Az Igazságügyi Minisztérium egyik kiemelt feladata az áldozatsegítő központok működtetése, ezért a cél az, hogy 2025-re minden megyei jogú városban, illetve vármegyében legyen áldozatsegítő központ – közölte Király Nóra, a tárca miniszteri megbízottja csütörtökön, a Kecskeméti Áldozatsegítő Központban.
Király Nóra országjárása kecskeméti állomásán arról beszélt, hogy januárban a zalaegerszegi átadót követően tizenháromra emelkedett az országban az áldozatsegítő központok száma. Ezen kívül három áldozatsegítő pont, illetve egy éjjel-nappal hívható áldozatsegítő vonal is működik annak érdekében, hogy senki ne maradjon segítség nélkül, ha bűncselekményt követnek el ellene. Hangsúlyozta: miniszteri megbízottként meglátogatja valamennyi áldozatvédelmi központot, hogy átláthassa működésüket, személyesen ismerhesse meg az egyes központokban folyó munkát, a felmerülő problémáikat és a megoldandó feladataikat. Király Nóra kiemelte: az Igazságügyi Minisztériumnak már 140 együttműködési megállapodása van különféle állami szervekkel és cégekkel, illetve civil és segélyszervezetekkel.
A rendszer folyamatosan bővül, mivel hisszük, hogy az áldozatsegítés területén csak összefogással, közösen tudunk eredményeket elérni
– fogalmazott. A miniszteri megbízott a “jelenlegi és jövőbeni együttműködések az áldozatsegítés még hatékonyabb megvalósítása érdekében” témában tartott zártkörű egyeztetést követő tájékoztatón elmondta: a megbeszélés egyik kiemelt témája a kiberbűnözés volt, amely napjainkban a legelterjedtebb bűncselekménnyé kezd válni. Szólt arról, hogy a minisztériumban külön munkacsoport jött létre a kiberbűnözés megfékezése és visszaszorítása, továbbá a segítségnyújtás érdekében. Király Nóra arról is beszámolt, hogy a kecskeméti önkormányzattal egy lehetséges együttműködésről is egyeztettek, amelynek keretében a családok védelmében egy, “az óvodáskorban elinduló edukálással” lépnének fel a kiberbűnözés ellen.
Engert Jakabné (Fidesz–KDNP), Kecskemét alpolgármestere elmondta: az online térben zajló bűncselekmények elleni együttműködésben egy “prevencióra épülő programsorozat” módszertanának kidolgozásában vállalnának szerepet. A kiberbűnözés ugyanis napjainkban már minden korosztályt érint, és egy város vezetésének nagy felelőssége van abban is, hogy megvédje lakóit az áldozattá válástól – fogalmazott. Az alpolgármester elmondta: örömmel vették a Kecskeméti Áldozatsegítő Központ kialakításának tervét, és az elmúlt négy évben sikerült a város segítő szervezeteivel egy nagyon jól működő rendszert, áldozatsegítő szolgálatot felépíteni. Az együttműködésnek köszönhetően a központhoz fordulók vagy rögtön szakmai segítséget kapnak, vagy iránymutatást arra, hogy ügyük milyen intézményhez, szervhez tartozik.
A zártkörű megbeszélésen részt vett mások mellett Répássy Róbert, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára; Kovács Ernő, Bács-Kiskun vármegyei főispán; Szeberényi Gyula Tamás és Salacz László, a térség fideszes országgyűlési képviselői; Barta Gábor, a Kecskeméti Áldozatsegítő Központ koordinátora; Temesvári Ágnes, a Család- és Gyermekjóléti Központ szolgálatvezetője; és Rigó Orsolya, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Dél-Alföldi Régió regionális vezetője is.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/Rosta Tibor
Facebook
Twitter
YouTube
RSS