Pesti Srácok

baranyi krisztina

Baranyi Krisztina kocsmai stílusban nácizta le a jobbikos képviselőt, akivel majdnem ölre is ment (Videó!)

Magyar ugar 2022 március 29.
Többször beszéltünk már arról, hogy recseg-ropog a baloldali koalíció Ferencvárosban, ahol az ellenzéki kerületvezetés viszonya pattanásig feszült Baranyi Krisztina polgármester asszonnyal. A legutóbbi testületi ülésen Szilágyi Zsolt jobbikos képviselőt provokálta Baranyi, a polgármester ugyanis lenácizta, árjázta, és bármennyire furcsa, szinte arra buzdította kihívó viselkedésével, hogy teljesen szakadjon el a cérna a képviselőnél. Ne felejtsük, ez nem egy sarki kocsmában történt, hanem a ferencvárosi önkormányzat képviselő-testületi ülésén! Információink szerint ez már csak a jéghegy csúcsa, hiszen az ellenzéki koalíció megfenyegette Baranyit, hogy véget vet polgármesteri tevékenységének a választásokat követően, akkora a közös bizalomvesztés. A videó önmagáért beszél, de előzményként érdemes tudni, hogy a testületi ülésen Baranyi Krisztina és Szilágyi Zsolt már összeszólalkozott, ezt követte az ülés végén a kocsmai jelenet. Baranyi polgármester asszony a "nácizással" és a "B-közép" ismételgetésével Szilágyi György jobbikos politikusra utalt, Szilágyi Zsolt testvérére, aki korábban a Ferencváros kemény magjával látogatta a meccseket, nemrégiben pedig napvilágot láttak korábbi antiszemita megnyilvánulásai. A Youtube-videónál kapcsolják be a felirat opciót az érthetőség jegyében!

Egymásnak esett a baloldal Ferencvárosban: Baranyi a balos képviselőktől sajnálja az emelést, alpolgármesterei azonban százezres mértékű havi pluszt kapnának

Magyar ugar 2022 január 21.
Zajlik az élet Ferencvárosban, ahol ismét egymásnak esett a sokszínű ellenzék, akik újabb nagy balhét csiholnak éppen, élükön Baranyi Krisztina "független" polgármesterrel. Úgy tűnik, a polgármester asszony által a NER utáni világ laboratóriumának nevezett kerületben egymás után robbannak fel a kotyvalékkal feltöltött lombikok. Baranyi Krisztina harsányan kiállva a kisemberek mellett, és dörgedelmeit szórva saját szövetségeire, megtagadta az önkormányzat ellenzéki tagjai által igényelt béremelést. A polgármester nem csupán a támogatását vonta meg a kérdéstől, de belengette a vétójogának használatát is. Eddig ez akár egy meglepően csodás tündérmese is lehetne, azonban – szokás szerint – az igazság egészen máshol keresendő, a tündérmese helyére pedig képzeljünk inkább zombihorrort. Baranyi ugyanis egyrészt bruttó – és az ellenzék szerint hamis – túl magas összegeket adott meg dörgedelmes posztjában, másrészt elfelejtette hozzátenni, hogy a szűk elit, az alpolgármesterek további emelésekre számíthatnak eddig sem túl alacsony fizetésük mellett. A híres kutyapártos Suzy Dada és Reiner Roland bizony eddig is jóval többet kerestek a mezei képviselőknél, az ő tiszteletdíjukat a pandémia alatt is emelte Baranyi egy egyszemélyi döntésében, szembemenve a képviselő-testülettel, most pedig újabb emelésekre számíthatnak. Ilyen a kommunista logika, a saját gyermekeit felfaló forradalom, és az egymás torkának ugró baloldal. Sosem az számít, hogy mit mondanak, hanem az, hogy mit cselekszenek.
Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.