Pesti Srácok

baloldali ellenzéki összefogás

Gyurcsány kebelén jött létre a baloldali egypártrendszer – Megegyezett a közös kormányzásról az ellenzék

PPestiSrácok.hu Forró drót 2021 január 5.
Megállapodtak a közös kormányzás alapelveiről az ellenzéki pártok kedden, az érintettek kiáltványukban vállalták, hogy a demokratikus, szociálisan igazságos, egyben környezet- és klímatudatos, összetartó Magyarországért fognak dolgozni, ha megnyerik a 2022-es országgyűlési választást. Azt egyelőre nem lehet tudni hogy mi okozta a szerény „ha” kitételt, mivel eddig mindegyik alakulat külön-külön is váltópártnak delirálta magát a kormánypártokkal szemben, és még ma sem hiszik el a 2018-as eredményt. Gyurcsány Ferenc most elégedetten dőlhet hátra, végleg leszalámizta az ellenzéket. Vagyunk azonban számosan, akik még láttuk atomjaira hullani a SZDSZ-t, úgyhogy a keddi összefogás is talán egy új remény a Magyarország jövőjére felelősen tekintőknek. Nézzük meg röviden, hogy kik is szövetkeztek most a bukott miniszterelnökkel: Jakab Péter pártja, a Jobbik azért jött létre egykor, hogy a Gyurcsány családot végleg elűzzék a politikából, a közéletből. Fekete-Győr András hangoztatta még nem is olyan rég, hogy a Momentum külön utakon jár, senkivel nem fog össze, Gyurcsánnyal meg pláne nem. Schmuck Erzsébeték hasonló ötlettől vezérelve jöttek létre, mondván, a Lehet Más a Politika nem működik együtt a rendszerváltoztatás utáni politikai szereplők egyikével sem, hisz ők szebbek, jobbak, okosabbak, és különben is, nemááá'. Szabó Tímeának és a Párbeszédnek mindegy, ők mindig odacsapódnak, ahol valamilyen hangoskodás van, és igyekeznek a leghangosabbakat is túlkiabálni. Kunhalmi Ágnes pártját személyesen Gyurcsány verte szét, és rúgta a szakadékba, így bájos az a naivitás, ahogy most a hóhérukhoz dörgölőznek. És ha esetleg valamilyen apokaliptikus sorscsapás miatt a fenti alakulat hatalomhoz jutna, majd Ferenchez járulnának a beígért tisztségekért, akkor újra előállna a klasszikus helyzet, mert Ferenc azt mondaná: hát járni jár, csak nem jut.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!