve)
1994 és 2012 után ez a harmadik előrehozott választás Szlovákia történelmében, az idei voksolás tétje pedig óriási. Elemzők szerint ugyanis annak eredményén akár az országos szintű etnikai alapú politizálás is múlhat. Vajon visszatér-e Robert Fico és lesz-e magyar képviselet? Vasárnap hajnalban ez is kiderül. Kövessék a PestiSrácok.hu oldalát a legfrissebb információkért!Görög szakértő a PS-nek a Háború és béke című konferencián: Görögország megbukott a migráció kezelésében, cselekedni kell a megoldás érdekében!
Görögország nem tudta kezelni a migrációs válságokat – fogalmazott a PestiSrácok.hu-nak Lídia Papajannopúlu, a thesszaloniki Arisztotelész Egyetem doktorandusz hallgatója, akit a Nemzeti Közszolgálati Egyetem War and Peace (Háború és béke) konferenciáján kérdeztünk. A szakértő kifejtette, hogy különösen 2015-ben jött sok bevándorló és menekült a jobb élet reményében a déli országba.Újabb "baráti" ukrán gesztus – Zelenszkij most a hazánk felé irányuló gázszállítás leállításával fenyegetőzik
Ukrajna újabb húzással próbálja térdre kényszeríteni Magyarországot. Keleti szomszédunk már a háború kezdete óta azon munkálkodik, hogy hazánkat sakkban tartsa azzal, hogy elzárja a keletről érkező gázvezetéket, nem törődve annak a magyarokra mért beláthatatlan következményeivel. Most is ehhez a régi, olcsó trükkhöz folyamodnak, amikor ismét igyekeznek a magyar kormányt eltántorítani annak békepárti hozzáállásától. Ezt a fenyegetést nem szabad félvállról venni, hiszen már többször bebizonyosodott: az ukrán vezetés messzemenőkig képes elmenni, hogy érvényre juttassa az akaratát, az eszközökben pedig sosem válogatnak.Az európai vezetők menthetetlenül beleszerettek a háborúba: az Európai Beruházási Bank finanszírozhatja Ukrajna fegyvervásárlását
Brüsszel pacifista vezetői teljesen beleszerettek a háborúba. Emlékeznek még arra, amikor a NATO-hoz csatlakozni vágyó Finnország bulis miniszterelnöke arról beszélt, hogy csak Ukrajna végső győzelmével érhet véget a háború? Na, ezt halálosan komolyan vették az európai vezetők, most pedig a kontinens két legnagyobb országa, Franciaország és Németország lassan kezd kiegyezni abban, hogy az Európai Beruházási Banknak kell finanszíroznia Ukrajna háborús erőfeszítéseit. Az uniós országok által közösen tulajdonolt pénzintézet tehát még az eddiginél is jobban eladósíthatja a közösség országait, miközben a Magyarországnak járó források – beleértve a koronavírus-járvány utáni helyreállítást szolgáló alapot – ott porosodnak egy brüsszeli bankszámlán. És ez a jobbik eset.Bajorország választ – Merre tart Németország?
Október 8-án tartják Bajorországban a tartományi választásokat. Ez a voksolás Németországban több szempontból is rendkívül fontos, hiszen az ország legnagyobb és leggazdagabb tartományáról beszélünk, így ennek a szavazásnak az eredménye komolyan befolyásolhatja az országos politikai hangulatot is.Az univerzumot hívják segítségül a nyugati fiatalok, csak dolgozni ne kelljen
Ha elég erősen kéred az univerzumtól, akkor meg fogod kapni – erről szól legalábbis egy új trend, ami a közösségi médiában terjed, nyilván a fiatal, főleg huszonévesek körében, a személy szintjén pedig brutálisan veszélyes. Az úgynevezett “manifestation”, vagyis magyarul nagyjából úgy lehetne fordítani, hogy “valósággá válás” lényege, hogy a Z generációs fiatal otthon ül, vagy egy kávézóban, és nagyon koncentrál valamire, amit szeretne, és abban reménykedik, hogy azt a valamit, a gondolatok és pozitív energiák következtében az kozmosz majd megadja, valósággá váltja. A téboly a nyugati fiatalok körében annyira elterjedt, hogy már cikkekben és kutatásokban próbálják felhívni a figyelmet arra, hogy ennek bizony anyagi csőd, sikertelenség és hajléktalanság lesz a vége, ja és még több depresszió. Ez már önmagában jó ok lenne, hogy betiltsuk a legfőbb közvetítőt, a TikTokot, de ez még nem minden.Volt CIA-elemző: kevés az esély a harmadik világháború kirobbanására, azonban néha az emberek meggondolatlanul cselekednek
Csütörtökön kezdetét vette a Brain Bar, Európa legnagyobb jövőfesztiválja, ahol híres hazai és külföldi véleményvezérek, üzletemberek és kulturális személyiségek vitatják meg századunk legégetőbb kérdéseit. A pénteki biztonságpolitikai panelbeszélgetésen Brendan McNamara amerikai védelmi elemző, Martin Gurri ex-CIA-elemző és Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter beszélgetett az orosz-ukrán háborúról, a béke lehetőségeiről, illetve arról, hogy vajon milyen közel is van jelen pillanatban a harmadik világháború.Lényegében megszüntetnék hazánk uniós vétójogát – Nyilvánosságra került a dokumentum
Franciaország és Németország az európai ügyekért felelős miniszterek brüsszeli találkozóján ismertette közös elképzeléseit „a jövő Európai Uniójáról”. A dokumentum a tagjelölt országok „fokozatos integrációját” javasolja, amelynek szakpolitikai területei között az energia, az egységes piac, valamint a biztonság és a védelem lehet. Emellett egy „többszintű tömböt” vezetne be, amely egyes uniós tagállamok belső köréből, magából az EU-ból, az egységes piac „társult tagjaiból”, valamint a 44 országot tömörítő Európai Politikai Közösségből mint külső szintből állna. A paktum négy különböző szintbe sorolná a tagállamokat, ha nem sikerül áttolni az alapszerződések módosítását. Az első kategóriában lévő országoknak lenne tényleges beleszólásuk a legfontosabb ügyekbe, a többi tagállam lényegében sok témánál a partvonalról kiabálhatna csak be. Magyarország lehet az egyik nagy vesztes.Tűzfalcsoport: Már az amerikaiak szerint is súlyos az ukrán korrupciós helyzet
Ukrajna az önállósulása óta küzd a korrupcióval, különösen annak felső szinteken elkövetett típusával. Bár még az országot feltétel nélkül támogató nyugati hatalmak is régóta elvárják az ukrán vezetéstől a korrupcióval szembeni fellépés fokozását, így is kérdéses, hogy mennyire veszi komolyan ezt az igényt a kelet-európai ország. Ha megnézzük ugyanis az elmúlt évek korrupcióval összefüggő felméréseit, világosan látszik, hogy még a balliberális érdekek megrendeléseit kiszolgáló szervezetek sem tudják úgy alakítani "mutatóikat", hogy azok Ukrajnára nézve kedvező eredményekkel záruljanak. Ráadásul a háború újabb, korábban ismeretlen utakat nyitott meg a korrupció előtt az országban, hozzájárulva ahhoz, hogy a visszaélések – még Ukrajna viszonylatában is – addig ismeretlen méreteket ölthessenek. Az elmúlt időszakban az állam minden szintjén egymást követték ezek a botrányok, amelyekért a friss kutatások szerint egyértelműen az ukrán elnököt teszi felelőssé a lakosság – írja a Tűzfalcsoport friss elemzésében.Sötét a múltja a máig gyümölcsöző amerikai–román kapcsolatoknak, avagy így váltotta diplomáciai befolyásra Ceaușescu a zsidó életeket
Ceaușescu mégiscsak a Kárpátok géniusza volt – ezt az alábbi cikkben részletesebben is bebizonyítjuk. Elöljáróban talán annyi: elég sötét a múltja a máig gyümölcsöző amerikai–román kapcsolatoknak, ahol bizony emberéletekért lehetett befolyást, gazdasági előnyöket, banki hiteleket szerezni. Korábbi cikkünkben megírtuk: a németek ugyan kemény pénzt fizettek az erdélyi szászokért a románoknak, sőt, még ajándékokkal is elhalmozták Ceaușescut, de az üzletnek itt meg is húzták a határát. Nem úgy a még a németeknél is értékesebb árucikknek bizonyuló zsidók esetében, akiket sokkal értékesebb dolgokra lehetett becserélni az amerikaiaknál...Ajánljuk még

































