Magyar ugar
Palkovics: Nincs idő várni, a pedagógushiányt ma kell megoldani, nem évek múlva
Húsvét előtt jelent meg egy rendelettervezet az Emberi Erőforrások Minisztériumának oldalán. Az előterjesztés megengedőbb lenne azért, hogy a pótolják a köznevelési rendszerből a hiányzó gyógypedagógusokat illetve a szaktanárokat. A tervezet értelmében bizonyos tantárgyakat az enyhe, illetve a középsúlyos értelmi fogyatékos tanulóknál felsőfokú ugyanakkor gyógypedagógusi végzettség nélkül is lehetne tanítani, illetve ahol nincs megfelelő szakos tanár, ott - elfogadás esetén - felsőfokú végzettséggel, de pedagógusi képesítés nélküli szakemberek is oktathatnának. Palkovics László oktatásért felelős államtitkár pénteken a LIGA szervezte konferenciáján felhozta a témát, melyet a sajtó úgy tálalt, hogy a kormány csökkenteni akarja az oktatás színvonalát. Palkovics szerint szó nincs a szakma felhígításáról, de dönteni kell, hogyan oldják meg a szakemberhiányt, és nincs idő várni. A PestiSrácok.hu-nak nyilatkozó Nemzeti Pedagógus Kar elnöke is hasonló véleményen van, azonban reményét fejezte ki, hogy az intézkedés csak átmeneti megoldás lesz. Horváth Péter szerint a tanári egzisztencia kérdésének rendezésével lehet újra vonzóvá tenni a pályát, ehhez azonban a bérek rendezésére és kiszámíthatóságra van szükség."Gusztustalan, ahogy Orbánról ír a nyugati sajtó" - A kormányfő és a lex CEU mellett is kiállt a Guardian
Elemző cikkben állt ki Orbán Viktor miniszterelnök és a lex CEU mellett Tibor Fischer a Guardian nevű brit lapban. Fischer szerint botrányos és megalapozatlan a magyar kormányfő nyugati ábrázolása, a CEU-ról pedig azt írja, hogy az nem tartja be a törvényeket, így a magyar jogszabály nem büntetés gyanánt született, hanem a kiváltságos bánásmód megakadályozása végett. Soros egyeteme felháborodott a Guardian cikkén.Az indexesek örülnek új oligarchájuknak, „független” Lajosnak
Uj Péter, a 444.hu főszerkesztőjének a villájában bérel ügyvédi irodát Bodolai László, aki az Index új tulajdonosának igazgatósági elnöke – tudta meg a 888.hu. A portál szerint strómangyanús üzleti machinációkkal sikerült megszereznie Simicskának az Indexet. A Népszavának nyilatkozó névtelen indexes szerint az általuk jól ismert ügyvéd személyében látják a garanciát arra, hogy a portál „független marad”, és ha Simicska közvetlen tulajdonos lett volna, az egész szerkesztőség fölállna. Eközben két másik Simicska-médium, a Hír TV és a Magyar Nemzet úgy számolt be saját kenyéradója terjeszkedéséről, hogy Simicska Lajos nevét le sem írták.Egyre többet költ Soros az Orbán-kormány megbuktatására
A Soros György által létrehozott Nyílt Társadalom Alapítványok (Open Society Foundations – OSF) nyilvánosságra hozta 2015-ös támogatási listáját, ami különösen érdekes most, amikor a CEU és a külföldről pénzelt civil szervezetek átláthatósága kapcsán egyaránt áll a bál Magyarországon – valószínűleg nem is véletlen az időzítés. A Soros-közeli civil szféra szereti fennhangon bírálni a kormányt bármiféle konkrétumokat nélkülöző korrupciós vádak miatt, miközben ezen civil szervezetek leghangosabbjai igencsak komoly pénzeket kapnak a gazdájuktól, és osztanak szét nekik tetsző tevékenységekre. Azt is érdemes megjegyezni, hogy ez közel sem a teljes kép, hanem a milliárdos Magyarországon is fenntartott hálózatának csupán egy részéről szól, hiszen például a 444.hu vagy az Index.hu hírportálokhoz sem az OSF-ből, hanem más vonalon érkeznek a támogatásai.Úgy tűnik, a pitiáner parkolási visszaélést néhány füllentéssel is tetézte az Együtt politikusa
Bár a parkolási trükközés gyanújába keveredett Baranyi Krisztina, az Együtt ferencvárosi önkormányzati képviselője lapunknak azt állította, bejelentette lakcímváltozását az önkormányzat parkolási csoportjánál, ezt az érintett szervezet a PestiSrácok.hu-nak határozottan cáfolta. A meglehetősen pitiáner ügy – amelyben egyébként a rendőrség csalás gyanújával nyomoz – egy parkolási engedély jogosulatlan használatáról szól, ezért is furcsa, miért habosítja a történetet felesleges füllentésekkel az ellenzéki politikus.Az MSZP szerint Soros civiljeinek kormányellenes tevékenységei részei a demokráciának - Hollik vs. Molnár PS-Villámvita!
Lendvai Ildikó leegyszerűsítve mondta, hogy a magyar ellenzéki pártok Soros-pártiak, az igazság az, hogy az MSZP a demokrácia és a szólásszabadság pártján áll és amennyiben ezek az értékek összeférnek Soros György tevékenységével, akkor természetesen a Magyar Szocialista Párt is egyetért az üzletemberrel - jelentette ki a mai PS-Villámvitában Szarvas Szilveszter kérdésére Molnár Zsolt, az MSZP országgyűlési képviselője, a parlament nemzetbiztonsági bizottságának elnöke, aki Hollik István KDNP-s honatyával szócsatázott. A szocialista politikus egyértelműsítette, Soros György kormánybírálatai, tevékenysége is részei a demokráciának. Hollik István minderre úgy szúrt vissza, hogy a magyar baloldal azért áll Soros mellett és a migráció mellett, mert ettől új szavazókat remélnek.Csecsenek kapták el a szovjet emlékművet megdobáló Komáromy Gergőt
Bocsánatkérésre kényszerítették Komáromy Gergő ligetvédő-reggae-énekes aktivistát a Szabadság téri szovjet emlékmű összefestékezéséért. A csillogó szemű, fiatal flakonforradalmár és elvtársa egyaránt hosszú és izzadságszagú Facebook-posztban magyarázkodott a festékezés miatt, erre azonban nem a 30 ezer forintos bírság késztette őket, hiszen ők köztudomásúlag belenevetnek a „diktatórikus” magyarországi hatalom arcába. Léteznek azonban olyan hatalmak, amelyek diktatórikus mivoltáról nem nagyon szokott szó esni, mégis sokkal kevésbé magabiztos velük szemben a raszta utcahős.Nem kell börtönbe mennie az otthonszülés "anyjának", Geréb Ágnesnek
Enyhítettek Geréb Ágnes szülész-nőgyógyász büntetésén a Fővárosi Törvényszéken csütörtökön. A kétéves fogházbüntetést öt évre felfüggesztették, a foglalkozástól eltiltás idejét nyolc évre csökkentették. Az otthonszülés hazai "anyját" 2012-ben a Fővárosi Ítélőtábla mondta ki jogerősen bűnösnek foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés miatt, időközben azonban Geréb Ágnes és védője két perújítást is kezdeményezett egy újabb szakértő véleménye alapján. Ennek eredménye a törvényszék csütörtöki verdiktje, amelyben jórészt elfogadta a szakértő megállapításait. A határozat ellen azonban az ügyész és a védelem is fellebbezett.Lázár: Ha Soros pénze nem szégyen a milliárdos civiljeinek, akkor a bevallás se legyen az
A civiltörvény semmiképpen sem bélyegzi meg a Soros György által támogatott hazai civil szervezeteket, ez egy átláthatósági törvény és arról van szó, hogy aki Magyarországon a közéletben részt vesz, az terítse ki a lapjait az asztalra - jelentette ki a PestiSrácok.hu kérdésére Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a mai Kormányinfón. Egyértelműsítette, ha a Soros által finanszírozott szervezeteknek nem szégyen zsebre tenni a pénzt, akkor a támogatás bevallása se legyen szégyen. "Nem a véleménynyilvánítási szabadságukat akarjuk elvitatni, nyugodtan mondjanak véleményt, de akkor legalább tudjuk, hogy milyen lobbi áll mögöttük" - fogalmazott a tárcavezető.Amerikai és osztrák szerverekre küldi szimpatizánsai személyes adatait az LMP és a Liberálisok
Úgy tűnik, elég komoly adatgyűjtési botrányba botlottunk. A PestiSrácok.hu által megkérdezett informatikai szakértők szerint az LMP internetes tagtoborzó kérdőíve egy olyan Google-eszközt használ, amely Egyesült Államokban működő szerverekre továbbítja a jelentkezők személyes adatait. Fodor Gábor liberális pártja szintén a csatlakozók személyes adatait küldi tovább Ausztriába, de az ő esetükben sem kizárt, hogy az adatok a tengeren túl landolnak. Az adatvédelmi hatóság elnöke, Péterfalvi Attila a konkrét esettől függetlenül, általánosságban elmondta: mivel az Egyesült Államokban nincs biztosítva a személyes adatok védelme, ezért azokat jogsértő oda továbbítani. Az LMP-s Ungár Péter tagadja az adatok külföldre juttatását, de válaszában annyira személyeskedik és terel, hogy az már önmagában gyanús.Célkeresztben Soros magyar nagyvadjai - Hollik-Molnár PS-Villámvita élőben 11.45-kor!
A Soros György által vastagon kitömött civil szervezetek átvilágításáról, a parlament előtt lévő civiltörvényről, és az emiatti liberális hisztiről és tüntetésekről villámvitázunk a parlamentben Hollik István kormánypárti honatáyval és Molnár Zsolt MSZP-s országgyűlési képviselővel. A Villámvitát 11:45-től élőben közvetítjük, műsorvezető: Szarvas Szilveszter.Pitiáner csalás miatt nyomoznak az Együtt antikorrupciós élharcosának ügyében
Csalás gyanújával nyomoz a rendőrség az Együtt ferencvárosi képviselőjének roppant kínos parkolási ügye okán; a PestiSrácok.hu információja szerint a visszaélést a Juhász Péter-féle párt rendre korrupciós vádakat hangoztató szakszóvivője és önkormányzati képviselője, Baranyi Krisztina által használt gépjárművel követte el az egyelőre „ismeretlen tettes”. A kerületi vagyonkezelő által tett feljelentésből pitiáner trükközés rajzolódik ki: az autóra ingyenes parkolási engedélyt kértek a kerületbe, ám az azt lehetővé tevő helyi lakcímre csak az a engedély kiváltásának idejére jelentkeztek be, s a "kiköltözés" után is ingyen parkolt a családi autó. A politikus viszont azt állítja, ő bejelentette a változást és nem érti az egészet.A festékhajigálás összehozza az embereket a szeretetben - kínosan magyarázkodnak a szovjet emlékmű anarchoszindikalista megdobálói
Nem bírta elviselni az általa gerjesztett negatív érzések nyomását, ezért nyilvánosan bocsánatot kért Komáromy Gergely politikai aktivista a Szabadság téri szovjet emlékmű megdobálása miatt. A Városligetben anarchoszindikalista vegánköztársaságot alapító énekes arról írt, ő csak a "Szeretet Forradalmához" akart cselekedetével hozzájárulni, hogy ezzel is közelebb hozza az embereket. A dobálásban részt vevő Kiripolszky Csongor szintén bocsánatkérő posztjában ugyanakkor kiemelte, számára a "Dicsőség a felszabadító szovjet hősöknek" felirattal ellátott emlékmű, amely nem sír vagy síremlék és a mai napig a Szabadság téren áll, leginkább a kommunista diktatúra elnyomását jelképezi.Egymással összejátszva sározza a józsefvárosi fideszes jelöltet a bazmegoló Dopeman és az álcivil Bolba
Először egymásnak ugrottak, majd meggondolták magukat és inkább kéz a kézben a Fidesz-KDNP józsefvárosi jelöltjét vádolták meg illegális plakátolással és kampányolással a VIII. kerületi ellenzéki jelöltek. Bolba Márta és Dopeman azok után próbálja lejáratni és besározni a fideszes Sántha Péternét, hogy a napokban valakik a Mátyás téren a trágár repper kampányposzterével ragasztották le Bolba Márta plakátjait. Az eset után Bolba kampánycsapata a Facebookon Dopemant és stábját vádolták meg a törvénytelen plakátolással, majd rövid szájkarate után inkább összefogtak egymással és a kormánypártok jelöltjére húznák a vizes lepedőt. A józsefvárosi plakátolásról portálunk a VIII. kerületi fideszes politikusokat is megkereste, akik a PestiSrácok.hu-nak úgy nyilatkoztak, abszurdak a vádak, a párt soha nem ragasztana Dopeman posztereket Józsefvárosban és elhatárolódnak az esettől.Jobbikos magyargyalázás: Elhülyülésre hajlamos masszának nevezte az erdélyi magyarokat Vona szolnoki elnöke
Az elmúlt évtizedekben csak a balliberális pártokra, megmondóemberekre voltak jellemzőek a magyarságot kollektíve megbélyegző, gyűlölködő kijelentések. Úgy tűnik, most már a balra fordult, Soros György egyeteméért kiálló Jobbik is betagozódott a magyargyalázók kórusába: Szotyori-Lázár Zoltán, a párt szolnoki elnöke kollektíve lehülyézte az erdélyi magyarságot; szerinte a magyar állampolgárságot is hiba volt megadni nekik. Botrányos kijelentéseiért nem kért elnézést. Ámokfutását egyébként Szávay István jobbikos országgyűlési képviselő még lájkolta is.„Sáskahad”, „háttérhatalom”: 2014-ben még brutálisan leszámolt volna Soros „civiljeivel” a Jobbik
A „különféle jogvédő szervezetek sáskahada” elleni kemény fellépést ígért 2014-es választási programjában a Jobbik, az egykori nemzeti radikális párt. A „Kimondjuk. Megoldjuk” című pártprogramban Vonáék orosz mintára ügynökszervezetté nyilvánították volna a George Soros spekulánshoz köthető „civil” szervezeteket, például a TASZ-t, a Helsinki Bizottságot vagy éppen az Amnesty Internationalt. Ám három év nagy idő: mára a Jobbik a Soros „janicsárképzőjeként” is emlegetett CEU előjogainak védelmében aláírta a balliberális pártok alkotmánybírósági beadványát. Vona Gábor szerint ez a „demokrácia ünnepe”.Bayer Zsolt elárulta, közép-európai uniós frakciót alapíthatnak a V4-ek, ha a néppárt kizárja a Fideszt
Hazánk vezetésével közép-európai néppárti frakciócsoportot alakíthatnak az Európai Parlamentben a visegrádi országok (Magyarország, Lengyelország, Csehország és Szlovákia), ha az Európai Néppárt kizárja a soraiból a Fideszt - árulta el a hétfői Sajtóklubban Bayer Zsolt. A Fidesz alapító tagja, a Magyar Idők publicistája, a Karc FM és az Echo Tv műsorvezetője hozzátette, az uniós néppárt hiába fenyegeti kizárással Orbán Viktorékat, a Fideszhez hasonló jobboldali pártok nélkül már semmiben nem különbözne egy liberális pártcsoportosulástól. Bayer Zsolt szerint az unió mindenképpen rá akarja erőltetni migrációs politikáját Magyarországra, és a liberális sajtó még attól sem riad vissza, hogy álhíreket gyártson migránsokról, akiket állítólagosan magyar határőrök vertek volna meg a szerb oldalon.Spöttle: A rendőröket megdobáló hülyegyerekek egy trafikot sem tudnának elvezetni!
Georg Spöttle biztonsági szakértő szerint Soros Györgynél a nemzetállamok megbuktatása, Európa identitásának az eltörlése a cél, Magyarország határait pedig védeni kell a migránsoktól, mert ha kinyitjuk a kerítést, Németország és Ausuztria azonnal határzárat teremt és itt rekednek a gazdasági bevándorlók és terroristák százezrei. Ma közzétett és a PestiSrácok.hu-hoz is eljuttatott írásában azt tanácsolja: a tüntetőknek is érdemes elgondolkodnia, hogy szükségünk van-e párhuzamos társadalmakra, külföldi bűnszervezetekre és terrortámadásokra?Toroczkai látja, de a Jobbik nem: „Ha a Soros-erők hatalomra kerülnek, akkor a magyarságnak vége”
Szávay István attól retteg, hogy őt is elviszi majd a diktatórikus Orbán-rezsim – ez a jobbikos politikus leveléből derült ki, amelyet Borbély Zsolt Attilának, a párt egykori nemzetpolitikai kabinetvezetőjének írt. Szávay azzal próbálta mentegetni a Jobbik CEU-ügyi ámokfutását, hogy nem is követtek el árulást, Orbánék viszont jobban fenyegetik a magyar szabadságot, mint Gyurcsány vagy Soros, és valójában a Fidesz a kommunista utódpárt. Borbély erre azt válaszolta: „Ha most a baloldal, ha úgy tetszik, a Soros-erők hatalomra kerülnek, akkor a magyarságnak vége, ez ennyire egyszerű”. Hozzátette: ezt Toroczkai László, a Jobbik alelnöke is pontosan látja, Szávay viszont nem.A Terror Háza elvárja a bocsánatkérést az áldozatok emlékének meggyalázásáért
Trollriadó a Polbeatben! - Dobos Marianne a mai vendég (élő közvetítés 19 órától!)
Dobos Marianne, az Echo TV Troll és Angard című műsorainak vezetője lesz Stefka István és Huth Gergely mai vendége a Polbeatben este hét órától. A beszélgetést, mint minden héten, élőben közvetítjük a Revolution 56 Sörözőből, várjuk kérdéseiket, hozzászólásaikat e poszt alatt!Uj Péter kínosan magyarázkodva állítja, hogy bármikor leszavazhatják a Soros-féle delegáltakat
A Soros György emberének titulált két külföldi igazgatósági tag egyáltalán nem szólhat bele a 444.hu szerkesztésébe, ha mégis megtennék, akkor meg simán leszavaznák őket - állítja Uj Péter, az ellenzéki lap főszerkesztője a vicceskedőnek szánt, de sokkal inkább izzadságszagúra sikerült magyarázkodásában. A múlt héten a Ripost hívta fel a figyelmet arra, hogy immár két, a Soros-hálózat legbelsőbb köreihez tartozó külföldi is helyet foglal - aláírási joggal - a 444.hu kiadójának igazgatótanácsában. Uj Péter egyébként arra is büszke, hogy a Soros-féle szervezetek mellett a holland jótékonysági lottóalap, Svájc és Svédország állami fejlesztési alapjai is támogatják a “befolyásolhatatlan, zsarolhatatlan és a rendszeren kívül álló" csapatát.A Soros melletti kiállás volt az utolsó csepp a pohárban: kilép a Jobbikból a pomázi elnök is
Csak nem akar lezárulni a kilépési hullám a balra tolódó, George Soros mellé fölsorakozó Jobbikból: ezúttal a pomázi elnök, Sarkadi Attila jelentette be, hogy minden tisztségéről lemond, és kilép a pártból – értesült a PestiSrácok.hu. Neki sem a néppártosodással volt problémája, hanem az elvtelenséggel, a teljes értékvesztéssel. Az utolsó csepp a pohárban, persze, nála is a CEU-ügy volt, amelynek során szerinte a Jobbik elvtelenül megalkudott az ellenséggel a szavazatmaximalizálásért. Sarkadi Attila kilépésének a súlyát növeli, hogy az ő irányításával Pomázon kiemelkedően jól teljesített a Jobbik: ő maga például 2014-ben legyőzte fideszes riválisát, és önkormányzati képviselő lett a településen.Lovas a Polbeatben: Átvették az ellenzéki pártok szerepét az erőszakra uszító balliberális médiumok
2010 óta periodikusan meg akarják buktatni az Orbán-kormányt, hol külföldi segítséggel, hol Soros György pénzén, de mindig antidemokratikusan és antidemokratikus eszközökkel, mert demokratikusan nem tudják - jelentette ki a PestiSrácok.hu Polbeat című adásában Lovas István publicista, a Magyar Idők, a Magyar Hírlap, a Demokrata, az Echo TV és a Karc Fm népszerű munkatársa. Hozzátette: a balliberális médiumok erőszakra uszítanak, de a Médiahatóság nem csinál semmit.Ajánljuk még

































