Pesti Srácok

Magyar ugar

Húsvét a terrorizmus és békétlenségek árnyékában – Interjú Márfi Gyula veszprémi érsekkel

Magyar ugar 2017 április 15.
Sötét időkben köszönt ránk a kereszténység legnagyobb ünnepe itthon és Európában egyaránt. Európai nagyvárosokban, Londonban vagy Párizsban két terrortámadás között remélnek egy lélegzetnyi békét. Rómában páncélozott katonai járművekkel, és géppuskás katonákkal őrzik a tereket, sétáló utcákat és a templomokat – hátha ők lesznek a következők, hiszen a kereszténység központjának szívébe tőrt döfni éppen a feltámadás ünnepén bizonyára a legnagyobb diadal volna a szélsőséges dzsihadistáknak. Márfi Gyula veszprémi érsek szerint ismétli magát a történelem és újra a keresztényüldözés időszakát éljük. Európában az ultra liberálisok és az ultra konzervatívok együtt támadják a keresztény értékeket, aminek a következménye az, amit magunk körül látunk. Európa krízisben van. De a húsvét üzenete a keresztény ember számára az, hogy a feltámadás győz a halál felett.

Húsvétkor újra az Uránia díszteremében látható a Szétszakadt Magyarország!

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2017 április 15.
Használják ki a lehetőséget, hogy egy alkalommal ismét az Uránia Nemzeti Filmszínház dísztermében, nagyvásznon lesz látható a Szétszakadt Magyarország című dokumentumfilm, amely megrázó kordokumentumok és unikális felvételek, visszaemlékezések alapján mutatja be, hogyan írta meg az állampárt a rendszerváltozás kottáját és hogyan vertek tudatosan éket a formálódó ellenzéki egységbe. Nagyszombaton, 2017. április 15-én, 17.00 órakor lesz látható Huth Gergely dokumentumfilmje, amelyre IDE kattintva lehet helyet foglalni az Uránia oldalán!

Pukli: A Fidesz Soros György személyében egy idős embert démonizál

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2017 április 14.
Bár egyelőre még csak a partvonalról figyeli az eseményeket a tavalyi pedagógus megmozdulások vezéralakja, Pukli István véleménye továbbra is radikális, csak azt a Kossuth tér helyett most még az általa vezetett csoport, a Polgári Világ blogján fejti ki. Finomabb köntösbe bújtatott nézetei továbbra is kimerülnek a kritikus helyzet szemléletben. Rajta kívül vannak páran - ilyen volt a Tanítanék is - akiktől meghallgathattuk mi nem jó, vagyis, hogy minden "szar". De konkrétumokkal eddig sem az elődök, sem Pukli nem rukkolt elő. Ezért, nehéz elképzelni, hogy mi lehet az az ütős pártprogram, amellyel jövőre választást fog nyerni, mert a cél ez lenne.

Tudja már, hogyan fog szavazni? Ők igen! - Javában folyik a netes manipuláció

Jurák Kata Magyar ugar 2017 április 14.
A közösségi médiában bizonyos összeszerveződések nem is olyan spontán módon történnek, mint ahogyan azt egyébként szeretik hirdetni magukról egyes politikailag aktív "civil mozgalmak". Gondolták volna, hogy Magyarországon is komplett hálózat dolgozik azon, hogy a Facebookon minél több emberhez eljusson az általuk generált tartalom vagy éppen anonim adatgyűjtések által hamis profilokat hozzanak létre? Világszintű összeesküvés elmélet? Nem. Ez a 21.századi valóság.

Soros neve kivétel nélkül felbukkan a legnagyobb világpolitikai manipulációkban (könyvkritika)

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2017 április 14.
Új megvilágításba helyezi Soros György tevékenységét a magyarul is megjelent német könyvsiker - írja a PestiSrácok.hu által kiadott oknyomozó portrékötetről a Magyar Idők munkatársa, Kárpáti András. A Németországban már több mint százezer példányban elkelt kötet szerzője szakmailag igényesen szemlélteti, hogy a milliárdos hogyan szerzett korábban soha nem látott világpolitikai befolyást - állapítja meg a lap, hozzátéve: Andreas von Rétyi műve tartalmilag is megfelel a cím keltette várakozásoknak: George Soros – A multimilliárdos globális hálózata és az általunk ismert világ vége.

Dolgozni küldte a bíróság a munkatáborok leghangosabb hazai hívét

Magyar ugar 2017 április 13.
Stílszerű büntetést kapott a közelmúltban munkatáborokról ábrándozó Gulyás Márton, valamint tettestársa, Varga Gergő a Sándor-palota sárga festékkel megdobálása miatt: 300, illetve 200 óra közmunkával kell vezekelniük az első fokú ítélet szerint. Az érintettek amiatt tiltakoztak ily módon a köztársasági elnök hivatalánál, hogy Áder János aláírta a CEU-törvényt. Gulyás és Varga gyorsított eljárásban került bíróság elé, és a ballib körökben tiltakozás céljából meghirdetett tárgyalásra sok rajongójuk eljött együtt haragudni a kormányra. Az egész napos tárgyaláson lényegében az derült ki, amit az első pillanattól lehetett tudni, végül a felbőszült rajongók csapkodva távoztak az ítélet indoklása közben. Nem erre számítottak.

Csak a kampányra kell Simicska a Jobbiknak - Elszólta magát a Veszprém megyei képviselő?

Magyar ugar 2017 április 13.
Kínos magyarázkodásra kényszerült Kepli Lajos, a Jobbik országgyűlési képviselője, amikor csütörtökön Veszprémben a párt egyik óriásplakátja alatt tartott sajtótájékoztatót. A Simicska Lajos tulajdonában lévő felületekre kiragasztott plakátokkal állítólag a közbeszerzéseken közpénz milliárdokat elnyert oligarchák ellen lépnek fel, akiket a Jobbik kormányra kerülése után elszámoltatna, és földesúr adót vetne ki rájuk. Ja, hogy a pártot éppen lelkesen támogató Simicska Lajosra is ráillik a leírás? Akkor őt is elszámoltatják!

„Sorosék pártjára állt”, „Elment a maradék esze”, „Áruló” – így alázták porig Vonáékat volt híveik (Frissítve)

Pilhál Tamás Magyar ugar 2017 április 13.
Ízekre szedte a Jobbikot a párt egykori kedvenc honlapjának, a Kuruc.infónak a törzsközönsége, miután Vona Gáborék szerdán bejelentették, ők is aláírják a balliberális pártok alkotmánybírósági beadványát a George Soros-féle CEU megmentéséért. Bár az egykori radikális párt próbálta azzal mentegetni a Soros melletti kiállást, hogy a „lex CEU” analógiájára ellehetetlenülhet például az erdélyi Sapientia egyetem, a Jobbikból teljesen kiábrándult egykori híveik átlátnak ezen és a többi álságos hivatkozáson, és hazaárulásnak tartják, amit a Jobbik művel. Van, aki „meglátogatná” a párt Villányi úti székházát, más Vona Gábor vadhajtáskénti „lenyesését” javasolja. Közben Borbély Zsolt Attilánál, a Jobbik nemzetpolitikai kabinetjének volt vezetőjénél is végleg betelt a pohár: „nettó nemzetárulásnak” nevezte, amit a Jobbik a Soros-egyetem ügyében művelt.

Elzúgtak forradalmaink

Magyar ugar 2017 április 12.
Ez lesz Orbán Sztálingrádja, gondolhatták a demokratikus, haladó csillogó szeműek a Hősök terére meghirdetett, elvileg a CEU-ért kiálló, de utóbb már az NGO-kért is aggódó, végül minden kormányellenes frusztrációt beleadó tüntetésről. Az összejövetelen szépen felvonult Soros György több magyarországi alkalmazottja, hogy beszédet mondjon, majd kiderült, amit előzetesen is lehetett sejteni: néhányan iszonyúan szeretnék megbuktatni az Orbán-kormányt, de bármilyen hangosan kiabálnak, ez kevésnek tűnik a nagy célhoz. Mindezért egy hatalmas éjszakai bulival vigasztalódtak a fiatalok.

Blokád alá akarják vonni a belvárost, elfoglalnák a PestiSrácok szerkesztőségét is

Jurák Kata Magyar ugar 2017 április 12.
A békésnek hirdetett szolidáris tüntetések már nyílt kormánybuktató megmozdulássá váltak. A forgatókönyv gyakorlatilag ugyanaz, mint az amerikai elnökválasztás utáni liberális hisztéria alatt történt: tüntetések, gyújtogatások, nyílt provokáció, egyetemi lázadás, kirakatrongálás. Soros György akkor sem bírta elviselni, hogy nem az általa támogatott jelölt győzött, hanem az, aki komoly veszélyt jelent az általa elképzelt és pénzelt heterofób, torz világra. Budapestet is csatatérré változtatná, ahogyan megígérte: akár külföldi támogatással, akár polgárháború kirobbantásával. És hogy miért gőzölt be annyira, hogy tunkolja a pénzt Macedónia és Ukrajna után a magyarországi lázadásba? Orbán Viktor kormánya úgy döntött: kipenderíti a tőzsdespekuláns dollármilliárdost és az általa pénzelt szervezetek működését is ellenőrzés alatt tartja.

Mitől véres a nyakad? – Golyó fogadta Hernádot, a hazatérő gólyát

SMSusánszky Mátyás Magyar ugar 2017 április 11.
Golyó fogadta hazánkban Hernádot, az éppen hazatérő gólyát - tudatta a Mályi Természetvédelmi Egyesület közleményében. Bár egyelőre úgy tűnik, Hernád felgyógyul sérüléseiből, de a madárvédők feltételezései szerint haza fog térni Berzékre, hogy a párjára leljen, így fennáll a veszélye, hogy ismét megtámadják. A sérüléséből lábadozó gólya szerencséjére a rendőrök is kiemelt figyelemmel kezelik az esetet.

Őrizetbe vették Gulyás Mártont – Anarchista társai a Gyorskocsi utcában nekirontottak a rendőröknek

Pilhál Tamás Magyar ugar 2017 április 11.
Gulyás Márton anarchista aktivistát csoportosan elkövetett garázdaság miatt hétfő éjszaka őrizetbe vette a rendőrség a Sándor-palotánál, miután társaival össze akarta festékezni az épületet. Társai az interneten hirdettek tüntetést, hogy a kiengedését követelják. Megszületett tehát az anarchoballib oldal Budaházy Györgye, mostantól készülhetnek a Szabadságot Gulyásnak! pólók... A délutáni-esti tüntetésen végül pár százan gyűltek össze az ügyészség Belgrád rakparti épületénél, ahonnan átvonultak a Gyorskocsi utcába, ahol Gulyást fogva tartják. Itt megint elkezdték lökdösni, tuszakolni a rendőröket, akik ezúttal is óriási türelemmel reagáltak, nem kezdték el föloszlatni a Gulyás-fanokat, pedig a Gyurcsány-Gergényi-érában ennek a töredékéért is kapták volna a paprikasprayt...

Ide lőjetek, összeesküvők! - Lovas István a ma esti Polbeat vendége (élő, 19 órától!)

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2017 április 11.
Közel-keleti véralgebra, Trump behódolása, a Soros-könyv szerzőjének balos savazása, a CEU-háború végkimenetele, goodfriendek és kágébélák, hírhamisítók és hírelhallgatók - Lovas István lesz a Polbeat mai vendége! Aki kérdez: Stefka István és Szarvas Szilveszter. Élő közvetítés az R56 Sörözőből ITT, kedd este 19 órától. Tegye fel Ön is kérdéseit és mondja el véleményét Lovas Istvánnak, a konzervatív média fenegyerekének, a szembesítés és az alternatív magyarázatok nagymesterének, a Magyar Idők, a Demokrata, az Echo TV, a Karc Fm és a Magyar Hírlap munkatársának!

Besokalltak Simicska „faszlevágásától” a Magyar Nemzet újságírói

Magyar ugar 2017 április 10.
Azután sincs nyugalom a Magyar Nemzet szerkesztőségében, hogy a G-nap óta a lap újságíróinak körülbelül fele lecserélődött. Most úgy látszik, hogy a sok-sok kilépő után még azok sem elégedettek, akik maradtak, hiszen aláírásgyűjtés zajlik a Magyar Nemzet szerkesztőségében, hogy megtárgyalják a lapot érintő kérdéseket Simicska Ádám ügyvezetővel. Információink szerint nemcsak a lap Jobbikhoz való közeledését kifogásolják többen, hanem az ifjabbik Simicska utóbbi napokban megcsillantott alpári modorát is.

Bomlasztóan hat a CEU-ügy a Debreceni Egyetemre?

MKMiklós Kata Magyar ugar 2017 április 10.
Nyílt levelet adtak át a Debreceni Egyetem hallgatói az intézmény rektorának és kancellárjának. Az online is elérhető dokumentumban azt írják, megdöbbenve értesültek arról, hogy néhány tucat egyetemi dolgozó és hallgató magát a Debreceni Egyetem általános közvéleményének nyilvánította és az egyetem vezetését internetes aláírásgyűjtés mellett, szolidaritási nyilatkozatra szólította fel a CEU ügyében, megosztva ezzel az intézményt.

Lex-CEU: Elmaradt a BME-es oktatók mától beígért polgári engedetlenségi akciója

MKMiklós Kata Magyar ugar 2017 április 10.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) két oktatója indította el azt a kezdeményezést múlt héten, amelyel a nagy felháborodást kiváltó, vélemények szerrint a CEU ellehetetlenítésére játszó, hat napja elfogadott felsőoktatási törvény módosítása kapcsán szerették volna polgári engedetlenségi akcióval kifejezni nem tetszésüket. Facebookon terjedő szolidarítási akciójukban azt írták, akkor tagadják meg a munkát április 10-től a lex-CEU visszavonásásig, ha legalább 1000 oktató csatlakozik hozzájuk. Vajmi kevesen, mindössze 40-en álltak melléjük, ezért érdeklődés hiányában a nyomásgyakoroló akció elmaradt. De mindeketten csatlakoztak az ELTE ÁJK oktatóinak kezdeményezéséhez, és mától az eddigieknél nagyobb hangsúlyt fektetnek, hogy az órákon szó essen a tanítás és a kutatás szabadságáról, a demokrácia fontosságáról, az egyetemi szuverenitás nélkülözhetetlenségéről.

Így próbáltak bejutni a parlamentbe a „kormánybuktatók” a vasárnapi CEU-tüntetés után – VIDEÓ!

Jurák Kata Magyar ugar 2017 április 10.
Kormányellenes tüntetésbe csapott át a békésnek hirdetett CEU melletti demonstráció vasárnap, ahol a rendőrök mellett újságírókat is inzultáltak. A Kossuth téren a rendőrsorfalat áttörve akartak bejutni a Parlament épületébe a tüntetés résztvevői, akik a „diktátor!”, „Orbán, takarodj!”, „ruszkik, haza!” rigmusokat skandálták. A lökdösődésben az újságírókat sem kímélték, a köztelevízió stábja gyakorlatilag elmenekült a helyszínről, stábunkat pedig rugdosták, inzultálták, valamint beleordították a kamerába, hogy „lógni fogtok!”. A „kormánybuktatók" ultrái egy idő után a „Pesti Srácok, takarodj!” mondatot is kiabálták a Kossuth téren, stábunk azonban végig ott maradt, és rögzítette az eseményeket.

22-0: Nemzetközi viszonylatban is történelmi pert nyertünk a magyar egészségügyet letaroló multi ellen

Szarvas Szilveszter Magyar ugar 2017 április 10.
A magyar sajtótörténetben példátlan, a nemzetközi bírósági gyakorlatot is figyelembe véve pedig egyedülálló pert nyert a PestiSrácok.hu a Roche Magyarország Kft. ellen, a milliárdos multicéget egy 3 éve húzódó persorozatban jogerősen 22-0-ra mostuk le a bíróságokon. A hazai laborüzletágban is kreatív módszerekkel tevékenykedő és kaszáló multi egy róla és az őt feltűnően körbeszerető magyarországi klinikákról szóló 8 részes cikksorozatunk okán, személyiségi jogainak és jó hírnevének megsértése miatt perelte be portálunkat és összesen 22 pontban próbálta elmarasztaltatni és a bíróságok által meghurcoltatni a PestiSrácok.hu-t, de 21 pontban a Fővárosi Ítélőtábla, egy pontban pedig a Kúria nekünk adott igazat, s kimondta: cikkeink minden Roche által kifogásolt állítása igaz és tényszerű. Az ítélőtábla jogerős ítéletében azt is nyomatékosította, hogy a PestiSrácok.hu valódi, Magyarországon ritka alapos oknyomozást folytatott, cikkeink példaértékűek lehetnének más orgánumok előtt is.

A CEU-tüntetés szervezői szerint Magyarország jó hírnevét kockáztatja a kormány, ha nem tárgyal a Soros-egyetemmel

MKMiklós Kata Magyar ugar 2017 április 9.
Harmadik tüntetésére készül az Oktatási Szabadságot csoport. A lex-CEU ellen vonulnak utcára, mert szerintük a felsőoktatási törvény legutóbbi módosítása csak és kizárólag a CEU ellehetetlenítéséről és az oktatási szabadság korlátozásáról szól. A PestiSrácok.hu megkereste a szervező csoportot, hogy válaszoljon a kérdéseinkre, de csak írásban voltak hajlandóak nyilatkozni, így esélytelen volt, hogy kialakuljon egy párbeszéd - a pro-kontra érvek ütköztetése - melynek hiányát leginkább sérelmezik az egész felsőoktatási törvény módosítása körül zajló ügyben.

Nézze a CEU-párti radikálisok "kormánybuktató" tüntetését élőben a PestiSrácok.hu-n!

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2017 április 9.
Újra tüntetnek a CEU vélt ellehetetlenítése miatt vasárnap délután, Budapesten, a menethez az MSZP is csatlakozik. A Facebookon szerveződött csoport már nyíltan vállalja, hogy kormánybuktatásra készülnek, a radikális bejegyzésektől hemzsegő közösségi oldalon a fegyveres hatalomátvételtől sem riadnának vissza. Akadt, aki a kormányfő megölésére keresett bátor vállalkozót, valamint stábunkat is többen megfenyegették. Közben az is kiderült, hogy a ballib sajtó nagy igyekezettel szervezi a CEU-ért aggódó tüntetést. Az Index már most tudni véli, hogy ez lesz az év legnagyobb tüntetése. Már csak azt nem értjük, miért a megmozdulással foglalkoznak, miért nem inkább azzal, hogy a Soros-egyetem tartsa be a jogszabályokat, és akkor okafogyottá válik az egész vircsaft. A PestiSrácok.hu délután fél 5-től élőben közvetíti a CEU-vonulást!