gyilkosság
Mi lesz a büntetése a Deák téri gyilkosoknak?
A gyilkosság körülményeiből egyértelmű, minden jogászkodástól függetlenül is, hogy teljesen értelmetlen és értelmezhetetlen bűncselekmény történt. Nem volt rablás, önvédelem, csak tomboló agresszió. Valószínűleg nem tévedünk, ha biztosra vesszük, hogy az elkövetők be is voltak drogozva. Az ügy liberális olvasata nyilván a szokásos teljesen formális részvét kifejezése lesz, hogy aztán a liberális értelmiség lassan felelőssé tehesse az ellátórendszert, a társadalmat, a többséget, a magyarokat a bűncselekményért. Aztán lesz majd áldozathibáztatás is, hiszen az áldozatok futballszurkolók voltak, akiknek ebben az országban a liberálisok szerint legfeljebb könnygáz jár, nem részvét.Beismerő vallomást tett a Deák téri késelő
Beismerő vallomást tett az a 18 éves Cs. Krisztián, akit azzal gyanúsítanak, hogy halálra késelt egy 16 és egy 21 éves fiút péntek hajnalban, a Deák téri tömegverekedés során – tudta meg a 24.hu. A lap szerint a férfi írásban ismerte be a bűnösségét; két, szintén őrizetben lévő társa, J. Dániel és J. Marcell a kihallgatás során tett ténybeli beismerő vallomást.Az UTE futballszurkolói a Deák téri késelés áldozatai
Az UTE futballszurkolói csoportjához tartoztak azok a fiatalok, akik gyilkosság áldozatai lettek a napokban a Deák téren – tudta meg a Magyar Nemzet. Az újpesti ultrák körében ezért óriási a felháborodás a közösségi oldalakon, de a rendőrség kezeli a helyzetet. Úgy tudjuk, a szurkolók megemlékezést is terveznek az áldozatoknak.Gyakorlatilag kivégzés volt a Deák téri késelés
Intézetben élt az a 18 éves fiú, aki bandában támadt egy gyanútlanul szórakozó társaságra a Deák téren – írja az Origo a Blikkre hivatkozva. A 18 éves Krisztián csütörtök éjszaka ünnepelte a születésnapját, ahogy egyik áldozata, a 16 éves László is. A két társaság az utcán futott össze, majd egy rövid vita után Krisztián a tömegverekedésben előkapta a bicskáját, amivel összevissza kaszabolta áldozatait. Társai közben brutális kegyetlenséggel ütötték-verték a földön fekvő fiúkat, fejbe és hasba rugdosták őket, három lány próbálta leállítani a támadókat, de hiába. A meggyilkolt fiatalok egymást védhették, egyikük testvére még láthatta a bátyja haláltusáját a Bors szerint.A gyilkosság előtt egy nappal töltötte be a 18-at a Deák téri késelő (Videó)
Délután a rendőrség sajtótájékoztatót tartott a péntek éjjel a Deák téren történt kettős gyilkossággal kapcsolatban. A nap folyamán a BRFK Életvédelmi Osztálya elfogta a gyilkosság feltételezett elkövetőjét, aki a gyilkosság előtt egy nappal töltötte be 18. életévét.Újabb jogerős ítélet kerülhet a kukába - Perújítás elrendelését kéri az ügyészség Vizoviczki kidobói ügyében
Perújítás elrendelését indítványozta a Fővárosi Ítélőtáblánál a Hajógyári-szigeten 2011-ben meggyilkolt H. Géza ügyében a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség – tudta meg a PestiSrácok.hu. Vizoviczki László kidobóit pár éve azzal vádolták, hogy ismeretlen társaikkal együtt összeverték és a Dunába dobták a 21 éves fiút, ám a bíróság –bizonyítottság hiányában – jogerősen felmentő ítéletet hozott. Az egyik eljáró bíró még meg is jegyezte, hogy ő jogot, nem pedig igazságot szolgáltatott. Most azonban több olyan tanú is előkerült, akiknek köszönhetően feltárulhatnak a rejtélyes haláleset eddig nem ismert részletei.Még a karácsonyfa mellett is az aktákat lapozgatják – Évtizedes gyilkosságok után szimatol a különleges egység (interjú)
Hét évvel ezelőtt alakult az a különleges egység a rendőrség berkein belül, amelynek tagjai azoknak a gyilkossági ügyeknek a felderítésére vállalkoztak, amelyekre már mindenki keresztet vetett, aki számít a szakmában. A police.hu oldalon megjelent interjúban Petőfi Attila vezérőrnagy, a Készenléti Rendőrség (KR) kiemelt ügyeket felderítő főosztályának vezetője beszélt a speciális egység eddigi eredményeiről. A beszélgetésből kiderül, hogy eddig már 22 emberölést sikerült felderíteniük, és az is, hogy ezek a ravasz, tapasztalt zsaruk gyakran éveket szentelnek az életükből a nagy ügyeknek, amelyekkel együtt kelnek és fekszenek, és gyakran még a karácsonyfa mellett is aktákat böngésznek.Harmincmillió forintos tartozással is meg kell küzdenie Szilágyi István özvegyének
A hónap elején meggyilkolt Szilágyi István és felesége pár éve hétmillió forint hitelt vett fel a közös házukra, mindezt svájci frank alapon. Nagyjából 30 millió forintnál jár az összeg, amit az özvegynek vissza kellene fizetnie.Megbocsátott és csomagot is küldene gyilkossá lett fiának Szilágyi István özvegye
Megbocsátott fiának és szerette volna meglátogatni fiát, Szilágyi István özvegye, Humenyánszky Jolán. A számos magyar filmben játszó, több díjjal kitüntetett színművészt múlt vasárnap ölte meg a saját fia: agyonverte egy kalapáccsal. Sz. Péter korábban is bántalmazta idős szüleit, amiért a férfit egyszer már felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték. A hírek mégis mindig arról szóltak, hogy a művész házaspár megbocsátott egyetlen fiának, hazavárják, sőt, mindent el is követtek ezért, hogy az egykori operatőrnek ne kelljen a börtönben sínylődnie. A bulvárlapok szerint Sz. Pétert hallucinációk gyötörték, az volt a kényszerképzete, hogy megfigyelik, követik; saját apja megölését is azzal magyarázta, hogy önvédelemből cselekedett, mert a járni is alig tudó 82 éves művész állítása szerint rátámadt. A férfit az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben őrzik és kezelik.Ajánljuk még

















