Magyar ugar
Leszámolnak a Vona ellen tüntetőkkel – most a Jobbik nyírturai elnökét zárták ki
Nem kívánják felvállalni a Jobbik jelenlegi „ideológia és hitnélküli” politikáját, ezért föloszlatta magát a párt nyírturai alapszervezete. Közleményük szerint a döntést a szervezet hét tagja egyhangúlag hozta meg. A PestiSrácok.hu megtudta: a helyi szervezet elnökét ezzel egyidejűleg azért zárták ki a pártból, mert részt vett a január végi „gárdamellény-visszakövetelő” tüntetésen. Tehát úgy tűnik, Novák Előd kiszorítása után a Jobbik vezetése tovább folytatja a „leszámolást” a párt nemzeti radikálisaival.Boros Bánk Levente és Szarvas Szilveszter tart tükröt a ballib média elé - Indul a Troll, az Echo Tv új műsora
Ma este indul, aztán heti rendszerességgel keddenként 21:30-as kezdettel látható az Echo Tv új, Troll című műsora, amelynek Boros Bánk Levente politológus mellett a PestiSrácok.hu főszerkesztő-helyettese, Szarvas Szilveszter is állandó vendége lesz. Boros Bánk Levente és Szarvas Szilveszter a Trollban Dobos Marianne műsorvezetése mellett hetente a magukat BBC-etalonnak képzelő balliberális és Soros-médiumok cikkeit, irányultságát és egyoldalú látásmódját veszi górcső alá.Akasztják a hóhért vagy a hóhér fog akasztani? - Puzsér Róbert a mai Polbeatben (élő 19:30-tól!)
A mai Polbeatben Szarvas Szilveszter és Huth Gergely vendége a legeslegújabb kor legkeményebb magyar ízlésdiktátora, az igazi antitelevíziós showman, Hajdú Péter, Gyurcsány Ferenc és Gój Motoros Imi szomorítója, a mindenféle "...nyikek" kiosztója, Puzsér Róbert lesz, akit ma szembesítünk a görbe tükörrel! A szokásosnál fél órával később, kedd este fél nyolckor jelentkezünk élő adással a Revolution 56 Sörözőből, a Bem rakpart 53. alól, a Margit híd budai hídfőjétől. Addig is várjuk kérdéseiket, hozzászólásaikat itt, a poszt alatt!Aba Botond is el tudja képzelni, hogy pártkasszába folytak a metrós pénzek (PS-videó)
Senkitől, semmilyen korrupciós pénzt nem fogadott el, és kész vagyonosodási vizsgálatot kezdeményezni saját maga és családja ellen – jelentette ki Aba Botond a metrókorrupciót vizsgáló munkacsoport hétfői ülésén. A volt BKV-vezér elismerte: Demszky instruálta őt, de, persze, nem bűncselekménygyanúsan. Egyébként pedig nem is tűnt el több tízmilliárd forint – Aba szerint az OLAF nem is mondott ilyet, és amúgy is, a csalás elleni hivatal több dologban téved. Azt elismerte, hogy járt nála Medgyessy Péter cégének egyik lobbistája, viszont tagadta, hogy arról beszéltek volna, az Alstomnak kell nyernie a metrókocsitendert.Íme a Momentum Mozgalom ars poeticája: "mindig az érdekeinknek megfelelő oldalra álljunk"
Nincs több kérdés, végérvényesen bebizonyosodott, hogy a "tornából felmentett" momentumos lányok és fiúk érdeküknek megfelelően úgy váltogatják politikai nézeteiket és értékrendjüket, mint más a fehérneműjét. Érdekalapú, irányváltó, de a valójában nihilista momentumos credoról Soproni Tamás, a párttá alakult mozgalom alelnöke rántotta le a leplet, aki egy facebookos komment tanúsága szerint már 2012-ben megfogalmazta, hogy épp arra a politikai oldalra kell állni, amelyik legjobban megfelel az érdekeiknek. "Úgy vettem észre, hogy elég gyorsan tudunk irányt váltani" - fűzte hozzá Soproni Tamás. Magvas gondolatait és momentumos önmeghatározásukat Soproni egy olyan bejegyzés alatt osztotta meg, amely arról értekezik, hogy "kibaszottul utálom a konzervatívokat, náluk jobban csak a kibaszott szocialistákat meg a buzeráns liberálisokat gyűlölöm".Ezúttal csalás kísérlete miatt állhat bíróság elé az egyetemi mészárlással fenyegetőző S. Ábel
Hamarosan csalás kísérlete és hamis magánokirat felhasználása miatt is bíróság elé kerülhet S. Ábel, akit korábban azzal is vádoltak, hogy az ELTE jogi karán 22 diákot akar megölni, “éppen annyit, ahány rossz évet élt addig”. A vád szerint ezúttal hamis átutalási bizonylatokkal próbált meg egy cég számlájáról a sajátjára pénzt utalni.És így ér össze a liberalizmus és a kommunizmus! - Jurák Kata, Nagy Ervin, Stefka és Huth a Polbeatben (videó!)
A liberalizmus és a kommunizmus ott ér össze, hogy az egyik kozmopolita, a másik internacionalista, tehát mindkettő nemzetellenes - mondta az e heti Polbeatben Nagy Ervin filozófus-politológus Huth Gergely kérdésére: miért is olyan természetes, hogy ha vita kerekedik egy holland multicég és egy kis székelyföldi sörfőzde között, akkor a magyar baloldal gondolkodás nélkül és rögtön a multi mellé áll (sőt, Burány Sándor grátiszban le is románozza a székelyeket.) Jurák Kata, a PestiSrácok.hu újságírója ehhez azt tette hozzá, hogy a baloldali pártok saját szavazóikat is nemzetellenessé nevelik, akik idegenkednek a külhoni magyaroktól, vagy egyenesen gyűlölik őket. De hasonló a helyzet Brüsszelben is, ahol a magyar baloldal az egyetlen, amely nap-mint-nap beadványokat fogalmaz a saját hazája megbüntetése, meghurcolása érdekében.Ökölpolitizálás: Rátámadt a józsefvárosi liberális képviselőre a bazmegoló Dopeman kampánycsapata
Ezúttal sem hazudtolta meg önmagát a bazmegoló, korábban Orbán Viktor hungarocell-szobrát ledöntő és annak fejével focizó Pityinger Dopeman László és kampánycsapata: A VIII. kerületi időközi önkormányzati választáson az MSZP által is támogatott Dopeman csapata ma rátámadt a liberálisok független jelöltjeként induló Bolba Márta egyik aktivistájára, Erőss Gáborra. A PestiSrácok.hu megtudta, tettlegességig fajult a vita a józsefvárosi időközi választás hajrájában, ráadásul pont két ellenzéki jelölt kampánystábja között. A portálunknak nyilatkozó Erőss Gábor elmondta, egyelőre nem tett feljelentést, de azt azért fájlalja, hogy a Dopeman stábja gyermekei szeme láttára rúgták meg őt.Veronai busztragédia: Alvászavarral küzdött a sofőr
Minden releváns jogszabályt módosítani fognak annak érdekében, hogy csökkenjen a veronai busztragédiához hasonló balesetek esélye - közölte a PestiSrácok.hu kérdésére Palkovics László oktatásért felelős államtitkár szombaton. Erre pár héten belül szeretnének sort keríteni, megkezdik a szakmai egyeztetéseket. Az Emmi államtitkára a sajtótájékoztatón kifejtette, ehhez a párhete indult társadalmi konzultáció eredményeit is figyelembe veszik. Az online kérdőívet mintegy 30 ezren töltötték ki, és a válaszolók nagy többsége egyetértett a feltett kérdésekkel. Egy a portálunknak nyilatkozó közlekedésbiztonsági szakértő szerint az eddiginél komolyabb tréningekre is szüksétg lenne, a hivatásos sofőröknek legalább 2 évente újra kellene vizsgázniuk, mert sokan nem tudnak reagálni egy hirtelen jött helyzetre.A kétfarkúak már megint nem bírtak magukkal, tudatosan provokáltak Szentendrén
Facsemetéket ültettek Szentendrén a Magyar Kétfarkú Kutya Párt aktivistái. A tőlük igen szokatlan és nemes cselekedet - belátható, hogy eddig nem éppen faültetésről voltak híresek - persze nagy port kavart, mert véletlenül ebből is botrány kerekedett. Utánajártunk, hogyan is lett egy "környezetvédő" akcióból a szentendrei önkormányzatot lejárató kampányelem, amiről a balliberális sajtó is napokig cikkezett.Közel négyszázmillió forintos csalással vádolják Bróker Józsit
Vádat emelt a Bróker Józsiként elhíresült, ügyfeleit országszerte megkárosító szolnoki bróker ellen a Szolnoki Járási és Nyomozó Ügyészség - értesült a PestiSrácok.hu. A sokáig Németországban bujkáló F. József Szeverin a vád szerint csaknem négyszázmillió forintot csalt ki több mint hatvan embertől. Az ügyészség letöltendő szabadságvesztést és vagyonelkobzást kért Bróker Józsira.Kizárja a Fidelitas Simicska Ádámot, hogy "gondos pásztora lehessen apja csicskapártjának"
Simicska Lajos fia, Simicska Ádám valóban a II. kerületi Fidelitas tagja, de nyilatkozata, jobbikos állásfoglalása, a Zsúrpubiban megjelent interjúja miatt a szervezet kezdeményezte Simicska kizárását a közösségből - tudta meg a PestiSrácok.hu Böröcz Lászlótól, a Fidelitas elnökétől. A politikus kérdésünkre elmondta, ki fogják zárni Simicskát, tagsági viszonyát már felfüggesztették az eljárás befejezéséig. "A Fidelitas értékalapú polgári fiatalok közössége, és nem értékesíthető polgárok fiatal közössége" - szúrt oda Simicska Ádámnak Böröcz László.Megrázta a pofonfát a Heineken: beperlik a holland multit a vörös csillag miatt
Keresetet nyújtott be a Heineken ellen a Szovjetunióban volt magyar politikai Rabok és Kényszermunkások Szervezete (Szórakész) a vörös csillag használata miatt pénteken a Fővárosi Törvényszéken – közölte a PestiSrácok.hu-val a Szórakész, illetve az eljárásban őket jogvédőként segítő Szabadságvédő Alapítvány (Szava) vezetője, Keszegné Menczer Erzsébet és Pálfalvi Milán. A két szervezet vezetője szerint a vörös csillag tiltott önkényuralmi jelkép akkor is, ha terméken jelenítik meg, mindegy milyen indokkal teszik ezt, és használata sérti a kommunista diktatúra áldozatainak emlékét, nem méltó a magyar nemzethez.Boulad: Orbán Viktor egy próféta, 30 év múlva az iszlámé lehet Európa
A jótékonyság politikai ruhát öltött, azaz a jótékonyság köpenyébe burkolózva érnek el egyesek kártékony politikai eredményeket - mondta előadásában Henri Boulad. A nemrégiben magyar állampolgárságot kapott egyiptomi szerzetes elmondta, ahhoz nem kell számológép, hogy lássuk, milyen jövő vár Európára. Mint kifejtette, az iszlám őszintétlen kedvességgel, megtévesztéssel, de ha ez nem megy, agresszióval éri el céljait, de akik erre felhívják a figyelmet, megbélyegzik. Boulad szerint a magyar kormányfő próféta, aki ajtót nyit Európa megújulása felé. Megjegyezte, a világ változásban van, és váratlan eredményeket hozhat a francia választás is.A bíróság szerint jogszerű volt Kishantos hasznosítása
A Fővárosi Törvényszék a Kishantos-ügyben jogerős ítéletében kimondta, az állam tulajdonában lévő földterületek hasznosítása jogszerű volt - írja közleményében a Földművelésügy Minisztérium (FM). Emlékezetes, korábban az Alkotmánybíróság is megalapozottnak találta a Fővárosi Törvényszék aggályait, emiatt a kishantosi civilek az Európai Bírósághoz fordultak.Novembertől jöhet az e-recept
Megújította az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) a Magyar Gyógyszerészi Kamarával (MGYK) 2010-ben kötött stratégia partnerségi együttműködési megállapodást. A dokumentum aláírása előtt Balog Zoltán emberi erőforrás miniszter összegezte az elmúlt években tett lépéseket és a Kamarával folytatott közös munka eddigi eredményeit. A mostani stratégiai együttműködési megállapodás révén a kamarának lehetősége lesz bekapcsolódni a területet érintő jogalkotási folyamatba, a joganyagok elkészítésébe. A PestiSrácok.hu Hankó Zoltántól, a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnökétől megtudta, novembertől jön az e-recept rendszer.A "titkosszolgálati" Indexet és az ágyúval verébre tüzelő Heinekent is padlóra küldte Lázár
Portálunk kérdésére válaszolva keményen beleszállt a Heinekenbe és az Index hírportálba a mai Kormányinfón Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter. A holland multiról azt mondta, hogy ágyúval lő verébre, amikor hatalmával és erejével visszaélve megpróbálja eltiporni a Csíki Sör Manufaktúrát, míg az Index kapcsán a tárcavezető megdöbbenésének adott hangot, hogy a portálon rendszeresen landolnak titkosszolgálatokkal kapcsolatos információk, nemzetbiztonságot érintő ügyek. "Ez nem véletlen. Jó lenne megvizsgálni, milyen titkosszolgálati szála van az Indexnek" - mondta a PestiSrácok.hu kérdésére Lázár János.Megkezdődött a magyar James Bond-per, valóban filmbe illő részletekkel!
A vádirat ismertetésével kezdődött a Fővárosi Törvényszéken az úgynevezett "kémügy" tárgyalása. A vád koronatanúja a tárgyaláson azt vallotta: nem tartja elképzelhetőnek, hogy M.Norbert és B.Béla kémtevékenységet folytatott volna. A történet több eleme is beleillene egy James Bond-filmbe, azonban ezt az ügyészség elképesztő vádirata alapján mégsem a moziban, hanem egy budapesti tárgyalóteremben ismerhettük meg.Ettől rettegnek Soros „civiljei”: lobbistaként regisztrálnák őket – nyugati országokban már bevált
Egyértelművé kéne tenni a választók előtt, hogy a jelentős részben külföldi forrásból fenntartott nem-kormányzati szervezetek (non-governmental organization; NGO) pontosan kicsodák, milyen érdekeket szolgálnak és milyen forrásból működnek – derül ki a Századvég tanulmányából. A dokumentum szerint ezek valójában nem civil szervezetként, hanem lobbistaként működnek, sokszor politikai ideológiákat terjesztenek, nincs demokratikus legitimációjuk, társadalmi támogatottságuk, jelenleg mégis a civil szervezetek szabályai vonatkoznak rájuk. A tanulmány szerint az előírásoknak igazodniuk kellene lobbista jellegükhöz, regisztrálni kellene őket, anyagi forrásaik feltüntetését pedig szigorúbban szabályozni. A példa nem ördögtől való, sőt: olyan mintademokráciák alkalmazzák, mint például Ausztria, Németország vagy az Egyesült Államok. Oroszországban 2012 óta „külföldi ügynökként” kezelik a kintről finanszírozott, sok esetben George Soros pénzéből „civilkedő” csoportokat.Magyargyalázás a Hír Tv-ben: Kálmán Olgánál szabadult el Kéri László
Valódi magyargyalázást mutatott be a Hír Tv-ben, Kálmán Olga Egyenesen című műsorában Kéri László politológus - szúrta ki a Spíler blog. Kéri ugyanis a műsorban azt fejtegette, hogy a Fidesz a kuláktempó miatt népszerű, mert a magyarok millióiban ott van ez a szubkulturális érzület. "A népszerűség oka valami rémesen sötét dolog" - törölte bele a lábát Kéri a Fideszre szavazó magyarokba.Puch üzent Gyurcsánynak: Hagyja abba a politizálást!
Puch László feljelentést tesz és polgári pert indít Gréczy Zsolt ellen, mert a DK politikusa kapcsolatba hozta egy céggel, amely támogatást kapott a jegybank egyik alapítványától. Az MSZP volt pénztárnoka Gyurcsány Ferencnek pedig azt üzente, Magyarország érdekében vonuljon vissza a politikától."Vona Gábor már Oravecz Nóra dalszövegeket ír a Magyar Nemzetben" - Apáti vs. Ungár Villámvita!
Parázs vitát folytatott a PestiSrácok Villámvita című műsorában Ungár Péter, az LMP elnökségi tagja és Apáti István, a Jobbik szóvivője. A két politikust Szarvas Szilveszter, portálunk főszerkesztő-helyettese csípte el véleményütköztetésre, a Jobbik pálfordulásával és Vona Gábor új politizálásával kapcsolatban pedig nem is maradt el a szócsata.Bravúr: alig tizenöt év alatt sikerült jogerős ítéletet hozni a Kulcsár-ügyben
Többrendbeli sikkasztás és más bűncselekmények miatt jogerősen öt év szabadságvesztésre és ötmillió forint pénzbüntetésre ítélte a brókerügy elsőrendű vádlottját, Kulcsár Attilát szerdán a Fővárosi Ítélőtábla Debrecenben eljáró, Elek Balázs vezette tanácsa. Az ügy több más vádlottja esetében is enyhítette, néhány esetben helybenhagyta a táblabíróság az első fokon eljáró Fővárosi Törvényszék ítéletét.Hazaárulás miatt jelentették fel a magyar titkosszolgálat belső ügyeit kiteregető volt kémelhárítót
Hazaárulás és állam elleni bűncselekmény feljelentésének elmulasztása miatt tett bejelentést a Fővárosi Főügyészségen a feljelentéseiről elhíresült Tényi István, mivel kedden egy - már külföldön élő - volt magyar kémelhárító szakmai ügyeket és állítólagos belső problémákat teregetett ki a közvélemény előtt.Ajánljuk még

































