Pesti Srácok

A 2023-as év legfurkóbb húzásai a Karanténvlog éves terméséből – Karanténvlog

Eltelt egy újabb esztendő, és amikor mérleget akartunk vonni, most is csak azzal szembesültünk, hogy mindig van lejjebb. Az ellenzék folyamatos kudarcai, baklövései és leplezetlen hazaárulásai 2023-ban sem hozták el a katarzisérzést a baloldalon, nem volt semmilyen megtisztulás, új arcok, új gondolatok, nemzeti minimum. A Karantén görbe tükre így továbbra is levakarhatatlan és masszív mocsokkal lett bekenve, hiszen akár sajtótájékoztatón, akár Fővárosi Közgyűlésen jártunk, a helyzet mindenhol ugyanaz volt. A baloldal saját tehetetlenségét és ötlettelenségét azzal próbálta leplezni, hogy másra mutogatott. Ellenzékből csak gátolni tudták a nemzet számára fontos döntéseket, azért harcoltak, hogy minél kevesebb pénz jusson a magyaroknak, ahol pedig hatalmon voltak, ott sem tudták megmutatni, hogy miért bíztak bennük az emberek. Azokban az önkormányzatokban, ahol a baloldal irányított az utóbbi bő négy évben, sehol sem láthattunk sikertörténetet, pénzszórást, dilettantizmust és mutogatást annál inkább. Hibás mindig volt, ők azonban sosem. A Karanténvlog az egyre agresszívabb baloldali reakciókat is sűrűn idézte, hiszen a régi bolsevik módszerek a mostani baloldal számára ostorként kerültek elő, a fenyegetések, a leszámolások ígérete az 1919-es tanácsköztársasági terror zsargonját idézte. A 2023-as évből elképesztő mennyiségű anyagot gyűjtöttünk, ebből szemezgetve találkozhattok Gyurcsány Ferencékkel, Nagy Ervinnel, a DK nagyágyúival, a Momentum hebegő-habogó szerencsétlenjeivel is. Boldog újévet kívánunk minden kedves nézőnknek, jövőre találkozunk, mert sajnos nem hisszük, hogy bármi is változna az ellenzék összetételében és hozzáállásában.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!