Pesti Srácok

Forró drót

A mindent elfedő civilköntösben születik újjá a Munkásőrség

SSSzalai Szilárd Forró drót 2020 február 5.
Civil köntösben idézik meg a szocialista nosztalgiát a Munkásőrök és fiatal csodálóik. Az "Ellenforradalom 1956" nevezetű Facebook-csoport bejegyzése szerint ugyanis Munkásőr Társaság néven, civil szervezetként éled újra a pártállam szimbolikus félkatonai szervezete. A Munkásőrséget ugyan 1989-ben jogutód nélkül feloszlatták, úgy tűnik, tagjai az elmúlt bő 30 évben sem vesztettek a lelkesedésükből, ezért a baloldali agitációs tevékenység legjellemzőbb csoportosulási formájában, civil szervezetként kelt ismét életre, azt azonban nem tudni, hogy pontosan milyen céllal állították helyre a kommunista terror egyik rettegett szervezetét. Mindenesetre a munkásőrök most az utánpótlásra fókuszálnak: felhívásukban várják "az egykori munkásőröket és a nyomdokaikba lépni kívánó, nem ijedős fiatalokat".

Négy diák ellen indult eljárás a nagykátai középiskolában történt bántalmazások miatt

PPestiSrácok.hu Forró drót 2020 február 5.
Négy diák ellen indított eljárást a Nagykátai Rendőrkapitányság, amiért részt vettek az egyik középiskola tanárjának megfenyegetésében. A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság szerdán a honlapján emlékeztetett arra, hogy néhány nappal ezelőtt került fel az a videofelvétel az internetre, amelynek alapján február 1-jén megindult a nyomozás. A rendőrség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntettének gyanúja miatt nyomozott.

Indul a Kormányinfó Plusz, ahol mindenki kérdezhet

PPestiSrácok.hu Forró drót 2020 február 5.
Februártól indul a Kormányinfó Plusz, ahol bárki kérdezhet! E-mailben a [email protected] vagy levélben a „Kormányinfó Plusz” – Miniszterelnöki Kabinetiroda, 1054 Budapest, Garibaldi utca 2. címen. A beérkezett kérdéseket feldolgozzák, és a leginkább közérdeklődésre számot tartókat a hónap vége felé válaszolja meg Szentkirályi Alexandra, Magyarország Kormányának hazai kommunikációért felelős szóvivője. A válaszok a Facebook-oldalán közzétett videóban láthatók és hallhatók majd.

Elismerték a börtönbiznisz létezését a Helsinki Bizottság fórumán

PPestiSrácok.hu Forró drót 2020 február 5.
Elismerte a börtönbiznisz létezését a Magyar Helsinki Bizottság egyik előadója a szervezet hétfő este megrendezett eseményén – írja a Magyar Nemzet. A Soros György által támogatott szervezet előadói többségükben a börtönök – egyébként egyre csökkenő – túlzsúfoltságát jelölték meg az egyik legnagyobb problémaként. Az egyoldalúan az elítéltek szempontjait hangsúlyozó fórumon csak kevés szó esett az áldozatokról.

Mezőtúron is bántalmaztak egy pedagógust (videó!)

PPestiSrácok.hu Forró drót 2020 február 4.
Újabb tanár bántalmazásról készült felvétel került fel az internetre, néhány napon belül ez már a második. Nagykáta után ezúttal Mezőtúron verte egy diák papírral a tanár fejét, egy másik tanuló pedig többször az arca felé ütött, a többiek pedig hangosan nevettek. A kormánypártok szerint zéró toleranciát kell alkalmazni, ahol kérik, iskolarendészetet is felállíthatnak – közölte az M1 Híradója.

Itt van, mit reagált Korózs sértéseire Horváth László

Jurák Kata Forró drót 2020 február 4.
Rövid, csattanós választ adott Horváth László kormánypárti politikus Korózs Lajosnak, aki mai sajtótájékoztatóját használta fel arra, hogy minősíthetetlen módon nyilvánuljon meg képviselőtársáról. A szocialisták megmondóembere ugyanis azt mondta: undorodik Horváth László fideszes képviselőtől, akit hitvány embernek tart és nyomorult bohócnak, akit a kormány Gyöngyöspatára küldött “gyűlöletet szítani”.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!