Ellenzéki örömünnep Sargentini jelentésének megszavazása miatt (ÉLŐ 16 órától!)
Együtt ünnepli a Magyarországot lejárató holland „történész”, Judith Sargentini munkásőr házmesterek képzelőerejét is megszégyenítő jelentését a magyar baloldal vasárnap délután. A DK szektapártjának vezére, Gyurcsány Ferenc kedvenc tujája hátterében, forradalmi hangulatban tüzelte Facebook-videójában híveit, mondván, az Európai Parlament csak elkezdte a csatát, amelyet nekik kell majd befejezni. Karácsony Gergely, a PM elnöke buzdító szavaiban a "bunkó vidékiek tehetnek mindenről"-érvelést is bevetette, amikor úgy fogalmazott, csak az EU és a pesti nép védi a magyar polgárok jogait a kormánnyal szemben. Tóth Bertalan, az MSZP első embere pedig úgy invitálta a szocialisták maradékát a demonstrációra, hogy a Sargentini-jelentés szerinte nem Magyarországot, hanem az Orbán-kormányt ítéli el, és nem nagy elvekről szól, hanem a magyar emberek mindennapjairól. A 16 órai kezdettel megrendezett Bem téri tüntetésről a PestiSrácok.hu élőben tudósít majd.A kormány álláspontja szerint az EP nem fogadta el a Sargentini-jelentést
A magyar kormány álláspontja szerint az Európai Parlament (EP) belső szabályait tévesen értelmezve figyelmen kívül hagyta a tartózkodó szavazatokat, így valójában nem fogadta el a Sargentini-jelentést - jelentette ki Gulyás Gergely kancelláriaminiszter a kormány szerdai ülésére utalva, amelynek keretében megtárgyalták a Sargentini-jelentéssel kapcsolatos szavazás által előállt helyzetet. Arról is beszélt, a Fidesz-KDNP Európai Néppártból történő kizárására egyelőre nem érkezett jelzés, a Fidesz-KDNP pedig továbbra is a Néppárt sorait erősítve készül a 2019-es választásokra. Megjegyezte, az Európai Bizottság elnöki tisztének egyik várományosa, a néppárti frakció jelöltje és vezetője, Manfred Weber politikai ambícióit fontosabbnak tartja pártja álláspontjánál is, és annak ellenére szavazta meg a Sargentini-jelentést, hogy az saját bevallása szerint is hemzseg a csúsztatásoktól.A felvidéki magyarságot is érinti a vasúti fejlesztések iránya
Teljesen új gazdasági világrend van kialakulóban, az Európai Unió, az Egyesült Államok és Kína között kirobbant világgazdasági háború ugyanakkor árt a magyar gazdaságnak - jelentette ki Szijjártó Péter csütörtökön, a Magyar Vasút 2018 elnevezésű szakmai konferencián. A külgazdasági és külügyminiszter arról is beszélt, a Felvidéket érintő vasúti közlekedésben ésszerű menetrendi rendszerrel jelentős előrelépések érhetőek el. Példaként említette a Komárom-Révkomárom közötti kapcsolat további fejlesztését, a Balassagyarmat–Ipolytarnóc vonal Losoncig, a Hatvan–Somoskőújfalu vonal Fülekig, valamint a Miskolc–Hidasnémeti vonal Kassáig történő meghosszabbítását.Családbarát vasút - Bemutatkozik az új magyar gyártású IC+ kocsi (FOTÓRIPORT)
Az elmúlt két évtizedben a magyar vasút történetében az igazi mérföldkövet a hazai vasúti járműgyártás feltámasztása jelentette, mintegy 18 éves kihagyás után - jelentette ki Csépke András, a MÁV Start Zrt. vezérigazgatója. Ennek legújabb eredményeként a hétvégén bemutatkozott az IC+ család legújabb tagja, a vegyes felhasználású kocsi, amelyben a mozgássérült utasok mellett a családokra is gondoltak. Csépke András tájékoztatása szerint a járműcsalád következő darabja az 1. osztályú kocsi lesz, amelyen a büfé mellett két olyan csendes fülke is helyet kap, ahol még a mobiltelefonok használata is tilos lesz.Csak jövőre derülhet ki, mi okozhatta a tömeges méhpusztulást
Még egy évet várni kell annak kiderítésére, mi okozta hazánkban az idei tömeges méhpusztulást, amely a méhészek legalább 10-20 százalékát érintette - tudta meg portálunk a Magyar Élelmiszerbiztonsági Hatóságtól. Emlékezetes, a méhészek egy része a jelenségért az idegrendszert károsító neonikotinoidokkal átitatott vetőmagokat tette felelősség, amelyeket idén szükséghelyzeti engedélyre hivatkozva alkalmazhattak a gazdák, bár az Európai Unió már májusban betiltotta azok használatát. Mint megtudtuk, az Agrárminisztérium kárenyhítési támogatást nem nyújt, de nem is nyújthat az uniós szabályok szerint. A méhészek ugyanakkor beperelhetik a gazdákat polgári peres eljárásban, ebben az esetben ugyanakkor újabb feszültség keletkezhet a két fél között, amely valójában egyiküknek sem érdeke.Gulyás: Az Unió végre fizet a határvédelemért, Sargentini ugyanezt büntetné
Az Európai Unió, amely a migrációs válság kezdeti szakaszában egy fillérrel nem volt hajlandó támogatni hazánk határvédelmi erőfeszítéseit, lényegében elismerte, hogy a korábban vitatott határkerítés nemcsak Magyarországot, de a schengeni övezetet, és Európa egészét védte a migránsok ellenőrizetlen beáramlásától - jelentette ki Gulyás Gergely pénteki sajtótájékoztatóján, ahol elhangzott, az EU első részletként 54 millió eurót fizet ki utólagosan hazánk határvédelmi kiadásaira. A kancelláriaminiszter kitér a Sargentini-jelentésre is, amely éppen azért marasztalná el hazánkat, mert nem engedett teret a korlátlan bevándorlásnak. A miniszter szerint a jelentés egy utolsó, elkeseredett kísérlet az uniós parlamenti ciklus előtt Magyarország megbüntetésére a migráció kapcsán megfogalmazott álláspontja miatt. Gulyás Gergely portálunk kérdésére arról is beszélt, a Fidesz-KDNP nem zárkózna el egy német néppárti elnökjelölt támogatásától az Európai Bizottság élére.Nesze neked, gyorsvasút: Gondosan elkerülné Székelyföldet a román vasútfejlesztés
Szép is lenne egy TGV-gyorsvasúttal elruccanni Kolozsvárra, vagy még tovább, a Székelyföldre - ezeket az ambíciózus terveket a magyar és a román kormány eddig közösen dédelgette, magyar részről ráadásul már egymilliárd forintot különítettek el a tervezés elindításához. A szándék komolyságát jelezte, hogy a Kolozsvár-Budapest gyorsvasúti fejlesztés kapcsán a román fél megfogalmazta azon igényét, hogy azt terjesszék ki Bukarest felé, így kapcsolva be a román fővárost Budapesten keresztül a nyugati vasúti vérkeringésbe. A magyarországi igény ezt annyival egészítette ki, hogy a Bukarest-Budapest vonal lehetőleg ne kerülje el a magyarlakta vidékeket, enélkül ugyanis olyan fejlesztésbe ölnénk a pénzt, amelyhez különösebb érdekünk innentől nem is fűződik. Úgy tűnik, a románok olyan határozatot fogadtak el, amely korábbi félelmeinket igazolhatja, a vasútfejlesztés ugyanis kényes precizitással kerüli el a Székelyföldet.Diktatúrák áldozatainak emléknapja - A nyugati elit ma is kéjes vonzalmat érez a kommunizmus iránt
Európa hatalmon lévő vezetői közül sokan ma is „hihetetlen vonzalmat éreznek" a kommunizmus iránt, és „döntéseikben egyre több kommunisztikus vonást" lehet felfedezni - hangzott el a diktatúrák áldozatainak európai emléknapja alkalmával tartott megemlékezésen. Latorcai Csaba államtitkár hozzátette, a kommunizmus és a nácizmus bűnei soha nem felejthetők, és nem évülnek el. A KDNP közleményében azt hangsúlyozta, az emléknapon újra és újra fel kell idézni azokat a rémtetteket, amelyekből Magyarországnak olyan sok kijutott az elmúlt évszázadban is. Az LMP ugyanakkor hangsúlyozta, továbbra is morális kötelezettség az állambiztonsági múlt feltárása, és nehezményezték, hogy ezirányú törekvéseiket rendre leszavazzák a Parlamentben. Az MSZP, a DK, a Liberálisok és a Jobbik egyelőre hallgat az emléknap kapcsán.Libanoni egyházfő: Magyarország a keresztény civilizáció megőrzését támogatja
A nemzetközi közösség, így Magyarország segítségét kérte a kereszténység gyökerét jelentő közel-keleti közösségek fennmaradásához Bechara Boutros Raï maronita pátriárka augusztusi budapesti látogatása alkalmával. A libanoni keresztény egyházi vezető ugyanakkor nagyra becsülte hazánk azon álláspontját, hogy az iraki és szíriai menekülteket a visszatérésben és a helybenmaradásban kell segíteni. Helyesnek nevezte továbbá, hogy Magyarország a keresztények támogatása révén segíti a közösségek, a keresztény civilizáció megőrzését. Ismert, a közel-keleti keresztény örökség megmentése érdekében ajánlott fel a magyar kormány nemrégiben jelentős pénzügyi támogatást. A pátriárka látogatása alkalmával bejelentették, egy újabb magyar program keretében családsegítő központ és szakképző tanműhely épül Libanonban, amely szintén a helybenmaradást ösztönzi majd.A tiltott, de külön engedéllyel még alkalmazott növényvédő szerek miatt pusztulhatnak tömegével a méhek?
Nincs menekülési útvonala a méheknek, a méhésznek, nincs hová menni - fogalmazott a portálunknak nyilatkozó Csuja László méhész, biológus, aki szerint egyértelmű, hogy az uniós tiltást megkerülve idén hazánk területén akár kétmillió hektáron is alkalmazott neonikotinoid tartalmú növényvédő szerek tehetőek felelőssé a tömeges méhpusztulásért. Júniusra a magyar méhészek 10-20 százaléka számolt be a jelenségről, és ez a szám augusztusig csak emelkedett annak ellenére, hogy nem is minden méhész jelentette be a kárát. Az idegrendszert súlyosan károsító vegyszert tartalmazó csávázott vetőmagok alkalmazási tilalmának idei feloldása nem magyarázható a termésátlagok korábbi csökkenésével, hiszen a tilalom idején a magyar mezőgazdaság kiemelkedően jó teljesítményt mutatott.Ki örökli az arab herceg trónját az ENSZ-ben? - Szeptemberben távozik a magyar miniszterelnököt lenácizó főbiztos
Szeptemberben távozik tisztségéből a magyar kormányfőt nácizó, a magyar határvédelmi erőfeszítéseket elítélő és a migránsok, valamint a civil szervezetek jogait hangoztató ENSZ emberi jogi főbiztos. Zeid Raad al-Husszeinről nehéz eldönteni, hogy arab herceg, angol dandy vagy baloldali aktivista-e leginkább, aki magas rangú ENSZ-tisztségviselő létére az ismert balliberális mantrát visszhangozta a kelet-európai országok kapcsán a demokrácia fokozatos visszaszorulásáról, a fékekről és ellensúlyokról, a sajtószabadság felszámolásáról és a civilek ellehetetlenítéséről. Távozásával azonban közel sem lélegezhet fel a kelet-európai régió, hiszen a választási folyamatba olyan civil szervezetek követelnek beleszólást, akik mind a filantróp spekuláns fizetési listáján szerepelnek.Magyar támogatásból mentik meg a Közel-Kelet keresztény örökségét
"Két év választja el Libanont attól, hogy harminchárom megújult, történelmi fontosságú templommal bővüljön az amúgy is gazdag keresztény zarándokhellyel rendelkező listája" - kommentálta a libanoni sajtó a hírt, amely szerint a magyar kormány támogatásának köszönhetően keresztény kegyhelyek újulhatnak meg a közel-keleti országban. A korábban a Közel-Kelet Svájcaként emlegetett országban mára közel kétmillió, zömében szíriai, iraki és palesztin menekült él. Magyarország segítségével most az országban élő keresztény kisebbség identitása is megerősödhet.Újjáépítés helyett a migránsimport fenntartásában érdekeltek az uniós vezetők
A Közel-Keleten a demokrácia, a fékek és ellensúlyok hiányára hivatkozva nem kezdik meg nyugati segítséggel az újjáépítést, Afrika kapcsán pedig már csak legyintenek a segélyszervezetek vezetői, hogy a globális felmelegedés miatt az elvándorlás úgyis megállíthatatlan. A magyar kormány álláspontja szerint nem a problémát kell Európába importálni, hanem a bajba jutott országoknak helyben kell segíteni. Bár egyre több európai állam gondolkodik hasonlóképpen, egyes vezetőknek és szervezeteknek mintha érdekükben állna továbbra is fenntartani a migrációt gerjesztő válságot.A felvidéki fiatalok gombaszögi fesztiváljának főszervezője cáfolja, hogy "liberális gyülekezőhely" lennének
A mai magyar nemzetpolitika támogatása és odafigyelése nélkül nem volna helyszíne sem a Gombaszögi Nyári Tábornak, ugyanakkor a felvidéki magyar szervezetek összefogása nélkül nem volna sem lelke, sem formája, sem tartalma - hangsúlyozta portálunknak Orosz Örs, a tábor főszervezője, aki határozottan visszautasította, hogy a rendezvénynek egyoldalú, balliberális karaktere lenne. Mint hozzátette, a korábbi PS-cikkben kiemelt ismert balliberális résztvevők a szlovák közmédia magyar szekciójának, a Pátria Rádiónak a sátrában léptek fel, a meghívottaikért ők felelnek, mivel autonómiát élveznek programjuk összeállításában. Orosz Örs arról is beszélt, a Tusványos társrendezvényeként is ismert Gombaszögön a felvidéki 512 magyarlakta településből (amelyek közül sok lassan elöregszik) mintegy négyszáz képviseltette magát a táborban. Hozzátette, fontos, hogy egy olyan világban, ahol rendre elszomorító hírek érik a felvidéki magyarságot, ahol az állandó fogyás érzése határozza meg a közérzetet, legyen egy olyan kezdeményezés, mely növekszik, erősödik, "emellett mégis a miénk, mindannyiunké".Orbán hadat üzent mindennek és mindenkinek - Ellenzéki jajveszékelések a tusványosi beszéd nyomán
Meglehetősen egysíkúra sikeredtek az ellenzék Orbán Viktor tusványosi beszédére reagáló magyarázatai, amelyek szerint Orbán Viktor a következőknek üzent hadat: legfőképpen természetesen Európának, az Európai Uniónak, a (liberális) demokráciának, a magyar embereknek, a szabadságnak, a baloldali 68'-asoknak, Macron és Merkel vezette gazdasági fellendülésnek és még sorolhatnánk. Gyurcsány Ferenc fiatalkori alteregója a DK sajtótájékoztatóján megszólaltatta a barna hangot is, amikor arról beszélt, "az egykori liberálisból mára erőszakos nacionalistává váló Orbán nem a megoldást, hanem a legsötétebb történelmi veszélyt vázolta”. Az MSZP új kifejezéseket is tanult, mint például kárpát-medencei nemzetegyesítés, ami újabban fontos a számukra. A Liberálisok viszont már dühüket az egész országra is kiterjesztették, amikor arról beszéltek, az az ország, ahol a törvény helyett a párt uralkodik, ne oktassa ki demokráciából és kereszténységből Európát. A Jobbik a baloldali érvelést kifordítva úgy reagált, a miniszterelnök elhanyagolja a magyar embereket európai ambíciói miatt.A gesztuspolitika nem való az ukránoknak
Milyen esélye lehet a kárpátaljai magyarságnak a nacionalista ukrán vezetéssel szemben, ha még a feltűnően liberális elveket valló amerikai nagykövet is mosolyogva javasol mielőbbi gyors asszimilációt és önfeladást a kárpátaljai magyaroknak? A Bálványosi szabadegyetem csütörtöki pódiumbeszélgetésén elhangzott: a saját családjának asszimilációjára oly büszke nagykövetasszonynak kvázi azt kellett elmagyarázni, hogy a kárpátaljai magyarok Ukrajna indiánjai, akik ugyan kértek, de nem kaptak rezervátumot. A beszélgetésen elhangzott, a magyar kormány gesztuspolitikája nem vált be, és minden annak irányába mutat, hogy az ukrán nacionalista vezetés egy elnyújtott kivégzésben csak a teljes asszimilációt hajlandó elfogadni a kisebbségek részéről.Németh Szilárd: Tárt karokkal, hazudozással, mellébeszéléssel nem lehet megállítani a migrációt
Tárt karokkal, hazudozással, mellébeszéléssel nem lehet megállítani a migrációt – jelentette ki Németh Szilárd a Bálványosi Szabadegyetem pódiumbeszélgetésén, csütörtökön. Naivan azt gondoltuk, hogy Brüsszelben nem látják tisztán a helyzetet, holott ott nagyon is akarták a migrációt. Hozzátette, Európa egy olyan integrációba fogott bele, amelyről tudja, hogy nem sikerült, így saját maga alól rúgta ki a széket. A beszélgetésen elhangzott, a moralitás realitása, hogy bár a Közel-Keleten elzavarták a diktátorokat, a helyüket az anarchia vette át, így végül nem állt helyre az erkölcsi egyensúly.Ajánljuk még

























