Magyar ugar
Kínos: a HVG.hu összekeverte ifjabb Lomnicit valaki mással
Kínos malőrbe futott bele a HVG.hu tudósítója csütörtökön. A balliberális portál újságírója látni vélte ifjabb Lomnici Zoltán alkotmányjogászt a Civil Összefogás Fórum (CÖF) brüsszeli tüntetésén. Sőt, azt vizionálták, hogy a CÖF szóvivője beszédet is intézett a tömeghez. A gunyoros tudósítás sajnos visszafelé sült el: ifjabb Lomnici Zoltán ugyanis egész nap Budapesten tartózkodott, innen küldte helyreigazítási kérelmét a HVG.hu-nak, amely azt végül le is közölte.Nyugdíjas, de nem a frusztrált kollégákkal oldaná meg a pedagógushiányt a PSZ elnöke
Önellentmondásba keveredett a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke, aki először arról beszélt a csütörtök délelőttre összehívott sajtótájékoztatón, hogy a nyugdíjas pedagógusok visszahívásával kellene rövid távon orvosolni a hazai szakemberhiányt. Pár gondolattal később már azt mondta, hogy milyen nagyfokú munkahelyi ártalomnak vannak kitéve a tanárok, mennyire kiégett a pedagógustársadalom. Ezért kérték a kormánytól a rugalmas nyugdíjba vonulás lehetőségét is. Rákérdeztünk, hogy akkor azokkal a nyugdíjas kollégákkal számolna, akik leharcoltak, és belefásultak a tanításba? Gallóné erre reagálva közölte, ő azokra gondolt, akik még bírják. Statisztikai adatot nem tudott mondani, de jelezte, ő ismer olyan 60 év fölötti kollégát, aki szívesen visszajönne tanítani, ha mellette megkapná a nyugdíját is. A PSZ-elnök kijelentette, a bicikli nem hogy nem állt meg, hanem menthetetlenül gurul a szakadék felé, ugyanakkor azt is mondta, a mostani helyzet a korábbi kormányok áldásos tevékenységének is köszönhető.Soros György besunnyogott Junckerhez, hogy Orbán Viktor ellen uszítson
A nyílt társadalmat és a nyilvánosságot kerülve besunnyogott az Európai Bizottság épületébe Soros György nemzetközi spekuláns, hogy ott Jean-Claude Junckerrel, az Európai Bizottság elnökével találkozzon egyeteme, a CEU ügyében. Annak ellenére, hogy Juncker hivatalos találkozóin mindig lehet fotót, valamint vágóképet készíteni az aktuális vendég és az elnök kézfogásáról, az Európai Bizottság bürokratái most a PestiSrácok.hu-ra és más magyarországi, nemzetközi médiumokra is rácsapták az ajtót, fotót nem lehetett készíteni a nagy találkozásról, így kérdezni sem lehetett a filantrópot. A Soros-Juncker kézfogáson Magyarországról csak az RTL Klub lehetett jelen, így csak a kereskedelmi televízió kaphatta lencsevégre az egyeteme miatti aggódásba csomagolt, a magyar kormányra és Orbán Viktorra nagyon dühös Soros-féle ábrázatot... Hiába próbáltuk megtudni, választ nem kaptunk azon kérdésünkre, hogy Soros mit kért Junckertől a CEU-val és Magyarországgal kapcsolatban. Illúzióink nincsenek...Teljes rejtély: másfél hónapja elkészült, mégsem kapta meg senki a Budaházy-ítéletet
Itt valami nem stimmel: bár a Fővárosi Törvényszék állítólag már március első felében postára adta a Budaházy-ügy írásba foglalt elsőfokú ítéletét, azt az érintettek a mai napig nem kapták meg. Az írásba foglalással már amúgy is rég kicsúszott a törvényes határidőből Kenéz Andrea bírónő, aki – mint arról februárban beszámoltunk – lemondott hivataláról, miután sokan bírálták őt a Budaházy Györgyékre kiszabott összesen 125 évnyi fegyházbüntetés miatt. Kenéznek egyébként ez az utolsó munkahete a törvényszéken.Kiverte a biztosítékot a svájciaknál a magyar kémper
Sztálini titkosszolgálati módszerhez hasonlítja a Nemzeti Nyomozó Iroda műkincsvédelmi alosztályának munkáját a Tagesanzeiger napilap. A svájciaknál az verte ki a biztosítékot, hogy az egyik magas rangú tisztségviselőjüket a magyar nyomozók kémkedéssel hozták összefüggésbe úgy, hogy erről az érintett hölgy mit sem tudott.Gulyás Márton a Polbeatben: Ha valaki Orbán életére törne, én a golyó elé állnék (videó!)
Ástam már kertet, vágtam már fát, talán a 300 óra közmunka is menni fog. Bár bízom az enyhítésben, még akkor is, ha tudom: a magyar bíróság egyre kevésbé független - mondta a keddi Polbeatben Gulyás Márton ellenzéki aktivista Jurák Katával és Huth Gergellyel beszélgetve. Gulyás nem tartja magát "húsvéti forradalmárnak" és a "kormánybuktató tüntetések vezéralakjának", még ha ezt is írják róla. Állítja, ő a béke híve és nem számít, hogy egyesek mit írnak a tüntetések Facebook-oldalain, vagy mit skandálnak. - Az, hogy a diktátor takarodjon, az egy békés, elfogadható szöveg - érvelt, amire Jurák Kata visszakérdezett: "Ember, éltél már diktatúrában?". Mire az aktivista: "Nem, de ahogy látom, lassan fogok."Orbán a PS-nek: Aki pénzt fogad el Sorostól vagy mástól, az ne szégyellje!
Soros Györggyel kapcsolatban azt tartja a legjobb fejleménynek Orbán Viktor, hogy szem elé került a spekuláns milliárdos, és szem elé kerültek a tevékenységei, a támogatottjai is. A miniszterelnök ugyanott Európa legfontosabb sorskérdésének nevezte a migrációhoz való viszonyulást a szerdai európai parlamenti vitanap utáni sajtótájékoztatón.Soros szövetségesei akarták letérdepeltetni Orbán Viktort
Magyarország betartja a migrációval kapcsolatos dublini rendeletet, ami miatt elismerést érdemel és nem bírálatot - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök Brüsszelben, az Európai Parlament plenáris ülésének a magyarországi alapjogok helyzetéről folytatott vitáján szerdán. Nem könyöradomány, amit Magyarország kap az Európai Uniótól, a kohéziós politikával minden tagország jól jár, így nem kérhetik tőlünk, hogy "fogjuk be a szánkat" - fogalmazott. A liberális és szocialista, valamint Soros-hálózat egyes politikusai remegve, ordítva ócsárolták a magyar kormányfőt, aki higgadtan, érvelve tette helyre őket.Mondvacsinált indokkal oszlatta fel a belga rendőrség a CÖF brüsszeli Soros-ellenes tüntetését
A hivatalos kezdési időpont előtt véget ért a CÖF brüsszeli tüntetése, miután a helyi rendőrség a területfoglalási engedély hiányára hivatkozva kiszorította a demonstrálókat az Európai Parlament épületének előteréből. Bebizonyosodott, hogy a magyar rendőrség jóval toleránsabban kezeli a tüntetéseket, mint a belga kollégáik, így feltehető, hogy a demokratikus Brüsszelben, mondjuk a Luxemburg téren, nem lehetne spontán diszkót sem tartani.Itt a bizonyíték, így működik a Soros-hálózat az Európai Parlamentben!
A Soros-féle információs hálózat létezését leplezi le az a PestiSrácok.hu birtokába került levél, amelyben a CEU rektora tájékoztatja Meszerics Tamás LMP-s EP-képviselőt a Soros-egyetem ügyének hátteréről. A levélben a rektor pontokba szedve kritizálja a magyar kormányt és saját maguknak is ellentmondó állításokkal hergelik Orbán Viktor és Magyarország ellen az EP-képviselőket. Meszerics szorgalmasan tovább is küldte a lobbilevelet a kollégáinak.Kudarcot vallottak a CEU-hívők, a legenyhébb vizsgálatot sikerült kicsikarniuk Brüsszelben
Kötelezettségszegési eljárást indít az Európai Bizottság a CEU-t is érintő felsőoktatási törvénymódosítás miatt. Mivel az oktatási kérdésekbe Brüsszel nem szólhat bele, ezért a szabad szolgáltatásnyújtás elvét kérik majd számon Magyarországon. A baloldali sajtó máris nagy győzelemről ír, miközben elhallgatják, hogy csak a legenyhébb vizsgálatot sikerült kicsikarni a kormány ellen Brüsszelben, miközben a CEU-védő ellenzék a sokkal szigorúbb és valódi következményekkel fenyegető jogállamisági eljárásban reménykedett.Befejezetlen rendszerváltás: Kétes múltú személyek a politikai foglyok szövetségénél?
Bár valószínűsíthető, a nagy „pofoszkodások” kora már lejárt, így huszonvalahány évvel a „rendszerváltoztatás” színfalainak leomlása után mégis újra és újra kiderül, hogy a Kádár-féle diktatórikus állam működtetői, szolgái és besúgói csak egy új köpönyeggel - és gyomorforgató színjátékkal - foglalták el újdonsült (sok esetben újra régi) pozícióikat, a politikai közélet, az átalakuló, elprivatizált gazdaság, a pénzügyi szektor és a média felügyeletének területein. Ma már - nem csak első látásra - valószínűsíthető, hogy az úgynevezett Politikai Foglyok Országos Szövetsége (POFOSZ), vagyis új nevén a Magyar Politikai Foglyok Szövetsége sem mentes a beépülő, a belső kontrollt és irányítást magához ragadó, és manipuláló kétes múltú személyek (ügynökök?) megszállásától. Kövessy Róbert filmrendező vendégírása.Százezrek a melltartóban és alsónadrágban - Hamarosan bíróság előtt a korrupt záhonyi rendőrök
Több mint félszáz korrupt rendőr állhat hamarosan bíróság elé abban a vesztegetési ügyben, amit a Nemzeti Védelmi Szolgálat segítségével 2015 őszén robbantott ki a Központi Nyomozó Főügyészség. A gyanú szerint a záhonyi határátkelőhelyen szolgálatot teljesítő rendőrök külföldi állampolgároktól rendszeresen kenőpénzeket tettek zsebre.A liberálisok újabb ideológiai rohamja az Orbán-kormány ellen (brüsszeli tudósítás)
A rendkívül emlékezetesre sikerült őszi, migrációügyi EP-meghallgatás után újra nekiveselkedett az Európai Parlament pártokon átívelő ideológiai koalíciója, hogy rést üssön a magyar illiberalizmuson. Noha nyilvánvaló, hogy a magyar kormányt végső soron minden alkalommal a keményen bevándorlásellenes politikája miatt támadják, az ürügy folyton változik – most éppen a CEU az. Kedden finom belső körös résztvevőkkel, #istandwithceu-kitűzős „érdeklődőkkel” megtámogatva alakították át safezone-ná az EP egyik konferenciatermét, ahol Michael Ignatieff CEU-rektor folytatta világkörüli turnéját, és ahol óriási egyetértés honolt szabadság és demokrataság tekintetében. Meg abban, hogy Orbán Viktor mennyire veszélyes dolgokat művel.Újra kellene gondolni a gyógypedagógia képzést - Ez lehetne az igazi megoldás a szakemberhiányra
Évek óta küzdenek gyógypedagógushiánnyal a hazai intézmények. Az Esély Pedagógiai Központ Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola és Készségfejlesztő Iskola vezetője Szabó Éva a PestiSrácok.hu-nak beszélt arról, náluk sem egyszerű a helyzet, jelentős többletmunkával tudják csak biztosítani a feladatellátást. A szakember szerint a pár hete megjelent törvénytervezet átmeneti megoldásként szolgálhat, hogy az ország összes gyógypedagógia intézetében legyen megfelelő számú kolléga. Mint mondja, a kiválasztásánál azonban felelőssége lesz az intézményvezetőknek és a tantestületnek. Az igazi gyógyírt abban látja, ha újragondolnák a gyógypedagógiai képzést, mert míg korábban a pedagógus diplomával 2 év alatt meg lehetett szerezni a gyógypedagógiai képesítést, most ugyanez 4 év és milliós tétel."Öljétek a szar rendőrt!" - Így provokálták a hatóságokat a Soros-féle tüntetők
A tüntetések résztvevőinek száma jelentősen megcsappant az elmúlt napokban, azonban a néhány tucatnyi "keménymag" egyre erőszakosabban provokálja a demonstrációt biztosító rendőröket és borzolja a belvárosiak kedélyét. A Terror Házát festékkel megdobáló Magosányi Árpád áttörte a rendőrfalat, a "CEU-s Nikó" által vezetett szabadcsapat pedig már a rendőrök megölését követelte vérmesen.Munkatábor, kerítésszaggatás, újságégetés - Gulyás Márton lesz a Polbeat mai vendége (élő 19 órakor!)
Gulyás Márton "húsvéti forradalmár", a CEU-párti, kormányellenes tüntetések 300 óra közmunkára ítélt vezéralakja, a Krétakör és a Humán Platfom korábbi vezetője lesz a Polbeat mai vendége. Jurák Kata és Huth Gergely a törvényeken túllépő demonstrációk céljáról, a kormánybuktatási kísérletek értelméről, a putyinizálódás vádjának valóságalapjáról, az új baloldalról, a jobboldaliak munkatáborral riogatásáról, a nem Soros-barát médiát érő folyamatos fenyegetésekről és a tranzitzónák Auschwitz-hoz hasonlítgatásáról kérdezi majd Gulyás Mártont kedd este 19 órától a Revolution 56 Sörözőből, amelyet a PestiSrácok.hu Stream TV szokás szerint ITT közvetít majd. Természetesen szóba kerül Gulyás és Puzsér Róbert a Hír TV-n előadott országmentő 10 pontja is. Tegyék fel Önök is kérdéseiket a poszt alatt, vagy jöjjenek le az R56-ba és nézzék végig a beszélgetést!Megdorgálták Vona Gábor erdélyi magyarokat gyalázó keresztfiát
Érdekes értesülést osztott meg a PestiSrácok.hu-val egyik jobbikos forrásunk. Eszerint Vona Gábor a keresztapja a párt szolnoki elnökének, Szotyori-Lázár Zoltánnak, aki a múlt héten minősíthetetlen stílusban gyalázta az erdélyi magyarságot. Az információt a Jobbik sajtófőnöke nem cáfolta. Közben egyébként Szotyori-Lázár elnézést kért a megsértett külhoni magyaroktól, ám rögtön ezután írt is egy újabb sértő Facebook-bejegyzést. Javíthatatlan.Vicces: elzavarták a Kanadában menedékjogért pitiző volt SZDSZ-es uszítót (VIDEÓ!)
Valószínűleg sokakat ingerel majd nevetésre a hír, amely szerint elutasították Mohácsi Viktória volt SZDSZ-es európai parlamenti (EP) képviselő menedékkérelmét Kanadában. A magát „jogvédőnek” nevező nő, aki magyarok és cigányok egymásra uszításával szerzett magának kétes hírnevet idehaza, 2011-ben adta be kérelmét Kanadában. Ő volt az, aki korábban azzal mentegette Marian Cozma cigány gyilkosait, hogy a kézilabdások nyilván cigányoztak előtte. Majd úgy kért elnézést (mint az a föntebbi videón 2:45-nél látható), hogy balesetnek degradálta a kegyetlen bűntényt.A CEU elismerte a leendő diákjainak, hogy zavartalanul működhet tovább
Magabiztosnak tűnik a CEU azzal kapcsolatban, hogy a továbbiakban is működhet Budapesten: az egyetem a honlapján arra biztatja a diákokat, hogy ne foglalkozzanak az oktatási intézményeket érintő új szabályozással és nyugodtan jelentkezzenek a 2017-es őszi félévre is, hiszen minden a régi kerékvágásban megy ezek után is tovább. Ha azonban valóban ennyire rendben van minden, akkor mi mellett tüntetnek hetek óta a városban? Miért dobálózik Komáromy Gergő és Gulyás Márton? Miért panaszkodik Brüsszelben Michael Ignatieff? Miért megy Junkerhez a héten Soros György? Úgy tűnik senki nem olvassa az egyetem honlapját, amely egyébként arra is kitér, hogy nem tüntetéssel várja a támogatást.Tarolt a Fidesz, Józsefváros nem kért Dopemanből
Portálunk információi szerint jelentős győzelmet aratott a fideszes Sánta Péterné a józsefvárosi időközi választáson. Úgy tudjuk, Dopeman, az MSZP jelöltje jelentősen lemaradva a második helyen végzett, de a legkevesebb szavazatot így is a jobbikos jelölt kapta. A hivatalos végeredmény éjfél környékén várható.Torokelvágást ígért a begőzölt oligarcha a Magyar Nemzet címlapján
Összegyűjtöttünk néhány korábbi gyöngyszemet az Indexről, amelyekben különösen szívhez szólóan alázzák porig Simicska Lajos oligarchát. Amikor ezek a gúnyolódó cikkek születtek, persze, még nem tudhatták, hogy Simicska lesz majd az új tulajdonosuk. A rövid gyűjtemény végére egy igazi kincset ástunk elő az Index-archívum mélyéről: ez a 2006-os írás éppen azt leplezte le, miként sikerült Simicskának félreértenie egy postai reklámküldeményt, és olyan szintű őrjöngésbe kezdenie, hogy végül a Magyar Nemzet címlapján helyezte kilátásba a feladó torkának elvágását. (Tehát az utóbbi hetek kibelezős, péniszdarabolós ígéreteinek megvolt a maguk történelmi előzménye.)A 444.hu és a minőségi újságírás? Röhögnöm kell! - Dobos Marianne a Polbeatben (videó!)
Mi az istenért gondolja úgy a holland jótékonysági lottóalap, továbbá Svájc és Svédország állami fejlesztési alapjai, hogy a 444.hu pénzelésével tudja a "demokratizálódó társadalmakban a nyugati típusú, helyi hatalmi játszmáktól független újságírást" megvalósítani? - kérdeztük (Uj Péter nyálas magyarázkodását felidézve) Dobos Marianne-tól, az Echo TV Troll és Angard című műsorainak vezetőjétől a legutóbbi Polbeatben. - Én azon is csodálkozom, hogy egyáltalán van olyan, aki röhögés nélkül ki meri jelenteni: a 444.hu-val a minőségi újságírást támogatja - felelte Huth Gergelynek és Stefka Istvánnak a műsorvezető.Naná, hogy meg akarta zavarni a tüntetések elleni tüntetést "CEU-s Nikó"
Vidékről is érkeztek tüntetők a Nyugati térre meghirdetett "CEU-s vircsaft elleni demonstráció!"-ra, amit a tüntetésekről már jól ismert "Nikó" és társai próbáltak megzavarni, ezt azonban a rendőrök nem engedték, így különösebb atrocitás nélkül ért véget a rendezvény. A tüntetésen feltűntek a Betyársereg, valamint a Magyar Nemzeti Gárda tagjai is.Ajánljuk még

































