Pesti Srácok

az akta

Az Akta – Haverok kapják az önkormányzati lakásokat Pécsett, miközben a rászoruló, elesett családok nyomorban tengődnek

Ps TV 2024 május 17.
Hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette miatt folytat nyomozást a Kaposvári Regionális Nyomozó Ügyészség, melyről az eljárás eredményessége érdekében további információ jelenleg nem osztható meg - írta Az Akta megkeresésére a Központi Nyomozó Főügyészség. Azért kerestük a hivatali visszaélésekkel, korrupciós ügyekkel foglalkozó legmagasabb szintű hatóságot, mert tudomásunkra jutott, hogy az évek óta tartó eljárás új szakaszba léphetett és a közeljövőben az első gyanúsítotti kihallgatások is megtörténhetnek. A korábban lefoglalt iratok és az ügyészséghez eljutott hangfelvételek alapján tanúkat hallgattak ki. Van, akit már kétszer is. Rövid időn belül több magas pozícióban lévő baloldali politikust is felelősségre vonhatnak. Az Akta riportjából most megtudják, a pécsi lakáspiacon kik és hogyan osztják a lapokat. A folyamatosan visszatérő nevek: Nyőgéri Lajos alpolgármester, egy Kovács Gábor nevű férfi, aki a nyakában "Nyőgéri Lajos megbízásából" feliratú táblával rohangált és terrorizálta az önkormányzati lakások lakóit és Fogarassi Gábor jobbikos önkormányzati képviselő. Arról se feledkezzünk meg, hogy Péterffy Attila polgármester nélkül mindaz, amit látni fognak nem lenne lehetséges, hiszen Nyőgéri Lajost a szocialista bázisú, álcivil városvezető egyszemélyes döntéssel, a Covid teremtette helyzettel visszaélve emelte a posztra minden tiltakozás ellenére.
Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.