Pesti Srácok

polbeat

Nyugaton ijesztő fokra hágott a túlérzékenyítés és az extravagáns tolerancia - mondta a Polbeatben Szánthó Miklós (videó!)

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2019 február 8.
Miközben a Freedom House szerint tombol az elnyomás és Mianmar, illetve Venezuela szintjére süllyedt a magyar szabadság állapota, valljuk be, egy esetleges kormányváltás után a jobboldali sajtó nagy része nem húzná sokáig, miközben az ellenzéki média jelentősebb veszteség nélkül élte túl ennek a szörnyű diktatúrának az elmúlt nyolc évét. Mi az oka ennek? - kérdeztük a legutóbbi Polbeatben Szánthó Miklóstól, az Alapjogokért Központ igazgatójától és a jobboldali sajtó nagyobbik részét magába olvasztó Közép-európai Sajtó- és Média Alapítvány (KESMA) kurátorától a legutóbbi Polbeatben. Szánthó kifejtette: az alapítvány azon fog dolgozni, hogy ha bármiféle politikai szituáció adódik, a tulajdonában álló médiafelületek akkor is tovább tudják végezni színvonalas munkájukat. Szarvas Szilveszter és Huth Gergely kérdéseire hozzátette: szerencsére vannak olyan magánentitások és gazdasági szereplők, akik hajlandóak hirdetni, illetve támogatni a jobboldali médiát. Tény viszont - és a Freedom House jelentése alapján nekünk ilyen diktatúra jutott -, hogy a multinacionális vállalatok jó része világnézetileg motivált a nyílt társadalom dogmája mellett, és reklámköltéseikben, szponzorációiknál is ezt tartják szem előtt. Elég csak a borotva- és telekommunikációs óriásokra gondolni.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!