A kommunista utódpárt is az EU születésnapját ünnepli
Ujhelyi István doktor jegyzi azt a szombati MSZP-s közleményt, amelyben az Európa Nap kapcsán az EU-t éltetik. Különösen pikáns, hogy a kommunista utódpárti MSZP Robert Schuman hetven évvel ezelőtti javaslatát emlegeti, amely megalapozta a későbbi Európai Uniót, hiszen azokban az években az elvtársak még a Szovjetunió hátsó fertályát polírozták, miközben Európa és a demokrácia akkori barátait börtönökben verették.Így bukott meg Soros legutóbbi lejáratókampánya Magyarország ellen
Mint arról portálunk is több alkalommal beszámolt, a koronavírus-járvány visszaszorítása ellen meghozott kormányzati intézkedéseket a hazai és külföldi balliberális sajtó arra használta fel, hogy egy összehangolt lejáratókampány formájában ismételten igazolják: Magyarország egy diktatúra, ahol lábbal tiporják a sajtószabadságot. Az összehangolt támadás folyamatáról – amely mögött, mint alább igazolást is nyer, a Soros György által kitartott szervezetek, újságírók és politikusok álltak – a Nézőpont Intézet készített kimerítő, szakmailag is megalapozott elemzést, amelyben végigkísérik, hogyan aktivizálódtak Soros álhírterjesztő médiagépezetének hazai tagjai, hogyan kapcsolódtak be a lejáratókampányba nemzetközi kapcsolataik, hogyan indult meg tevékenységük nyomán a Magyarország elleni sajtóhadjárat, amely végül egy nemzetek feletti politikai és médiakoalícióban egyesült.Nesze neked, jogállam! – Niedermüller politikai alapon válogatna a cégek között
Hatalmát kihasználva, politikai alapon válogatna a közbeszerzési pályázók között Niedermüller Péter, Erzsébetváros DK-s polgármestere, aki a Spirit FM egyik reggeli adásában panaszkodott arról Fiala Jánosnak, hogy kerületében a hatályos törvényeknek megfelelően választották ki a legjobb ajánlattevő céget. Mivel ez nem tetszett Niedermüllernek, a műsorban ország-világ előtt kijelentette: minden jogi eszközt megtesz, hogy megmásítsa az amúgy szabályos döntést, azaz politikai indíttatásból igyekszik keresztbe tenni a jogállamiságnak. Fékek és ellensúlyok Erzsébetvárosban, avagy visszatérőben a Gyurcsány-modell...Aláírásgyűjtés – Még senki nem dőlhet hátra, csak győzzék az uniós szerverek!
Hiába, hogy elvileg összegyűlt az egymillió aláírás a Székely Nemzeti Tanács nemzeti régiókról szóló kezdeményezéséhez, hiába, hogy a hajrában csak szerdán mintegy 184 ezer aláírás gyűlt össze, hiába, hogy a nagy lelkesedés miatt lefagytak az uniós szerverek, még senki nem dőlhet hátra – hangsúlyozta portálunknak Szili Katalin miniszterelnöki megbízott, aki a kezdeményezés további támogatására buzdított csütörtök éjfélig. Ugyanakkor hangsúlyozta: az aláírások magas száma már most jelzi, hogy a kisebbségek önigazgatási igényét mindenkinek, minden hisztériakeltés nélkül tiszteletben kell tartani. Juhász Hajnalka, a KDNP alelnöke portálunknak azt hangsúlyozta: a magyar emberek összefogása látványosan felülírja azt a lélektani hiátust, amely a Gyurcsány-párt lelkületéből vagy a Párbeszéd politikusaiból hiányzik.Potápi: Iohannis kijelentése nemcsak tiszteletlen és arrogáns, de sértő az egész magyarságra nézve
Klaus Iohannis román elnök kijelentései nemcsak rendkívül tiszteletlenek és arrogánsak, de mélységesen sértőek mind a székelyföldi és erdélyi magyarságra, mind Magyarországra és a magyar kormányra nézve - jelentette ki portálunk megkeresésére Potápi Árpád János nemzetpolitikai államtitkár. Mint kiemelte, Iohannisnak erdélyi szászként tudnia kellene, mit jelent a kisebbségi lét, és hová vezet, ha egy nemzeti közösség teljesen elveszíti identitását és önállóságát. Ismert, a román elnök a Parlament előtt lévő magyar autonómiatervezet kapcsán egy tévéinterjúban riasztotta éles hangon a román politikusi garnitúrát, amely szerinte tétlenségével lényegében a magyaroknak adja Erdélyt.Karácsony elszabadult a Facebookon: az a baja, hogy túl sokat ellenőrzik a Pesti úti idősotthont
Karácsony Gergely végre megírta a főpolgármesteri faliújságként használt Facebook-oldalán, mi is a valódi gond a Pesti úti idősotthonnal. Budapest főpolgármesterének tájékoztatása szerint a probléma forrása az, hogy az intézményben túl sok az ellenőrzés, ezért nem férnek hozzá az ápolók az idősekhez. Hozzátette azt is, hogy szerinte a járvány elleni védekezésben a kormány a fővárost követi, bár arról nem beszélt, hogy a Pesti úti idősotthont - ahol 295 gondozott és 26 dolgozó vált koronavírussal fertőzötté és már 34-re nőtt az elhunytak száma - a főpolgármester tétlensége miatt egymillió forintra büntették. Persze, ettől függetlenül teljesen hihető, hogy a kormány Karácsonyékat utánozná a védekezési stratégiák kialakításakor...Így néz ki a fővárosi Nagykörút Karácsony Gergely forgalomlassító "mintaprojektje" miatt
Nem, nem hozok statáriális döntéseket, nem élek vissza a veszélyhelyzet miatti felhatalmazással, az nem az én műfajom – állítja vicceskedve Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere abban a szerdai posztban, amelyben bejelenti: önhatalmúlag forgalomlassító intézkedéseket vezet be egy fél éves tesztidőszakban a fővárosban, és majd utólag kikéri a nép véleményét. A főpolgármester azt is hangsúlyozza: valamilyen okból arra a következtetésre jutott, hogy ha lassabban mennek az autók, akkor kevesebb lesz a károsanyag-kibocsátás...A "vidékizésrűl" I. – Mitől borul vérbe a balliberális hüllőagy?
Felesleges a balliberális oldalnak attól tartania, hogy rájuk égne Bruck Gábor "hüllőagyú vidékizése", miszerint elég a beszűkült, mucsai jobboldali szavazó idegengyűlöletét fölhergelni ahhoz, hogy a választásokon győzelemre segítsék a Fidesz-KDNP-t. A baloldalnak ugyanis régóta bevett gyakorlata a cinikus, burkolt vidékizés, amelyről ugyan mondhatnánk, hogy Bruck akaratlanul leplezte le, de olyan nagyon soha nem is volt ez takargatva. Alábbi cikkünkben a balliberális hüllőagyakat leginkább lázba hozó, a világ, de különösen a demokratikus Európa előtt is szégyellnivaló vidékiekről, és a balliberális kampányokban betöltött szerepükről lesz szó...Ellenzéki Föld Napja: fideszes özönmuflonok megtámadják a fővárost, a láthatatlan erdőkben csak a jobboldali szavazóknak termelnek oxigént
A Föld Napja alkalmával utánanéztünk a Szabó Tímea keddi, napirend előtti felszólalásában elhangzott vádakra, amelyek szerint a bezöldült kormány valójában gyűlöli a természetet és minden erejével pusztítja azt. Vajon tényleg özönmuflonok rágták le Budapest fáit? A kormány tényleg eladta Szilszakáll feje fölül a védett őstölgyest? Léteznek láthatatlan erdők, amelyek csak a jobboldali szavazóknak termelnek oxigént? Erre is választ adunk, ugyanakkor tényszerű adatokkal igazoljuk, hogyan is "tette tönkre" valójában a kormány a természetvédelmet...Szijjártó: Az uniós külügyminiszterek elismerték, hogy helyesen támogatták a V4-ek a Nyugat-Balkánt (VIDEÓ)
Hiába a magyarországi ellenzék szokott értetlenkedése, az uniós külügyminiszterek elismeréssel szóltak, amiért a Visegrádi Négyek a Nyugat-Balkánnak nyújtott támogatással megerősítették az Európát határoló térséget – derült ki Szjjártó Péter szerdai, online sajtótájékoztatójából. A külgazdasági- és külügyminiszter elmondta: az ülésen Ukrajna kérdése is szóba került, ahol megerősítette azt a határozott magyar álláspontot, hogy ha Kijev csatlakozni akar az EU-hoz, tiszteletben kell tartania a kisebbségei alapvető jogait.Operatív Törzs: Még nem megyünk kifelé a járványból (VISSZANÉZHETŐ!)
Hetek óta teszi próbára türelmünket és energiánkat a koronavírus járvány, természetes, hogy mindenkit az érdekel, mikor enyhítenek a kijárási korlátozásokon - mondta el Müller Cecília országos tisztifőorvos az Operatív Törzs hétfői sajtótájékoztatóján. Mint kifejtette, továbbra is a szakemberek korábbi becsléséhez tartják magukat, amely a járvány tetőzését május 3-a környékére teszi. Müller Cecília arról is beszélt, a Pesti úti idősotthonból bekéretett dokumentáció szerint, legalább egy hétig nem volt fizikailag jelen az intézményben olyan orvos, aki a gondozottakat megvizsgálhatta volna. Ugyanakkor megjegyezte, országosan 19 idősotthonban regisztráltak koronavírus-fertőzést. A sajótájékoztatón többek között az is elhangzott, a járványüggyel összefüggésben 247 fővel szemben zajlik büntetőeljárás, 61 esetben rémhírterjesztésért, 26 fővel szemben közveszéllyel fenyegetés miatt, csalás vétségében 72 esetben merült fel gyanu.Karácsony és Pardavi pénzt kunyerál, a volt magyargyűlölő román a Momentumot ajánlgatja a kormány ellen a Politicónak
A Politico.eu uniós tematikájú, mértékadó szaklap (politikailag inkorrekt megfogalmazásban: balliberális propagandaportál) a tomboló nyugati járványhelyzet közepette mivel mással is foglalkozna egyik cikkében, mint hogy hogyan kellene megdádázni a gaz Magyarországot azért, mert "antidemokratikus" eszközökkel harcol a szegény koronavírus-járvány ellen, és különben is, Orbán Viktor királlyá akarja koronáztatni magát és haláláig akar kormányozni. A cikkben többek között megszólaltatnak volt magyargyűlölő román liberálist, aki a Momentum Mozgalmat támogatná a magyar kormány ellen; Karácsony Gergely igaz-demokratát, aki Soros után Brüsszel felé is kinyújtja euróra viszkető tenyerét; valamint Pardavi Mártát a Helsinki Bizottságtól, aki szerint a kormány fertőző nacionalizmusa ellen a megoldást csak még több pénz folyósítása jelenti a "civileknek"."Szívtelenség oda hajléktalanokat költöztetni" - Az élhetetlenség miatt kiürített lakásokba helyezné el Karácsony a hajléktalanokat
Karácsony Gergely nemcsak látványosan szakított Tarlós István kevésbé megengedő hajléktalan-politikájával, de mindent megtesz azért, hogy Józsefváros ismét Budapest kiszemelt szegénynegyedévé váljon. A főpolgármester attól sem riad vissza, hogy a koronavírus-fertőzés veszélyére is fittyet hányva olyan fővárosi lakásokba ossza szét a hajléktalanokat, amelyekből éppen konfort nélküliségük, lakhatatlanságuk miatt költöztették ki korábbi lakóikat. A felújítás nélküli lakásokba a jótündérkét játszó Karácsony lazán beköltöztetné a Gyáli úti átmenetiszállás egyes lakóit, pedig, ha ismerné a ház előéletét, akkor tudná ezzel csak fokozza a fertőzésveszélyt. Persze az is lehet, hogy ismeri. A kampánykormányzás ugyanis tulajdonképpen valami ilyesmiről szól...Nyugat-európai magyar szervezetek: A kormány intézkedései a magyar nép javát szolgálják
Minden valótlan nyugati sajtótámadás, becsmérlés és elutasítás ellenében tudjuk, hogy a rendkívüli intézkedésekkel népünk javát szolgálja - írja Orbán Viktornak címzett húsvéti levelében a Nyugat-Európai Országos Magyar Szervezetek Szövetsége. Mint hangsúlyozzák, a koronavírus-járvány idején különösen nagy értéke van az egymással szemben megnyilvánuló összefogásnak és szeretetnek.Mohos Gábor püspök: a húsvét alapüzenete az, hogy földi életünk törékeny és véges, de van értelme
A járvány egy olyan szempontot erősíthet meg bennünk, hogy mennyire törékeny nemcsak az életünk, de egész életformánk, berendezkedésünk - mondta porálunknak adott interjújában Mohos Gábor iliturgi címzetes püspök, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye segédpüspöke, hangsúlyozva, ráébredhetünk, hogy egy picike vírus, amely önmagában egy nagyon kicsi valami, mennyire meg tudja változtatni az egész világon a társadalom életét, mindennapjait. Ugyanakkor kiemelte, Teréz anyától szokták idézni, hogy amit ő és nővértársai tettek, abban a kis közösségben, az egy csepp a tengerben, de e csepp nélkül az a tenger sekélyebb lenne. Úgy vélte, ha minden ember felelősen gondolkodik az egész világon, abból a sok kis cseppből valami nagyon szép kerekedhet ki.A legnagyobb kétségek és a legtisztább felismerések öt percbe sűrítve – Nagypénteken folytatódik a tanúságtevők sorozata a Dunán
A legnagyobb kétségek és a legtisztább felismerések öt percbe sűrítve – talán így összegezhető a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus budapesti szervezői által életrehívott Ő és én című sorozat, amely nagypénteken folytatódik a Duna Televízión. Az új részek során megismerkedhetünk többek között egy missziós orvos, egy hentesfiú és egy banki ügyintéző történetével, Istennel való kapcsolatával. De mesél életéről az a tanúságtevő is, aki kétszer is a klinikai halál állapotában volt, pár éve pedig pszichológusként egy hospice-ban dolgozik, ahol a fájdalmat nem tudja levenni a betegek válláról, de a keresztjüket segíti hordozni. Tekintse át ízelítőnket a sorozat tartalmából!"Összeestem, a világomat sem tudtam" – Hálás a kiskunhalasi nővéreknek és otthonmaradásra szólít a koronavírusból kigyógyult férfi (VIDEÓ)
Betegen kényszerítették hazatérésre Tirolból azt a középkorú férfit, akit annyira ledöntött a lábáról a koronavírus, hogy végül Kiskunhalason kötött ki. A Halas TV által készített interjúban többek között elcsukló hangon mesél a kiskunhalasi egészségügyi dolgozók, nővérek alázatos munkájáról, akik mindent megtettek a felgyógyulása érdekében. Arról is beszélt: volt már korábban is nagyon beteg, de ennyire még nem viselte meg semmi, mint a koronavírus.Ajánljuk még

























