droglegalizáció
Nyugalomra int a magyar rendőrség a német drogliberalizáció után, de továbbra is monitorozzák a törvény következményeit (Videó)
Mint ismert, nemrég Németország lett a kilencedik állam a világon, amely legalizálta a kannabisz rekreációs célú használatát. Viszont továbbra is igaz, hogy aki Németországból füvet hoz át a határon, az törvénysértést követ el. Szakértők szerint így viszont, a schengeni övezet könnyű átjárhatósága miatt ellenőrizhetetlenné fog válni a kábítószer beáramlása. Csákó Ibolya, az ORFK Bűnügyi Főosztályának kiemelt főreferense lapunk kérdésére elmondta, hogy a szigorú magyar szabályozás miatt nincs ok az aggodalomra. Azonban továbbra is monitorozzák a törvény következményeit és az adott helyzetnek megfelelően fognak reagálni. Nem csak a külföldi drogliberalizáció okozhat komplikációkat Magyarországon. Ugyanis szakértői vélemények szerint hazánkban a leszakadó térségekben az olcsóságuk miatt a szerhasználók körében immáron a dizájnerdrogok vették át az alkohol, vagy az alkohol és gyógyszer kombinációjának szerepét. Csákó Ibolya lapunknak elmondta, hogy a rendőrségnek fő szerepe a kínálat csökkentés területén van. Hozzátette, a szegregált területeken külön programokat vannak arra, hogy megakadályozzák a különböző szerek terjedését. Részletek a videóban. Szakértő a német droglegalizációról: Nincs olyan, hogy "könnyű drog", csak drog van
Kerekasztal-beszélgetést tartottak a Drogkutató Intézet csütörtökön, értékelendő a német droglegalizációt, és annak az Európai Unióra gyakorolt hatását. Téglásy Kristóf, a Drogkutató Intézet stratégiai igazgatója arra hívta fel a figyelmet, hogy szerinte nincs könnyű vagy nehéz drog, a marihuánára is rá lehet szokni, és ugyanolyan függővé lehet válni tőle, mint bármilyen más kábítószertől. Az adatok szerint a rendszeres használók 15 százaléka szenvedélybeteggé, függővé válik. Dobrowiecki Péter, a Német Intézet kutatási vezetője pedig úgy vélekedett: a baloldali német kormánypártok népszerűsége bezuhant, a valós problémák kezelése helyett inkább a drogliberalizációval próbálnak szavazókat szerezni, vagy megtartani.