
A DK nem meglepő módon ellenzi az extraprofitról szóló döntést – a Gyurcsány-párt valószínűleg ismét a magyar emberekre terhelné a válság következményeit –, azonban az ellenzéki pártok nem egységesek a kérdésben: az LMP és a Mi Hazánk kiterjesztené a rendeletet.
A Demokratikus Koalíció azt írta, ez nem jelent mást, mint hogy “végső soron a törvénytelen kormány a magyar emberekkel fizetteti meg az elhibázott politikája, a mértéktelen lopás és az esztelen költekezések árát”. A Gyurcsány-párt szerint ezek a cégek a rendkívüli adójukat a szolgáltatásaik árának emelésével fogják előteremteni; “Orbán új adóit a tisztességes magyar emberek fogják kifizetni”.
Az LMP azonban támogatja, hogy az extraprofitot realizáló nagy multicégek nagyobb terhet vállaljanak a válság költségeiből. Álláspontjuk szerint a két bejelentett alap mellett mindenképpen létre kellett volna hozni egy fenntarthatósági alapot is, amelybe a “szennyező és a fosszilis energiák értékesítésén nyerészkedő vállalatok” fizetnének be, és amelyből épületszigetelési és megújulóenergia-fejlesztéseket lehetne finanszírozni. Az energiaválságra az energiafüggetlenség a megoldás, arra pedig csak a zöldenergián és az energiahatékonyságon keresztül vezet az út. Az Ungár Péter frakcióvezető által jegyzett közleményben arra is kitértek: annak kimondását is hiányolták a kormányfőtől, hogy a közszférában mielőbbi béremelésre van szükség. Erre láthatóan továbbra sincs szándék, ezért újra bebizonyosodott, hogy ez a kormány a saját munkavállalóit nem megvédi, hanem cserbenhagyja.
A Mi Hazánk Mozgalom kiemelte, hogy a kormány bevezette pártjuk korábbi javaslatát, de saját oligarcháit továbbra sem adóztatja meg.
Orbán Viktor bejelentésével, hogy két éven keresztül megadóztatják az extraprofitot termelő nagy cégeket; a bankokat, a biztosítókat, a nagykereskedelmi láncokat, az energiaipari és kereskedő cégeket, a telekommunikációs vállalatokat és a légitársaságokat, a kormány tulajdonképpen végrehajtja a Mi Hazánk járványszolidaritási adóról szóló korábbi javaslatát
– tartalmazza a közlemény. Felidézték: a Mi Hazánk már több mint két évvel ezelőtt követelte, hogy vessenek ki különadót az extraprofitot termelő multikra, például a tech-óriáscégekre, a kereskedelmi láncokra, a gyógyszeripari vállalatokra és a kaszinókra.
A kormány azonban a multik adóztatása helyett éveken át a jövő nemzedék eladósítását választotta, évtizedek óta nem látott mértékűre növelve az államadósságot
– írták.
A kormány mostani döntéséből is kihagyta a gyógyszeripari cégeket és a Fidesz oligarcháinak érdekeltségeibe tartozó kaszinókat, amelyek pedig sokmilliárdos extraprofitra tettek szert az elmúlt években is. Követeljük, hogy ezekre is vonatkozzon a különadó, és az oligarchák hatalmának megtörése érdekében javasoljuk a gazdasági közszereplő fogalmának bevezetését, hogy a milliárdos közbeszerzések nyerteseire is vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség vonatkozzon
– olvasható a Toroczkai László pártelnök által jegyzett közleményben.
Forrás: MTI; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
ZOZO
2022-05-26 at 13:48
Nézzük magát a dolgot! Nekem is feltűnt a sál ,feltételezem ön téved!
A férfiakhoz vonzódik, szerintem csak a bika nyakát próbálta eltakarni!
Namond
2022-05-26 at 13:45
polizza 2022-05-26 at 08:52
A Moderna Magyarország, Pfitzer Magyarország hazai székhelyű vállalkozás.
Pl.: K&H Bank=KBC Asset Management N.V. Magyarországi Fióktelepe
Fakebook/Meta, Twitter, Google, Instagram reklámadó fizetésre kötelezett, csak sajnos ADÓKULCSUK 0%.
Dobos Róbert
2022-05-26 at 13:27
Nézzük magát a dolgot,önnek igaza van.
Nézzük_magát_a_dolgot
2022-05-26 at 12:57
Nagyon tündibündi ez a csoda-sál, a fejletthaladó bagázs feltűnően sok tagja jelzi ezzel szellemi emelkedettségét és különbözteti meg magát az elmaradott mucsaiaktól. Vagy csak nekem tűnik ez fel?
Orientál
2022-05-26 at 11:53
Jobbik2-sök a miham-osok. Vonáék Jakabék amikor Gyurcsányék felé vették az irány és teljesen be is tagozódtak Gyurcsányékhoz csak azután hagyták el a jobbikos elvtársaikat.
xx
2022-05-26 at 10:02
“Fizessenek a gazdagok”-mondta Botka elvtárs, majd a gazdagok azonnal kigolyózták.
Tanulság:
Ilyet választásra készülve nem szabad mondani, de választások után 2/3-os felhatalmazással igen!
polizza
2022-05-26 at 08:52
Namond 2022-05-26 at 04:25
Gondolom a Moderna, Pfizer, Fakebook/Meta, Twitter, Google, Instagram, azért maradtak ki, mert
1- nem tartoznak magyar fennhatóság alá. Vagy tévedek? Viszont
2- a bárhol igen nehezen megadóztathatók közé tartoznak, mert ezeknek hol is van hazájuk? Mindenütt és sehol.
ÉS
Bocs, de nem kellett nekünk – joggal! – a szoc. mindent -árakat is- erővel, központilag megállapító szerepe. A kapitalizmusban pedig jobbára mindenki annyit kér a termékéért és szolgáltatásaiért, amennyit jónak lát. Max csődbe megy, mert ha túl magasra teszi az árait, senki nem fogja az övét / őt választani.
Kivételek az olyan helyzetben levők, akik igen nehezen megkerülhetők, elkerülhetők.
Nem?
Namond
2022-05-26 at 04:25
Ügyes.
A MOL, Moderna, Pfitzer, Szerencsejáték Zrt, Media World, Fakebook/Meta, Twitter, Google, Instagram, nem véletlen maradt ki ugye?
A bankok, biztosítók, multik árdrágító spekulánsai beszedik a pénzünket és azt két évig megosztják az orgazdával.
Két év után szabad rablás.
Mi lenne ha nem lehetne hazánkban spekulációs extraprofitot felszámolni?
Erősödne a forint, csökkenne az infláció?
1 Enaki
2022-05-25 at 22:41
Dk. Nem elèg a hatalmat àcsingòzni,röviden: Nem elèg a jòra vàgyni,a jòt akarni kell, nem elèg csak akarni,de tenni,tenni kell. Ti eddig hazudoztatok össze vissza,elàrultàtok a Hazàt Būsszelnek. A ràtok ròtt felsorolàs hosszù,ezèrt nem nyertetek ès nen is fogtok soha
angelblind652
2022-05-25 at 21:34
NOCSAK KIKAPOTT OTTHON, HOGY TÚLSÁGOSAN ZÖLD???
Namond
2022-05-25 at 21:26
Intézkedést a hiányt és drágulást okozó vállalkozások extra adóztatására!
Vízöntő
2022-05-25 at 21:16
A MI Hazánk vért izzadva igyekszik igazolni, ők a Fontos Elvtárs!
Csak úgy megjegyzem, az én olvasatom szerint ez nem különadó, a milliárdos közbeszerzésekkel meg az a probléma, hogy az a beruházások értékére vonatkozik!