központi statisztikai hivatal
KSH: a vendégéjszakák száma augusztusban 33 százalékkal csökkent
Augusztusban a koronavírus-járvány hatására a külföldi vendégek által a kereskedelmi szálláshelyeken eltöltött éjszakák száma 71,3 százalékkal esett vissza az előző év azonos időszakához képest, a belföldi vendégek által eltöltött éjszakáké 2,1 százalékkal csökkent, míg az előző hónapban 18,1 százalékos volt a lemaradás. A szálláshelyek forgalma együttesen 33,2 százalékkal maradt el a tavaly augusztusitól – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).Mégsem leszünk a 10 millió munkanélküli országa
Nem lett igazuk azoknak, akik gazdasági csődöt és tömeges munkanélküliséget vizionáltak a járványhelyzet miatt. Augusztusban ismét 4,5 millióan dolgoztak Magyarországon, meghaladva ezzel a korábbi éves átlagot – jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).Az Index leleplezte: csak azért emelkedtek a bérek, mert többet keresnek a dolgozók
Sajtótörténeti jelentőségűnek tekinthető gazdasági témájú cikket közölt hétfőn a nincs másik/van másik/volt másik/nem volt másik/lesz másik/nem lesz másik Index, miután az eddigi következetes gyakorlatuktól eltérően – valamilyen meg nem magyarázott ötlettől vezérelve – majdnem elhitték a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) új jelentését, holott a KSH azt írta, hogy nem a mélyszegénység pusztítja a magyart, sőt, még a bruttó átlagkereset is növekedett. A Szabadság Vizsla Őre – az Index – persze le is leplezte az olcsó trükköt, és elárulta, hogy az átlagkereset növekedésén azért nem kell annyira örömködni, a háttérben ugyanis mindössze annyi van, hogy a dolgozók bére csak azért növekedett, mert több pénzt kaptak a munkájukért.KSH: 4,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta május-júliusban
A május-júliusi háromhónapos időszakban a munkanélküliek átlagos létszáma 224 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,8 százalék volt – jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).A vártnál jobban alakulnak a munkanélküliségi adatok Magyarországon
A vártnál sokkal jobban alakulnak a munkanélküliségi adatok Magyarországon – mondta Szalai Piroska munkaerőpiaci szakértő csütörtök reggel, az M1 aktuális csatornán.A KSH elemzője szerint a magyar népesség egy jelentős része szingli
A magyar népesség egy jelentős része egyedül él, vagyis szingli – mondta Rövid Irén, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) elemzője kedden az M1 aktuális csatornán. A szociológus közölte: két népszámlálás adatait használta fel a kutatáshoz, és azokat tekintette szinglinek, akik húsz és harminckilenc év közöttiek, és sem tartós párkapcsolatuk, sem házasságuk, sem gyermekük nem volt még. Mindezek alapján elmondható, hogy a 2011-es népszámlálás időpontjában kétszázegyezer – tizenkét százalék – szingli élt az országban, ami hatvankétezerrel több, mint tíz évvel korábban.KSH: Csökkent a magyarok természetes fogyása az év első felében
Csökkent a természetes fogyás mértéke 2020 első hat hónapjában, miután 5,5 százalékkal több gyerek született és 5,5 százalékkal kevesebben haltak meg, mint a múlt év azonos időszakában – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken az MTI-vel.KSH: májusban 155 millió euró volt a termék-külkereskedelmi többlet
Májusban az export euróban számított értéke 29 százalékkal, az importé 25 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest, a termék-külkereskedelmi többlet 155 millió euró volt, 491 millió euróval romlott – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) az első becslése alapján, csütörtökön az MTI-vel.Merkely Béla: Alacsony volt hazánkban az átfertőzöttség
10 575 PCR-tesztből mindössze három lett pozitív a csaknem 18 ezer ember bevonásával májusban végzett országos, reprezentatív koronavírus-szűrővizsgálaton – jelentette be Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem (SE) rektora, a klinikai járványelemző munkacsoport vezetője szerdán, az eredményekről tartott sajtótájékoztatón.Ajánljuk még

















