Pesti Srácok

Magyar ugar

Palkovics: Nincs idő várni, a pedagógushiányt ma kell megoldani, nem évek múlva

MKMiklós Kata Magyar ugar 2017 április 22.
Húsvét előtt jelent meg egy rendelettervezet az Emberi Erőforrások Minisztériumának oldalán. Az előterjesztés megengedőbb lenne azért, hogy a pótolják a köznevelési rendszerből a hiányzó gyógypedagógusokat illetve a szaktanárokat. A tervezet értelmében bizonyos tantárgyakat az enyhe, illetve a középsúlyos értelmi fogyatékos tanulóknál felsőfokú ugyanakkor gyógypedagógusi végzettség nélkül is lehetne tanítani, illetve ahol nincs megfelelő szakos tanár, ott - elfogadás esetén - felsőfokú végzettséggel, de pedagógusi képesítés nélküli szakemberek is oktathatnának. Palkovics László oktatásért felelős államtitkár pénteken a LIGA szervezte konferenciáján felhozta a témát, melyet a sajtó úgy tálalt, hogy a kormány csökkenteni akarja az oktatás színvonalát. Palkovics szerint szó nincs a szakma felhígításáról, de dönteni kell, hogyan oldják meg a szakemberhiányt, és nincs idő várni. A PestiSrácok.hu-nak nyilatkozó Nemzeti Pedagógus Kar elnöke is hasonló véleményen van, azonban reményét fejezte ki, hogy az intézkedés csak átmeneti megoldás lesz. Horváth Péter szerint a tanári egzisztencia kérdésének rendezésével lehet újra vonzóvá tenni a pályát, ehhez azonban a bérek rendezésére és kiszámíthatóságra van szükség.

"Gusztustalan, ahogy Orbánról ír a nyugati sajtó" - A kormányfő és a lex CEU mellett is kiállt a Guardian

Szarvas Szilveszter Magyar ugar 2017 április 21.
Elemző cikkben állt ki Orbán Viktor miniszterelnök és a lex CEU mellett Tibor Fischer a Guardian nevű brit lapban. Fischer szerint botrányos és megalapozatlan a magyar kormányfő nyugati ábrázolása, a CEU-ról pedig azt írja, hogy az nem tartja be a törvényeket, így a magyar jogszabály nem büntetés gyanánt született, hanem a kiváltságos bánásmód megakadályozása végett. Soros egyeteme felháborodott a Guardian cikkén.

Az indexesek örülnek új oligarchájuknak, „független” Lajosnak

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2017 április 21.
Uj Péter, a 444.hu főszerkesztőjének a villájában bérel ügyvédi irodát Bodolai László, aki az Index új tulajdonosának igazgatósági elnöke – tudta meg a 888.hu. A portál szerint strómangyanús üzleti machinációkkal sikerült megszereznie Simicskának az Indexet. A Népszavának nyilatkozó névtelen indexes szerint az általuk jól ismert ügyvéd személyében látják a garanciát arra, hogy a portál „független marad”, és ha Simicska közvetlen tulajdonos lett volna, az egész szerkesztőség fölállna. Eközben két másik Simicska-médium, a Hír TV és a Magyar Nemzet úgy számolt be saját kenyéradója terjeszkedéséről, hogy Simicska Lajos nevét le sem írták.

Egyre többet költ Soros az Orbán-kormány megbuktatására

Magyar ugar 2017 április 21.
A Soros György által létrehozott Nyílt Társadalom Alapítványok (Open Society Foundations – OSF) nyilvánosságra hozta 2015-ös támogatási listáját, ami különösen érdekes most, amikor a CEU és a külföldről pénzelt civil szervezetek átláthatósága kapcsán egyaránt áll a bál Magyarországon – valószínűleg nem is véletlen az időzítés. A Soros-közeli civil szféra szereti fennhangon bírálni a kormányt bármiféle konkrétumokat nélkülöző korrupciós vádak miatt, miközben ezen civil szervezetek leghangosabbjai igencsak komoly pénzeket kapnak a gazdájuktól, és osztanak szét nekik tetsző tevékenységekre. Azt is érdemes megjegyezni, hogy ez közel sem a teljes kép, hanem a milliárdos Magyarországon is fenntartott hálózatának csupán egy részéről szól, hiszen például a 444.hu vagy az Index.hu hírportálokhoz sem az OSF-ből, hanem más vonalon érkeznek a támogatásai.

Úgy tűnik, a pitiáner parkolási visszaélést néhány füllentéssel is tetézte az Együtt politikusa

Pilhál Tamás Magyar ugar 2017 április 21.
Bár a parkolási trükközés gyanújába keveredett Baranyi Krisztina, az Együtt ferencvárosi önkormányzati képviselője lapunknak azt állította, bejelentette lakcímváltozását az önkormányzat parkolási csoportjánál, ezt az érintett szervezet a PestiSrácok.hu-nak határozottan cáfolta. A meglehetősen pitiáner ügy – amelyben egyébként a rendőrség csalás gyanújával nyomoz – egy parkolási engedély jogosulatlan használatáról szól, ezért is furcsa, miért habosítja a történetet felesleges füllentésekkel az ellenzéki politikus.

Az MSZP szerint Soros civiljeinek kormányellenes tevékenységei részei a demokráciának - Hollik vs. Molnár PS-Villámvita!

Szarvas Szilveszter Magyar ugar 2017 április 20.
Lendvai Ildikó leegyszerűsítve mondta, hogy a magyar ellenzéki pártok Soros-pártiak, az igazság az, hogy az MSZP a demokrácia és a szólásszabadság pártján áll és amennyiben ezek az értékek összeférnek Soros György tevékenységével, akkor természetesen a Magyar Szocialista Párt is egyetért az üzletemberrel - jelentette ki a mai PS-Villámvitában Szarvas Szilveszter kérdésére Molnár Zsolt, az MSZP országgyűlési képviselője, a parlament nemzetbiztonsági bizottságának elnöke, aki Hollik István KDNP-s honatyával szócsatázott. A szocialista politikus egyértelműsítette, Soros György kormánybírálatai, tevékenysége is részei a demokráciának. Hollik István minderre úgy szúrt vissza, hogy a magyar baloldal azért áll Soros mellett és a migráció mellett, mert ettől új szavazókat remélnek.

Csecsenek kapták el a szovjet emlékművet megdobáló Komáromy Gergőt

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2017 április 20.
Bocsánatkérésre kényszerítették Komáromy Gergő ligetvédő-reggae-énekes aktivistát a Szabadság téri szovjet emlékmű összefestékezéséért. A csillogó szemű, fiatal flakonforradalmár és elvtársa egyaránt hosszú és izzadságszagú Facebook-posztban magyarázkodott a festékezés miatt, erre azonban nem a 30 ezer forintos bírság késztette őket, hiszen ők köztudomásúlag belenevetnek a „diktatórikus” magyarországi hatalom arcába. Léteznek azonban olyan hatalmak, amelyek diktatórikus mivoltáról nem nagyon szokott szó esni, mégis sokkal kevésbé magabiztos velük szemben a raszta utcahős.

Nem kell börtönbe mennie az otthonszülés "anyjának", Geréb Ágnesnek

AMApáthy Melinda Magyar ugar 2017 április 20.
Enyhítettek Geréb Ágnes szülész-nőgyógyász büntetésén a Fővárosi Törvényszéken csütörtökön. A kétéves fogházbüntetést öt évre felfüggesztették, a foglalkozástól eltiltás idejét nyolc évre csökkentették. Az otthonszülés hazai "anyját" 2012-ben a Fővárosi Ítélőtábla mondta ki jogerősen bűnösnek foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés miatt, időközben azonban Geréb Ágnes és védője két perújítást is kezdeményezett egy újabb szakértő véleménye alapján. Ennek eredménye a törvényszék csütörtöki verdiktje, amelyben jórészt elfogadta a szakértő megállapításait. A határozat ellen azonban az ügyész és a védelem is fellebbezett.

Lázár: Ha Soros pénze nem szégyen a milliárdos civiljeinek, akkor a bevallás se legyen az

Szarvas Szilveszter Magyar ugar 2017 április 20.
A civiltörvény semmiképpen sem bélyegzi meg a Soros György által támogatott hazai civil szervezeteket, ez egy átláthatósági törvény és arról van szó, hogy aki Magyarországon a közéletben részt vesz, az terítse ki a lapjait az asztalra - jelentette ki a PestiSrácok.hu kérdésére Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a mai Kormányinfón. Egyértelműsítette, ha a Soros által finanszírozott szervezeteknek nem szégyen zsebre tenni a pénzt, akkor a támogatás bevallása se legyen szégyen. "Nem a véleménynyilvánítási szabadságukat akarjuk elvitatni, nyugodtan mondjanak véleményt, de akkor legalább tudjuk, hogy milyen lobbi áll mögöttük" - fogalmazott a tárcavezető.

Amerikai és osztrák szerverekre küldi szimpatizánsai személyes adatait az LMP és a Liberálisok

Pilhál Tamás Magyar ugar 2017 április 20.
Úgy tűnik, elég komoly adatgyűjtési botrányba botlottunk. A PestiSrácok.hu által megkérdezett informatikai szakértők szerint az LMP internetes tagtoborzó kérdőíve egy olyan Google-eszközt használ, amely Egyesült Államokban működő szerverekre továbbítja a jelentkezők személyes adatait. Fodor Gábor liberális pártja szintén a csatlakozók személyes adatait küldi tovább Ausztriába, de az ő esetükben sem kizárt, hogy az adatok a tengeren túl landolnak. Az adatvédelmi hatóság elnöke, Péterfalvi Attila a konkrét esettől függetlenül, általánosságban elmondta: mivel az Egyesült Államokban nincs biztosítva a személyes adatok védelme, ezért azokat jogsértő oda továbbítani. Az LMP-s Ungár Péter tagadja az adatok külföldre juttatását, de válaszában annyira személyeskedik és terel, hogy az már önmagában gyanús.

Célkeresztben Soros magyar nagyvadjai - Hollik-Molnár PS-Villámvita élőben 11.45-kor!

Szarvas Szilveszter Magyar ugar 2017 április 20.
A Soros György által vastagon kitömött civil szervezetek átvilágításáról, a parlament előtt lévő civiltörvényről, és az emiatti liberális hisztiről és tüntetésekről villámvitázunk a parlamentben Hollik István kormánypárti honatáyval és Molnár Zsolt MSZP-s országgyűlési képviselővel. A Villámvitát 11:45-től élőben közvetítjük, műsorvezető: Szarvas Szilveszter.

Pitiáner csalás miatt nyomoznak az Együtt antikorrupciós élharcosának ügyében

Pilhál Tamás Magyar ugar 2017 április 20.
Csalás gyanújával nyomoz a rendőrség az Együtt ferencvárosi képviselőjének roppant kínos parkolási ügye okán; a PestiSrácok.hu információja szerint a visszaélést a Juhász Péter-féle párt rendre korrupciós vádakat hangoztató szakszóvivője és önkormányzati képviselője, Baranyi Krisztina által használt gépjárművel követte el az egyelőre „ismeretlen tettes”. A kerületi vagyonkezelő által tett feljelentésből pitiáner trükközés rajzolódik ki: az autóra ingyenes parkolási engedélyt kértek a kerületbe, ám az azt lehetővé tevő helyi lakcímre csak az a engedély kiváltásának idejére jelentkeztek be, s a "kiköltözés" után is ingyen parkolt a családi autó. A politikus viszont azt állítja, ő bejelentette a változást és nem érti az egészet.

A festékhajigálás összehozza az embereket a szeretetben - kínosan magyarázkodnak a szovjet emlékmű anarchoszindikalista megdobálói

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2017 április 19.
Nem bírta elviselni az általa gerjesztett negatív érzések nyomását, ezért nyilvánosan bocsánatot kért Komáromy Gergely politikai aktivista a Szabadság téri szovjet emlékmű megdobálása miatt. A Városligetben anarchoszindikalista vegánköztársaságot alapító énekes arról írt, ő csak a "Szeretet Forradalmához" akart cselekedetével hozzájárulni, hogy ezzel is közelebb hozza az embereket. A dobálásban részt vevő Kiripolszky Csongor szintén bocsánatkérő posztjában ugyanakkor kiemelte, számára a "Dicsőség a felszabadító szovjet hősöknek" felirattal ellátott emlékmű, amely nem sír vagy síremlék és a mai napig a Szabadság téren áll, leginkább a kommunista diktatúra elnyomását jelképezi.

Egymással összejátszva sározza a józsefvárosi fideszes jelöltet a bazmegoló Dopeman és az álcivil Bolba

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2017 április 19.
Először egymásnak ugrottak, majd meggondolták magukat és inkább kéz a kézben a Fidesz-KDNP józsefvárosi jelöltjét vádolták meg illegális plakátolással és kampányolással a VIII. kerületi ellenzéki jelöltek. Bolba Márta és Dopeman azok után próbálja lejáratni és besározni a fideszes Sántha Péternét, hogy a napokban valakik a Mátyás téren a trágár repper kampányposzterével ragasztották le Bolba Márta plakátjait. Az eset után Bolba kampánycsapata a Facebookon Dopemant és stábját vádolták meg a törvénytelen plakátolással, majd rövid szájkarate után inkább összefogtak egymással és a kormánypártok jelöltjére húznák a vizes lepedőt. A józsefvárosi plakátolásról portálunk a VIII. kerületi fideszes politikusokat is megkereste, akik a PestiSrácok.hu-nak úgy nyilatkoztak, abszurdak a vádak, a párt soha nem ragasztana Dopeman posztereket Józsefvárosban és elhatárolódnak az esettől.

Jobbikos magyargyalázás: Elhülyülésre hajlamos masszának nevezte az erdélyi magyarokat Vona szolnoki elnöke

Pilhál Tamás Magyar ugar 2017 április 19.
Az elmúlt évtizedekben csak a balliberális pártokra, megmondóemberekre voltak jellemzőek a magyarságot kollektíve megbélyegző, gyűlölködő kijelentések. Úgy tűnik, most már a balra fordult, Soros György egyeteméért kiálló Jobbik is betagozódott a magyargyalázók kórusába: Szotyori-Lázár Zoltán, a párt szolnoki elnöke kollektíve lehülyézte az erdélyi magyarságot; szerinte a magyar állampolgárságot is hiba volt megadni nekik. Botrányos kijelentéseiért nem kért elnézést. Ámokfutását egyébként Szávay István jobbikos országgyűlési képviselő még lájkolta is.

„Sáskahad”, „háttérhatalom”: 2014-ben még brutálisan leszámolt volna Soros „civiljeivel” a Jobbik

Pilhál Tamás Magyar ugar 2017 április 19.
A „különféle jogvédő szervezetek sáskahada” elleni kemény fellépést ígért 2014-es választási programjában a Jobbik, az egykori nemzeti radikális párt. A „Kimondjuk. Megoldjuk” című pártprogramban Vonáék orosz mintára ügynökszervezetté nyilvánították volna a George Soros spekulánshoz köthető „civil” szervezeteket, például a TASZ-t, a Helsinki Bizottságot vagy éppen az Amnesty Internationalt. Ám három év nagy idő: mára a Jobbik a Soros „janicsárképzőjeként” is emlegetett CEU előjogainak védelmében aláírta a balliberális pártok alkotmánybírósági beadványát. Vona Gábor szerint ez a „demokrácia ünnepe”.

Bayer Zsolt elárulta, közép-európai uniós frakciót alapíthatnak a V4-ek, ha a néppárt kizárja a Fideszt

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2017 április 19.
Hazánk vezetésével közép-európai néppárti frakciócsoportot alakíthatnak az Európai Parlamentben a visegrádi országok (Magyarország, Lengyelország, Csehország és Szlovákia), ha az Európai Néppárt kizárja a soraiból a Fideszt - árulta el a hétfői Sajtóklubban Bayer Zsolt. A Fidesz alapító tagja, a Magyar Idők publicistája, a Karc FM és az Echo Tv műsorvezetője hozzátette, az uniós néppárt hiába fenyegeti kizárással Orbán Viktorékat, a Fideszhez hasonló jobboldali pártok nélkül már semmiben nem különbözne egy liberális pártcsoportosulástól. Bayer Zsolt szerint az unió mindenképpen rá akarja erőltetni migrációs politikáját Magyarországra, és a liberális sajtó még attól sem riad vissza, hogy álhíreket gyártson migránsokról, akiket állítólagosan magyar határőrök vertek volna meg a szerb oldalon.

Spöttle: A rendőröket megdobáló hülyegyerekek egy trafikot sem tudnának elvezetni!

Jurák Kata Magyar ugar 2017 április 18.
Georg Spöttle biztonsági szakértő szerint Soros Györgynél a nemzetállamok megbuktatása, Európa identitásának az eltörlése a cél, Magyarország határait pedig védeni kell a migránsoktól, mert ha kinyitjuk a kerítést, Németország és Ausuztria azonnal határzárat teremt és itt rekednek a gazdasági bevándorlók és terroristák százezrei. Ma közzétett és a PestiSrácok.hu-hoz is eljuttatott írásában azt tanácsolja: a tüntetőknek is érdemes elgondolkodnia, hogy szükségünk van-e párhuzamos társadalmakra, külföldi bűnszervezetekre és terrortámadásokra?

Toroczkai látja, de a Jobbik nem: „Ha a Soros-erők hatalomra kerülnek, akkor a magyarságnak vége”

Pilhál Tamás Magyar ugar 2017 április 18.
Szávay István attól retteg, hogy őt is elviszi majd a diktatórikus Orbán-rezsim – ez a jobbikos politikus leveléből derült ki, amelyet Borbély Zsolt Attilának, a párt egykori nemzetpolitikai kabinetvezetőjének írt. Szávay azzal próbálta mentegetni a Jobbik CEU-ügyi ámokfutását, hogy nem is követtek el árulást, Orbánék viszont jobban fenyegetik a magyar szabadságot, mint Gyurcsány vagy Soros, és valójában a Fidesz a kommunista utódpárt. Borbély erre azt válaszolta: „Ha most a baloldal, ha úgy tetszik, a Soros-erők hatalomra kerülnek, akkor a magyarságnak vége, ez ennyire egyszerű”. Hozzátette: ezt Toroczkai László, a Jobbik alelnöke is pontosan látja, Szávay viszont nem.

Uj Péter kínosan magyarázkodva állítja, hogy bármikor leszavazhatják a Soros-féle delegáltakat

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2017 április 18.
A Soros György emberének titulált két külföldi igazgatósági tag egyáltalán nem szólhat bele a 444.hu szerkesztésébe, ha mégis megtennék, akkor meg simán leszavaznák őket - állítja Uj Péter, az ellenzéki lap főszerkesztője a vicceskedőnek szánt, de sokkal inkább izzadságszagúra sikerült magyarázkodásában. A múlt héten a Ripost hívta fel a figyelmet arra, hogy immár két, a Soros-hálózat legbelsőbb köreihez tartozó külföldi is helyet foglal - aláírási joggal - a 444.hu kiadójának igazgatótanácsában. Uj Péter egyébként arra is büszke, hogy a Soros-féle szervezetek mellett a holland jótékonysági lottóalap, Svájc és Svédország állami fejlesztési alapjai is támogatják a “befolyásolhatatlan, zsarolhatatlan és a rendszeren kívül álló" csapatát.

A Soros melletti kiállás volt az utolsó csepp a pohárban: kilép a Jobbikból a pomázi elnök is

Pilhál Tamás Magyar ugar 2017 április 17.
Csak nem akar lezárulni a kilépési hullám a balra tolódó, George Soros mellé fölsorakozó Jobbikból: ezúttal a pomázi elnök, Sarkadi Attila jelentette be, hogy minden tisztségéről lemond, és kilép a pártból – értesült a PestiSrácok.hu. Neki sem a néppártosodással volt problémája, hanem az elvtelenséggel, a teljes értékvesztéssel. Az utolsó csepp a pohárban, persze, nála is a CEU-ügy volt, amelynek során szerinte a Jobbik elvtelenül megalkudott az ellenséggel a szavazatmaximalizálásért. Sarkadi Attila kilépésének a súlyát növeli, hogy az ő irányításával Pomázon kiemelkedően jól teljesített a Jobbik: ő maga például 2014-ben legyőzte fideszes riválisát, és önkormányzati képviselő lett a településen.

Lovas a Polbeatben: Átvették az ellenzéki pártok szerepét az erőszakra uszító balliberális médiumok

Szarvas Szilveszter Magyar ugar 2017 április 16.
2010 óta periodikusan meg akarják buktatni az Orbán-kormányt, hol külföldi segítséggel, hol Soros György pénzén, de mindig antidemokratikusan és antidemokratikus eszközökkel, mert demokratikusan nem tudják - jelentette ki a PestiSrácok.hu Polbeat című adásában Lovas István publicista, a Magyar Idők, a Magyar Hírlap, a Demokrata, az Echo TV és a Karc Fm népszerű munkatársa. Hozzátette: a balliberális médiumok erőszakra uszítanak, de a Médiahatóság nem csinál semmit.