
Kubában vasárnap parlamenti választásokat tartottak, amelyeken szokás szerint egyetlen ellenzéki jelölt sem indult. A 470 parlamenti helyre pontosan 470 jelölt pályázott, akiket előzőleg az állami bizottságok választottak ki. Közöttük 263 nő és 207 férfi van, többségük a kommunista párt tagja. Az egypártrendszerű kommunista szigetországban az ellenzék be van tiltva.
A megválasztott képviselők öt évre kapják meg mandátumukat. A nagyjából 11 millió lakosú országban, ahol 8 millióan élhetnek szavazati jogukkal, a forradalom óta rendszerint magas volt a választási részvétel, de az utóbbi parlamenti választásokon ez a szám némiképp csökkent. A választáson nem kötelező részt venni. A központi választási bizottság legutóbbi közlése szerint vasárnap 70,33 százalék volt a részvételi arány. A “másként gondolkodók” a szerintük “színlelt” szavazás bojkottjára szólították fel a lakosságot. A kormány ugyanakkor arra hivatkozik, hogy az egypártrendszer erősíti az egységet. Az első választási eredmények hétfőre várhatók. A parlament, az úgynevezett Néphatalmi Nemzetgyűlés választja meg az ország elnökét. A 2019 óta hivatalban lévő Miguel Díaz-Canel várhatóan második ciklusára is megbízást kap.
Forrás: MTI
Orientál
2023-03-27 at 16:40
Választhattak a több ugyanabból.
Rémusz.
2023-03-27 at 09:59
Mit vagytok oda??!!
A rablóváltás elött nálunk tán nem így volt???!!!
Bizony, hogy pontosan így lehetett szavazni.
Abban az időben, a Magyar Népköztársaság volt a divat, tehát, aszerint is kellett szavazni, vagy is, a pártköszpontbol megmonták, hogy te kire szavazhatsz és kusslegyen!!
Szóval, nincs itt semmi látnivaló kérem!!!!
chatillon r
2023-03-27 at 09:24
ha így megy tovább nemsokára ez lesz Európában is és az USÁ-ban is. nemsokára itt is csak a “demokraták” indulhatnak, a többieket kizárják. vagy a levélszavazattal tesznek pontot a választásokra
Locksmith
2023-03-27 at 09:22
És mivel különb a nyugati demokrácia? Ott lehet bárki jelölt csak nem nyerhet, ha nem ballibsi, mert a közel 100%-os médiafölényükkel kikészítik a más nézeteket vallókat. Munkahelyről elbocsájtják, vagy ellehetetlenítik, esetenként le is csukják(Németország)ha kiénekel a kánonból. Máshol egyszerűen csak elcsalják a választást pl. halottak levélszavazataival(USA). Harmadik helyen a külügyminiszter kijelenti, hogy őt nem érdekli a választói véleménye, akkor is támogatja Ukrajnát! A negyedik parlamenti szavazás nélkül hirdet ki törvényt(Franciaország).
Mivel jobbak ezek Kubánál? Ezek sem sokat adnak már a látszatra, innen már nem sok van hátra és nyílt diktatúra lesz itt is, rosszabb, mint a szovjet volt. Ők legalább nem hazudták a pofánkba, hogy demokrácia, vállalták, hogy diktatúra, ezért tudtuk mi az ábra. De ezek Brüsszelben minden nap segget csinálnak a szájukból, saját szabályaikat hajlítgatják, ahogy éppen nekik per pillanat megfelelő, és kötelezik a tagokat olyan dolgokra, amiről EU belépéskor szó sem volt(sőt tagállami hatáskör). A nekik nem tetsző kormányokat mondva csinált ürügyekkel büntetik. A leg vérlázítóbb: A közösen felvett hitelt sem adják oda, de a törlesztést azt elvárják. És ezek a szövetségeseink(barátaink)! Mit tennének, ha az ellenségeink lennének?
Nekem kezd szimpatikussá válni Kuba.
UFF
Ungarn über alles !
2023-03-27 at 09:08
“ellenzéki jelölt nem indulhatott”
…minek bonyolítani a régen jól bevált rendszert ?