Pesti Srácok

Valami megint elpattant: a szocik minden név nélküli közteret Horn Gyuláról akarnak elnevezni (Karanténvlog)

Amikor a pufajkás Horn Gyula kerül szóba, akkor eszünkbe jut Karácsony Gergely gyáva meghunyászkodása, aki hagyta a Fővárosi Közgyűlésben, hogy Hornról nevezzenek el sétányt. Az 1956-os forradalomban és utána vitatott szerepet játszó, de a kommunista elnyomó rendszer kiszolgálójaként bűnös Horn Gyula a normális emberek szerint nem érdemel köztéri elnevezést, de a baloldalt ezt nem hatja meg. A Karantén pedig figyelmes lett a szocialista Molnár Zsolt által közzétett videóra, ahol az MSZP budapesti elnöke kevesli a Horn Gyula-sétányt, és kijelenti, hogy MINDEN olyan közteret, utcát, teret Horn Gyuláról kell elnevezni, amelynek még nincs neve. Az őrület és a történelem megcsúfolása most is kéz a kézben jár a baloldalnál, amit Szekeres Imre, a régen jókat tütükéző szocialista honvédelmi miniszter mondatai is bizonyítanak. Szekeres beleszállt a kormányba a szerb viszony miatt, ám a DK hazaárulása még neki is sok volt. Végül azért helyretette a dolgokat azzal, hogy nagy sajnálattal beszélt a magyarokat tízezrével lemészárló Jugoszlávia széteséséről. A Karantén nem hagyhatta ki a hazaárulást ipari szintre emelő Arató Gergelyt sem, aki újabb hazugságokkal tömte a magyarok fejét az energiaárakkal kapcsolatban, végül a momentumos Bedő Dávid nyikhajkodását is megosztjuk veletek. Nézzétek most is a Karantént és iratkozzatok föl a csatornánkra!

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!