Pesti Srácok

Húsz perc alatt erkölcsi mélypontra jutott a parlament balszárnya az Országgyűlés csütörtöki ülésén

SSSzalai Szilárd Forró drót 2021 április 8.
A képviselők tizenkét törvényjavaslat általános vitáját bonyolítják le ma az Országgyűlésben. A parlament aktuális ülésének második napja reggel kilenckor napirend előtti felszólalásokkal kezdődött Mellár Tamás felszólalásával, aki az oktatásegészségügy kapcsán a permanens szorongásban élő baloldalról kritizálta a felsőoktatási rendszer modernizációját. Az erkölcsi mélypont nem egészen fél óra alatt elérkezett az Országgyűlés baloldali patkójában, ezt pedig Varju Lászlónak köszönhetjük, aki az oltások ellen kampányoló DK frakciójának nevében vádolta halálkormányzással a kormányt. A napirendi pontok közül elsőként a belügyminiszter közbiztonság javítását célzó rendészeti igazgatási módosításai kerülnek terítékre, majd – szintén Pintér Sándor kezdeményezésére – szó lesz az egyes hatósági eljárások egyszerűsítését szorgalmazó javaslatokról is.

"Én döntöttem le a BLM-szobrot, de nem azért, mert Bayer Zsolt megígérte" (PS-interjú!)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2021 április 2.
A szobordöntés politikai állásfoglalás volt mindig is, ami radikálisabban fejezi ki nemtetszésünket, mint amihez az átlagember hozzá van szokva – minderről Incze Béla beszélt a PestiSrácok.hu kérdésére válaszolva. A "ferencvárosi BLM-szobordöntő" büszkén vállalja tettét, véleménye szerint ugyanis a BLM egy terrorszervezet. A Légió Hungária elnevezésű szélsőséges csoport tagja portálunknak úgy fogalmazott, nem tartja magát a polgári oldalhoz tartozó közösség részének, legfeljebb a tágabb értelemben vett jobboldalhoz tartozik, így nem érzi úgy, hogy a teljes konzervatív oldalt minősítené mindaz, amit tett. Incze Béla arra is kitért, hogy eredetileg Bayer Zsolt tett ígéretet arra, hogy ledönti a szobrot, de portálunknak a férfi hangsúlyozta, hogy ő nem Bayer ígéretét teljesítette. PS-interjú.

Budapest 3000 milliárd forint fejlesztési forrást kap a kormánytól

SSSzalai Szilárd Forró drót 2021 április 1.
Napról napra egyre kevésbé tűnik köszönőviszonyban állónak az ellenzék kommunikációja az önkormányzatok "kivéreztetéséről". Ezt pedig mi sem bizonyítja jobban, mint a ma megjelent határozat, amelynek értelmében ömleni fog a pénz Budapestre a 2021–2027-es fejlesztési ciklusban, 3000 milliárd forintos fejlesztési forrásból gazdálkodhat a főváros – szúrta ki a Mandiner.

Történelmi találkozó Budapesten: kiépülhet egy olyan jobboldali tömb, amely a balra tolódott Néppárttal szemben valódi alternatívát jelenthet

SSSzalai Szilárd Világugar 2021 március 30.
Történelmi jelentőségű találkozót rendeznek csütörtökön Budapesten: Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke Matteo Salvinivel, az olasz jobboldali kormánypárt, a Liga vezetőjével és a lengyel miniszterelnökkel, Mateusz Morawieckivel találkozik, hogy egy olyan jobboldali tömb létrehozásáról tárgyaljanak, amely a balra tolódott Néppárttal szemben valódi alternatívát jelenthet. Az eddig különutas szuverenisták tehát hazánkban, Budapesten kezdenek tárgyalásokba az európai jobboldal jövőjéről, a modern európai jobboldal megteremtéséről. A témában Nagy Ervin filozófus-politológus, a XXI. Századi Intézet munkatársa úgy nyilatkozott a PestiSrácok.hu-nak, hogy a budapesti találkozó az első állomása annak a folyamatnak, amely során egy olyan jobboldali charta, egy „modern európai jobboldal” névvel ellátott együttműködés jöhet létre, ami komoly alternatívája lehet a balra tolódott, identitásválságba került Európai Néppártnak.

Keményen kiosztotta a Lampé Ágnest kirúgó Klubrádiót Szalay-Berzeviczy Attila

SSSzalai Szilárd Forró drót 2021 március 30.
Bár a sorozatos jogsértések miatt a Klubrádió elvesztette frekvenciáját, nem tanultak az esetből: méltatlan módon lehetetlenítették el egyik műsorvezetőjüket, Lampé Ágnest. A jogtalanságot kiáltó rádió ügye azóta komoly visszhangot kapott, az ügyben pedig most megszólalt Szalay- Berzeviczy Attila, a Budapesti Olimpiáért Mozgalom elnöke is, aki személyesen is érintett az ügyben. A korábbi tőzsdeelnök szerint ugyanis a klubrádiós Arató Andrásnak a jogszerűség és a becsület csak akkor lényeges kategóriák, amikor azok saját érdekeit szolgálják.

Szentkirályi Alexandra a Pesti Riporterben: A baloldal ilyenkor is a "minél rosszabb az országnak, annál jobb nekik" elvet vallja (VIDEÓ)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2021 március 20.
Pontról pontra cáfolta a vakcinákkal kapcsolatos ellenzéki hergelést Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a Pesti TV Pesti Riporter című műsorában, pénteken. A kormányszóvivő elmondta: rendkívüli politikai indíttatás kell ahhoz, hogy a az európai összehasonlításban is kiemelkedő magyar védekezést ne tudja valaki sikerként elkönyvelni. Szentkirályi Alexandra szerint a baloldal politikai játszmája azonban sokkal többet jelent puszta pártpolitizálásnál, hiszen bizonytalanságot keltenek, amely emberi életekbe is kerülhet, ha valaki miattuk nem kéri az oltást. A Pesti Riportert is foglalkoztatta ez a gondolat, ezért ellátogattunk Pestszentlőrincre (a beágyazott videón 06:52-től), ahol a DK oltásellenes őrülete máris óriási problémákat okozott. Ennek kapcsán Szentkirályi Alexandra úgy fogalmazott: létezik egy vörös vonal, ami az emberi életek veszélyeztetése, ezt pedig egy politikus sem lépheti át. A kormányszóvivő szerint azonban ebből az esetből is látszik: a baloldal szerint minél rosszabb a helyzet, annál jobb. A műsor második részében Vejkey Imre KDNP-s országgyűlési képviselőt kapcsoltuk Skype-on, akit a magyarországi templomrongálásokról kérdeztük. A harmadik részben pedig itt volt velünk Resetár Dániel színész és Ambrózy Áron, a PestiSrácok.hu újságírója, akiket A halál népbiztosa című film bemutatója kapcsán kérdezett Vincze Emília.

Kocsis Máté a Pesti Riporterben: Az elmúlt időszakban egyértelművé és világossá vált, hogy a baloldalnak esze ágában sincs a védekezést segíteni (Videó)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2021 március 17.
A Pesti Riporter keddi adásában a Pesti TV vendége volt Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője, akivel beszéltünk a független-objektív német köztévé újabb, Magyarországot lejárató riportjáról, de szóba került a hazai ellenzék kétszínűsége is. A frakcióvezetővel szót ejtettünk arról is, hogy bár néhány hete a DK a kínai vakcina betiltásáért indított petíciót, ma már azt követeli, hogy legyen több a kínai oltóanyagból. A frakcióvezető továbbá keményen kiosztotta a "jogállami alapon" jobboldali újságírók foglalkozástól való eltiltásáról deliráló Fegyőrt. Georg Spöttle, a Nézőpont Intézet vezető elemzője is a vendégünk volt, akivel arról beszélgettünk, hogy a nyugati országok vezetői forronganak a brüsszeli vakcinabeszerzés miatt. Végül, de nem utolsó sorban Budai Gyula országgyűlési képviselővel Ferkó Dániel arról beszélgetett, hogy milliárdokat mozgattak Czeglédy Csabáék készpénzben, feketén.

Legyen béke, boldogság és proletárdiktatúra - üzeni a baloldal

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2021 március 15.
Ismét nem telt el úgy ünnepnap, hogy azt ne akarta volna kisajátítani magának képzeletben a függetlenségi harcban álló ellenzék, akik valamiért még mindig nem adják fel és ádáz csatát vívnak a valósággal, na és persze Orbán Viktorral. Ezúttal a '48-as forradalom és szabadságharc apropóján vágták magukat áldozat pózba, ebből a testhelyzetből pedig még azt is megüzenték, hogy minden generációnak meg kellett harcolnia a szabadságáért, így ők is megteszik. (És az k..va erős kép lesz.)

Két kollégánk is rangos kitüntetéseket kapott a sajtószabadság ünnepén - Íme a kitüntetettek listája!

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2021 március 15.
Táncsics Mihály-díjjal tüntették ki kollégánkat, Stefka Istvánt. Huth Gergely pedig a "Jótollú magyar újságíró" díjat kapta meg a Médianéző Központ kuratóriumától és a Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata elismeréssel is megtisztelték. Táncsics Mihály-díjjal Berszán Györgyöt, a Magyar Nemzet véleményrovatának vezetőjét és Farkas Adriennét, a lap újságíróját is elismerték. A Médianéző Központ három éve alapított díjának másik kitüntetettje pedig Villányi Károly, a Magyar Nemzet főszerkesztő-helyettese, a Hír TV Informátor című műsorának szerkesztője és a Médiapiac főszerkesztője.

Álhírgyártásból ilyen Nincs Másik: címlapon hozta az Index, hogy vakcinák százezreinek szavatossága járhat le

SSSzalai Szilárd Forró drót 2021 március 14.
Természetesen nem idehaza, hanem Ukrajnában jelent problémát, hogy több százezer vakcina szavatossága lejárhat, olyan lassú az oltás üteme. A magát a szakma csúcsára képzelő Index pedig olyan címlapsztorit rittyentett ebből, hogy még a legsúlyosabban Orbán- és vakcinafóbiás DK-s háziorvosok is megnyalnák a szájuk szélét.

Orbán Viktor: A Magyarországon elérhető vakcinák mindegyik, eddig megismert mutációval szemben megvédenek

SSSzalai Szilárd Forró drót 2021 március 14.
Két dolgot kell figyelnünk: a folyamatosan emelkedő esetszámokat, és a vakcinákat – jelentette ki rendhagyó módon vasárnap délelőtt adott interjújában a kormányfő. Orbán Viktor elmondta: a legnehezebb hét következhet a járványban, azonban az egészségügyi kapacitások így is bírni fogják. A kormányfő kifejtette: az orosz és kínai időben, míg az unió által szétosztott vakcinák nem érkeznek, vagy lassan jönnek. A miniszterelnök jelezte: az operatív törzs döntése értelmében a késlekedve regisztráló időseket előre veszik a sorban. Orbán Viktor kifejtette: amelyik ország nem rendelt keleti vakcinát, az nem tud mit csinálni. Elmondta: igaza van az osztrák kancellárnak, mert valami nem stimmel, hozzátéve, hogy nem lakosságarányosan osztják el a vakcinákat. A kormányfő elmondta, most két vita van Brüsszelben: mit rontottak el a bürokraták, akiknek a szerződésekkel kellene bizonyítaniuk, hogy jól tárgyaltak. A másik vitában pedig a pénzről van szó, Orbán Viktor ugyanakkor aláhúzta: ha többet kértek volna a nyugati vakcinákért, akkor azt is kifizettük volna. Az erdőkertesi botrányról azt mondta a kormányfő, egyszerre kell küzdeni a baloldallal és a járvánnyal. Amikor emberek élete forog kockán, akkor morálisan vállalhatatlan mélypont, hogy egyesek politikát csinálnak a járványból – hangsúlyozta a kormányfő. A miniszterelnök ismételten kitért arra, hogy az oltásellenes kampányt be kell fejezni, és az eszement orvosoknak is abba kell hagynia az oltásellenes kampányt, hozzátéve: a Magyarországon elérhető ötféle vakcina minden eddig megismert mutációval szemben megvéd.

Ez már rekord lehet: csupán 8 perc kellett ahhoz, hogy Karácsony lebukjon újabb hazugságával

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2021 március 13.
E héten is tárgyaltunk a városvezetéssel, Kiss Ambrus általános-helyettessel a 2021–27-es uniós források budapesti projektjeiről - írta Karácsony Gergely napi akormánykivéreztetibudapestet posztjára reagálva Fürjes Balázs Twitter-oldalán. Láthatóan Karácsonyéknál igen nagy lehet a fejetlenség, hiszen a főpolgármester már követni sem tudja, hogy megszámlálhatatlan helyettesei közül ki mit csinál. Mindenesetre új (világ)rekord lehet, hogy 8 perc alatt sikerült megcáfolnia Fürjesnek Karácsony csúsztatásait.

Harmincszor hívta a Pfizer elnök-vezérigazgatóját Netanjahu – Izraelben hamarosan már a gyerekeket oltják

SSSzalai Szilárd Világugar 2021 március 13.
Albert Bourla, a Pfizer elnök-vezérigazgatója Benjámin Netanjahu miniszterelnök „rögeszmés” erőfeszítéseit méltatta a koronavírus elleni oltással kapcsolatos megállapodás megkötése kapcsán. Ennek köszönhetően a kormányfő jelentős mennyiségű oltóanyagot szerzett Izrael számára. Bourla szerint az izraeli kormányfő harminc alkalommal hívta őt telefonon, hogy véglegesítsék a megállapodást. A kormányfő rámenősége pedig nem maradt jutalom nélkül: Izrael átoltottsága Netanjahu közbenjárásának köszönhetően olyan magas, hogy a Pfizer elnök-vezérigazgatója már arról beszélt, hogy hamarosan a 16 évesnél fiatalabb gyermekek is megkapják cége oltását.

A Facebook holnaptól sosem látott módon független és objektív lesz, mert az ex-indexes „tényellenőr” megígérte ezt

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2021 március 11.
A Facebook végre az a toleráns vélemény-safespace lesz, aminek eddig mondta magát, mert az AFP új, ex-indexes „független tényellenőre” megígérte. A Mandinernek adott interjúban Záborszky Ede újságíró, az Index korábbi munkatársa, valamint a Facebook magyarországi tényellenőrzését végző AFP új tényellenőre cserkész becsszóra megesküdött, hogy szigorúan S.Z.A.K.M.A.I. elvek alapján ellenőrzi majd a hazai Facebook-bejegyzések valóságtartalmát, és nem lesz politikai alapú megkülönböztetés. A függetlenobjektíveskedésben pedig valószínűleg az sem akadályozhatja meg Záborszkyt, hogy a tényellenőrzési piacot felügyelő International Fact-Checking Network (IFCN) egy demokrata kampánypatróna és a Soros-féle Open Society szerelemgyermekeként született meg.

Három napig működött az ingyenes tömegközlekedés Hódmezővásárhelyen, a Volánbusznak kell kisegítenie Márki-Zay Pétert

SSSzalai Szilárd Forró drót 2021 március 10.
Mi kell ahhoz, hogy valaki ellenzéki polgármester és még miniszterelnök-jelölt-jelöltnek is jelöljék? Egy szabálytalan busztender mindenképp. Történt ugyanis, hogy Márki-Zay Péter elirigyelte fővárosi kollégájától a buszbeszerzések körüli ügyeskedést és saját manőverbe kezdett. Az eredmény sejthető volt: három nap alatt kiderültek a szabálytalanságok, Hódmezővásárhelyen pedig kényszerkijelöléssel kellett új szolgáltatót csatasorba állítani, hogy működhessen tovább a helyi szintű tömegközlekedés.

Jó egészséget a halálunkon viccelődőknek!

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2021 március 9.
Lámpavas, meszesgödör, földönfutóvá tétel, koronavírussal való összefertőzés. Csak néhány dolog, amelyet rendszeresen kilátásba helyeznek - természetesen a tolerancia jegyében - a tőlük különbözően gondolkozók számára a baloldali filantrópok, nyögve a megfélemlítő diktatúra nyomása alatt. Különösen utóbbi nagyon divatos mostanában, és ha netán fideszes politikus kapja el a gyilkos kórt, a liberális házi média nem mulasztja el a kéjes gúnykacaj lehetőségét. Mindeközben persze szolidaritásról és szociális érzékenységről papolnak ugyanezek a médiumok, miközben az általuk a nyilvánosság felszínén (vagy ahhoz közel) tartott politikusok cinkos módon hallgatólagosan támogatják a halálkufár újliberális élcelődést. Ez kétségkívül aljas és elfogadhatatlan. Nekünk azonban nem szabad ugyanezzel a gyűlölettel válaszolni, hiszen minden élet számít (hello, kedves Facebook-cenzorok!), még a halálunkon viccelődőké és a velük szövetkezőké is: jó egészséget Főpolgármester Úr!

Orbán Viktor: Tragédia lesz, ha nem lépünk

SSSzalai Szilárd Forró drót 2021 március 5.
Nem volt más választásunk, mint szigorítani – mondta az új korlátozások bevezetéséről Orbán Viktor a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában. A kormányfő kitért arra is, hogy a nyitásról szóló konzultációt március 15-ig nyitva hagyják, és felkészülnek arra, hogy esetlegesen megtervezzék a fokozatos nyitást húsvéttól. Orbán Viktor elmondta, hogy a kínai vakcinának egyelőre semmilyen mellékhatása nem volt az ő esetében. Az oltások tervezett üteméről is beszélt a kormányfő, kijelentve: a kínaiak a szállításaikkal hibátlanul teljesítenek, az uniós szállítások tragikusak, az oroszok pedig lényegében tartják az ütemet.

A Brüsszel-fetisiszta Dobrev tesz az EU-jogra, ha saját voksvadász és adathalász akciójáról van szó

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2021 február 27.
A kommunistákról valahogy mindig „kiderül”, hogy nem is voltak igazi kommunisták, mert nem az igaz szocializmust építették. Mondhatnánk, azonnal maguk mögött hagyták legbecsesebb elveiket is, amint azok kényelmetlenné váltak nekik. Így járt Dobrev EurópaiEgyesültÁllamok Klára is, aki nyugdíj-konzultációs kezdeményezésével uniós irányelveket szegett. Természetesen ezt is csak az európai demokrácia nagyobb dicsőségére tette, hiszen tudjuk: az igaz szocializmus kivívása érdekében minden eszköz megengedett. Dobrevék pedig nem szerénykedtek, kiadós adathalász kérdőívet állítottak össze, amely érzékeny adatokat gyűjt a kitöltőktől, de az adatok felhasználása sem átlátható. Reméljük, senkinek sem fordult meg a fejében, hogy készülne a Dobrev-lista.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!