
Újabb orvos ellen indítottak büntetőeljárást, ezúttal Zala megyében. A Zala Megyei Rendőr-főkapitányság ma közölte: a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) feljelentése alapján a megyei főkapitányság bűnügyi osztálya nyomozást folytat egy Zala megyei orvos ellen, vesztegetés elfogadása bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt. Érdekes, hogy annak ellenére buknak le időnként egészségügyi dolgozók, hogy tudják: az NVSZ folyamatosan monitorozza a korrupciós hajlandóságot, amihez titkosszolgálati módszereket és eszközöket is bevethetnek.
Az eljárás adatai szerint az orvos a magánpraxisába tartozó pácienseket telefonon történő egyeztetést követően, a helyi állami kórház ultrahangos vizsgáló helyiségébe rendelte be és fogadta, amely esetekben a kórház alkalmazottjaként, munkaidőben és ügyeleti időben látta el a betegeket, a kórházban végzett vizsgálatokért pénzt kért és fogadott el, így az egészségügyi jogviszonyával kapcsolatos kötelességét megszegte. A nyomozók október 12-én gyanúsítottként hallgatták ki az orvost, akinek őrizetbevételéről rendelkeztek. Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy kezdeményezik-e az orvos letartóztatását vagy más kényszerintézkedés meghozatalát ellene. A legújabb egészségügyet érintő ügy már csak azért is furcsa, mert az orvosnak tudnia kellett, hogy márciustól az NVSZ figyelheti a munkáját – írja a Magyar Nemzet.
Legutóbb Vas megyében indult büntetőeljárás egészségügyi dolgozó, szintén egy orvos ellen az NVSZ felderítése, majd feljelentése alapján. A Vas Megyei Rendőr-főkapitányság folytat nyomozást egy Vas megyei orvos ellen vesztegetés elfogadása bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt. A megalapozott gyanú szerint az orvos több alkalommal is pénzt kért az egészségügyi intézményben elhelyezett, ápolása alatt álló betegek hozzátartozóitól azért, hogy a páciensek hosszabb távon fekvőbeteg-ellátásban részesüljenek. A nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki az orvost, aki szabadlábon védekezik. A nyomozó hatóság több helyszínen végzett eljárási cselekményeket, amelyek során a bűncselekmény elkövetésével összefüggésbe hozható bizonyítékokat foglaltak le a rendőrök.
Idén több büntetőeljárás is indult egészségügyi dolgozók ellen bűncselekmények elkövetésének alapos gyanúja miatt. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében például egy orvos civil bűntársával együtt védettségi igazolványokkal üzletelt. Pénzért adott el igazolványt olyanoknak, akik nem vették fel a Covid–19 elleni védőoltást, ám a védettségi igazolványt szükségesnek érezték.
Budapesten lopott orvosi bélyegzővel, koronavírus elleni vakcinák üres ampulláival akarta hitelesíteni a hamis védettségi igazolványokat az a bűnbanda, köztük egy orvosasszisztens, amelyik több mint ezer embernek próbált meg igazolást szerezni, főleg külföldi utazáshoz. A rendőrség a házkutatások során több mint egymillió forintot, 1148 kitöltött regisztrációs nyilatkozatot, oltási igazolásokat, üres oltóanyag-csomagolásokat, jegyzeteket, valamint telefonokat és laptopokat foglalt le. A hamisítók 20 000–100 000 forintot kértek, illetve kértek volna a kész igazolványokért.
A Nemzeti Védelmi Szolgálat felderítése alapján indult nyomozás egy budapesti kórház orvosa és bűntársai ellen. A gyanúsítottnak munkaköréből adódóan hozzáférése volt egy fővárosi kórház Covid–19 vírussal fertőzött betegek kezelésére szolgáló speciális gyógyszerkészletéhez. Ezeket a készítményeket kizárólag kórházakban, szoros orvosi felügyelet mellett alkalmazhatják a betegek gyógyítására. A bizonyítékok szerint az orvos és egy korábbi, a koronavírus fertőzésen átesett, ezekkel a szerekkel kezelt páciense összejátszottak a bűncselekményben. A már meggyógyult beteg közreműködésével a doktor a Covid–19 vírus által okozott betegségben szenvedőknek szánt gyógyszereket a kórház tudta nélkül eladta. A nyomozó ügyészség szerint a sikkasztás mellett sokkal nagyobb bűn, hogy az orvos a cselekményével az egészségügyi intézmény készletét csökkentette, és ezáltal a koronavírus-betegségben szenvedők életét, illetve egészségét közvetlen veszélynek tette ki a kórházban. Ezen túlmenően azoknak az egészséges, gyógyszeres kezelésre nem jogosult személyeknek az egészségét is veszélyeztette, akiknek a fenti gyógyszereket betegével együttműködve értékesítette, hiszen azok alkalmazását, használatát már nem tudta ellenőrizni.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Thinkstock
angelblind652
2021-10-15 at 11:25
És ez egészen addig úgy is lesz, amíg a nevezett orvos főállásban, állami intézményben dolgozik. Bent megcsinálja a kisebb műtéteket, aztán ellenőrzésre, varratszedésre már a magánrendelésre hívja a delikvenseket.
G
2021-10-14 at 16:10
Ki kell zárni minden egészségügyi tevékenységből.Ezek erre használják az állami intézményeket hogy magánpraxist folytassanak.
Nem egyedi eset,gyurcsányista szemlélet,és logika
Atek
2021-10-14 at 08:24
Ezért (is) van a hosszú várólista!!!
oshon
2021-10-14 at 07:54
Le a bort ezekrol a budos disznokrol .. roaniaban is ez volt , amig elcsiptek par orvost … “oszt” !
Endre
2021-10-14 at 07:23
Milyen érdekes nem volt korrupt orvos amíg mem létezett ez a törvény.
pm
2021-10-14 at 06:39
Ez a munkaidőben visszük a magánpraxist, nagyon csípi a szemem, mert találkoztam ilyennel, pedig nem vagyok egy nagy kórházjáró…
No meg az, hogy a doki vény nélküli gyógyszereket ajánl szedésre, érdekes módon kitöltött “ki ajánlott” papírral.