Pesti Srácok

Rippel Ferenc a Küzdőtérben: Imádjuk a magyarságot, nagyon jó itthon lenni, hazai közönség előtt fellépni!

Bár a Rippel fivérek világhírű duót alkotnak évtizedek óta, mégsem költöztek külföldre, mint azt a legtöbb magyar artistacsalád tette korábban. S hogy mi késztette őket arra, hogy itthon maradjanak? Egyebek mellett erről is kérdeztük Rippel Ferencet, aki a Küzdőtérben arról is beszélt, milyen út vezetett ahhoz, hogy a Rippel Brothers neve ismert és elismert legyen a szakmában. Megtudtuk, hogy a testvérek 1989-ben kezdték első artistaszezonjukat, amit megelőzött gyerekkorukban tíz év versenyszintű atlétika, szertorna, birkózás, majd kilencévnyi tanulás az artistaképzőben. De fontos volt a családi indíttatás abban, hogy ezt az utat választották; ebben látták jövőjüket, hogy lesz munkájuk, miközben azt csinálják, amit szeretnek. Rippel Ferenc a Küzdőtérben úgy fogalmazott: a cirkusz iránti szeretet benne volt a vérükben, hiszen szüleik is a cirkusz világában éltek és dolgoztak. A duó tagjai elképesztő erőnlétben vannak még mindig, rendszeresen fellépnek a hazai közönség előtt, a testvérek azonban a szervezésből is kiveszik részüket, miközben saját akadémián képzik az "utánpótlást". Az artistaképzés ugyanis egészen gyerekkortól kezdődik, Feri és Viktor is már négyéves koruktól szertornáztak. Rippel Ferenc a Küzdőtér legújabb adásában arról is beszélt, hogy miért fontos a fegyelem és a bizalom a produkció sikeréhez. Természetesen még rengeteg érdekes gondolatot osztott meg velünk. Nézzétek a vele készített beszélgetést a videóra kattintva!

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!