Forró drót
Takács Péter: Magyar lezüllesztette a parlamentet
A volt egészségügyi államtitkár, fideszes országgyűlési képviselő szerint ezzel a gyűlölet áradattal ráültek a hülyeség vonatra, amin nincs fék. A tiszás szavazók egyelőre támogatják a demagóg, hazugságra épülő gyűlölet kampány folytatását, de majd akkor döbbennek meg, amikor az 1200 Magyar Péter ígéretből a költségvetésben csak kevés fog megvalósulni - vetítette előre Takács Péter.Sebastian Kurz és Bojko Boriszov kijelentették: pártjaik maradnak a néppártban
Sebastian Kurz osztrák kancellár cseh, bolgár és szlovén kollégáival közösen tartott sajtótájékoztatót kedden. A központi téma az oltások elosztása volt. A kormányfők, Andrej Babiš cseh, Janez Janša szlovén és Bojko Boriszov bolgár miniszterelnök egyetértettek az osztrák kancellárral abban, hogy vissza kell térni az uniós tagállamok kormányfőinek korábbi megállapodásához, vagyis az oltóanyagok lakosságarányos elosztásához.Tájvédelmi területet rongáltak terepjárósok Magyarlukafán
A Szigetvári Rendőrkapitányságra tett bejelentést egy helyi férfi a rendőrség segélyhívó vonalán keresztül. A panaszos szerint Magyarlukafa településen a tulajdonában levő mezőgazdasági területet március 13. és 18. között idegenek járművekkel taposták le. A legelő egy tájvédelmi körzet része, azon a tulajdonos sem végezhetett volna földmunkát. A helyszíni szemle megállapította: a legelő talaját nem mezőgazdasági gépek, hanem sportcélra használt terepjáró gépkocsik kerekei rongálták meg; a nyomok szerint az autókkal vezetőik – az autósport szaknyelve szerint – drifteltek a védett területen, tízméternél nagyobb sugarú köröket szántottak a kerekekkel a legelőbe.Meghalt egy egészségügyi dolgozó Dániában, miután beoltották az AstraZeneca vakcinájával
Egy egészségügyi dolgozó agyvérzést kapott, és meghalt, egy másiknak pedig vérröggöket találtak az agyában kevesebb mint 14 nappal azután, hogy beoltották őket az AstraZeneca vakcinájával – írta a Reuters a koppenhágai állami kórházakat működtető hatóság közlése alapján.Újabb mélypont: Vadai a bebörtönzött ruandai propagandisták sorsát vizionálja a közmédia egyik vezetőjének
„Az ilyen, hazugsággal gyűlöletet keltő propagandisták Ruandában a végén elnyerték méltó büntetésüket. Lásd még: náci és észak-koreai agymosás” – írta Vadai Ágnes a Facebookon, arra reagálva, hogy Bende Balázs a közmédia adásában az oltási program sikereiről beszélt.Varga Judit: Brüsszel el akarja pusztítani a hagyományos értékeket
Brüsszelben jogállamisági zsarolással és szankciókkal akarják elpusztítani a hagyományos értékeket – írta szombaton a közösségi oldalán az igazságügyminiszter. Varga Judit az Európai Bizottság alelnökének nyilatkozatára reagálva úgy fogalmazott, hogy Věra Jourová politikai nyomás alá helyezte az EU Bíróságát.A DK-s Szaniszló Sándor már februárban a kínai vakcina ellen írt levelet
A Gyurcsány-párt több polgármestere is csak olyan vakcinákat kért a kerületébe, amelyeket engedélyezett az Európai Gyógyszerügynökség – derül ki a párt februári, négyoldalas kiadványából. Mint arról korábban írtunk, kínai helyett EU-s vakcinát követelt Kásler Miklós minisztertől Szaniszló Sándor DK-s polgármester. A Gyurcsány-párt fővárosi politikusa Facebook-oldalán közölte, hogy több száz adag kínai koronavírus-vakcinára nem volt jelentkező, ezért a megmaradt készletet a kormány még aznap elszállítja. Vagyis több száz adag kínai vakcinát utasított vissza a DK-s Szaniszló Sándor, vélhetően a kerület lakóinak tudta nélkül, hiszen a bejegyzésének hatására kialakult óriási felháborodás miatt a DK-s politikus törölte az említett bejegyzést.Koronavírus-fertőzött esett össze Gődény vírustagadó tüntetésén
A Metropol információi szerint a ma délelőtti, Gődény György által szervezett demonstráció idején a mentők szállítottak el egy embert, akiről kiderült: koronavírus-pozitív. A lap szerint az Ellenállás néven szervezett tüntetésen maszk és az előírt távolság betartása nélkül demonstrált néhány száz ember. A vírustagadó Gődény György a járványügyi intézkedés ellen szervezte a demonstrációt.Menczer Tamás: a Momentum azt, hogy magyar érdek, nem tudja, és nem is akarja képviselni
Olvasom, hogy elkészült a Momentum külpolitikai programja. Hurrá, megkönnyebbültem... – írja Menczer Tamás szombati Facebook-bejegyzésében. Mint írja, a program első pontja, hogy a Momentum felszámolja az orosz és kínai befolyást Magyarországon.Hazudhatott Brüsszel a vakcinaszerződésekről
A brüsszeli szóvivő letagadta a vakcinaszerződéseket. Azt állította, hogy nem Brüsszel szerződött, hanem a tagállamok. Ómolnár Miklós megszerezte a szerződéseket és lebuktatta Brüsszelt. Az újságíró a négy vakcinagyártóval, a Pfizerrel, a Modernával, a Sanofival és a Janssennel kötött EU-szerződéseket be is mutatta a nyilvánosságnak.Több mint félmillióan megkapták a koronavírus elleni oltást tíz nap alatt
Jól halad az oltási program: az elmúlt 10 napon több mint félmillióan kaptak oltást – közölték szombaton a koronavirus.gov.hu oldalon. A péntek esti adatok szerint 1 520 350 a beoltottak száma; 465 643 ember a második adag vakcinát is megkapta.Reagált a Fidesz Kunhalmi Ágnes nyilatkozatára: nagyon álszent, amit a baloldal művel
A baloldal a hatalomért még a magyar emberek életét is hajlandó veszélybe sodorni – reagált a Fidesz Kunhalmi Ágnes szombati nyilatkozatára, amelyben az MSZP társelnöke azt mondta: szerinte Orbán Viktor miniszterelnök nem készítette fel az egészségügyi rendszert és a lakosságot sem a járvány második és harmadik hullámára. Kunhalmi hozzátette: a kormány az ellenzéki vezetésű településeken nem engedi oltópontok felállítását, nehogy kiderüljön, hogy az ellenzéki vezetésű önkormányzatok jobban elvégzik a feladatot, mint a vízfejű kormány. A Fidesz szerint nagyon álszent, amit a baloldal művel.Letartóztatásban marad az a nyírségi férfi, aki biciklis rendőrnek adta ki magát
A bíróság jogerős döntése alapján letartóztatásban marad az a nyírségi férfi, aki rendőrnek kiadva magát a maszkviselési kötelezettségre vonatkozó szabályok megsértésére hivatkozva megbírságolt egy nőt egy hajdú-bihari településen. Az ötvenéves gyanúsított és védője fellebbezését a bíróság március 19-én elutasította, egyben elrendelte a gyanúsított elmeállapotának orvos szakértői vizsgálatát is.Hamarosan elhagyhatja a kórházat Törőcsik Mari
Törőcsik Mari, a háromszoros Kossuth- és kétszeres Jászai Mari-díjas színésznő két hete a szombathelyi kórházban van. Bár a héten halálhírét is keltették, jól van, és a gyógyulásra koncentrál. Magánál van, de sok alvásra van szüksége – árulta el az ápolója az AC Newsnak.Ítéletet mondtak a Soros-szervezetek – Újra megszűnt a jogállam
Jogállamiság: sokszor halljuk ezt a fogalmat abban a kontextusban, hogy Magyarországon és Lengyelországban nem létezik. Ez a nyugati, multikulturális nyílt társadalmak kiváltsága. Benne van a mindennapokban, és ahol jogállamiság van, ott a Nap is fényesebben süt a jogállamban élő állampolgárokra, akik jogállamisággal telített levegőt szívhatnak. Vagy mégsem? Sosem fog kiderülni, mert azon túl, hogy az számít jogállamnak, ahol a brüsszeli fősodortól el nem hajló politikusok vezetik az országot, és eleget tesznek a Soros-féle álcivil szervezetek legapróbb követeléseinek is, a jogállamiságnak még mindig nem létezik pontosan körülhatárolt fogalma.Elkészült a poszt-Covid szindróma hazai protokollja
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) koordinálásával elkészült a poszt-Covid szindróma szakmai protokollja, amely több ország jó gyakorlatait veszi alapul, a magyarországi viszonyokhoz adaptált formában – jelentette be legújabb, az Emmi Facebook-oldalára feltöltött videójában Kásler Miklós tárcavezető. Az emberi erőforrások minisztere elmondta, hogy az országos intézetek több neves szakemberének bevonásával elkészített kezelésrend komoly segítséget jelent mind a betegeknek, mind az orvosoknak.Szlávik János: le fogjuk győzni mindegyik vírusvariánst
Az oltásokkal és a járványügyi intézkedésekkel le fogjuk győzni mindegyik mutáns vírusvariánst – nyilatkozta a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa szombaton a közmédiának.Arató Gergely nem vett észre egy hatezer négyzetméteres épületet
Bármennyire is abszurdnak tűnik az a mondás, hogy "akkor is hazudik, ha kérdez", úgy tűnik, a DK igazolja a szólás realitását. Arató Gergely ugyanis olyat lódított egy parlamenti kérdésében, hogy azzal még a pártjától megszokott szintet is túlugrotta. Csütörtöki parlamenti felszólalásában ugyanis választ követelt a kormánytól annak ügyében, hogy mikor nyílik Kőbányán szakrendelő. A szakrendelő azonban már üzemel, sőt, az intézmény számára a kormány további négymilliárdos támogatást hagyott jóvá – minderre Pap Sándor Kőbánya önkormányzati képviselője világított rá közösségi oldalán.Újabb tüntetést szervezett Gődény György a Hősök terére, de már az Andrássyn lekapcsolták őket a rendőrök
Ma fontos napja lesz minden Normális Életre vágyó embernek – olvasható a felhívásban, amit Gődény György tett közzé szombat reggel, tüntetésre invitálva az embereket. Ma délben, a Hősök terére toborozta a vele azonos véleményen lévőket, arra kérve őket: ne felejtsetek el magukkal hozni nemzetiszínű zászlókat, sípokat, dobokat és dudákat.Novák Katalin: Magyarország fordítja GDP-arányosan a legtöbb pénzt családtámogatásokra (Videó)
Az idén meghaladta az öt százalékot GDP-arányosan a családtámogatásokra fordított összeg Magyarországon, az ország ezzel világelső – közölte a családokért felelős tárca nélküli miniszter szombaton, a Facebook-oldalán. Novák Katalin a videóban kiemelte, hogy minden eddiginél nagyobb támogatás jut idén a magyar családoknak: 2021-ben 2600 milliárd forintot költ az állam családtámogatásokra, két és félszer annyit, mint 2010-ben.Kubatov Hadházynak: ”Hitvány ember vagy! Pont.”
Tegnap a Fradiban dolgozó egyik kollégámnak elfogyott a türelme – írja Kubatov Gábor Facebook-oldalán. A politikus a 24.hu cikkére reagált, amelyben azt írják: Hadházyt lehitványozta Facebookon a Fradi. Mint korábban megírtuk, Hadházy Ákos és az Országos Mentőszolgálat között kisebb harc tört ki Hadházy egyik hazugságával kapcsolatban.A DK szerint a védettségi igazolvány csupán egy semmire nem jó műanyagkártya
A Demokratikus Koalíció (DK) szerint a Fidesz nem tudta megvédeni a magyarokat a koronavírus-járvánnyal szemben, ezért ismét milliárdokba kerülő pótcselekvésbe kezdett, és boldog-boldogtalannak elkezdte kiküldözgetni az egyébként egy-két hónapon belül lejáró védettségi igazolványokat – mondta az ellenzéki párt szóvivője szombaton, a Facebookon közvetített sajtótájékoztatón.A WHO is biztonságosnak tartja az AstraZeneca vakcináját
Az AstraZeneca-vakcina továbbra is pozitív kockázati profillal bír, óriási potenciállal rendelkezve a fertőzések megelőzésében és a halálesetek csökkentésében szerte a világon – állapította meg az Egészségügyi Világszervezet globális oltásbiztonsági tanácsadó bizottság (GACVS) Covid–19 albizottsága.Hollik István Hadházynak: ha van önben egy csepp emberség, akkor a tegnapi hazugságaiért elnézést kér a mentősöktől!
Hollik István, a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója a Facebook-oldalán üzent az Országos Mentőszolgálatot éles kritikával illető Hadházy Ákosnak. Ha van önben egy csepp emberség, akkor a tegnapi hazug rágalmaiért elnézést kér a mentősöktől! – írta bejegyzésében a kereszténydemokrata politikus.Nagy az igény a gyerekeknek nyitott poszt-Covid-ambulanciára
Nagy az igény a gyerekeknek nyitott poszt-Covid-ambulanciára, ahová azokat a koronavírus-fertőzésen átesett gyerekeket várják, akiknek a betegség után egy hónappal is tüneteik vannak – közölte a Semmelweis Egyetem I. Számú Gyermekgyógyászati Klinikája Sürgősségi Betegellátó Osztályának vezetője szombaton, az M1 aktuális csatornán.Ajánljuk még

































