Magyar ugar
„Őrjöngő ficsúr”, „a közélet szégyene” – Novák Előd kőkeményen kiosztotta a Simicska-klánt
Simicska szétlopta az országot, majd miután összeveszett Orbánnal, azt hiszi, már nem kell elszámolnia a fideszesekkel közösen lopott (s ki tudja, hogyan szétosztott) vagyonával – ezekkel a szavakkal kezdte hétfői Facebook-bejegyzését Novák Előd, a Jobbik volt alelnöke, akit ugyan háttérbe szorítottak a párt cukisodása és Simicska Lajoshoz való dörgölőzése közepette, de két párttisztséget továbbra is visel. Novák keresetlen szavakkal illette Simicska Ádámot, a Magyar Nemzet című „polgári” napilap társügyvezetőjét, aki előzőleg nemi szervük levágásával fenyegetett meg állítólagos paparazzikat.A diákok mögé bújva akartak kormányt buktatni vasárnap (VIDEÓ)
Többezres tömeg demonstrált vasárnap a kormány felsőoktatási törvényének tervezett módosítása ellen az Oktatási szabadságot csoport szervezésében. A tüntetés résztvevői a Fővám térről a CEU Nádor utcai épülete elé, majd a Parlamenthez vonultak, ahol füttyszóval tiltakoztak és hangos "Szabadságot!Demokráciát!", majd "Orbán, takarodj" mondatokat skandáltak. A CEU melletti demonstráció kormányellenes megmozdulássá alakult, végül mégsem sikerült a kormány megbuktatása az intenzív külföldi jelenlét ellenére sem.Soros Györgynek üzen a kormány a CEU-val? - Rétvári-Mesterházy PS-Villámvita élőben 16 órakor!
A lex CEU-ról, a Magyarországon működő külföldi egyetemekről, a felsőoktatási törvény tervezett módosítása miatti óriási botrányról és tüntetésekről villámvitázunk a parlamentben Rétvári Bencével, az Emberi Erőforrások Minisztériuménak parlamenti államtitkárával és Mesterházy Attilával, az MSZP országgyűlési képviselőjével. A Villámvitát 16 órától élőben közvetítjük, műsorvezető: Szarvas Szilveszter.Palkovics: Nincs miért változtatni a felsőoktatási törvény módosításán
Ceu-s memorandum ide, vasárnapi tüntetés oda, a 2011-es felsőoktatási törvénymódosítás jelen formájában kerül a Parlament elé kedden. Palkovics László oktatásért felelős államtitkár hétfőn a PestiSrácok.hu-nak azt mondta, nem változtatnak a tervezeten, amely szerinte nem diszkriminatív és ahogy azt már korábban is közölte, nem a CEU ellen, vagy annak a megszüntetéséről szól.Népszavazást kezdeményez a DK, ha elfogadják a lex CEU-t kedden
A kormány kérésére már kedden szavazhat az Országgyűlés a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény módosításáról - tartalmazza az előterjesztéshez hétfőn benyújtott, a parlament honlapján olvasható kivételességi javaslat. A Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes által jegyzett dokumentum szerint a kivételes eljárás keretében kedden lenne a javaslat összevont vitája, első napirendi pontként. A javaslatot a képviselők megszavazták.Büszkén hirdeti Soros, miként támogatja azokat, akik a torz világképét propagálják
Leszbikusok, homoszexuálisok, szexmunkások, a migráns jogvédelem és a drogreform támogatása is kiemelt szerepet kapott 2016-ban az Open Society kifizetései között. A Soros György által finanszírozott magyar szervezetek többsége a pénzért progresszív társadalmi jelenlétet ígér, bár az Open Society által hirdetett célokkal még köszönőviszonyban sem állnak. Persze elképzelhető, hogy a Soros által megálmodott torz világban ez így természetes és csak az európai társadalmi normáknak mond gyökeresen ellent.Bauer Tamás szatyorral jött tüntetni a CEU-ért, vele együtt 24 demokrata tiltakozott az önkény ellen
Valószínűleg mély csalódást kelt minden demokrata érzelmű honfitársunkban, hogy mindössze 24-en jöttek el ma, azaz szombat délután tüntetni a CEU-ért, amelyet a rettenetes Orbán-rezsim megszüntetésre, fölaprításra ítélt (legalábbis a ballib lapok szerint). Alig voltak többen, mint ahány Nobel-díjas kiállt George Soros világraszóló intézménye mellett. A tüntit a Gyurcsány-párt ifjúsági tagozata, az Ifjú Demokraták (IDE) szervezte, és az kétségtelenül jó hír, hogy a DK-ból és az IDÉ-ből néhányan azért eljöttek az alig negyedórás rendezvényre (Vágó Pista, Gréczy Zsolt, Arató Gergely). Sajnos, Gyurcsány Ferenc nem jött el, de a szelleme ott lebegett.A császár meztelen, avagy miért nem értjük a nyugatot, és az miért nem ért minket?
Immár két éve mindennapjaink része a migránsválság, amelyet 2015 tavaszától markánsan másként lát a hazai jobboldal és a baloldal. Előbbi a déli határra nehezedő nyomás súlyosbodásával egyre keményebb válaszokat adott rá, a baloldali kommunikáció viszont mindig egy lépéssel a valóság előtti állapotot akarta elhitetni az emberekkel: először tagadta a probléma létét is, majd bírálta, hogy nem akadálymentes a migránsok tízezreinek magyarországi vonatozgatása, aztán bírálta, hogy nem indítanak a kedvükért vonatokat, bírálta a magyar rendőrség intézkedéseit, bírálta a határzárat, ahogy most bírálja a megerősített jogi határzárat. És még nyilvánvalóan nincs vége. Menet közben, a Brüsszellel vívott ütközetekből az is világossá vált, hogy a magyarországi baloldal nem a saját meglátásait hangoztatja, hanem a nyugati uralkodó szemlélethez igazodik. De miért nem veszi észre Nyugat-Európa, hogy önmaga ellen dolgozik? – tesszük fel gyakran a kérdést. Hogy bánhatnak ilyen kegyetlenül a magyarok ezekkel a szerencsétlenekkel? – értetlenkedik eközben a nyugat-európai fősodor. Mindkettőre választ adott Frank Füredi, a PestiSrácok.hu-nak is interjút adott, magyar származású szociológus közelmúltbeli előadása a Várkert Bazárban.Kitiltották a PestiSrácok.hu stábját a Momentum nyilvános fórumáról
Mindössze a velük baráti, és őket ajnározó médiumokat engedi be a Momentum Mozgalom a rendezvényeire - derül ki a PestiSrácok.hu új videójából, amelyet tegnap Szentendrén rögzítettünk. Portálunk stábja a párttá alakult mozgalom országjárásának tegnapi, szentendrei állomásán szeretett volna részt venni, azonban a liberális nézeteket hangoztató politikai gittegylet nem engedte be stábunkat a rendezvényre. A momentumosok arra hivatkoztak, hogy a Habony-művekkel nem állnak szóba, és még az sem zavarta őket, hogy a PestiSrácok.hu-nak semmi köze Habony Árpádhoz, a tanácsadóval semmilyen módon nem vagyunk összekapcsolhatók.Az MTA elnök segít rendezni a Közép-európai Egyetem körüli mizériát
A Magyar Tudományos Akadémia elnöke közvetítői szerepet vállalt a Közép-európai Egyetem körül egyre nagyobb méreteket öltő félreértések rendezésében - nyilatkozta a PestiSrácok.hu-nak Palkovics László. Az oktatásért felelős államtitkár elmondta, pénteken egyeztetett a MTA elnökével, aki pár napja aggodalmát fejezte ki a CEU esetleges megszűnését illetően. Közben tegnap este a CEU már a bizonyítványát magyarázta, miután azt közölte, tévesen, hogy az Oktatási Hivatal állásfoglalást adott ki, mely szerint a CEU törvényesen működik.Soros-istállóban és józsefvárosi MSZP-s ingatlanmutyikban edződött figurákból verbuvált kampánystábot Bolba Márta
A józsefvárosi ellenzéki képviselőjelöltek aktivistáinak múlt szombati összecsapása és rugdosódásba torkolló balhéja után sem csitulnak a balos indulatok a VIII. kerületben, továbbra is egymást vádolja az MSZP által is támogatott Dopeman csapata és a liberálisok független jelöltjeként induló Bolba Márta egyik aktivistája. A minap újabb részletek derültek ki a tettlegességig fajuló vitáról. Az Echo Tv videója szerint ugyanis Bolba Márta embere női mivoltában sértegette Király Lajosnét, Dopeman kampánystábjának egyik tagját és "rózsadombi kurvának" nevezte a hölgyet. Bolbát egyébként nem csak a szocialistákat provokáló Erőss Gábor támogatja, hanem az a Molnár György is, aki korábban sokáig a Magyar Szocialista Párt VIII. kerületi elnöke volt és aki 2004-ben az akkori baloldali városvezetés által véghezvitt durva ingatlanmutyikhoz is asszisztált. Molnár akkor is elfordította a fejét, amikor az egyik józsefvárosi önkormányzati lakás dobra verésén több mint 12 milliót bukott az önkormányzat. Pikáns az is, hogy Bolba Márta kampányának koordinátora egy olyan civil szervezet tagja, amelyet időnként nagyvonalúan kistafíroz Soros György egyik alapítványa.Oktatási jogok biztosa a PS-nek: Jogsértő, ha így fogadják el a felsőoktatási törvény módosítását
Ha jelen formájában megy át a héten benyújtott felsőoktatási törvénymódosítás, az jogsértő a CEU-ra nézve - nyilatkozta a PestiSrácok.hu-nak Aáry-Tamás Lajos. Az oktatási jogok biztosa úgy látja, hogy a tervezet diszkriminatív. Hozzátette azt is, a javaslatot tudomása szerint sem egyeztetés, sem hatástanulmány nem előzte meg.Fonyód régi álma teljesül a négycsillagos hotel megépítésével
Botránycikknek szánt írást jelentetett meg az Index a Fonyódi-hegyen található sportpálya gyors eladásáról és az ott építendő négy csillagos hotelről. Miközben a bizonyítékokat nélkülöző cikk visszaélést sejtet a háttérben, Hídvégi József polgármester rávilágított: az lenne a visszaélés, ha hagynák elúszni Fonyód régi álmának beteljesülését.„Szeged maffiaváros, Botka a maffiafőnök” – három órára rács mögé zárták Szabó Bálintot
Nem csupán elvezették a szegedi közgyűlésről Szabó Bálintot, a Szeviép-károsultak képviselőjét, miként azt péntek délelőtti cikkünkben írtuk, hanem bilincsbe verve bevitték a rendőrségre, és csaknem három órán keresztül rács mögött tartották – tudta meg a PestiSrácok.hu magától az érintettől. A Fidesz úgy reagált: „Most, amikor tiltakoznak az emberek, azt is láthatjuk, milyen a Botka László szerint elképzelt demokrácia. Botka bilincsben viteti el azokat, akik őt kritizálják. Botka László szerint ez a demokrácia, ő ilyen Magyarországot szeretne építeni”."Azt hinné az ember, hogy Dopeman nem süllyedhet mélyebbre"
Pityinger László, alias Dopeman (rapper, megmondóember, képviselőjelölt) legújabb üzlete, hogy hitelt közvetít, de a saját nevével fémjelzett pénzügyi szolgáltatáson kívül póthajakat és ingatlanokat is értékesít.A „Soros-hálózat ékköve” minél nagyobb hisztériát akar kelteni, hogy az Washingtonig elhallatsszon
Úgy tűnik, a Közép-európai Egyetemnek (CEU) a Soros György által finanszírozott civil hálózat ékköveként az az érdeke, hogy minél tovább fenntartsa az Orbán-kormány elleni politikai hisztériát, és annak visszhangjai Brüsszelig, Washingtonig is elhallatszanak – nyilatkozta a PestiSrácok.hu-nak az Alapjogokért Központ kutatási igazgatója. Törcsi Péter kiemelte: a külföldi egyetemek működési feltételeit teljesen logikusan szigorítaná a kormány, miután az itt működő 28-ból 27 szabálytalanságokat követett el. Ám érdekes módon csak egyetlen egy, a Soros-féle CEU kelt politikai hisztériát, pedig a kormány jelezte, nyitott a tárgyalásokra. Tehát, ha Soros intézménye is nyitott lenne a megállapodásra és a jogszabályok betartására, akkor nem is lenne ügy – ám a szakértő szerint úgy tűnik, ez nem áll érdekükben.Budapest Angyala egy hamisítatlan magyar szuperhős
1956-ról ma sincs semmiféle társadalmi konszenzus, gondoljunk csak Havas Szófia vagy Tóta W. Árpád kijelentéseire, a mai kor pedig olyan fájdalmasan jelen idejű, s ezért ’56-ról is hajlamos semmit sem gondolni – mondta Bayer Zsolt a Budapest angyala című képregény bemutatóján a Terror Házában. A publicistával, valamint a kiadványt jegyző Futaki Attilával és Tallai Gáborral a múzeum kutatási igazgatója, Békés Márton beszélgetett.Völgyesi Miklós: Baloldali eszmei társutasság érvényesül egyes bírói ítéletekben
A bíróságokat is átláthatóvá kell tenni, mert ha olyan ítéleteket hoznak, amelyek az egyszerű paraszti logika alapján elfogadhatatlanok, azzal az állampolgártól megkövetelt bíróságba vetett bizalmat rombolják – nyilatkozta a Demokratának Völgyesi Miklós, a Legfelsőbb Bíróság nyugalmazott tanácsvezető bírája. Völgyesi az igazságszolgáltatásba vetett bizalom megingásáról és a bírók politikai befolyásoltságáról is beszélt a hetilapnak.Mindenki nyugodjon le: nincs is veszélyben a CEU jövője
A CEU-n kívül egyik tengerentúli egyetem sem vette magára a felsőoktatási törvény tervezett módosítását - közölte a PestiSrácok.hu-val Palkovics László oktatásért felelős államtitkár egy másik témában tartott budapesti sajtótájékoztatón, csütörtökön. Mint ismert az Oktatási Hivatal 28 külföldi oklevelet adó felsőoktatási intézményt vizsgált meg és hétnél tárt fel szabálytalanságot. Ebből négy amerikai intézmény. Az anomáliák rendezésére három pontban módosítanák a felsőoktatási törvény azért, hogy a tengerentúli eltérő struktúrával rendelkező intézmények illeszkedjenek az európai szabályrendszerbe, valamint hogy kiszűrjék a kamuegyetemeket.Amerikába rohan panaszkodni és Orbánék ellen áskálódni Soros rektora
Nincs új a nap alatt, mindig ezt csinálják, de azért adjuk hírül, hogy vasárnap Amerikába utazik Michael Ignatieff, a Soros György által alapított Közép-európai Egyetem rektora, hogy intézményüket érintő magyar törvényjavaslatot az amerikai jogalkotók és a média elé tárja. A feljelentéssel felérő utazásról a HVG értesült, a portál egy levélről is beszámol, amelyben a rektor azt írja: "szükségünk van a segítségetekre, hogy megismertessük ügyünket, és megosszuk azt barátainkkal és kollégáinkkal az egész világon".Puzsér a Polbeatben: Ha Orbán az új Kádár, Botka csak Rákosi vagy Chavez lehet (videó!)
Mire alapozod azt, hogy most annyira nagyon rossz a magyaroknak, hogy Orbán Viktort Vona Gábor és Botka László koalíciójával kell elkergetni, ha amúgy nem rosszabbul, hanem jobban élünk mint nyolc éve, és nincsenek korrupciós lelepleződések? - kérdezte Huth Gergely és Szarvas Szilveszter Puzsér Róbert ízlésdiktátortól, a Magyar Nemzet és a Hír Tv munkatársától. Puzsér visszakérdezett: "nem mar szét titeket a cinizmus?"A Soros-egyetemnek is be kell tartania a magyar törvényeket
Nincs szó a CEU elleni hadjáratról vagy a Soros-egyetem ellehetetlenítéséről - szögezte le Palkovics László. Az oktatásért felelős államtitkár szerdai sajtótájékoztatóján elhangzott, a hazánkban működő 28 külföldi felsőoktatási intézmény közül hétnek kell tisztáznia a helyzetét. Aki jövő február 15-ig nem felel meg a felsőoktatási törvény módosításának, az jövő szeptembertől nem indíthat újabb képzést. A felfüggesztés addig szól, amíg kritériumok nem teljesülnek. Palkovics László a PestiSrácok.hu kérdésre közölte, ha az érintett egyetemek bármelyike nem tudja határidőre eszközölni a változásokat, amint teljesíti a feltételeket, tovább folytathatja működését. Az államtitkár azt is közölte, ma este ülnek le tárgyalni a CEU-val.A Buda-Cash Brókerház alapítójáig érhet a Welsz-ügy nyomozása
A PestiSrácok.hu információi szerint hamarosan Pintér Zoltán, a Buda-Cash Brókerház milliárdos csalással és sikkasztással vádolt alapítója is gyanúsított lehet a 2014 tavaszán öngyilkosságot elkövető vállalkozó, Welsz Tamás és társai ügyében pénzmosás és más bűncselekmények miatt indított nyomozásban. Pintérről a hatóságok éppen Welsz halála napján foglaltak le terhelő dokumentumokat a gyanús körülmények között elhunyt üzletember lakásában. Emellett portálunknak megszólalt egy, a főbrókert jól ismerő forrás is, aki többek között arról beszélt a PestiSrácok.hu-nak, hogy Pintér Zoltán miként próbálta meg megúszni a teljes Buda-Cash-t bedöntő brókerbotrányt.Forradalomról ábrándozók dadaista köre, avagy hogyan legyünk új SZDSZ?
Több tíz, főleg élemedett korú érdeklődő gyűlt össze tegnap este a Budai Liberális Klubban, ahol az SZDSZ és a Momentum Mozgalom beszélgetett nagy egyetértésben a Magyarországon uralkodó élhetetlen diktatúráról, és arról, hogy feltétlenül rendszerváltozásra van szükség. Az esemény egyébként nagyon meghitt volt, valahogy úgy, mint amikor az apuka a gyermekek születéséről okítja csemetéjét, aki akkor is szép és okos, ha éppen tök hülye és nagyjából semmilyen értelmes mondanivalója nincs.Ajánljuk még

































