Pesti Srácok

határon túli magyarság

Gyurcsány szerint a köztársaság halott, Trianon pedig már régen volt, jöjjön inkább az Európai Egyesült Államok! (PS-videó!)

Csibra Tibor Magyar ugar 2020 január 31.
Mindent (is) igyekezett belesűríteni pénteken, a Köztársaság napja tiszteletére elmondott beszédébe Gyurcsány Ferenc, aki újságírói kérdésre válaszolva azt mondta párttársa, Niedermüller Péter kijelentése miatt kialakult botrány ügyében: Péter testvérünk megtévedt, egyúttal arra szólította fel a keresztényeket, hogy imádkozzanak Péterért, aki amúgy jó ember. A DK elnöke ismertette nemzetelméletét, ebből kiderült, hogy a nemzet nemcsak a közös történelmi tapasztalatokon, tradíciókon, kollektíven megélt tragédiákon nyugvó közösségi élmény, hanem egyúttal egy színes, szagos valami is Gyurcsány szerint ugyanakkor meg kell őriznünk, sőt erősítenünk kell identitásunkat, aminek szerinte biztosítéka lehet az, ha megvalósul az Európai Egyesült Államok. Gyurcsány Ferenc a századik évforduló közeledtével elgyászolta a trianoni tragédiát is, majd egy hosszabb mondattal aztán eljutott oda, hogy az már rég volt, nem kell mindig a múlttal foglalkozni, tekintsünk inkább együtt a szebb jövő felé. Gyurcsány a trianonos részbe belekeverte a májusi dunai hajóbaleset áldozatait is, ha jól értettük, akkor szerinte a száz esztendeje elszakított magyar területek, és az első világháború áldozatai sem méltók több megemlékezésre, kegyeletre, mint a Budapesten életüket veszített dél-koreai turisták. A DK elnöke szerint életünknek, gondolkodásmódunknak új kereteket kell adnunk – Európai Egyesült Államok –, a PestiSrácok.hu pedig megkérdezte őt, hogy ennek része-e az, hogy pártjával együtt a határon túl élő magyarok ellen kampányolt. Gyurcsány Ferenc erre fideszezéssel válaszolt, és azzal a ma már átlátszó baloldali kommunikációs panellel, amelynek lényege a politikai ellenfél szemére vetni azt, hogy bizonyos kérdésekben – nemzeti összetartozás, magyar értékek – mást gondol ma már, mint harminc évvel ezelőtt. A Köztársaság napja alkalmából Gyurcsány meggyászolta a köztársaságot, mert szerinte az halott, de a demokraták – a DK – feltámaszthatják, és akkor majd újra él és virul. Az elhangzottak egyik valószínű megfejtése az lehet, hogy elkezdődött a DK 2022-es kampánya.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!