Pesti Srácok

baranyi krisztina

Baranyi jogszabályt szegve titkolózik, a II. kerület pedig nemes egyszerűséggel letiltotta kolléganőnk email címét – így áll a baloldali kerületek átláthatósága

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2023 január 3.
Baranyi Krisztina úgy tűnik, hogy a jogi eljárással is inkább szembenéz, semhogy Ferencváros gazdálkodásáról közérdekű információkat közöljön. A PestiSrácok.hu számos bal- és jobboldali önkormányzathoz közérdekű adatigényléssel fordult, ebben arra kérdeztünk rá, milyen fordulatot vett az általuk vezetett kerület és/vagy település pénzügyi helyzete a 2019 októberi választásokat követően. Az általunk küldött adatigénylésre a megkérdezettek többsége határidőn belül, érdemben válaszolt, ezeket is górcső alá vesszük majd természetesen, először azonban a titkolózó polgármesterekkel kezdünk, akik nem hajlandóak a közérdekű információkat sem megosztani, amire egyébként jogszabály kötelezi őket. Baranyi Krisztina például úgy tűnik, ismét tolmácsra szorult, mások pedig ennél egy fokkal szofisztikáltabban próbálták meg elhallgatni tevékenykedésük részleteit: ott van például Dunaújváros, ahol a baloldali városvezetés tudathasadása már odáig fajult, hogy azt válaszolták, hogy nem válaszolnak (kérdés marad, hogy akkor ez most válasz-e, vagy sem), vagy az Őrsi Gergely–Berg Dániel tandem a II. kerületben, akik úgy tűnik, blokkolják kollégánk e-mail-címét a hivatali szervereken.
Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.