A járvány megmutatta a világnak, hogy milyen lenne egy zöldebb jövő, kevesebb légszennyezéssel, aktívabb vadvilággal – ezt vallják legalábbis a legzöldebb aktivisták, ökofasiszták világszerte (főleg nyugatabbra), és úgy tűnik, egyre többet fogjuk ezeket a véleményeket hallani. Néhányan közülük április 22-én, a Föld Napján kezdtek vélemény-ámokfutni az interneten, az új trendhez pedig már korábban is sok celeb csatlakozott, akik szintén úgy érzik, a vírus nem egy fenyegetés, nem egy krízis, hanem egy óriási lehetőség, amit maximálisan ki kell használni. A jelen probléma megoldásáról – ahogy a klímahisztériák általában – egyik sem beszél, ahogy a járvány eddigi áldozatai is jól láthatóan hidegen hagyják őket. Viszont a lényeg: éppen lehet látni a Himaláját.
A BBC kedvencének számító Brian Cox professzor az elsők között volt, aki nyálcsorgatva, ragyogó tekintettel beszélt arról a Twitteren, hogy azt reméli, a vészhelyzet arra ösztönöz majd minket, hogy megpróbáljuk megfordítani a káros folyamatokat és ezzel megváltoztatni a jövőt.
'It's shown us what a future with less pollution and more active wildlife could be like.'@ProfBrianCox highlights the effects of lockdown on the environment and hopes this will encourage us to continue working to reverse the effects of climate change in the future. #EarthDay pic.twitter.com/wQ9l77eaI3
— Good Morning Britain (@GMB) April 22, 2020
Figyeltünk, de úgy hallottuk, szó sem volt szó arról, hogy milyen fontos a vakcinakutatás egy olyan jövő érdekében, hogy ne haljanak bele emberek járványokba. A professzor azt hozta fel példának, hogy bezzeg most látható India távolabbi részeiről a Himalája, mert kisebb a környezetszennyezés. Persze a környezetvédelem kiemelten fontos kérdés: nem normális, hogy a szmog eltakarja a napot vagy egy hegyet, viszont a járványban emberek halnak meg, országok adósodnak el, életek mennek tönkre, az érintettek pedig aligha akarják majd megnézni a Himaláját. Érdemes lenne a kezünk ügyében lévő problémákra reagálni.
De nem Cox az egyetlen haladásellenes, jólétellenes “tudós”, aki sajnos kifejtette a gondolatait. Peter Frankopan történész, az Oxfordi Egyetem professzora korábban már kifejtette:
Az egyik haszonélvező a klíma lesz: végül is a Föld tüdeje már most könnyebben lélegzik annak köszönhetően, hogy összeomlott az ipari termelés. Ki mondja ezek után, hogy a járvány nem egy fordulópont a világ történelmében?
A hozzászólást olvasva az embernek az az érzése támad, hogy bizonyos embereknek tényleg komolyan kéne venni ezeket a véleményeket, és örökre otthon maradni.
Barack Obama még március végén nyilatkozott meg járványügyben. A volt amerikai elnök kicsit óvatosabb volt, de a mondanivaló lényege nagyon hasonló. Obama szerint rettenetes következményei vannak a klímatagadásnak, és nem engedhetünk meg ebből többet. Szerinte minden fiatalnak többet kell várni a kormánytól, ja, és nem mellékesen a lényeg: “szavazni kell ősszel”. Szerencse, hogy Obama nem politikai haszonszerzéssel próbálkozik. Ja, de.
We've seen all too terribly the consequences of those who denied warnings of a pandemic. We can't afford any more consequences of climate denial. All of us, especially young people, have to demand better of our government at every level and vote this fall. https://t.co/K8Ucu7iVDK
— Barack Obama (@BarackObama) March 31, 2020
Jane Fonda szintén virológus, jós, klímakutató lett. Szentül meg van győződve róla, hogy a sarki jégtakaró olvadása miatt nem a COVID-19 lesz az utolsó járvány, az alapprobléma pedig nem oldható meg egyéni szinteken, sem pedig olyan kormányok által, akik a nem megújuló energiában hisznek.
A tudósok figyelmeztettek minket a koronavírusról, figyelmeztettek a klímavészhelyzetről, és láttuk annak a veszélyét, ha túl sokáig várunk azzal, hogy hallgassunk az orvosok és a tudósok véleményére. A fosszilis energiahordozók az előzményei a koronavírusnak
– ezt már Al Gore mondta. Jó tudni, hogy egyszer egy olyan alelnöke volt az Egyesült Államoknak, aki mindenhez (is) ért.
A Spectator egyik cikkében elolvasható egyébként Dr. Rupert Read véleménye. A szélsőségesen agresszív klímavédő, ökofasiszta szervezet, az Extinction Rebellion szóvivője nemrég azt nyilatkozta: “ez egy hatalmas lehetőség a szervezetnek; fontos, hogy ne hagyjuk kárba veszni a krízist”. Ezt egyébként eredetileg Rahm Emanuel demokrata politikus, Chicago volt polgármestere is mondta korábban, és egyébként logikus is a gondolat, mert sokan úgy érzik, ilyenkor megtehetnek dolgokat, amiket korábban nem, míg mások teszik a dolgukat és nincs idejük nyerészkedni, szervezkedni.
Számtalan hasonló vélemény, kijelentés és megnyilatkozás kering az interneten (ezekből szemezgetett a ClimateDepot) jelenleg is, ami nem meglepő: a jelenleg összeomlani tűnő világ éppen ideális a zöldeknek, akik gyűlölik a repülőket, a gazdasági növekedést, a kapitalizmust, és persze a szuverén országokat, akiknek saját döntéseik vannak. Na, éppen ezért nem fog összeomlani a világ, hiszen vannak olyan vezetők, akik nem hisztiztek, nem a Facebookra posztolgattak, hanem cselekedtek és időben hoztak meg jó döntéseket.
Forrás: Breitbart, Spectator, climatedepot.com, Twitter; Vezető kép: Ronaldo Schemidt/AFP via Getty
Facebook
Twitter
YouTube
RSS