Pesti Srácok

Surányi is előadta a Gyurcsány-receptet saját ötleteként – A megszorítások előtt a rezsicsökkentést csavarnák le

SSSzalai Szilárd Forró drót 2022 július 11.
Surányi György volt jegybankelnök új szerepben, Frans Timmermans, Daniel Freund vagy bármelyik tetszőleges vöröses-zöld politikus magyar hangjaként fejtette ki magvas gondolatait az energetikai válságról, valamint az annak nyomában járó gazdasági recesszióról. A Friderikusz Sándorral készült beszélgetés során – amelyet az Origo szemlézett, hogy Önöknek már ne kelljen – Surányi teljesen önálló véleményére még Karácsony Gergely is csettinthetne egyet, annyira problémamentesen simult bele a külföldről importált, újabb politikai pótcselekvési akciótervbe, amellyel a baloldal még mindig árnyékkormányosdit játszó fele erőlködik. A karácsonyista energiapolitika újabb szakértője – aki a pénzvilágból érkezve úgy tűnik, elvtársaihoz hasonlóan mindenhez (is) ért – arról beszélt: elég, ha az emberek a lakást 19 fokra fűtik fel, és az autópályán sem kell tövig nyomni a pedált, 110 kilométer/óra éppen elég jó tempó. A baloldali közgazdász mindezt a minap azért említette meg, mert szerinte meg kell szüntetni a rezsicsökkentést és a benzinárstopot, valamint be kell vezetni itthon a világpiaci energiaárakat.

Íme a baloldali rezsicsökkentés: Tüttő Kata szerint a tengerből kilovaglásra használt ló csak egy lóerős, az autók meg nem

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 június 27.
Ki ne emlékezne arra, hogy Tüttő Kata milyen alázatosan, amolyan kispolgári módon nyaralt Görögországban, ahol egy szürke (laikus nyelven fehér) ló hátán szelte a tenger habjait. Ugyanez a főpolgármester-helyettes most önnön mértéktartásának hatása alá kerülve spórolásra szólította fel a budapesti embereket, belebegtetve, hogy akár egyes közszolgáltatásokat is korlátozhatnak. Ilyen előzményeket követően igazán izgalmasnak ígérkezett a Fővárosi Önkormányzat hétfői energetikai konferenciája – aztán kiderült, hogy Karácsonyéknak igazából ötletük sincs, hogy mit csináljanak, de mint Tüttőtől megtudtuk, azt a valamit biztosan hitelből finanszírozzák majd.

Tízmilliókkal támogatja a „kivéreztetett” Budavári Önkormányzat Alföldiék érzékenyítő kurzusait (videó)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 június 23.
Közfeladatok ellátásra nincs pénz, de legalább érzékenyítésre akad. Átláthatóság is van, csak éppen nem úgy. Hiszen utóbbi nem a költségvetésre, hanem inkább a haveri névsorra, amelynek kiszolgálása a Budavári Önkormányzat vezetésének egyre fontosabb feladata, hiszen V. Naszályi Márta, a kerület párbeszédes polgármestere körül egyre fogy a levegő. Sorozatos botrányait követően már a baloldali politikusok is kezdenek kihátrálni mögüle, míg a múlt heti közmeghallgatás egyenesen káoszba fulladt a lakossági elégedetlenség miatt. A saját, igencsak hiányos városvezetési döntéseit firtató kérdésekre, amelyek a buszparkolóktól a közokirat-hamisítási ügyig terjednek, V. Naszályi a kormányra való enervált mutogatással felelt, mondván, elvonások vannak. Legutóbbi döntésével azonban ezt az „aduászt” saját kezéből csavarta ki a polgármester asszony.

Orbán: Igent mondunk a békére, és nemet mondunk a további szankciókra! (videóval frissítve)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 június 23.
Elkezdődött a brüsszeli EU-csúcs – derült ki Orbán Viktor Facebook-posztjából. A kormányfő Brüsszelbe utazott, ahol az Európai Unió tagállamainak vezetői megvitatják, miként segítsék Ukrajnát gabonaexportja előmozdításában. Az uniós tanács tájékoztatása szerint a tagállami vezetők emellett megbeszélést folytatnak majd az Európa jövőjéről szóló konferenciasorozat zárójelentésében felvázolt javaslatokról és döntenek többek között Ukrajna tagjelölti státuszáról is. Mélyreható vitát tartanak az euróövezet országainak vezetőivel, amelynek keretében meghatározzák, hogyan kívánnak előre lépni a bankunió és a tőkepiaci unió terén, valamint Horvátország konvergenciajelentése alapján meg fogják vitatni az euró jövő év elején tervezett horvátországi bevezetését. Orbán Viktor videóban foglalta össze csütörtöki tapasztalatait, kifejtve: Magyarország igent mond a békére, és nemet a további szankciókra

Ennyit a kivéreztetésről: jóval több iparűzési adót szedhetnek be az ellenzéki vezetésű önkormányzatok, mint amivel számoltak

SSSzalai Szilárd Forró drót 2022 június 21.
Meglepetés: nem mondott igazat az önkormányzatokat naponta elsirató baloldal. Bár folyamatosan kivéreztetésre panaszkodnak, valójában pártszínektől függetlenül jól megy az önkormányzatoknak. A frissen elkészült 2021-es zárszámadások éppen erről tanúskodnak: az önkormányzatok jellemzően tetemes pluszban zárták az iparűzésiadó-bevételeiket.

A költségvetésről vitázik az Országgyűlés – A baloldal a hatósági árcsökkentés ellen agitál

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 június 20.
Ötnapos ülést tart a héten az Országgyűlés, ahol szerdán elkezdődik a 2023-as költségvetés általános vitája. A parlamenti honlapon olvasható napirendi javaslat szerint hétfőn 13 órakor a megszokott rendben, a napirend előtti felszólalásokkal kezdődik az ülés. Ezt követően a honatyák megkezdik a jövő évi költségvetés vitáját. A napirend előtti felszólalások során a baloldal ismét megvillant: nemcsak személyesen maguknak, hanem pártcsaládjuknak is ellentmondtak a balpatkóban. Lukács László a Jobbik nevében pedig a hatósági árkorlátozásba szállt bele, Arató pedig a Ház tisztességének minimumaira sem ad.

A magyar futball újra él! – Szöllősi György a Polbeatben (Videó)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 június 18.
Bár egyesek nosztalgiával tekintenek vissza a rendszerváltás előtti magyar focira, mondván, hogy "régen minden jobb volt", valójában éppen a kommunisták kezdték a sport szisztematikus leépítését, amit aztán a végtelenül cinikus módon sportminiszterként induló Gyurcsány Ferenc tetőzött be – derült ki a legutóbbi Polbeatből, amelynek vendége Szöllősi György, a Nemzeti Sport főszerkesztője volt. Vele beszélgetett Vésey Kovács László és Huth Gergely, a kérdező sarokban pedig ezúttal Szalai Szilárd ült. A csapat a sivataggá tett magyar futballélet "oázisairól", az akadémiákról is beszélgetett, de természetesen nem maradhatott ki a válogatott kiváló Nemzetek Ligája-szereplésének elemzése, valamint az sem, hogy megvizsgáljuk, mi a különbség a "rasszizmus" és a "szabad véleménynyilvánítás" között. Spoiler: attól függ, hogy ki nyilvánít véleményt, legalábbis haladóék szerint. Emellett pedig hazai vizekre is eleveztünk, itthon ugyanis lelkes követőtábora van a mindenszarizmusnak, a futball területén sincs ez másképp, a válogatott legutóbbi sikereit követően azonban ezek a hangok elcsendesedtek. Olyannyira, hogy a filozófia egyik képviselője inkább lemondta a vitát Szöllősi Györggyel. Mi viszont erről is beszélgettünk.

A komcsik utódainak nagyon fáj, hogy nem az övék a Club Aliga, ezért támadják (PS-videó!)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 június 17.
A valóság olyan mértékben cáfolja a liberális könnyek hullajtóit, hogy ez az egyetlen logikus magyarázat arra a fakenews-cunamira, ami idén (is) elöntötte a balatoni strandokat. A jobbik alparizeusának, Potocskánénak a vezérletével az utóbbi évek minden balatoni fejlesztésének nekimentek a baloldal hivatásos rettegői, akik szerint már évekkel ezelőtt is kétezer forint volt egy lángos a strandokon, ami egyébként – állításuk szerint – már nem is létezik. Csakhogy éppen az ő szellemi elődeik voltak azok, akik valóban kisajátították a Balaton egyes részeit, majd később, amikor ezt már nem tehették meg, elmutyizták, lerohasztották az infrastruktúrát. Ennek a folyamatnak volt az eklatáns példája a Club Aliga, amelyet először az őskommunisták maguknak sajátítottak ki, az újkomcsik pedig a külföldi haveroknak osztották le. Most pedig, hogy valóban van gazdája a területnek, óriási sivalkodás indult a liberális oldalon.

Az EU megszavazta, hogy ezentúl még ennyire sem lesz demokratikus és leteszi az Európai Egyesült Államok alapkövét

SSSzalai Szilárd Világugar 2022 június 10.
Az EU folyamatosan jogállamisági érvekkel takarózik, magára azonban nem különösebben tartja kötelező érvényűnek ezt az alapelvet. Most éppen az Európai Parlament mögé bújva éli ki birodalomépítési hajlamait az unió vezetése, amelyhez a képviselők láthatóan tapsolnak is, sőt, a hivatalos álláspont szerint valójában az EP akarja rákényszeríteni a Bizottságot arra, hogy az növelje a szövetség az államok feletti kompetenciáját. Egész pontosan arról van szó, hogy az Európai Parlament arra igyekszik rákényszeríteni az EU vezetőit, hogy kezdjenek beszélgetést a blokk alapszerződéseinek reformjáról. Az ügyben csütörtökön szavazást is tartottak, és bő kétharmaddal el is fogadták, hogy a Bizottság hívjon össze egy olyan konventet, ami alkalmas az alapszerződések átdolgozására azzal a céllal, hogy a jövőben ne kelljen az uniós döntések meghozatalához egyhangúság. Vagyis a tagállamoknak szuverenitásuk egy újabb szeletét kellene feláldozniuk az EU-hoz való tartozás érdekében, hiszen a jövőben gyakorlatilag semmissé válna a mindenkit megillető vétó, az egyes intézkedések ellen tiltakozó országokra tekintve pedig szintén kötelező érvényűek lennének az adott ügyekben hozott határozatok. Ennél is egyszerűbben fogalmazva: ha az EU vezetése eldönt valamit, az akkor is kötelező érvényű mindenkivel szemben, ha az elvileg egyenjogú országok egy része azt nem akarja elfogadni. Épül az Európai Egyesült Államok, éleződik a harc 2024-re készülve.

A teljes baloldal román szeretne lenni? Ezúttal Ujhelyi vette elő a Bezzegrománia-kártyát

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 június 9.
Fekete-Győr András a román választásokon a helyi, magyar párt helyett egy román párt mellett kampányolt, párttársa, Nyirati Klára, bajai polgármester románul írt levelet Marosvásárhely magyar polgármesterének, Niedermüller Péter pedig a román szabadságot és demokráciát éltette a Nemzeti összetartozás napján, kifejtve: szerencsések a magyarok, akik „Trianonnak köszönhetően” a határon túl ragadtak, és most szabadok lehetnek. Ebbe az elitcsapatba érkezett most meg a szocialista megújulást a román kormányprogramtól remélő Ujhelyi István is, aki Victor Negrescuval, a Román Szociáldemokrata Párt európai parlamenti képviselőjével közös sajtótájékoztatóján közölte: Bezzegrománia ismét lekörözte hazánkat. Bár a szocialistáknak a legkisebb segítség is láthatóan létszükséglet, a román haladást éltetni Niedermüller Péter trianonosmegjegyzése után néhány nappal különösen ízléstelen dolognak számít.

Dicsérjen meg téged az Ujhelyi! – A szocialista EP-képviselő szerint Orbán jó kompromisszumot kötött az olajembargó kapcsán, de ez az EU érdeme

SSSzalai Szilárd Forró drót 2022 május 31.
Azt hittük volna, hogy a választás estéjén volt a legnehezebb baloldali, főleg szocialista politikusnak lenni, mikor a csökevényként hordozott Párbeszéd átvette a gazdatest szerepét, azonban most úgy tűnik, hogy van ennél is nehezebb helyzet– az olajembargós magyar siker és baloldali fiaskó megmagyarázása. Ezt a gyászmunkát vette nyakába a szocialisták teljes EP-frakciója, vagyis Ujhelyi István. Hajnali videós bejelentkezésében már majdnem sikerült magyar politikus módjára érvelnie, aztán a sorok között megint felcsendült a fránya internacionálé: az olajembargós kompromisszum jó, de ez nem a magyar politika, vagy Orbán érdeme, hanem az EU-s országok "kompromisszumkészségének" sikere.

Volner János a Jobbik belháborújáról: itt minden pofon jó helyre megy (Videóval)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 május 31.
A Fideszt okolják mindenért, de valójában már egymás üléseire sem mennek el, egymással is hajba kapnak, egymást is átverik, Isten őrizze meg Magyarországot attól, hogy ezek bármikor is a hatalom közelébe kerüljenek országos szinten - fogalmazott a baloldal fővárosi belharca kapcsán Volner János, a Huxit Párt elnöke hétfőn a Pesti TV Pesti Riporter című műsorában. A politikus szerint Karácsony Gergely pitiáner ügyekkel foglalkozik a valódi kihívások helyett, egykori pártja, a Jobbik pedig az ellenzékhez hasonló módon a szétesés szélén van. Mint fogalmazott, a párton belüli vitában, amely Jakab Péter és helyettese, Potocskáné Kőrösi Anita között bontakozott ki, egyik félnek sem lehet hinni, viszont "minden pofon jó helyre megy" az ügyben. A párt korábbi politikusa szerint a Jobbiknak ideje lenne, hogy az egyik hírhedt, ocsmány viccekkel foglalkozó portálon nyissanak maguknak állandó rovatot, a szintet ugyanis csak ezt a szintet üti meg a párt.

A Momentum szerint méltatlan, amit a DK csinál, a Gyurcsány-párt szerint viszont nincs semmi látnivaló a Városházán (Videóval)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 május 30.
Miközben a fővárosi baloldalon belül kitört – pontosabban folytatódott – a választások utáni belharc, Karácsony Gergely főpolgármester próbálja eltussolni a problémákat zöldpolitikai fejlesztésnek álcázott pótcselekvéssel, vagy legalábbis próbálná, ha sikerülne időben felkelni, a főváros vezetője ugyanis nem érkezett meg az általa összehívott, délelőtt tízre meghirdetett sajtótájékoztatóra. Ott volt azonban a DK-s Niedermüller Péter, valamint a momentumos Soproni Tamás, akiknek pártjai úgy összeakaszkodtak a múlt heti közgyűlés előtt, hogy az ülés végül el is maradt. A Pesti Riporter most megkérdezte a két politikust, hogy mit tudnak pártjaik háttéralkuiról, Niedermüller Péter pedig el is mondta, hogy folyamatban vannak a tárgyalások a XI. kerületi időközi választáson indulók személyéről, míg Soproni Tamás arról számolt be, hogy semmiféle egyeztetésre nincs – nem kellene, hogy legyen – szükség, ugyanis a 2019-es megállapodás még mindig köti a feleket. A DK-nál azonban láthatóan nem így gondolkodnak a történtekről, ez pedig újabb csörtét eredményezhet az ellenzéki „összefogáson” belül.

Ki fizeti meg a háború árát? És a rezsi árát? – Hortay Olivér a Polbeat vendége!

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 május 26.
Hortay Olivér, a Századvég Energia- és Klímapolitika Üzletágának vezetője lesz Bokor Gábor és Szalai Szilárd mai vendége a Plebejus Polbeatben 19 órakor, az R56 Sörözőben. A beszélgetést szombaton este láthatják majd a Pesti TV-ben. Az elmúlt hetekben Európa először szakadékba lökte saját gazdaságát, most pedig úgy tűnik, hogy a "biztonság kedvéért" lábon is lövi magát, az energetikai szankciókkal ugyanis nemcsak a nyugati ipar, hanem a családok is veszélybe kerültek. A német katasztrófavédelem már a háború kitörése előtt kiadott egy videót házi készítésű fűtőtestek barkácsolásához, készülve arra az eshetőségre, hogy az otthonokban akadozni fog az energiaellátás a télen. Azóta erre a válsághelyzetre rátettek egy lapáttal az orosz energiahordozókra kivetett, valamint folyamatban lévő szankciók, Nyugaton tehát az emberek már megfizették a háború árát. De mi a helyzet Magyarországgal? Meddig lehet küzdeni kormányzatilag az elszálló árak ellen, és hogyan lehetne hazánk energiaellátását függetleníteni? Erre fogjuk keresni a Polbeatben a választ! Jöjjön el este hétre a Revolution ’56 Szabadságharcos Sörözőbe, és nézze meg a felvételt, szóljon közbe, kérdezzen!

Folytatódik a baloldali szájkarate – Melegebb éghajlatra küldte Csárdi Antal és Tóth Endre az LMP-t „putyini franchiseterméknek” nevező Hadházyt (Videó!)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 május 24.
Felállt az ötödik Orbán-kormány; az Országgyűlés elfogadta az Alaptörvény tizedik módosítását, amelynek értelmében a szomszédban dúló háború esetén is fenntarthatók egyes, a koronavírus-járvány alatt tapasztalható veszélyhelyzethez kapcsolódó rendkívüli jogintézmények. Az ellenzéket azonban ennél sokkal jobban érdekelte a parlament mai ülésén, hogy saját sérelmeiket, politikai manővereiket hangoztassák: volt bezzegausztriázás, oktatás és alkotmányos vizsgálat is. Egyvalami hiányzott csak: a konkrétumok. Persze az ilyen apróságokon kívül is van elég baja az ellenzéknek, nevezetesen Hadházy Ákos, aki „putyini franchiseterméknek” nevezte az LMP-t. A szájkarate itt nem ért véget: a Pesti TV kérdésére válaszolva az LMP-s Csárdi Antal, de még a majdnem frakciótárs Tóth Endre is melegebb éghajlatra küldte Hadházyt.

Mit jelent Európának az orosz–ukrán háborút lezáró békejavaslat?

SSSzalai Szilárd Világugar 2022 május 23.
Olaszország a múlt héten négy pontból álló béketervet nyújtott be António Guterres ENSZ-főtitkárnak az ukrajnai konfliktus lezárására. Az olasz javaslat üdítő fejlemény az európai vezetők a háborúhoz való eddigi viszonyulásához képest, hiszen a konfliktus eszkalálása helyett annak feloldására törekszik, első ránézésre egészen konstruktív módon. A javaslat ugyanis mindkét fél számára előrelépést jelenthet a jelenlegi helyzetéhez képest: Oroszország elérheti Ukrajna semlegességét, ráadásul áttételesen folytathatja terjeszkedését is, Ukrajna pedig semmi olyat nem veszít, amit de facto ne veszített volna el már 8 évvel ezelőtt, sőt, területi integritása lényegében helyreállhat, ha hajlandóak magasabb fokú autonómiát biztosítani az orosz nyelvű kisebbségek lakta Donbásznak. Az arcvesztést tehát mindenki elkerülhetné – kivéve az EU-t.

Rogán: 2032-ig több mint háromszáz kilométer új út épül

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 május 6.
Mintegy három évi előkészítést követően megszületett a megállapodás a magyar gyorsforgalmi úthálózat fejlesztésére vonatkozó koncesszióról – jelentette be Rogán Antal, a koncessziókért felelős miniszter pénteken délelőtt a Karmelita Kolostorban. A miniszter ismertette: a kormánynak továbbra is az a célja, hogy minden autópálya a határig érjen, valamint hogy az ország minden településéről legfeljebb fél óra alatt lehessen csatlakozni a gyorsforgalmi úthálózatra. A koncessziós szerződés uniós források bevonása nélkül, de az EU-s pályázati szabályok mentén született meg. Az új megállapodás értelmében több száz kilométernyi úthálózat valósulhat meg, kilométerenként 96,1 millió forintért, amely Rogán Antal szerint a legjobb árú volt a három beérkező pályázat közül. A baloldali gyakorlattal ellentétben ezúttal nem külföldi cég építheti az új autópálya szakaszokat; a győztes egy Mészáros Lőrinchez kötődő konzorcium.

Hadházy Ákos törvényt szegve nem szedte be a plakátjait (Videóval!)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 május 4.
Az beszél folyamatosan elcsalt választásról, aki maga sem tartja be a választási eljárásról szóló törvényt. Előre jeleztük, hogy Hadházyval azok is rosszul járnak, akik rá szavaznak – írta közösségi oldalán Borbély Ádám, a zuglói Fidesz önkormányzati képviselője, Hadházy Ákos kihívója a kerületben az országgyűlési választáson. Az azóta a Momentumból is kipöckölt politikus ugyanis a kerület számos pontján "kint felejtette" választási plakátjait, márpedig a vonatkozó jogszabály szerint azokat legkésőbb a választást követő 30. nap 16 óráig el kell távolítani a közterületekről.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!