Pesti Srácok

Ukrajna csatlakozásával Magyarország nettó befizetővé válna

PPestiSrácok.hu Forró drót 2025 március 9.
Az Európai Unió már eddig is 135 milliárd euró, azaz mintegy 55000 milliárd forintnyi támogatást nyújtott Ukrajnának. Ez meghaladja az éves magyar költségvetés kiadási főösszegét– írja az Origo. A lap szerint Ukrajna csatlakozásával Magyarország alap esetben is nettó befizetővé válna. Ha pedig meg sem kapjuk a nekünk járó forrásokat, amúgy is azok vagyunk, csak még nagyobb terhet ró, ránk, hogy Ukrajnát is újra kell építeni valakinek. És ezek nem az ukránok lesznek.

Orbán Viktor: Mi vagyunk az adócsökkentés kormánya – Nézze vissza nálunk a kormányfő gazdasági évnyitóját!

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2025 március 8.
Orbán Viktor évértékelő beszédében kiadta a "hadiparancsot" a magyar gazdaság fellendítésére. A adócsökkentő és inflációellenes intézkedésekről már február végén megérkezett a bejelentés, a szombati gazdasági évnyitón pedig a kormányfő részletes rendeleteit ismerhetik meg a program kapcsán. Nézzék vissza nálunk Orbán Viktor bejelentéseit!

Szijjártó Péter szerint a legjobb formájában lévő EU sem tudná kigazdálkodni az ukrán háború költségeit

PPestiSrácok.hu Forró drót 2025 március 7.
Az Európai Unió még a valaha volt legjobb formájában sem tudná jól kigazdálkodni a tervezett ukrajnai támogatások jelentette óriási terheket, nemhogy most, minden idők legrosszabb formájában - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten. A további ukrán támogatásokkal óriási pénzügyi terheket akarnak rakni az Európai Unióra Brüsszelből és Kijevből, miközben a blokk versenyképessége rendkívüli módon bezuhant, és újra fel kellene futtatni a gazdaságot.

A KunlunChem kínai elektrolitgyártó cég is nálunk, Szolnokon építi fel az első európai üzemét

PPestiSrácok.hu Forró drót 2025 március 7.
A KunlunChem kínai elektrolitgyártó cég Szolnokon építi fel az első európai üzemét, a negyvenmilliárd forintos beruházással százhúsz új munkahely jön majd létre - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten. A tárcavezető a KunlunChem beruházásának bejelentésén tudatta, hogy a kínai elektrolitgyártó vállalat az első európai üzemét Szolnokon építi fel negyvenmilliárd forintból, aminek nyomán majd százhúsz új munkahely jöhet létre.

Burkába öltözött transzaktivista gyújtogatott egy amerikai Tesla-üzletben

PPestiSrácok.hu Forró drót 2025 március 7.
A libertálibok legújabb célpontja Elon Musk. Mivel a milliárdos egyértelműen kiállt a konzervatív értékrend mellett, ezért a tolerancia terroristái kiadták ellene a fatvát, és eldöntötték, hogy a békét, a boldogságot, az elfogadást az szolgálja a leginkább, ha megölik Muskot, de legalább felgyújtanak egy-két hozzá kötődő üzletet. A legutóbbi akciót éppen ennek a furcsa liberális-terrorista keveréknek jegyében követte egy el a transznemű aktivista, burkában.

Ha saját nincs, jó a mesterséges intelligencia is – Soproni Tamás helyett a Chat GPT írta Terézváros 5 éves gazdasági programját

PPestiSrácok.hu Forró drót 2025 március 7.
Aki járt valaha felsőoktatásban az internet korszakában, az gyorsan megtanulta: a Wikipédiát nem használhatjuk forrásnak, de a Wikin megadott forrásokat már simen lenyúlhatjuk. Az idő haladt, és megjelent a mesterséges intelligencia, hogy az élelmesebb de kicsit butább hallgatók azzal írassák meg a dolgozataikat, erre válaszul persze megjelentek a mesterséges intelligencia detektorok, hogy azonnal megbukjanak, akik ezzel próbálkoznak. Ebben a fegyverkezési versenyben ragadt le egy kicsit Soproni Tamás, aki úgy gondolta várost is lehet vezetni saját intelligenia nélkül, ha van neki mesterséges.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!