Pesti Srácok

Tizennyolc éves drogdíler árult biofüvet kiskorúaknak

null

Egy tizennyolc és egy tizenkilenc éves szigethalmi fiatalt gyanúsít a rendőrség, hogy rendszeresen árultak biofüvet kiskorúaknak. A gyanúsítottak a tetőcserép alá rejtették el a kábítószert.

A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint a két gyanúsított – elfogásuk időpontjáig - rendszeresen, hetente több alkalommal olyan személyeknek adott el új pszichoaktív anyagot tartalmazó kábító hatású szert, akik a vásárlások során még nem töltötték be a 18. életévüket. A gyanúsítottak a szigethalmi lakásukban bonyolították le az értékesítést. A Szigetszentmiklósi Rendőrkapitányság ezért eljárást indított új pszichoaktív anyaggal való visszaélés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt T. Kálmán 19 éves és R. György 18 éves szigethalmi lakosok ellen.

A beszerzett bizonyítékok alapján a szigetszentmiklósi rendőrök a 18 éves férfit 2015. július 29-én 10 óra körüli időben, míg 19 éves társát néhány órával később elfogták és a helyi rendőrkapitányságra előállították. A náluk tartott házkutatások során a nyomozók tasakokba csomagolt kábítószergyanús folyadékot, illetve növényi törmeléket, valamint az értékesítéshez szükséges digitális mérleget és tasakokat foglaltak le.

PestiSracok facebook image

A nyomozók a 18 éves férfi szigethalmi lakhelyén elfogták és előállították Sz. Krisztina 18 éves szigetszentmiklósi lakost. A nővel szemben alkalmazott drog gyorsteszt kábítószer fogyasztására pozitív eredményt mutatott, ezért őt a nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki kábítószer birtoklás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt.

Forrás:

police.hu/MTI

A fotó a rendőrség helyszínen készített videója alapján készült.