németország
A németek tényleg komolyan gondolják a szankciókat: akár a sört is beáldozzák
Egyik legérzékenyebb pontjukon támadja a németeket az elsősorban őáltaluk előidézett energiaválság: akár a világhírű sörgyáraik átmeneti leállásához is vezethet az egyre komolyabb töltőgázhiány. Néhány sörfőzdében már kénytelenek szüneteltetni a termelést, de több kisebb manufaktúrát is a leállás veszélye fenyeget – írja a német Focus Online.Ha kemény lesz a tél, lehetnek gázellátási gondok a németeknél
Adódhatnak gondok a földgázellátással Németországban, ha kemény lesz a tél - mondta a szövetségi közüzemi hálózati felügyelet (Bundesnetzagentur) vezetője egy csütörtöki lapinterjúban.Klaus Müller a Handelsblatt című üzleti lapban közölt interjúban kiemelte: továbbra sem lehet tudni, hogy sikerül-e átvészelni a fűtési szezont a földgázellátás korlátozása nélkül, mert legfeljebb másfél hétre lehet előrejelzést készíteni a fogyasztásról.Német gazdasági vezetők csődhullámtól tartanak
A helyi közműszolgáltatók a magas energiaárakból eredő költségnyomás és a saját ügyfeleik esetleges fizetésképtelensége miatt a csőd kockázatával néznek szembe Németországban - közölte a VKU ágazati szakmai képviseleti szervezet vezetője. Az energiaszektor óriás cégei, mint az Uniper vagy a VNG anyavállalata, az EnBW, amelyek a határidős termelési és értékesítési kötelezettségeik fedezésére a tőzsdén is kereskednek, hozzáférhetnek az állami beruházási bank által biztosított 100 milliárd eurós alaphoz. A kisebb kereskedők viszont nem.A németeknél drágább az üzemanyag, mint bármelyik szomszédjuknál
A tankolási kedvezmény lejártával Németországban magasabbak lettek az üzemanyagárak, mint az összes szomszédos országban a német szövetségi statisztikai hivatal szerint.Komoly gondban vannak a németországi kórházak
A Német Kórházszövetség (DKG) felmérése szerint Németországban tízből kilenc kórház gázt használ a fűtéshez, ez az energiahordozó pedig óriási hiánycikké vált a piacon. Ráadásul az októbertől érkező új gázadó miatt a vártnál is sokkal nagyobb lesz az intézmények többletköltsége – írja a V4NA.A politikus elsődleges feladata, hogy életben tartsa a választóit!
Puzsér Róbert, mindannyiunk kedvenc üvöltöző embere azzal örvendeztetett meg most bennünket, hogy felserkentette Annalena Baerbock német külügyminiszter azon kategorikus kijelentése, miszerint: „Ukrajnát támogatjuk. Nem érdekel, mit gondolnak a választóim.” És ahogy a magyar ellenzék is általában, Puzsér is egyetért azzal az ötlettel, hogy a választók nem is számítanak.Télen még nyitva marad a két utolsó atomerőmű Németországban
Az energiaellátás biztonságának fenntartása érdekében az idei év vége helyett 2023 áprilisában zárják be a két utolsó atomerőművet Németországban - jelentették be hétfőn Berlinben.Schmidt Mária a nyugati politikai vezetőkről: Hálátlanok, szégyentelenek
A hétvégén temették el Moszkvában Mihail Gorbacsovot, a Szovjetunió Kommunista Pártjának utolsó főtitkárát, aki egyben a Szovjetunió utolsó elnöke is volt. Schmidt Mária történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója a magyar kormánydelegáció tagjaként részt vett a szertartáson, majd pedig kemény hangú írásban tette helyre azokat a nyugati vezetőket, akik noha sokat köszönhetnek Gorbacsovnak, mégsem rótták le kegyeletüket ravatala előtt. Egyetlen német politikus sem volt, aki kifejezésre juttatta volna köszönetét annak a Gorbacsovnak, aki nélkül hazájuk még mindig ketté lenne osztva - írja a Terror Háza Múzeum főigazgatója.Nem egy csatát kell megnyerni, hanem a (gáz)háborút
Egy háború csaták sorából áll. Kisebbek, nagyobbak, jelentéktelenek, meghatározóak. Vannak olyanok, amiknek túl nagy jelentőséget tulajdonítanak, de az utókor majd eldönti, hogy valóban olyan számottevő volt-e, mint amit akkor gondoltak a résztvevők. Ami biztos, hogy tulajdonképpen nemcsak a herszoni csata jelentéktelen, hanem az egész háború is, hiszen az igazi háború a Nyugat és Oroszország között nem Ukrajnában zajlik, hanem a gáztőzsdéken.Ajánljuk még

















