Pesti Srácok

Pongrátz András Trump segítségét kéri a Szabadság téri sarló-kalapács eltüntetésében

Pongrátz András Trump segítségét kéri a Szabadság téri sarló-kalapács eltüntetésében

Levelet írt Donald Trumpnak Pongrátz András 1956-os szabadságharcos, amelyben a segítségét kéri, hogy a budapesti Szabadság téri szovjet emlékműről végre lekerüljön a sarló-kalapácsos tiltott önkényuralmi jelkép. Az amerikai elnöknek azért is lehet néminemű oka-joga megszólalnia ebben az ügyben, hiszen a szovjet szörnyemlékmű tőszomszédságában van az amerikai nagykövetség épülete...

A Corvin köz világhírű parancsnokának, Pongrátz Gergelynek a testvére, Pongrátz András (aki egyébként maga is aktívan részt vett a szabadságharcban, és kulcsszerepe volt a Sztálin-szobor ledöntésében), levelet írt Donald Trump amerikai elnöknek a Szabadság téri szovjet szörnyemlékművön lévő sarló-kalapácsos tiltott önkényuralmi jelkép eltávolítása érdekében. A levelet a PestiSrácok.hu szerkesztőségének is megküldte, azt most magyarra fordítva közzétesszük.

Pongrátz András ötvenhatos szabadságharcos 2015-ben egyszer már megpróbálta eltávolítani a szovjet obeliszken lévő tiltott önkényuralmi jelképet. Akkor a Jobbik (azóta leváltott és háttérbe szorított) alelnökével, Novák Előddel együtt, kezükben vésővel, kalapáccsal mentek az emlékműhöz, ám a rendőrök megakadályozták az akciót.

PestiSracok facebook image
A 2015-ös akció egyik pillanata: középen Pongrátz András és Novák Előd; forrás: alfahír.hu

Kiábrándult a Jobbikból

Mint arról néhány hete beszámoltunk, Pongrátz András szerkesztőségünkhöz eljuttatott egy másik levelet is, amelyben arról számol be, milyen nagyot csalódott a Jobbikban, mert az szerinte letért a testvére, Pongrátz Gergely által kijelölt útról. Szerinte Vona Gábor pártelnök méltatlanná vált arra, hogy az 56-os hősökről beszéljen. Abban a levelében azt írta:

– zárta levelét Pongrátz András.

Vezető kép: Youtube.com

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!