Pesti Srácok

városliget

Baán László: Karácsony Gergely magára maradt abban a hazugságbuborékban, amelyet a Városliget megújulása kapcsán felfújtak (Fotógaléria!)

SMSusánszky Mátyás Magyar ugar 2022 május 24.
Karácsony Gergely főpolgármester mára egyedül maradt a hazugságbuborékjában, időközben politikai szövetségesei is kihátráltak mögüle, mikor nyilvánvalóvá vált, hogy a Városliget megújulása pártszimpátiától függetlenül sikeres – többek között erről beszélt portálunknak Baán László miniszteri biztos az új Néprajzi Múzeum megnyitója kapcsán tartott sajtótájékoztatón. Mint hozzátette, a tulajdonképpeni vita addig maradt eldöntetlen a Liget kapcsán, amíg a megújult Városligetbe kilátogatók politikai hovatartozástól függetlenül föl nem tették maguknak a kérdést: hol vannak a szörnyűségek, amelyekről a kritikusok beszéltek? Hol pusztult el a Liget? Baán úgy vélekedett, nem politikai fordulat következett be; a Liget Budapest Projekt iránti fokozódó szimpátia az emberekben magukban bontakozott ki, és ez hat vissza a politikára. Kérdésünkre Baán László arról is beszélt, hogy rendkívül vonzó és izgalmas feladat lehet a jövőben a Nyugati pályaudvar körüli fejlesztést összekapcsolni a Liget Budapest Projekttel, hiszen így a belváros szívéig érhetne a zöldfejlesztés. Az épületről és a kiállításról hamarosan a Nullahategy.hu-n jelentkezünk videós beszámolóval, az eseményről szóló tudósításunk itt olvasható.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!