Világugar
Angol genderlobbi – Szoknya helyett "gendersemleges" nadrágot erőltetnek a lányokra egy angol iskolában
Kedves olvasók, újabb őrület következik, ezúttal Bradfordból: a következő tanévtől megtiltják a kislányoknak az Appleton Akadémián, hogy szoknyát hordjanak; helyette "gendersemleges" nadrág lesz a kötelező viselet. Ez nem vicc – bár annak is rossz lenne –, idáig süllyedtünk.Timmermans még mindig versenyben - Patthelyzet az EU-csúcson
Hiába a folyamatos tiltakozás a néppárt részéről, egyre inkább úgy tűnik, hogy a szocialista Frans Timmermans lehet a befutó az Európai Bizottság elnöki posztjára. Miután Angela Merkel a múlt hét végén már kihátrált Manfred Weber néppárti csúcsjelölt mögül, több tagállami vezető is követte példáját. Diplomáciai források szerint most már csak azon megy a tanakodás, hogy ha a bizottság elnöke nem néppárti politikus lesz, akkor a többi uniós csúcspozíciót hogy osszák el úgy, hogy a néppárt is részesüljön belőle.A Google háborúra készül Trump ellen?
Unásig ismételt, elcsépelt kijelentés a hatalom negyedik ágaként emlegetni a médiát. Elcsépelt ugyan, de még sosem volt annyira igaz, mint manapság. Mégis, a tradicionális, akár online, akár nyomtatott sajtótermékek „influencerkedés” terén a kanyarban sincsenek a kvázi monopolhelyzetben lévő, nem mellesleg a Youtube-ot is birtokló techóriás, a Google hatalmához képest.Liberális elfogadás: leköpték egy bárban Trump fiát
Leköpte Donald Trump amerikai elnök fiát egy liberális pincér egy bárban - írta meg többek között a Breitbart, akiknek nyilatkozott is Eric Trump. A zsigeri gyűlölet és liberális agymosás csodákra képes. A baloldali gyűlölködők szeretik úgy alakítani a szabályokat, ahogy épp nekik tetszik; ha győznek egy választáson, az a demokrácia tündöklése, ha kikapnak, akkor utolsó vérig tartó harcot hirdetnek és nem fogadják el az eredményt. A gumiszabályok nagymesterei egyszerű logika alapján működnek, hiszen ha tortával dobnak fejbe egy konzervatív politikust, akkor az a véleménykifejezés szabadsága, ha egy prominens baloldali politikussal történik ugyanez, akkor börtönt követelnek és sipákolnak a nácizmus ellen.Fekete New York-i professzor: Boldoggá tesz, ha fehér hajléktalanokat látok az utcán
Nicholas Powers, a SUNY at Old Westbury főiskola professzora a "Boldoggá tesz, ha szegény fehér embereket látok" című, meglehetősen rasszista (már ha feltételezzük egy ideális világban, hogy fordítva is létezhet ilyesmi) véleménycikkében fejtegette, mennyire megütne egy fiatal kéregetőt csak azért, mert fehér. Powers szerint pofátlanság fehérként "fekete környéken" kéregetni, és legszívesebben elvette volna a férfi ételét, hogy megegye előtte, majd egy jóízűt röhögjön rajta.Felfüggesztettek egy skót diákot, mert kimondta: csak két nem létezik (videó)
A Pride-hónapra való tekintettel, a tolerancia és a véleményszabadság jegyében három hétre felfüggesztettek egy diákot egy skót középiskolában, mert a fegyelmezetlen nebuló azt merte állítani, hogy két nem létezik. A 17 éves fiú az osztályteremben történt veszekedésről egy videót is megosztott, és állítólag emiatt kapta a komolyabb büntetést.A liberasszizmusról
Visszájára fordult a fekete közösségek pozitív diszkriminációja az Egyesült Államokban, ez pedig egy történelmi fordulópontot jelenthet a liberális politika térhódításában. A hosszú évtizedek óta tartó "oszd meg és uralkodj" alapú politizálás ideje lejárni látszik, ugyanis a balliberális történelemhamisítást és a feketék erőltetett ideológiai szegregálását megelégelve az NFL egykori (fekete) sztárja, Burgess Owens, az amerikai kongresszus "Jóvátételi Albizottsága" előtti meghallgatásán felszólította a Demokrata Pártot, hogy az ne csak neki, de minden afroamerikainak fizessen kártérítést azokért a bűnökért, amiket elkövettek a feketék ellen. A visszavonult focista és fekete jogi aktivista szerint ugyanis a demokraták "a történelemmel machinálnak és Istent játszanak", ráadásul még rasszisták is. A New York Jets és az Oakland Raiders korábbi quarterbackje kiállt a liberális érzékenyítés egyik legalávalóbb eszközével szemben, vagyis az európai liberálisok által a migrációs válság során is kijátszott ütőkártyával, a "fehér önostorozással" (white self-guilt) szemben. Ennek az önostorozásnak a lényege, hogy minden fehér kollektíven felelős a rabszolgaságért és általában minden rosszért, ami a nem fehéreket ér.Betiltotta a tipikus női és férfi szerepek reklámozását Nagy-Britannia
A kiégett férjeket és a házimunkába belefásult háziasszonyokat is "kitiltották" a brit reklámokból. A haladó döntéshozók szerint az ilyesmi ártalmas gendersztereotípiákat ébreszthet a gyanútlan fogyasztókban. A törvény múlt pénteken lépett hivatalosan érvénybe. A különös jelenségről többek között a CNN is beszámolt.Törcsi: Az uniós patthelyzet is igazolja, hogy Orbán Viktornak ismét igaza volt
Nem sikerült megállapodni az európai uniós intézmények elnöki tisztségeinek betöltéséről a tagállami vezetők brüsszeli csúcsértekezletén. A bonyolult helyzetről Törcsi Pétert, az Alapjogokért Központ kutatási igazgatóját kérdeztük, aki kifejtette: már az EP-választás előtt lehetett sejteni, hogy nem fog működni a csúcsjelölti rendszer, a választások után pedig az is nyilvánvalóvá vált, hogy az új, jóval széttöredezettebb EP-ben lényegesen nehezebb lesz döntéseket hozni, az EU-csúcs eredménytelensége pedig ennek lett az eredménye. Törcsi hozzátette: az EP-választások előtt a haladók a mainstream sajtóval karöltve támadták Orbán Viktort és a magyar kormányt, ami miatt kihátrált Weber mögül, mostanra azonban bebizonyosodott, hogy ismét a magyar miniszterelnöknek lett igaza."Nehéz az EU-ra nem birodalomként tekinteni" – Az EU jövöjéről tartott konferenciát az Alapjogokért Központ
Birodalom-e az EU? Ez volt az egyik alapkérdése az Alapjogokért Központ által szervezett konferenciának, amely "Az Európai Unió jövője: EP-választás után – szerződésmódosítás előtt?" címet kapta. Az eseményen Gulyás Gergely is előadást tartott: a miniszter kifejtette, hogy az EP-választáson azok a politikai erők érték el a legjobb eredményt, amelyeket a leghevesebben támadtak az elmúlt években. Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ igazgatója arról beszélt, hogy az EU a jelenlegi formájában fenntarthatatlan, így szerződéses reformokra van szükség. Varga Zs. András, egyetemi tanár, alkotmánybíró arra a kérdésre próbált választ találni, hogy mik is pontosan egy birodalom ismertetőjegyei, és ezek jellemzőek-e az Európai Unióra. A szakértő véleménye szerint az EU nagy, heterogén; az EU nemzetei közül vannak olyanok, amelyek az érdeküket midenáron érvényesítik, így nehéz rá nem birodalomként tekinteni.Etióp egyházi vezető: Hogy teheti meg Európa, hogy hátat fordít az évszázados keresztény örökségnek?
Hogyan teheti meg egy évszázados keresztény gyökerekkel rendelkező kontinens, hogy hátat fordít keresztény örökségének? - hangzott el a kérdés a Magyaroszágon vendégeskedő etiópiai egyházi vezetők által tartott előadáson, amelynek során szó esett arról is, hogy Etiópia hagyományosan segíti a menekülteket: a nyitott ajtó politikájának köszönhetően a 2018-as adatok szerint közel egymillió rászorulót fogadott be 19 országból. Mint hangsúlyozták, Etiópia fiataljai imádják a hazájukat, az ország számára azonban nagy kihívást jelent, hogy a fiatalok közül többen az elvándorlást, menekülést választják a szegénység és a tornyosuló, megoldhatatlannak tűnő kihívások elől. Az előadásokról szóló beszámolónk mellett a posztban a Hungary Helps etiópiai missziójáról készült videót is megtekinthetik.A Monty Python sztárja szerint London már nem nevezhető angolnak – Hisztériarohamot kaptak a liberálisok
Aki szerette a Monty Python poénjait, aki nagyokat derült a Brian életén és a Gyalog galoppon, annak biztosan nem kell bemutatni John Cleese-t. A Waczak szálló nagy nevettetője azonban már régóta rossz útra tért, nem először merészeli ugyanis angolként megjegyezni, hogy ez a mostani Anglia nem egészen ugyanaz, ami volt korábban, és London már nem nevezhető angolnak. Láthatóan a rejtett és begyepesedett fasiszta bújt elő az idős komikusból, és ha már a műfajnál tartunk, az inkább tragikomédiának tűnik, hogy egy angolt azért támadjanak, mert angolnak szeretné megtartani a hazáját. Meg is kapta a rasszista jelzőt azért, mert zavarja, hogy a bevándorlás teljesen megváltoztatta Angliát és fővárosát, és rengeteg elfogadó liberális köpköd most rá. Elég borzasztó dolog egy letűnőben lévő világ embereként tekinteni John Cleese-re, akinek bűne csupán az, hogy idős emberként és angolként számára az volt az élhetőbb világ, amikor még nem kerültek kisebbségbe Londonban a fehér emberek és nem változott meg a tipikus angol kultúra. Vajon hány átlagember érezheti ugyanezt szerte Nyugat-Európában?Már az internetezést is megáldaná az anglikán egyház
Az anglikán egyház a modern kor elvárásainak megfelelően szeretné megreformálni vallásukat, ennek apropóján pedig kiadtak egy imakönyvet, amelyben többek között már az interneten való böngészésért, számítgépes rendszerekért is el lehet mondani imákat. Az egyháznak nem ez az első kísérlete, hogy az aktuális kulturális (haladó) trendek szerint modernizáljon: 2017-ben arra bíztatták a fiatalokat, hogy nyugodtan kísérletezzenek a nemi identitásukkal. Ha ez nem lenne elég, akkor érdemes arra is visszaemlékezni, amikor tavaly kijelentették: Istenre nem szabad férfiként utalni.Állítólag a vegánok egy "védett közösség", hamarosan saját Pride-juk is lehet
Javában tombol az LGBTQ-közösség büszkeségben gazdag hónapja, és nagyon úgy tűnik, hogy hamarosan a vegánoknak is lesz Pride-felvonulásuk (vagy hónapjuk), hiszen egy brit ügyvéd szerint az állati eredetű ételeket mellőző, az elmúlt időszakban leginkább egy veszélyes szektává összeálló vegánokat is "védett közösségként" kellene kezelni, vagyis éppen ugyanolyan kategóriába kellene sorolni őket, mint a különböző nemeket (szerintünk kettő van), a származást, a vallást vagy a szexuális orientációt.A nyíltan leszbikus svéd püspök elítéli a jobboldali keresztényeket, de együttérez a muszlimokkal
Stockholm püspöke, Eva Brunne ismét kitett magáért: ezúttal azt sikerült mondania, hogy taszítják a jobboldali keresztények, cserébe viszont sokkal több közös értéke van a muszlimokkal. A Sveriges Radio adásában a nyíltan leszbikus Brunne azt is kifejtette: a keresztény értékeket a populisták mára teljesen kisajátították. Az esetről a Nyheter Idag számolt be.A globális árnyékállam nem titkos klubokban, hanem a hatalom csúcsain ügyködik
Sokat hallottuk Donald Trump és az állítólagos orosz beavatkozás kapcsán a "Deep State" kifejezést. Ám sokan lehettek eddig zavarban azok közül, akik nem olvassák rendszeresen a külföldi sajtót, illetve akik nem élnek az Egyesült Államokban, hiszen magyar nyelven eddig nem volt tényszerű könyv azzal kapcsolatban, hogy mi is ez valójában és hogyan működik. A nemrég hazánkban is megjelent, A Deep State legyőzése című könyv ezt a vákuumot tudta betölteni azzal, hogy a Mueller-vizsgálat kapcsán utánajár az állítólagos orosz szálnak, miközben megvizsgálja az amerikai szélsőbal pusztító tevékenységét, amiből az átlagember csak azt látja, ami a mainstream médiában Trump-kritika formájában jelenik meg.Harminc éve akár a háború is kitörhetett volna egy erdélyi magyar srác szökése miatt
Mi járt azért, ha valaki egy ismert erdélyi magyar író fiaként kiállt az elveiért? Lehetett-e másképp dönteni, ha a hírhedten vadállat szekusok rászálltak az emberre? Filmbe illő sztori a huszonéves erdélyi srácról, a szabályokat áthágó nagykövetről és a szemet hunyó MSZMP KB titkárról. Szökés a földi pokolból, Ceausescu Romániájából.Fox News: A magyar példa követendő Európa számára
Az amerikai emberekről az a hír járja, nem igazán érdekli őket, hogy mi történik az Egyesült Államokon kívül, de azért az EP-választások megmozgatták őket is. A legismertebb konzervatív országos televízió, a Fox News is hosszasan foglalkozott egyik műsorában az európai politikai helyzettel, és szóba kerültek az úgynevezett populisták, köztük az angol Farage, az olasz Salvini és Orbán Viktor is. A sok szélsőjobbra utaló európai és hazai liberális fröcsögést követően igen jó volt higgadt, értelmes gondolatokat hallani, igaz, a Fox News már többször foglalkozott hazánkkal, és elismerően szóltak a jelenlegi kormány és Orbán Viktor politikájáról. Tucker Carlson, a Fox másik híres házigazdája Szijjártó Péterrel is interjút készített műsorában, melyben elismerően szóltak a hazai családvédelmi programról; erről portálunk tudósított először. Ingraham műsorából kiderült: hiába igyekszik csökkenteni a magyarok és a jelenlegi kormány súlyát a hazai balliberális ellenzék holmi szégyenpadokról és összeomlásról hadoválva, a világ vezető hatalmának egyik legnagyobb televíziója és a szerkesztők valahogy mégis ellenkezőképpen gondolják mindezt. Bizonyíték erre az is, hogy hazánkat komoly súllyal említik az európai nemzeti erők, a balliberálisok által szélsőjobboldalinak és populistának nevezett pártok között.Néppárti erkölcsök Ausztriában: szembe mosoly, hátba kés
A vasárnapi EP-választások nem rendezték át a politikai erőviszonyokat Ausztriában. Sőt, tulajdonképpen 50 százalékos választói támogatás fölött tartották a Néppárt által felmondott koalíció pártjait. A bizonytalansági tényezőket is figyelembe véve elmondható, hogy Ausztriát az elmúlt választás óta a közakaratnak megfelelően kormányozták. A Néppárt és a Szabadságpárt koalíciója működőképes volt, megőrizte a támogatottságát.Hajrá, Fidesz! - üzente Salvini, aki Orbán Viktorral kíván együtt dolgozni Európáért (videóval!)
Videoüzenetben üdvözölte a Fideszt és Orbán Viktort Matteo Salvini olasz miniszterelnök-helyettes és belügyminiszter, aki azt üzente a kormánypártnak, hogy hajrá, valamint azt, hogy a jövőben is együtt fognak működni Brüsszelben és Strasbourgban, ahol továbbra is kiállnak a határvédelem ügye mellett, fellépnek közös erővel az értékeink megőrzéséért, megvédik az identitásunkat és kultúráinkat, valamint kiállnak hagyományaink és a keresztény gyökereink megvédése mellett. Salvini megköszönte Orbán Viktor barátságát, és számít arra, hogy együtt tud majd dolgozni a magyar miniszterelnökkel. A videoüzenetet a Századvég Facebook-oldalán is közzétette, valamint a mai, Európa választ! - Az értékelés címmel rendezett rendezvényükön is lejátszották.Orbán Viktornak a néppártban a helye - A pártcsaládot és a magyar kormányfőt győzködi Berlusconi
Az Európai Néppártban tartaná Orbán Viktort és a Fidesz-KDNP-t Silvio Berlusconi, az olasz Forza Italia párt vezetője, korábbi olasz miniszterelnök, aki a néppárt vezetőit is szeretné arról meggyőzni, hogy Orbán Viktornak a pártcsaládban a helye. Ezt Silvio Berlusconi újdonsült EP-képviselő mondta Brüsszelben a néppárti tanácskozás után, mint ahogy arról is beszélt, hogy hétfő este hosszú telefonbeszélgetést folytatott Orbán Viktorral, és hamarosan találkozni is fognak.Timmermans és Weber is parkolópályán, új politikai harc kezdődött a csúcspozíciókért Brüsszelben
Konkrét nevekről, csúcsjelöltekről nem, csak az Európai Bizottság leendő elnökének kiválasztási folyamatáról tárgyaltak tegnap az európai uniós tagországok állam-, illetve kormányfői a keddi rendkívüli, nem hivatalos brüsszeli csúcstalálkozójukon. Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke a csúcs után azt mondta: az uniós bizottság elnökének megválasztása nem szabad, hogy automatikussá váljon. Emmanuel Macron francia elnök is azt hangsúlyozta, hogy a csúcsjelölti rendszer nem vezethet automatizmushoz, miközben Angela Merkel német kancellár ismét kiállt Manfred Weber csúcsjelöltsége mellett. A munkavacsora előtt a V4-országok vezetői, köztük Orbán Viktor miniszterelnök a francia elnökkel, Emmanuel Macronnal, majd Donald Tuskkal, az Európai Tanács elnökével egyeztettek.Nyugat-európai érdekek – Akár Allahhal is összefognak… (2.)
A hazai sajtóban a migrációval kapcsolatos problémafelvetések között szinte alig találkozunk azzal a ténnyel, hogy egyes nyugat-európai kormányok nemhogy bagatellizálják azt a veszélyt, amit az iszlám jelent Európára nézve – Frans Timmermans az európai szocialisták csúcsjelöltje a napokban egyenesen azt állította, hogy az iszlám vallás hozzátartozik az öreg kontinenshez –, hanem számos ország titkosszolgálata még egy hónappal az európai uniós voksolás előtt is olyan akciókat hajtott végre, amelyekkel közvetlenül dzsihadista csoportokat támogattak a Közel-Keleten. Ezekkel az akciókkal évek óta az Európába irányuló bevándorlásnak adnak újabb és újabb lökést.Kétszer ugyanabba a folyóba nem lehet lépni - vagy mégis?
Az elmúlt napokban egyre többször jut eszembe a fenti mondás. Várjuk, nagyon várjuk az EP-választásokat; ma úgy érezzük, megtettünk mindent a sikerekért; ki mint vet, úgy arat – mi reméljük, jól vetettünk. De ha körülnézünk Európában - csak az elmúlt hét eseményeit vizsgálva –, muszáj feltenni magunkban a kérdést: tényleg nem lehet kétszer ugyanabba a folyóba lépni?Ajánljuk még

































