Pesti Srácok

Jakab Péter vezetésével önmagát számolja fel a Jobbik

Jakab Péter vezetésével önmagát számolja fel a Jobbik

Semmi sem változott a Jobbik háza táján, folyamatosan látszódik az a fajta balra tolódás, amely egy ideje már meghatározó irányvonalat jelent a Jobbik vezetésén belül – nyilatkozta a PestiSrácoknak egy, a Jobbikból korábban távozó, de neve elhallgatását kérő forrásunk. Mindezek mellett az őszi tiszaújvárosi időközi választás kapcsán komoly botrány pattant ki, hiszen az ellenzék közös, jobbikos jelölje, Bíró László minősíthetetlen módon tett rasszista és antiszemita kijelentéseket, ám a balliberális oldalt ez egyáltalán nem zavarja.

Mint ismeretes, és arról korábban már írtunk, az egyik legújabb botrány a Jobbik háza táján, hogy a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) szerint jogszabálysértően vette nyilvántartásba jelölőszervezetként a tiszaújvárosi választási bizottság a Jobbikot, a szervezet nyilvántartásba vételi kérelmét ugyanis olyan törvényes képviselő nyújtotta be, akinek a képviseleti joga jelenleg nem hatályos. A tiszaújvárosi országgyűlési egyéni választókerületi választási bizottság (oevb) augusztus 18-án vette nyilvántartásba jelölőszervezetként több más párt mellett a Jobbik Magyarországért Mozgalmat is. Az október 11-re kiírt tiszaújvárosi időközi országgyűlési választáson megtámadták a Jobbik, mint jelölőszervezet nyilvántartásba vételét a helyi választási bizottságnál. A nyilvántartásba vételi kérelem elleni fellebbezési érvelés lényege az, hogy mivel a januári tisztújító kongresszuson hozott döntéseket még nem jegyeztette be a Jobbik a bírósági nyilvántartásba, így jelenleg a párt nevében hatályosan senki sem tehet nyilatkozatokat, azaz hivatalosan jelölőszervezetként sem jelenhetnek meg az időközi választáson. Jakab a változásbejegyzésről kapott egy végzést július 9-én, azonban a végzéssel szemben 15 napos határidővel fellebbezéssel élhetnek az érintettek (jelen esetben azok, akiket a tisztújító kongresszuson hozott döntés eredményeképpen törölne a bíróság a nyilvántartásból, vagyis: Sneider Tamás, Bana Tibor, Hegedűs Lórántné, Stummer János, Gyüre Csaba). A Jobbik januárban megválasztott, de jogerősen még bírósági nyilvántartásba nem vett elnöke, Jakab Péter a Fideszt és a bíróságot hibáztatja az ügyben.

Találgatások szerint jobbikosok gáncsolták el Jakab pártelnöki nyilvántartásba vételét. Forrásunk a fellebbezési ügy kapcsán elmondta, hogy

PestiSracok facebook image

A neve elhallgatását kérő volt jobbikos politikus kérdésünkre elmondta, hogy nem kommentálná különösebben a Jobbik háza táján zajló újabb botrányokat, hiszen a Jakab-féle vezetés továbbra is a balratolódás útján van.

LUXUSAJÁNDÉK VAGY PÁRTVEZETÉS?

Mint ismeretes, Jakab Péter nemrégiben lett 40 éves és kiderült, hogy komoly összegeket fizethettek ki Jakab ajándékára a párton belül. Beszámolók szerint Jakab tiszteletére zártkörű bulit tartottak és a szerénységéről kevésbé ismert pártelnök az órát a magasba tartva ünnepeltette magát a cirka száz főnyi párttagság és aktivisták előtt.

Forrásunk arra a kérdésünkre, miszerint elképzelhetőnek tartja-e, hogy Jakab személyi kultuszához hű rajongói egy luxusórával ajándékozták meg, nem kívánt reagálni, hiszen nem volt ott az eseményen. Korábban egyébként, mint más pártoknál, úgy a Jobbiknál sem számított kiemelkedő eseménynek a pártelnök születésnapja. Vona Gábor és Sneider Tamás – teljesen privát ügynek tekintették a születésnapjukat, és még a kerek évfordulókat sem pártrendezvényen ünnepeltették, valamint a Jakabéhoz hasonló ajándékozási ceremóniákat sem tartottak.

Külön érdekesség, hogy nemcsak zárt körben, hanem már a nyilvánosság előtt is jó ideje gondok vannak a Jobbikkal, hiszen nemrégiben újabb botrány robbant ki.

Szanyi szerint náci az ellenzéki jelölt

Nemrégiben Szanyi Tibor kelt ki magából brutális módon, amikor elmondta, hogy pártja, az ISZOMM (Igen Szolidaritás Magyarországért Mozgalom) jelöltet indít a borsodi időközi választáson, mert szerinte a borsodi ellenzéki jelölt, Bíró László náci és a hátuk mögött döntöttek a jelöltségéről. Szanyi elmondta, hogy nem támogatja a közös ellenzéki jelöltet a borsodi időközi választáson. Szanyi Tibor pártja, mivel „aktív nácinak” tartja a jobbikos Bíró Lászlót, más jelöltet indít el az ellenzékkel szemben. A fentiekkel kapcsolatban az ATV Start című műsorában azt mondta az ISZOMM párt vezetője, hogy bocsánatkéréssel nem intézhetők el Bíró korábban tett rasszista kijelentései és sok-sok éves ilyen jellegű pályafutása. Szanyi arra utalt, hogy Bíró László egy már nem elérhető bejegyzése alatti kommentszekcióban éles vita alakult ki a migráció kapcsán. Itt osztotta meg a véleményét Bíró, amely így hangzik:

Mint a Mandiner is megírta, a „tetűcsúszda” (Bíró hibásan „tetűcsúzdaként” használta) kifejezés feltehetően a zsidóság egyes irányzatai által viselt halántékfürtre, pajeszra utal. A Magyar Nemzet szerint a jobbikos politikus a lengyel, orosz és izraeli haszid zsidó vendégekre, vallási turistákra utalt, akik a szerencsi és környékbeli szállodák vendégei.

Bíró egy másik alkalommal egy írást osztott meg, amely a második világháborút lezáró fegyverszünet aláírásáról szól.

– áll a nyíltan Hitlert és a Harmadik Birodalmat dicsérő írásban.

A „zsidó uzsora-banktőke” szókapcsolatból, valamint a „kozmopolita-cionista körök már ekkor elhatározták Adolf Hitler rezsimjének megsemmisítését” kijelentésből pedig következtethetünk a szerző zsidóságról kialakult véleményére, amelyet Bíró a profilján való megosztásra is érdemesnek talált.

Az már persze más tészta, hogy hiába kér valaki bocsánatot az effajta ízléstelen és durva kijelentéseiért, hiába tette ezt meg Bíró, ezeket nemigen lehet elfelejteni és komolyan venni.

Forrás: MTI; PS, kiemelt kép: MTI/Soós Lajos

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.