Pesti Srácok

Lépéshátrányban a piacon a züllött RTL, ezért ismét legalja ingyencirkuszt kínálnak, hogy visszaszerezzék a nézőket – Karanténvlog

Már nem piacvezető a korábban RTL Klub-ként ismert csatorna, akik ismét a devianciát tűzték zászlajukra a nézettség növelésének érdekében. Korábban a szexuális abúzusokban bővelkedő valóságshow-kkal igyekeztek nézőket szerezni, most az egymást pépesre verő celebek bokszmeccseivel próbálnak meg eredményt elérni. A következmény ugyanaz: értékek sehol, ingyencirkusz annál több, ami mellé azért igyekeznek egy kis elfogult politikai állásfoglalást is bevinni, biztos, ami biztos. Az RTL fennhangon beszél a toleranciáról, elfogadásról, a függetlenségről és az emberi jogokról, de amikor bevételt akarnak szerezni, akkor sutba dugják a szép elveket és semmi más nem számít, csak a szemük előtt felvillanó dollárjel. Legújabban a Sztárbox című, régi időkből leporolt műsorukat vették elő, amelyben úgynevezett celebek verik szét egymást a ringben, eszméletlen és saját vérükben fetrengő vesztesek mellett ordítoznak az adrenalintól megrészegült győztesek, ezt pedig mintaként rakják a magyar emberek elé. A boksz sokak számára érdekes sport, de azt konkrétan sportolók űzik, olyan emberek, akiknek ez a hivatásuk. De filmekben szereplő színészek, közéleti szereplők felhasználása, ingyencirkusz a nézettségért, ez az igazi RTL, ez az, amit tőlük várhatunk. Értékek, hagyományok? Ugyan már! Fertő, deviancia, erőszak és liberális agymosás. Valami sosem változik, ilyen az RTL is. Mocskosabb, mint valaha.

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.