A parlament december 12-én megszavazta a szuverenitásvédelmi törvényt, de mit is jelent ez pontosan? Hogyan működik? Egyáltalán miért volt erre szükség? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ Szűcs Gábor társaságában, aki az utóbbi pár hétben eléggé mélyre ásott a szuverenitásvédelmi törvény tekintetében. Ha érdekel, hogy miért fáj ez annyira a globalista elit hazai cselédjeinek, illetve hogy miért hallgat a máskor szemérmetlenül hangos Karácsony “Szarok rá” Gergely, mindenképpen nézd meg a mai videót.
Három fontos dolgot kell tisztáznunk a szuverenitásvédelmi törvénnyel kapcsolatban: miért született meg, mit tartalmaz és miként működik. Ez a törvény azért is különleges, mert annak ellenére, hogy a legtöbb nyugati ország rendelkezik hasonló szabályozással, mégis sokan kritizálták Magyarországot, amiért meg akarja védeni az emberek önrendelkezéshez való jogát. Ha pedig gondosan összeillesztjük a kirakós darabjait, akkor szabad szemmel is láthatóvá válik a baloldal szerint nemlétező hálózat. De ha ez nem volna elég, bármikor visszanézhetjük Márki-Zay Péter korábbi példabeszédeit. Az ellenzék saját maguk által megbuktatott miniszterelnök-jelöltje ugyanis nem egyszer dicsekedett nekünk a külföldi szponzorokkal.
A törvény háttere
A törvény hátterét és indoklását tekintve Gábor kiemelte, hogy a külföldről érkező – jelenleg is illegális – pártfinanszírozásokat hivatott visszaszorítani. Ha egy párt külföldről kapja a fizetését, felmerül a gyanú, hogy a paripa mellé parancsot is kap. Ez pedig fölvet egy újabb kérdést: kit képvisel az, akit külföldről fizetnek? De akár el is hihetjük, hogy a elmenekült kivándorolt magyarok dobták össze nekik azt a pár milliárd forintot.
Hogyan működik a szuverenitásvédelmi törvény?
A törvény legfontosabb elemei között szerepel a Szuverenitásvédelmi Hivatal létrehozása, feladatai, a külföldi beavatkozások ellenőrzése, és a nemzeti szuverenitás védelmének módszerei. Gábor kiemelte, hogy ez gyakorlatban a politikai folyamatok függetlenségének biztosítását, és a külföldi befolyásolás ellenőrzését jelenti. Fontos leszögezni, hogy nem egy hatóságról van szó, ami bármikor bárkire rárúghatja az ajtót, hanem egy olyan hivatalról, aminek jogában áll az adatok kikérése és átvizsgálása.
A törvény hatása
Végezetül, megvitattuk a törvény szükségességét a nemzeti szuverenitás megőrzése és a politikai függetlenség védelme szempontjából, valamint annak potenciális hatásait a jövőbeli politikai folyamatokra. Hogy ezzel valóban meg lehet-e szüntetni a külföldről érkező illegális pártfinanszírozást, továbbra is kérdéses, azonban tény, hogy ipari mennyiségű borsot tör a “befektetők” orra alá.
A beszélgetés során Szűcs Gábor alaposan elemzett mindent, ami a törvény tartalmával és jelentőségével kapcsolatos, rávilágítva, hogy ez egy komplex válasz a modern politikai kihívásokra. Ma ugyanis egy olyan korban élünk, ahol az országhatárok nem szabnak gátat a politikai befolyásnak. A globalista pénzemberek mindent megtesznek, hogy bedarálják Magyarországot, mi azonban egy lépéssel előttük járunk. Láttuk, milyen az, amikor bábkormány van egy ország élén. Köszönjük, de mi nem kérünk belőle.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS