Pesti Srácok

Forró drót

Orbán Viktor: Washington bevéve, ott most jól áll a szénánk

Forró drót február 20.
Orbán Viktor Washingtonban, a Béketanács első ülésén járt, és közösségi oldalára feltöltött videója szerint még borotválkozni is csak a reptéren volt ideje. A kormányfő úgy fogalmazott: „Washington bevéve”, majd jelezte, pénteken a ferihegyi beruházás alapkőletételén vesz részt. A hétvégén sem pihen, szombaton Békéscsabán folytatódik a Digitális Polgári Körök háborúellenes rendezvénysorozata.

Itt a kíméletlen válaszlépés a kormány, részéről: leáll az Ukrajnába irányuló dízelellátás

PPestiSrácok.hu Forró drót február 18.
Szijjártó Péter a kormányülésen jelentette be, hogy a Mol már megrendelte az 500 ezer tonna orosz kőolajat tengeri szállításra, és ha Horvátország betartja az európai szabályokat, március közepétől meg is érkezhet az olaj. A külgazdasági és külügyminiszter szerint az ukrán döntés a Barátság vezeték leállításáról „puszta politikai döntés”, mert műszakilag semmi nem akadályozná az újraindítást. Arra is figyelmeztetett az esetleges válaszlépésekkel kapcsolatban, hogy Magyarország és Szlovákia igen fontos szerepet játszik Ukrajna áram, illetve földgáz- és dízelellátásában. Bejelentette, hogy Magyarország leállítja az Ukrajnába irányuló dízelellátást.

Kapitány úr megint kamuzott - Szijjártó Péter igazította helyre

PPestiSrácok.hu Forró drót február 18.
A Tisza Párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője ismét kamuzott Magyarország energiabiztonsága kapcsán, ugyanis nem igaz, hogy hazánk egyetlen útvonalon keresztül látná el magát kőolajjal – írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon. Kapitány István úgy tűnik, hogy a háborún való nyerészkedéshez sokkal jobban ért, mint ahhoz, hogy miként jut el az átlagemberekhez az energia.