Már a németek szerint is hiteltelen a mainstream, balliberális média
Felmérések bizonyítják, hogy a német emberek egyre kevésbé hisznek a vezető német sajtóorgánumoknak - számolt be a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsora. Az elemzés rámutat arra is, a vélekedés nem újkeletű, egyesek már 2015-ben is arról írtak, hogy a német mainstream sajtó hitelét vesztette, politikai vagy gazdasági megrendelésre dolgozik.Még mindig kísértik a Jobbikot a fasiszta múlt árnyai (videóval)
Sokszor, sok megfogalmazásban napvilágot látott már az a vélekedés, miszerint a Jobbik összefogása a baloldallal elvtelen, ideológiailag és erkölcsileg igazolhatatlan és teljes mértékig vállalhatatlan húzás volt. A szivárványkoalíció ezt a felvetést eddig lesöpörte azzal, hogy a Jobbik már "megváltozott", már nem számít szélsőjobboldalinak és egyébként is bárkivel összeállnának, hogy megbuktassák a Fideszt. A Jobbik azonban cseppet sem változott, ezt bizonyítják a szerkesztőségünk birtokába került fotók is, amelyeken a magát "néppártosodottnak" tartó párt prominens politikusai láthatók, ahogy lengyel neonácikkal közösen hirdetik a fehér felsőbbrendűséget. "Meglepő" módon épp az irányváltást meghirdető Vona Gáborral az első sorokban.Szélsőjobbosok és antifasiszták feszültek egymásnak a becsület napján (PS-galériával!)
Idén is feszült hangulatban zajlott le a Becsület napja elnevezésű megemlékezés a Városmajorban, szombaton délután. A nagyrészt szélsőjobboldali szervezetek szervezésében létrejött megemlékezéssel párhuzamosan ugyanis egy kisebb antifasiszta tüntetés bontakozott ki, amelynek egyik kulcsembere volt Horváth Aladár, aki nemrég azzal került a hírekbe, hogy feljelentette Orbán Viktort, most pedig, mint portálunknak elmondta, azért vonult utcára, hogy a demokráciáért harcoljon, de végül hazugságba keveredett. Megjelent a CEU egy lelkes kis csoportja is egy csapat vörös zászlót lengető, magukat szocialistáknak azonosító fiatal mellett, kiegészülve az elmaradhatatlan antifa táborral. Az alapvetően békés természetű demonstráción a magyar szélsőjobboldali szervezetek mellett francia, szerb és német ultranacionalisták is képviseltették magukat.A mindent elfedő civilköntösben születik újjá a Munkásőrség
Civil köntösben idézik meg a szocialista nosztalgiát a Munkásőrök és fiatal csodálóik. Az "Ellenforradalom 1956" nevezetű Facebook-csoport bejegyzése szerint ugyanis Munkásőr Társaság néven, civil szervezetként éled újra a pártállam szimbolikus félkatonai szervezete. A Munkásőrséget ugyan 1989-ben jogutód nélkül feloszlatták, úgy tűnik, tagjai az elmúlt bő 30 évben sem vesztettek a lelkesedésükből, ezért a baloldali agitációs tevékenység legjellemzőbb csoportosulási formájában, civil szervezetként kelt ismét életre, azt azonban nem tudni, hogy pontosan milyen céllal állították helyre a kommunista terror egyik rettegett szervezetét. Mindenesetre a munkásőrök most az utánpótlásra fókuszálnak: felhívásukban várják "az egykori munkásőröket és a nyomdokaikba lépni kívánó, nem ijedős fiatalokat".Egyre kevésbé átlátható módon működik a ferencvárosi önkormányzat
A visszamutogatás és az igazi demokrácia keresésének kérdésköre dominálta Ferencvárosban a csütörtöki maratoni közgyűlést az olyan "apró" kérdések helyett, mint például a hetekig működésképtelen, de legalább rendkívül drága parkoltatási rendszer. Baranyi "Azelőzővezetés" Krisztina ugyanis most sem tudta megállni, hogy ne az előző vezetésre hárítsa azokat a nehézségeket, amelyekkel polgármesterként szembe kell nézni. Tette mindezt olyan hévvel, hogy a kerület korábbi polgármestere, Bácskai János egy abakusz segítségével próbálta meg számon tartani Baranyi igaztalan vádaskodásait. A kérdések megválaszolásában ugyanakkor nem volt ennyire lelkes Ferencváros polgármestere...Tüntetés Niedermüller távozásáért - Itt vannak a beszédek! (PS-videó!)
Jelentős tömeg gyűlt össze csütörtökön este Erzsébetvárosban, tiltakozásképpen Niedermüller Péter fehér heteroszexuálisokkal szembeni gyűlöletkeltő megjegyzése miatt, követelve a politikus azonnali lemondását és a közéletből való távozását. A demonstráción a PestiSrácok.hu főszerkesztője, Huth Gergely, Hollik István, a Fidesz kommunikációs igazgatója, Bayer Zsolt publicista, Illés Boglárka, a Fidelitas elnöke, Reviczky Gábor, Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színművész, Azbej Tristan, az üldözött keresztények megsegítéséért felelős államtitkár és Bajkai István fideszes országgyűlési képviselő is felszólalt. A tüntetésen a hazafias hangulatról a Szalonna és Bandája zenekar gondoskodott, Pál István „Szalonna” Liszt Ferenc-díjas magyar népzenész, érdemes művész vezetésével.Tudatosan terjesztett álhírek táplálják a koronavírus körüli pánikot
Tovább tombol a koronavírus Kínában, de már a világ más pontjain is regisztráltak megbetegedést. A Kormányzati Tájékoztatási Központ közleménye szerint Magyarországon még nem regisztráltak ilyen megbetegedést, ahogy Európa más országában sincs járvány, az interneten mégis vadabbnál vadabb spekulációk láttak napvilágot a vírus kapcsán. Az egyik megdöbbentő állítást például egy vuhani ápolónő fogalmazta meg, aki szerint Kínában több tízezerre tehető a megfertőződöttek száma. Ennek apropóján összegyűjtöttünk mindent, amit tudni lehet és kell a koronavírusról, a megelőzésről és a gyógyításról.Szabályszerű volt, hogy a mentők megvárták a rendőröket, mielőtt bementek volna a csenyétei cigánytelepre
Szabályszerűen jártak el a mentősök Csenyétén, mikor bevárták a rendőri erősítést a mentés megkezdése előtt – mondta az ATV-nek Kusper Zsolt, a Magyarországi Mentődolgozók Szövetségének (MOMSZ) elnöke. A szakember szerint ugyanis a mentősök tevékenysége során az első körülmény, amit figyelembe kell venniük a mentés megkezdése előtt, az a biztonságos helyszín, ami jelen esetben hiányzott. A mentősök szerint egyébként a férfi már a segélyhívás pillanatában halott volt, a helyiek viszont egészen mást gondolnak az esetről, az ügyben pedig előkerült a rasszista kártya is.A Jobbik új elnöke kijelentette: Gyurcsány vállalhatatlan, de összefogna a DK-val a Fidesz leváltásáért (PS-VIDEÓ)
Sajtótájékoztatón mutatkozott be a nagyérdeműnek a Jobbik új elnökeként az elismert száraztészta-sommelier, Jakab Péter szombaton este, a párt tisztújító kongresszusát követően. Jakab Péter a voksok 87 százalékát gyűjtötte be, amit akár lehengerlő sikernek is minősíthetnénk, ha nem tudnánk, hogy egyedüli indulóként sikerült elnyernie a tisztséget. Mindenesetre Jakab ezt az arányt megfelelő felhatalmazásnak érezte ahhoz, hogy komoly változtatásokat jelentsen be, amelyek közül az egyik legérdekesebb, hogy mostantól "érdem alapú" pártot szeretne csinálni a Jobbikból, ami felveti a kérdést, hogy vajon eddig mégis mi volt a tagok első számú fokmérője. Ha ez megvan, Jakab szerint a "csalódott fideszesek" megcélzása a következő lépés. Ennek kapcsán a frissen megválasztott pártelnök arról is beszélt, hogy Gyurcsánnyal "képtelen közösséget vállalni", mivel a bukott kormányfő rendszerét "az emberek nagyon egyértelműen leszavazták". Újságírói kérdésre válaszolva mégis úgy nyilatkozott: a Fidesz leváltása érdekében hajlandó a DK-val szövetkezni.Ausztriából érkezik a baloldali propaganda újhulláma (Videóval)
Egészen elképesztő szintre lépett a Magyarországot lejárató nemzetközi kampány. Az eddig megszokott internetes álhírgyártást is sikerült túlszárnyalniuk a nemzetközi baloldal igen kreatív agitátorainak, és ezúttal egy, az osztrák ORF csatornán közvetített televíziós műsorral hergelik a nemzetközi közvéleményt a magyar kormány, egyúttal Magyarország és a magyar nép ellen. A Gute Nacht Österreich című late night show Medien in Ungarn című részét ugyanis szomszédaink rendkívül figyelmes módon a kis hazánkban "uralkodó állapotok" bemutatására szentelte, hogy bemutathassa a művelt hazai közönségnek, micsoda áldatlan állapotok vannak a keleti gyepűkön túli félbarbár ex-gyarmaton. De azért persze a jó monarchistákra is gondoltak: a műsor történetében először magyar felirattal is ellátták a műremeket, hogy az orbáni média végtelen sivatagában tévelygő kevés felvilágosultnak lelki oázisként szolgálhasson a darab.Maga Karácsony Gergely mondta el végre, mit is jelent a klímavészhelyzet
A karbonsemleges Greta Thunbergről és marhahúsmentes Liget-projektről vagy hasonlóról beszélt az XFOREST-nek adott interjújában Karácsony Gergely főpolgármester. A főpolgármestert kampánycsapata, úgy tűnik, politikai termékké silányította, hiszen egyre-másra jelennek meg a róla szóló, szintetikus tartalommarketinghez hasonló cikkek olyan nagy múltú portálokon is, mint a 240 követővel rendelkező xforest.hu. Már-már megejtő a főpolgármester figyelmessége, amellyel időt szán ennyi interjú elkészítésére, akár a legkisebbekkel is.A dagadtak véleménye nem számít – A túlsúlyos embereket dehonesztáló plakátokat helyeztek ki a Körúton
Bár alapvetően az elhízottság, illetve az elhízottak védelmezése – ami jelenleg a különböző nemi identitásokat védő, illetve feminista mozgalmak előretörésével már-már jelenséggé vált a haladó Nyugaton – kifejezetten hátrányos társadalmi üzenetet hordoz magában, mégsem engedhető, hogy környezetük által direkt támadásnak legyenek kitéve ezek az emberek. Az elmúlt napokban hazánkban is fellángolt a túlsúlyos és normál testalkatú emberek közti feszültség, hála Schobert Norbert finoman szólva szerencsétlenül megfogalmazott videója kapcsán. És hogy lássuk, milyen veszélyei vannak, ha ilyen meggondolatlanul fogalmaz valaki: olvasónk vette észre, hogy valaki a túlsúlyos embereket dehonesztáló plakátokat helyezett ki forgalmas villamosmegállókba a Körúton.A fákat és a fideszeseket is száműzné a Várból V. Naszályi Márta
Új idők új kérdései miatt forr az indulat az I. kerület lakói között. A Vár új polgármestere, V. Naszályi Márta ugyanis megválasztása után egyből klímavészhelyzetet hirdetett, amit a jelek szerint úgy kezel, hogy fákat vágat ki a környezetvédő politikus. Bár ennél valószínűbb az, hogy az egész klímavészhelyzet-kihirdetés a világon semmit sem jelent. A polgármester asszony eközben annyira belelendült a dolgok eltávolításába, hogy egy interjúban már arról beszélt, kipucolja a bérlakáspiacot a Várban – mindezt állítása szerint természetesen nem a jobboldali szavazók kitelepítése érdekében. Forrásunk szerint azonban pontosan ez áll a háttérben.Megismétlik a választást, ahol az ellenfelétől "átkerült" szavazattal nyert az ellenzéki jelölt (PS-videó)
A nagytétényi országzászlónál állt a PestiSrácok.hu kamerája elé Karsay Ferenc XXII. kerületi polgármester és Csiszár Zsuzsanna fideszes képviselőjelölt, aki 17 éve képviseli választókerületét, január 19-én, vasárnap pedig megismételt választáson méreti meg magát Nagytétényben, miután szavazategyenlőség alakult ki október 13-án közte és ellenzéki ellenfele között. A helyszín szimbolikus, hiszen a polgármester szerint a nagytétényi országzászlótól indult az a kampány, amely végül a Fidesz 2010-es kétharmadához vezetett, most pedig hasonlóan szimbolikus a küldetés: az októberi sokk után meg lehet mutatni, hogy a kormánypártok megújulva tudnak felkészülni az elkövetkező választásokra. Az ellenzék egyébként a megismételt választás esetleges sikere kapcsán megismételt győzelemről kommunikál, mivel a választás másnapján még a választók számára teljesen ismeretlen DK-s fantomjelölt, Nádor Iván László örülhetett, aki két szavazattal előzte meg Csiszár Zsuzsannát. Nem sokkal később azonban kiderült: egy Csiszárra leadott szavazat "átkerült" Nádor szavazatai közé, így a hivatalos eredmény döntetlen lett. A vasárnapi megismételt választás kapcsán utáni időszakról Csiszár portálunknak elmondta: kiemelt kérdés lesz a helyi közösség további fejlesztése, illetve az önkormányzati bérlakásprogram megújítása.Teljes fogalomzavarban akarja félremagyarázni Szijjártó indiai látogatását a balliberális média (Videó!)
Ismételten sikerült arcátlan propagandát kreálnia saját fogalomzavarából a felvilágosult újságírás fároszának, az Indexnek, ugyanis kis késéssel, de sikerült belekötnie Szijjártó Péter indiai diplomáciai látogatásába. A lap ugyanis felháborodott címben közli, hogy a külgazdasági és külügyminiszter "a nacionalizmust dicsőítette a soknemzetiségű Indiában". Pedig az esetben az egyetlen felháborító elem az, hogy mennyire tévesen értelmezi az Index a nacionalizmus fogalmát."Ha egy közösség nem tesz a gyermekáldásért, hibát követ el" – Rangos díjakat kaptak a magyar védőnők (PS-videó!)
"Amikor az életről beszélünk, amikor az életpártiságról beszélünk, amikor a környezetvédelemről beszélünk, általában a teremtett világ védelméről beszélünk, és abban benne vannak a magzatok is" – mondta el Soltész Miklós államtitkár, amikor a napokban átadták a “Védőnők a Gyermekáldásért Díjakat”. Az államtitkár a rendezvényen arról is beszélt, hogy ha nem tesz egy közösség a gyermekáldásért, akkor az hibát követ el.Példátlan összefogás segíti a szomszéd cigányfamília által kifüstölt óbudai családot (Frissítve)
Példátlan összefogás segíti azt a kisgyermekes családot, akiknek háza vélhetően a szomszédjukban élő cigány család gondatlansága és visszaélései miatt gyulladt ki vasárnap Óbudán. A hozzátartozók szerint a szomszédban élő népes família rettegésben tartotta a környéket; többször halálosan megfenyegették a pórul járt családot is. A fedél nélkül maradtak egyébként hetek óta dokumentálták a szomszédságukban uralkodó állapotokat, amelyek miatt többször kihívták a rendőrséget és az önkormányzat illetékeseit is, akik a sértettek szerint csak annyit mondtak: nem tudnak mit csinálni, mert amíg vér nem folyik, addig ők tehetetlenek. Az ország viszont kiállt a család mellett, alig két nap alatt sikerült összeszedni minden szükséges használati tárgyat és ruhát; már csak pénzadományokat várnak.Ajánljuk még

























