németország
Botrány lett Németországban az adócsalás elleni portál tervezete miatt - Itthon besúgóvédelmi törvényt akarnak Karácsonyék
Hatalmas port kavart Németországban, hogy a választási kampányban a Zöldek politikusa, Baden-Württemberg tartományának pénzügyminisztere olyan javaslatot terjesztett elő, miszerint egy internetes oldalon, anonim módon jelenthessék az állampolgárok, ha adókerülő magatartást tapasztalnak, adócsalókról van tudomásuk - írja az Index. A miniszter által prezentált honlap tervezetet rengetegen bírálják, egyenesen a a volt NDK titkosszolgálatának, a Stasi újjászületésének tartják. Itthon pedig a német zöldek testvére, a Karácsony-féle a Párbeszéd készül egy besúgóvédelmi törvényre.Brit tudósok: Orbán fő bűne, hogy konzervatív, antiliberális, nacionalista, keresztény Európát épít
Régóta nem volt olyan fontos magyar vezető Európában, mint Orbán Viktor – ezt mondta a Euronewsnak adott interjúban Timothy Garton Ash, az Oxfordi Egyetem történészprofesszora. A brit történész szerint a magyar kormányfő a másik Európa, a nacionalista, antiliberális erők vezetőjévé vált, és egyben aggódását fejezte ki, miszerint az orbáni illiberalizmus veszélyt jelentene az Európai Unióra.Angela Merkel szerint az autóipar a megoldás része a klímaváltozás elleni küzdelemben
Az autóipar nem a probléma, hanem a megoldás része a klímaváltozás elleni küzdelemben – emelte ki a német kancellár Münchenben, a nemzetközi autóipari és mobilitási kiállítást (IAA Mobility) megnyitó beszédében. Angela Merkel hangsúlyozta, hogy egymilliónál is több elektromos autót használnak már Németországban, de kiemelte, hogy nem szabad végérvényesen elköteleződni, hanem ki kell használni minden ígéretes innováció, például a szintetikus üzemanyagok és a hidrogénhajtás lehetőségeit is.Egy "Zöld Marhaságok" nevű civil szervezet indított plakátháborút a német Zöldek ellen (Videó)
Németország kezd felébredni a választási kampányt a nyár közepéig uralni látszó zöld ködből, és a Zöldek kampánya kifulladni látszik. Például a Zöldek valódi arcát bemutató plakáthadjáratot indított egy Grüner Mist nevű szervezet. Az állampolgári kampány célja, hogy elgondolkodtassák és felvilágosítsák a választópolgárokat, mi lenne akkor, ha a Zöldek nyernék a szövetségi választásokat. Mondjuk a német zöldek valahogy azt nem tartják a demokrácia részének, ha őket nem kedvelő civilek jelennek meg a kampányban. Csak a zöld liberális civil az igazi civil. Egy kis hangulatjelentés a németországi kampányból.A Zöldek minden nézőnek és hallgatónak kínos videóval álltak elő a német választás kampányhajrájának kezdetén
A hajdan a világ vezető kontinensének legerősebb hatalmaként tisztelt Németországban komoly politikai változások várhatóak a szeptemberi országos választások után. Merkel megy és nem egy jobb állapotban lévő Németországot és Európát hagy maga után, mint amilyeneket átvett. Jelenleg egy, a szociáldemokraták által vezetett koalíció tűnik a legvalószínűbbnek, népszerű kancellárjelöltje miatt. A CDU-CSU annyit gyengült, hogy még a zöldek is megverhetnék, ha a német zöldek nem lennének annyira kirívóan alkalmatlanok, hogy már az átlag német is kezd megriadni tőlük.Bajba került civilek helyett sört menekítettek a németek Afganisztánból
Ha a civilek kimenekítésében nem is, de valamiben jeleskedett a német hadsereg, ugyanis hatvanötezer doboz sört "mentettek ki" Afganisztánból. Egyes hírek szerint jobban megtervezték az afganisztáni táborokban feleslegessé vált német sör kimenekítését, mint a bajba került civilek mentését.Merkel az afganisztáni helyzetről: Az utóbbi hetek fejleményei szörnyűségesek és keserűek
A nemzetközi közösség Afganisztánban tevékenykedő tagjainak mindegyike alábecsülte a csapataik kivonulása révén beinduló folyamatok sebességét, azonban az utóbbi csaknem húsz év munkája a tálib hatalomátvétel ellenére nem volt hiábavaló – mondta Angela Merkel német kancellár szerdán, a szövetségi parlamentben (Bundestag).Putyin Merkelnek: sok kérdés van, amelyet személyesen kell megbeszélnünk
Sok kérdés van, amelyeket személyesen meg kell beszélnünk – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök, amikor pénteken a Kremlben fogadta Angela Merkel német kancellárt.Közel 50 éves mélyponton a német gazdaság
1975 óta nem emelkedtek olyan ütemben a termelői árak Németországban, mint júliusban; ez erősítheti az inflációs aggodalmakat. A német szövetségi statisztikai hivatal pénteken azt közölte, hogy 10,4 százalékkal nőttek a termelői árak júliusban az egy évvel korábbihoz képest. Elemzők 9,2 százalékot vártak az előző havi 8,5 százalékos emelkedés után.Ajánljuk még

















