Egészségügyi fejlesztés helyett csak a botrányban érdekelt az ellenzék Kerepesen
Annyira nem kell az egészségügyi fejlesztés, az új egészségház a kerepesi ellenzéknek, hogy még többmillió forintos népszavazást is hajlandó volt kierőszakolni az elképzelés ellen, sőt már a budapesti ligetvédők mintájára kicsiben az építkezés megakadályozását tervezi. Bár a 2018-as választási kampány középpontjába az egészségügyi fejlesztések és az elégséges bérkompenzáció elmaradását állította az ellenzék, helyi szinten a mindenki számára egyenlő közelségre lévő új egészségház megépítését mégis megfúrni igyekszik, holott a jelenlegi két helyen zajló egészségügyi ellátás igazságtalan eloszlású és nem is biztonságos. A portálunknak nyilatkozó helyi orvos szerint ráadásul a település központjában jelenleg kihasználatlan füves területre tervezett, de azt zöld-ligetes jellegében megőrző egészségközpont végre olyan közösségi teret is létrehozna, amely összehozná a régóta ellenségeskedő településrészeket, és egy új lokálpatrióta polgárság kialakulásának motorja lehetne.Kiszavazták az EU-ból a méhgyilkos növényvédőszert
Az Európai Unió tagországainak többsége múlt hét pénteken megszavazta három méhgyilkos rovarölő szer használatának gyakorlatilag teljes körű tilalmát, csupán négy ország, köztük Magyarország szavazott a tilalom ellen. A betiltott szerek hatóanyaga, a neonikotinoidok a növények nedvkeringésébe jutva kerülnek a méhek szervezetébe, meggyengítve immunrendszerüket és megkárosítva központi idegrendszerüket. A portálunknak nyilatkozó szakértő szerint ugyanakkor a növényvédő-szereket nem szükséges újabb vegyi anyagokkal helyettesíteni, számtalan hagyományos művelési módszer segíthet a kártevők semlegesítésében.Hogyan nevelik a franciák Közép-Európát? – Trócsányi László könyvet írt párizsi nagyköveti éveiről
Lehetünk-e büszkék alkotmányos múltunkra, keresztény gyökereinkre, kell-e szerepet adni olyan intézményeknek, mint a házasság és a család, hogyan viszonyuljunk a diktatúrák bűneihez, bűnöseihez és áldozataihoz? – teszi fel a kérdést Trócsányi László igazságügyi miniszter legújabb, Párizsi Napló című könyvében. Az akkori párizsi nagykövet 2010 és 2014 közötti diplomáciai szolgálatát rögzítő napló kapcsán a szerzőt a támadásokról, az értékviták tartalmáról, a francia–magyar kapcsolatok jelenéről és jövőjéről faggattuk. Trócsányi László többek közt elmondta, Emmanuel Macron a Brexit után politikai értelemben Európa vezetőjének mondhatja magát, megelőzve a jelenleg bizonytalankodó németeket. Arról is beszélt, a Visegrádi Négyek szálka a francia politika szemében, nem beszélve arról, hogy mind gazdasági, mind politikai értelemben egyre fajsúlyosabbá válik a közép-kelet-európai tömb.Sallai kitálal: Hónapok óta fillérekért árulják az LMP-t és annak minden alapelvét
„Hadházy a fegyelmi eljárása elöl egy megjátszott színdarabba menekült, én meg ostoba módon segítettem neki. Dettin, akitől „lehet más a politika“ elvén pár alkalommal számon kértem a közpénzből létrehozott ruhatárát, a százezres fodrászszámlákat, a 20 milliós őt ünneplő nagygyűlést - és sorolhatnám, most már profi politikusként reagál: él a lehetőséggel, hogy távozzak azonnal a közéletből, mert kezdtek kínosak lenni számára is a kérdések, amiket most véletlenül nem Hadházy kérdez, mert őt is megválogatja, hol lásson visszaéléseket” – írja Sallai R. Benedek LMP-s képviselő Facebook-oldalán. Ismert, tegnapi sajtóhírek arról számoltak be, hogy Sallai állítólagosan úgy megütötte a fegyelmi tárgyalása előtt álló Hadházy Ákost, hogy agyráskódást kapott. Sallai posztja érdekes látlelete az LMP belső forrongásainak.A szép-új FLIRT jött, a tömegnyomor mégis maradt
Wifi, klíma, konnektor már van, de maradt a tömegnyomor a Budapest–Esztergom között közlekedő vonatokon. Az elmúlt években a vasúti tömegközlekedés reneszánszát éli, és nemcsak az unió, de Magyarország is vállaltan elkötelezte magát a fejlesztések mellett. Az emelkedő utasszám megnövekedett igényeit a MÁV láthatóan igyekszik kielégíteni, ugyanakkor kérdés, mire jó egy szép, új FLIRT-vonat, ha ugyanúgy egymás lábán taposnak rajta az emberek csúcsidőben.Nemzetellenes baloldali pergőtűzben diadalmaskodott a Minority Safepack
"A magyarországi 600 ezer aláírás azt mutatja, hogy a nemzeti összetartozás politikája győzelmet tudott aratni a kisebbségellenes ellenzéki pergőtűzben, a gyűlölködő és megosztó retorika felett" - hangzott el a Minority Safepack sikeres lezárulta kapcsán tartott csütörtöki sajtótájékoztatón. A kisebbségvédelmi kezdeményezést elindító FUEN elnöke, Vincze Lóránt portálunknak hangsúlyozta, a kezdeményezés az őshonos kisebbségekről, és csak róluk szól. Arról is beszélt, "nagyon sok falat bontottunk le, és az egyik legfontosabb, hogy elértük az európai média ingerküszöbét". Megjegyezte, a kezdeményezés ellen tiltakozó országok helyében "nagyon csenben lenne", "mert ez most egy sikertörténet, amelyet ezúttal nem lehet megtörni".Aláírták Beregszász halálos ítéletét? - Ötszáz urkán katonát telepít a nacionalista vezetés a magyar városba
"A MAGYAROK szép lassan kiköltöznek, az ukránok meg jönnek, hogy ukránosodjon Beregszász. Ki van találva okosan..." - kommentelte a hírt egy hozzászóló, miszerint a beregszászi városi vezetés elindította az ötszász ukrán katona betelepítésének folyamatát. Kárpátalja magyarsága zivataros időket él meg, az erőszakosan ukránosító oktatási-, és nyelvtörvény mellett csak az idén bombával robbantották föl az ungvári KMKSZ irodáját, magyar rendszámú autókat vertek szét, és március 15-én felfegyverzett szélsőségesek indultak magyarvadászatra Lember irányából. Miközbeb már az EBESZ is megfigyelőket küldött a területre, a gátlástalan és megfélemlítő kijevi vezetés egy újabb húzásával katonákat telepít Beregszászba, amely többek szerint egyet jelent a város halálos ítéletével. Egy hozzászóló úgy fogalmaz, "sajnálom, hogy a huszonegyedik században előfordulhat az, hogy egy békés földön kiprovokálják a háborút. Hiszen valószínű, hogy újra szabadságunkért kell harcolnunk."Nagy a szórás a közvélemény-kutatásokban, sok a bizonytalan, ezért vasárnap bármi megtörténhet
A Századvég felmérése szerint az MSZP-Párbeszéd támogatottságban már előzi a Jobbikot mind a biztos szavazók, mind a teljes népesség körében, amely véleményük szerint összefüggésbe hozható azzal, hogy Vona Gábor a legelutasítottabb miniszterelnök-jelölt. A baloldali kötődésű Republikon Intézet szerint ugyanakkor a Jobbik stabilan őrzi előnyét az MSZP-Párbeszéddel szemben. A Fidesz-KDNP a teljes népesség körében a Századvég szerint 36 százalékon, a Republikon Intézet szerint 30 százalékon áll. Tehát nagy a szórás az eredményekben, és közben sok a bizonytalan, nem válaszoló ember – vagyis bármi megtörténhet. A klasszikust idézve: nem közvélemény-kutatást, hanem választást kell nyerni!Megtörtük a világ hallgatását – Szívszorító képsorok a Hungary Helps segélyprogram misszióiról (Videóval!)
„A szenvedők hangja lettünk, megtörtük a világ hallgatását” – írja nemrégiben közzétett videójának kommentárjában a Hungary Helps magyar segélyprogram. A videóban a missziós utakon készült megrázó felvételeken keresztül arra hívják fel a figyelmet, a kereszténység a világon a legüldözöttebb vallás, keresztények tízezreit gyilkolták le az elmúlt években a vallásuk miatt. Mint hozzáteszik, „a világ mégis némán hallgat, némán áll a templomok romjai felett, nem vigasztalja meg a gyermekeket, nem siratja a mártírokat”. Az üldözött keresztények megsegítéséért létrehozott helyettes államtitkárság ugyanakkor célzott, „okos segítséggel” az otthonmaradásban és az újrakezdésben támogatja az üldözötteket, alternatívát nyújtva ezzel Európa zűrös és átgondolatlan bevándorláspolitikája helyett, amely a háborús helyzetet kihasználva tulajdonképpen olcsó munkaerőt akar szerezni az elöregedő kontinensnek. A videó arra is rámutat, bár a segélyezős magyar módszer sikerességére még a Fehér Ház is felfigyelt, egyáltalán nem biztos, hogy minden választáson induló párt az üldözöttek „okos segítésében” érdekelt.Minden lehetséges annak, aki találkozik vele – Nagypénteki üzenet a Vatikánból
Minden lehetséges annak, aki találkozik vele és nélküle semmi nem változik meg valójában - üzente nagypénteki homíliájában Raniero Cantalamessa a Vatikánban a nagypénteki szertartás során. A Ferenc pápa jelenlétében lezajlott csonkamisén a szerzetes arról is beszélt, a mai világ elsodró áramlatával szemben a fiataloknak az ellenkező irányba kell fordulniuk. Hozzátette, ez az ellenkező irány azonban nem egy hely, hanem egy személy: Jézus, a mi barátunk és megváltónk. A szertartás után megkezdődött Ferenc pápa vezetésével a hagyományos nagypénteki keresztút. Az eseményt fokozott rendőri erők biztosítják.Ha a halál a végső távlat, az életünk kevésbé lesz derűs – keresztény egyházak nagypénteki üzenetei
„Az emberek a napi feladatok között teljesen szétszóródnak és csupán apró sikereket élnek meg. Így azonban nem merjük fölemelni a fejünket, mert akármilyen távolba nézünk, ott valami zavaros, ott valami ijesztő van. Hátha nem lesz olyan jó, meg hát a végén csak mindenki meghal egyszer. Tehát ha ez a végső távlat, akkor az egész életünk kevésbé derűs” – nyilatkozta Nagypéntek kapcsán Erdő Péter bíboros. Az ökumenikus tanács egyházi vezetői ugyanakkor azt az üzenetet fogalmazták meg: az élő Krisztus nem hagy magunkra.Ellenzéki lapok kerülgetik az elvtelen összefogást
Vállalni kell a vállalhatatlan szövetségeseket is, sajnos muszáj a Jobbikra szavazni, aki le akarja váltani Orbánt, fogja be az orrát – visszhangozzák Heller Ágnes filozófusnő gondolatait a Magyar Narancs csütörtöki számában megszólaló balliberális gondolkodók. A választás közeledtével az ellenzéki hetilapok központi témája az elvtelen összefogás lehetősége, erkölcsi dilemmája. Míg a Heti Válasz mankót nyújt az átszavazók számára, mondván a körzetek kétharmadában lesz esélyes ellenzéki kihívója a Fidesznek, a 168 Óra elemzője szerint a Jobbik visszalépések tekintetében még a ballib oldalon is védettséget élvez.Vona egyik legjobb muszlim haverja részt vett a pápa elleni merényletben
Megvan az a kép, amikor Vona Gábor, a Jobbik elnöke arcon csókolja Musa Serdar Çelebit, a Nyugaton tevékenykedő, hírhedt török nacionalistát, aki baráti kapcsolatot ápolt a Szürke Farkasok nevű török terrorszervezet egyik olyan tagjával is, akit a II. János Pál pápa elleni merénylet elkövetésével vádoltak? Az Origo.hu tényfeltáró cikke fellebbenti a fátylat arról, Vona Gábor miért pózol több képen is a szélsőséges iszlám terrorszervezet, a Szürke Farkasok kézjelével.Közel a kisebbségek győzelme - Minden emberi számítás szerint sikeres lesz a Minority Safepack
Minden emberi számítás szerint összegyűlik a kellő számú aláírás - nyilatkozta portálunknak Vincze Lóránt a Minority Safepack kisebbségvédelmi kezdeményezés kapcsán. Az aláírásgyűjtést kezdeményező egyik szervezet, a Európai Nemzetiségek Föderatív Uniójának (FUEN) elnöke hangsúlyozta, kilenc nap van a kampány lezárultáig, ugyanakkor a hibásan leadott ívek miatt valódi biztonságot 1,1 millió aláírás jelentene. Arról is beszélt, abban kell bízni, hogy a kisebbségvédelmi kezdeményezést eddig minden lehetséges módon gátló tagállamok (például Románia) kisebbségben lesznek az Európai Tanácsban és az Európai Parlamentben. Úgy fogalmazott, "láthatóan megszületőben van az őshonos kisebbségek mozgalma Európában. A Minority Safepack polgárjogi aláírásgyűjtésből valóságos mozgalommá nőtte ki magát.Márki-Zay szerint az Orbán-rendszer olyan, mint Rákosié – A diktafonos ember most Veszprémben kampányolt a rémkoalícióért
Még Kádár is toleránsabb volt, mint az Orbán-kormány – ilyeneket állít nagy nyilvánosság előtt Márki-Zay Péter, aki városvezetés helyett most éppen Kész Zoltán elakadt kampányszekerét próbálta kihúzni a sárból Veszprémben. A Gyurcsány–Vona–Szél–Karácsony-csalamádékoalíció leglelkesebb népszerűsítője azzal sokkolta a veszprémi polgárokat, hogy bár egyetlen teljesen elfogadható párt sincs szerinte az ellenzékben, de azok összefogva működőképes kormányt tudnak alakítani, mert egyik sem bízik a másikban. Márki-Zay különben többször hangoztatta, hogy a kormány szerinte a megfélemlítésre és a terrorra épít. A hódmezővásárhelyiek polgármesterének szájából már csak azért is különös ez a kijelentés, mert beiktatása után rögtön menesztett két jegyzőt is, mivel fel merték hívni rá a figyelmét, hogy ordenáré módon hazudik a város anyagi helyzetéről. Ezután a bizalom erősítése végett még a fizetéseket is csökkentette a városházán, ahová mindig bekapcsolt diktafonnal érkezik.Weyer Béla újabb ámokfutása: Orbán győzelme olyan lenne, mint Hitleré
A baloldal nem fogott össze, így kapott Hitler teljhatalmat 85 évvel ezelőtt – írja aktuálpolitikai felhangokkal megkomponált propagandacikkében Weyer Béla. A HVG.hu-n megjelent írás szerzője még magyarázó megjegyzést is tesz címe után, mondván „ha egyesítették volna erőiket, legyőzhették volna a nácikat az ehelyett inkább egymás ellen harcoló német baloldali pártok”. Igen kétségbeesett lépés ismét előhúzni a rongyosra használt, megsárgult és minden valós történelmi súlyát erodáló nácikártyát, de Weyer Béla közéleti munkásságát ismerve tőle valóban semmi újat nem is várhatunk. Róla nevezték el azt a mára a baloldalon rutinná vált eljárást, hogy Magyarországon megírt cikkeket helyeznek el külföldi sajtótermékekben, aztán visszahivatkozzák azokat a Nyugat véleményeként. Weyer már az Antall-kormányt is Horthy-romantikával támadta a német sajtón keresztül, és 18 év elteltével sincs új témája.Minority Safepack – Sürget az idő, még ötvenezer aláírás kell a millióhoz!
Egészen pontosan 51.127 aláírás hiányzik a Minority Safepack európai kisebbségvédelmi kezdeményezés sikerességéhez – bár a szervezők hangsúlyozzák, a hibásan kitöltött adatok miatt több aláírásra is szükség lehet az egymilliónál. Ha a kezdeményezés sikeres, az Európai Unió kénytelen lesz szembenézni azzal a ténnyel, hogy minden hetedik uniós polgár valamilyen nemzetiség vagy kisebbség tagja. Fontos eredmény, hogy a szükséges hét helyett már nyolc tagállamban is összegyűltek a minimálisan szükséges aláírások. Még tizenkét nap van hátra, a gyűjtés lezárultáig.Ajánljuk még

























