Pesti Srácok

szaniszló sándor

Nagy Ervintől a kétmilliós fizetéseken át a Wikipédiáig - így próbál vergődni az irányíthatatlan a főváros (Videó+Galéria)

Gulyás Áron ‎PS Riport 2024 október 30.
Maratoni ülést tart szerdán a Fővárosi Közgyűlés, ahol az szmsz és a lakhatási problémák mellett több tucat napirendi pontot kéne megtárgyaljon a testület. Az ülés 9 órakor kezdődött, negyed 12-kor mindössze hármat zártak le. Illetve ezeket sem. Karácsony Gergely ugyanis saját jogán úgy döntött, hogy az elmúlt évtizedes gyakorlattal felhagyva nem tart szavazást az egyes napirendi pontok vitája végén. Azt eddig is lehetett tudni hogy bár a jogszabályok előírják, a közgyűlés hatalmi harcok miatt nem választ főpolgármester-helyettest. Az viszont új, hogy a fővárosi cégek igazgatóságát és felügyelőbizottságát sem újítja meg hasonló okok miatt. Ezek az igazgatósági, illetve felügyelőbizottsági mandátumok novemberben kifutnak. Ha nem születik döntés az új tagokról, akkor az szembe megy a jogszerű céges ügyvitel előírásaival. Az ülés elején tették le az esküjüket a külsős bizottsági tagok, köztük Magyar Péter leghűségesebb támogatója Nagy Ervin is. A politikához egyre közelebb álló színészt is sikerült mikrofonvégre kapjuk, aki többek között azt is kijelentette, hogy Magyar Péter soha nem szokta elveszteni a fejét. Ezek szerint Tisza elnöke a legnagyobb lelki nyugalom dobta be egy idegen telefonját a Dunába és borított rá egy könyvespolcot a volt feleségére. Karácsony Gergely szintén végtelen nyugalommal közölte stábunkkal: sajnálja, hogy ilyen alacsonyak a fizetések a fővárosnál. Csak a tisztánlátás végett, Karácsony főtanácsadója Gál J. Zoltán havi bruttó 1.95 millió forintot vihet haza, mindenki a saját szintjén nyomorog. Részletek a videóban
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!