Magyar ugar
"Majtényi László 15 perc alatt az ország felét megsértette" - Fodor vs. Hollik Villámvita!
Az államfőválasztásról, Áder János kihívójának, Majtényi Lászlónak a parlamentben elmondott ellenzéki aktivista beszédéről, a magyar sajtószabadságról és a demokrácia állapotáról villámvitáztunk a parlamentben Hollik István KDNP-s országgyűlési képviselővel és Fodor Gáborral, a Magyar Liberális Párt elnökével.Pesty László a mai PS-Polbeatben - Élő stream tv adás 19 órakor!
Pesty László filmrendező és producer, a legendás Pesty Fekete Doboz vezetője lesz a PestiSrácok.hu Polbeat című élő internetes tévéműsorának mai vendége. Az adás ma, azaz március 14-én kedden este hét órakor kezdődik az R56 szabadságharcos sörözőből, a Bem rakpart 53-ból, amelyet élőben közvetítünk. Műsorvezetők: Huth Gergely és Szarvas Szilveszter. A beszélgetés után levetítjük Huth Gergely Szétszakadt Magyarország című dokumentumfilmjét, amelyet párhuzamosan olvasóink, nézőink is megnézhetnek Stream TV csatornánkon. A stream közvetítés alatt olvasóink élőben kommentálhatják a látottakat, tehetnek fel kérdéseket a szereplőknek, itt a poszt alatt és a helyszínen is örömmel látjuk az érdeklődőket!Medgyessy nem látott lopást, Demszkyről sem feltételezi, hogy lopott, sőt korrupciós ügyről sem tud
Csoda történt: az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) 4-es metró-jelentésében érintettként megnevezett Medgyessy Péter megjelent az Országgyűlés gazdasági bizottságának keddi meghallgatásán. Ahol, persze, mindent tagadott. A megpuccsolt kormányfő nem látott, nem hallott semmit, miközben az ő és Demszky Gábor aláírása nyomán indult útjára az elmúlt évtizedek legnagyobb korrupciós botránya. Medgyessy azt is mondta: senkiről nem is feltételezi, hogy lophatott, az OLAF jelentései pedig amúgy is sokszor tévesek voltak az utóbbi években. Amúgy jó tanáccsal is szolgált: a kormánynak szerinte kutya kötelessége kiállni Magyarország érdekeiért, és Brüsszellel szemben kiharcolni, hogy keveset vagy semmit ne kelljen visszafizetni a kapott uniós támogatásokból.Továbbra sem foglaltak állást, mit rejt a szigethalmi zajfogó domb
Nem mérgezi a környezetet, ezért nem szállíttatná el a szakhatóság azt a szigethalmi zajfogó dombnak keresztelt töltést, amelynek környezeti feltárását csak második nekifutásra sikerült gondosan elvégezni. A szakértői vélemény ugyanakkor a legfontosabb kérdésre továbbra sem adja meg a választ, hogy el nem szállított építési törmeléket rejt -e a domb gyomra, vagy sem. Előző esetben ugyanis nemcsak a százmilliós költségvetési csalás esete áll fönn, de a szakhatóság korábbi szakértői véleményének hitelességét is megkérdőjelezi.A sajtószabadságot hiányolja Majtényi, pedig az tette ismertté (VIDEÓ)
Nagy többséggel ismét Áder Jánost választotta köztársasági elnökké a Parlament. A szavazást követő sajtótájékoztatóján Kósa Lajos, a FIDESZ frakcióvezetője kiemelte, az ellenzéki jelölt folyamatosan a magyar sajtószabadság hiányát emlegette kampányában.Vona Gábor vizsgálóbizottság elé állítaná Simicska Lajost és Nyerges Zsoltot...
...2012-ben. Azóta persze sok víz lefolyt a Dunán. Manapság Simicska Lajos oligarcha és családja sajátos násztáncot lejt a Jobbikkal. Mégis, különösen pikáns felidézni azt a dokumentumot, amelyet a PestiSrácok.hu bányászott elő az Országgyűlés honlapjának archívumából. A 2012. május 15-ei keltezésű határozati javaslatban Vona Gábor pártelnök azt kezdeményezi, hogy a parlament hozzon létre vizsgálóbizottságot a Simicska–Nyerges érdekkör állami megrendeléseinek föltárására, mert nagyon fontos a „korrupció visszaszorítása” és a „közbeszerzési visszaélések megakadályozása”. Azóta eltelt öt év és bár a Jobbik szavakban ma is küzd a korrupció ellen, Simicska elszámoltatásáról egy hangot sem hallani. Portálunk megkeresésére az ellenzéki párt azt közölte: kormányra kerülve mindenkit elszámoltatnának.Áder előtt, Áder után - Villámvita Hollik Istvánnal és Fodor Gáborral az államfőválasztásról élőben, 16:05-kor a Parlamentből!!
Több tízmilliós csődbűntettet kérhetnek számon a Jobbik frakcióvezetőjén
Nemcsak adócsalás, hanem csődbűntett elkövetése is felmerülhet Volner János Jobbik-frakcióvezető cégtemetőbe küldött családi vállalkozásainál, utóbbi esetben az elévülésben sem reménykedhet a politikus - értesült a PestiSrácok.hu. Úgy tudjuk, a fantomizált cégek egy részének vizsgálatát még nem zárták le a nyomozók, így Volner Jánost és feleségét is kérdőre vonhatják a több tízmillió forintnyi átjátszott köztartozás miatt, bár Volner a PestiSrácok.hu-nak azt állította: nem tud arról, hogy eljárás folyna ellene.Kultúrharc és fiatalság – Ezen múlik a konzervativizmus jövője (PS-interjú!)
Aki képes a nép nyelvén, a népnek fontos dolgokról beszélni a párhuzamos valóság dogmáinak kántálása helyett, azt ma populistának bélyegzik. A konzervatív oldal a 60-70-es években elvesztette a kultúrharcot, és ami azóta konzervatívnak nevezi magát, az legkevésbé sem az. A most felemelkedni látszó valódi konzervatív irányzat sikere azon múlik, hogy beleáll-e nagy erőkkel a kultúrharc következő felvonásába, és a fiatalok megszólításával meg tudja-e szüntetni a jelenlegi, technokrata elit kulturális egyeduralmát. Ez csak három fontos állítás Frank Füreditől, a Kenti Egyetem és a University College London brit sajtóban is rendszeresen megszólaltatott, magyar származású szociológus professzorától. A tudós már 2014-ben is járt Magyarországon, akkor a fegyveres és a kulturális háborúk kapcsolatáról beszélt, most pedig március 13-án Keresztesháború a hagyomány ellen címmel tart előadást a Várkert Bazárban.Hölvényi: nem kérdés, hogy Soros utálja Közép-Európát
Stabil kormányzásra volt szükség ahhoz, hogy Magyarország helytálljon a migránsválság kezelésében. Így sikerült – ellentétben több nyugati országgal -, gátat vetni az emberáradat beözönlésének. A PestiSrácoknak adott interjúban Hölvényi György, európai parlamenti képviselő a keresztényüldözésről is beszélt, és a Soros György által gyakorolt ideológiai nyomásról is kifejtette véleményét.Hetet-havat összehordott Majtényi, aki mintha még mindig a kommunizmusban élne
Jelölése egy baloldali projektnek látszik, és a baloldali pártoknak egy nagy sikere - ismerte el Majtényi László államfőjelölt Egerben, országjárásának utolsó állomásán. Majtényi jobbára szépkorúak előtt megtartott vitaindító beszédében kiállt a társadalmi önzés felszámolásának nemes ügye mellett. Emellett azonban beszélt parketták réseiből előszivárgó lornyonos arisztokratákról, arról, hogy a maga részéről meggyőződéses republikánus, hogy vannak nagyobb támogatások, mint Soros Györgyé, és hogy totalitárius a magyar sajtó, amiért a pénzember miatt froclizzák.Megúszta a börtönt Gyurcsány volt titokminisztere - Szilvásyt már csak bűnpártolással vádolják a kémügyben
Már nem kémkedésre való felbujtással, hanem bűnpártolással vádolja Szilvásy Györgyöt, a Gyurcsány-kormány volt titokminiszterét az ügyészség – ez derült ki a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség indítványából, melyet a mai napon juttattak el a kémpert másodfokon tárgyaló Fővárosi Ítélőtáblához. Úgy tudjuk, a fellebbezés szerint Gyurcsány Ferenc egykori jobbkeze Laborc Sándortól utólag szerzett tudomást arról, hogy kémkedés történt, ám feljelentés helyett a volt NBH-főnökkel együtt „kármentésbe”, az ügy elsimításába kezdett.Annyira pitiáner dolog miatt perelte be portálunkat a Jobbik, hogy a bíróság szinte kinevette őket
Első fokon elvesztette pénteken a Jobbik azt a helyreigazítási pert, amelyet a PestiSrácok.hu ellen indított egy januári cikkünk miatt. Azt sérelmezték, miért írtuk, hogy 57 alapszervezet tiltakozik a párt balra tolódása ellen, miközben szerintük ennél kevesebben tették ezt. Ugyanakkor a Fővárosi Törvényszék kimondta, lényegtelen, hogy pontosan hány szervezet neve szerepel a petíción. Az ítélet indoklásából azt a következtetést lehetett leszűrni, hogy egy pitiáner ügy miatt indított pert a Jobbik. És ez a „nagyvonalú” párt készül jövőre kétharmadot szerezni...Csak "kölcsönkérte" ügyfeleitől a százmilliókat - Itt van a csalással gyanúsított Bróker Józsi vallomása
Befejezte a Bróker Józsiként elhíresült, ügyfeleit országszerte százmilliókkal megkárosító szolnoki bróker elleni nyomozást a rendőrség– értesült a PestiSrácok.hu. A Németországig menekülő, majd ott lekapcsolt és hazaszállított F. József Szeverint különösen nagy kárt okozó, 61 rendbeli csalással gyanúsítják. Bróker Józsi ennek ellenére a PestiSrácok.hu által megszerzett vallomásában és a bíróságnak írt kérelmében is tagadta, hogy bűncselekményt követett el, sőt, szerinte a legtöbb esetben rendezte tartozásait. A károsultak ezt bizonyosan másképp gondolják.Kubatov Gábor a PS-nek: „Nincs több titok, Simicskáék és a Jobbik között megköttetett a szövetség”
Nincs több kérdés és nincs több titok, egyértelműen kiderült, hogy a Simicska-család Vona Gábor és a Jobbik szekerét tolja a jövő évi országgyűlési választásokon, Simicskáék beálltak a Jobbik mögé - nyilatkozta a PestiSrácok.hu-nak Kubatov Gábor, a Fidesz pártigazgatója és alelnöke. A politikust Simicska Lajos fiának, Simicska Ádámnak egy tegnap megjelent interjújával kapcsolatban kérdeztük meg, amelyben a nagyvállalkozó gyermeke kétharmados Jobbik-győzelemről és Orbán Viktor bukásáról beszélt, és amely után a PestiSrácok.hu leleplezte, hogyan is ér össze a Simicska- és a Vona-család. „A szövetség megköttetett, a Simicska-birodalom a Jobbik győzelmében lesz érdekelt jövőre” – szögezte le Kubatov Gábor."Ki a faszom az a Szabó Pál?" - Az Echo Tv-ben lepleződött le a momentumos stílus
Élő adásban káromkodott, "kiafaszomozott" Soproni Tamás, a Momentum Mozgalom alelnöke, amikor tegnap az Echo Tv Napi Aktuális című műsorában vendégeskedett. Földi-Kovács Andrea műsorvezető gyakorlatilag a sarokba szorította Sopronit, akinek többször is az arcára fagyott a mosoly. Földi-Kovács Andrea kérdésére Soproni leszögezte, a Momentum nem fog bocsánatot kérni a vidékiektől, amiért párttagjuk, Mécs Imre egykori SZDSZ-es képviselő fia, Mécs János trágár írásban arról értekezett, hogy rühelli a vidékieket. Soproni szerint nincs miért magyarázkodniuk. Földi-Kovács Andrea a Momentum által korholt, leváltandó politikai elithez fűződő korábbi kapcsolatairól, valamint az új pártot mozgató, öreg kommunista háttéremberekről is kérdezte a Momentum alelnökét. Továbbra sem egyértelmű, hogy miből finanszírozza a mozgalom a működését és tevékenységét, valamint, hogy mit is akarnak valójában, hiszen az értékrendjüket firtató kérdésekre változatlanul gumifogalmakkal dobálóznak.Tornából felmentett károkozóknak nevezte a momentumosokat Nyilasi Tibor
Keményen kiosztotta a Momentum Mozgalmat és annak vezetőit, aktivistáit Nyilasi Tibor, a Ferencváros legendája. Az európai Ezüstcipős, hetvenszeres válogatott, majd edzőként is sikeres labdarúgó azt is odaszúrta Fekete-Győr Andráséknak, hogy nem tudja, kik ők.Zsúrpubi, avagy így ér össze a Simicska- és a Vona-család!
Már-már nem is titkolja a Simicska-család, hogy jobbikos lóra tettek a jövő évi országgyűlési futamon: a Zsúrpubi című nemrég indult közéleti portál, amelyen Simicska Lajos huszonéves fia ma kétharmados Jobbik-győzelemről és Orbán Viktor bukásáról beszél, ugyanis számos átfedést mutat a Vona-család egy másik vállalkozásával.Nyomoz a rendőrség Üröm ex-MSZP-s polgármesterének agresszív sleppje után
Nyomoz a rendőrség Laboda Gábor egykori szocialista, ma függetlenként dolgozó ürömi polgármester sleppjéhez tartozó helyi „kiskirályok” ellen, akik már évek óta megkeserítik a Pest megyei település lakóinak mindennapjait. Laboda emberei ezúttal egy ürömi borozóban próbáltak hulla részegen verekedést provokálni, de becsmérelték és megfenyegették az ott dolgozó pincérlányt is. Végül a rendőröknek sikerült csak megfékezni az önmagukból kikelt nehézfiúkat."Jól esne a multik megsarcolása" - Lázár kiosztotta az RTL Klubot, az Index dokumentumát pedig negligálta
Az Európai Bizottság ugyan jóváhagyta a paksi atomerőmű bővítését és finanszírozását, de minden bizonnyal lesznek még viták az ügyben, elképzelhető, hogy egyesek, valamint egyes uniós tagállamok megpróbálják elgáncsolni a beruházást - jelentette ki a PestiSrácok.hu kérdésére Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a mai Kormányinfón. Portálunknak a Paksról szóló népszavazással kapcsolatban azt mondta, az lesz, amit a választók akarnak, de a Paksot körülvevő megyékben például elsöprő a beruházás támogatottsága. "Ha az LMP népszavazást szeretne, akkor azt a kérdést is tegyék fel a magyaroknak, hogy kilencven, vagy 36 forintot szeretnének fizetni egy kilowatt áramért. Magyarországon éppen Paks miatt 36 forint az ár" - szúrt oda az LMP-nek Lázár János.A kamara szerint nem igaz, hogy kevesebb orvos hagyja el az országot
Másként látja a Magyar Orvosi Kamara elnöke az orvoselvándorlás mértékének csökkenését. Éger István a PestiSrácok.hu-nak azt állította, évek óta nem változott a külföldi munkavállaláshoz tőlük engedélyt kérők száma. Az elnök elítéli a hálapénzért dolgozó kollégákat, de úgy látja, ha a paraszolvencia nagy hirtelen eltűnne a rendszerből, az itt maradtak is elmennének Magyarországról."A Momentum indulása tényleg gyomorforgató volt" - mondta a Polbeatban Párkányi Eszter és Böröcz László
Ne csodálkozzon a Momentum Mozgalom, hogy rengeteg embernek a bögyében van a szervezet, miután pont Fekete-Győr Andrásék plántáltak óriási dühöt sokakba. Ahogy a Momentum elindult, az tényleg gyomorforgató volt - mondta a PestiSrácok.hu Polbeat című műsorában Párkányi Eszter, a Fidelitas külügyi és uniós kabinetének a vezetője és Böröcz László, a Fidelitas elnöke Huth Gergely és Szarvas Szilveszter kérdésére kedden, az R56 Sörözőben.Így kaphatnak éveket a bűnözők tárgyalás nélkül
2018 közepén léphet hatályba az új büntetőeljárási törvény, amelynek elfogadásáról konszenzussal dönthet a parlament tavasszal. A most hatályos törvényt még 1998-ban fogadták el, amit azóta már kétezer helyen módosítottak. A csaknem három éve készülő, szerdán az Országgyűlés elé került új törvénytervezet elkészítéséről Völner Pállal, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkárával, Miskolczi Barna miniszteri biztossal és munkatársával, Vida József főosztályvezetővel beszélgettünk. A minisztérium illetékesei úgy gondolják, az új törvény lényegesen felgyorsíthatja a büntetőeljárásokat Magyarországon, ráadásul Völner Pál szerint a nagy port kavart, elhúzódott ügyek miatt jogos társadalmi igényként merült fel, hogy rövidebb idő alatt befejeződjenek a büntetőügyek, így a politikának kötelessége ezeket a kérdéseket megnyugtatóan rendezni.Az Orbán Viktor likvidálására felszólító, kereszténygyalázó szélsőségeseket is pénzeli Soros
Az Orbán Viktor likvidálására felszólító, kereszténygyalázó szélsőséges nehéztüzérségét is csatába küldi a magyar kormány ellen Soros György, a milliárdos spekuláns és a mellényzsebéből kikandikáló kitartottjai ezúttal magyar egyetemeken, a hallgatók pénzét is bezsebelve akarják aláaknázni Paks II.-t - szúrta ki a PestiSrácok.hu. Portálunk kiderítette, a tőzsdecápa támogatásával az Energiaklub egy olyan öt állomásos rendezvénysorozattal indul országjárásra, amellyel saját szemüvegükön keresztül az energia és a korrupció magyar világát mutatják be Shakespeare királydrámáinak felhasználásával. Az Energiaklub "Tudjukki - A Turánium Királya" című élő szerepjátékát a Gecy című botránydarabjáról elhíresült ifj. Sebő Ferenc rendezi, a darab főszereplője pedig az a Paizs Miklós, aki Orbán Viktor élve megnyúzásáról írt verset. Pikáns, hogy Soros és csapata az egyetemeken úgy kampányol Paks II. ellen, hogy az érdeklődőket ötezer forintos részvételi díjjal is lesápoljal. Az első Soros-féle kormánybuktató szeánszot éppen ma rendezik meg Pécsett.Ajánljuk még

































