Pesti Srácok

Bértrollokkal terrorizálja ellenfeleit a szigetszentmiklósi "luxusellenzék"

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2019 október 7.
Lehetséges, hogy az ellenzékiek egymást jobban utálják, mint a Fideszt – mondta a PestiSrácoknak Dorogi Gyula, szigetszentmiklósi civil polgármester-jelölt. Dorogi korábban tevékenykedett az MSZP-ben, majd a bukás után a DK-hoz igazolt, ahonnan állítása szerint az elvtelenség és a baloldali értékek teljes figyelmen kívül hagyása miatt távozott. A csalódott politikus elmondta: a jelenlegi "luxusellenzék" mind Szigetszentmiklóson, mind pedig országosan csak díszlet, valójában csak a vagyonszerzés motiválja őket, és erőszakos lejáratókampányt, boszorkányüldözést indítanak az ellen, aki ezen érdeküket fenyegeti. Ennek lett áldozata Dorogi is, aki ki merte jelenteni, hogy az ellenzéki összefogás elvtelen és kudarcra ítéltetett. Őszinteségéért a jutalma lejáratás és megbélyegzés lett egykori párttársai által.

Önkormányzati pénzből kampányol Rácalmás szupercivil tanácselnöke?

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2019 október 6.
Egészen új szintre emelte a "civilkedést" Rácalmás egykori tanácselnöke és máig regnáló polgármestere, Schrick István. Az egykori MSZMP-s városvezető a rendszerváltás után felismerte, hogy már nem jövedelmező a kommunista beágyazottság; ennek megfelelően már a '90-es években – megelőzve a divatot – belevágott a "civilségbe". Tette mindezt olyan lelkesedéssel, hogy sikerült egy olyan szervezettel jelöltetnie magát és csapatát a választásokon (azóta folytatólagosan), amely saját alapszabálya szerint politikai tevékenységet nem folytathatna. Minthogy Schricket 1994-től kezdődően minden ciklusban ez a nagyrészt önkormányzati forrásokból működő szervezet, a Rácalmási Városvédő és Szépítő Egyesület indította, világossá válthat, hogy az elmúlt 25 évben gyakorlatilag törvénytelenül vezethette a várost, hiszen annyira civil lett, hogy az őt jelölő szervezet színeiben elvileg semmilyen politikai tevékenységet sem lett volna szabad folytatnia. Az ügyben a helyi Fidesz-tagozat törvényességi felügyeleti eljárás megindítását kérvényezte a Székesfehérvári Törvényszéknél még augusztusban, szabálytalan jelölés és tiltott kampányfinanszírozás miatt.

Külföldieket hergelve száműzné Orbánt a momentumos Soproni Terézvárosban

SSSzalai Szilárd Forró drót 2019 október 6.
Nem vélte elég hatásosnak az internetes segélykiáltást Soproni Tamás, a Momentum ügyeletes szerkesztőségromboló faltörő kosa, így a kvázi Brüsszelnek címzett videós segélykérését, amelyben bizonyos "nemzetközi állampolgároktól" kuncsorog szavazatokat, megfogta és kinyomtatta, majd beterítette vele Terézvárost. Ezzel pedig végképp egyértelművé vált, hogy Soproni és pártja már a helyhatósági választásokon sem a magyar emberek által és értük akar politizálni, hanem a külföldi érdekek kiszolgálását tartják fontosnak. Így lesz a Momentum a Gyurcsány-Dobrev-klán háttérországi ágense, míg a DK nagyasszonya Brüsszelben építi a "szép új" liberálkommunista világbirodalom disztópiáját.

A szocialista rombolás után Dunaújváros a fejlődés útjára lépett (PS-interjú!)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2019 október 3.
Jövőkép és biztonság a két legfontosabb dolog egy város életében, mondta portálunknak Cserna Gábor, Dunaújváros polgármestere. A fideszes városvezető hangsúlyozta, számára fontos, hogy az embereket meghallgatva, velük közösen, szakértő szakmai stáb segítségével dolgozzon ki egy jövőképet a városnak. Ennek megvalósítása pedig már meg is kezdődött, a város újjászületés-szerű megújuláson ment keresztül az utóbbi években. Ennek kapcsán a polgármester arról is beszélt a PestiSrácok.hu-nak, hogy 2018-tól kezdődően különösen nehéz dolga van a városnak, hiszen a választókerületet az Országgyűlésben képviselő jobbikos Pintér Tamás láthatóan semmilyen munkát sem végez, megválasztása óta alig látni a környéken, és a kapcsolattartás sem tartozik a jobbikos-gyurcsányista politikus erősségei közé.

Szocialista kifizetőhelyből lett Kőbánya mintakerület (PS-interjú!)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2019 szeptember 28.
A "legsötétebb időszakból" vezette át D. Kovács Róbert Antal Kőbányát a XXI. századba, és tette azt élhető, zöld és embercentrikus városrésszé. A fideszes polgármester 2010-ben vette át a X. kerületi önkormányzat vezetését, ahol korábban az MSZP egyik legnagyobb budapesti kifizetőhelye működött, olyan, ami mai léptékkel csak Zuglóhoz mérhető. A kerületben azóta látványos fejlődés ment végbe, ennek ellenére az ellenzék folyamatosan támadja a polgármestert, nagyrészt olyan hiányosságok miatt, amelyek létéért éppen a hajdani szocialista vezetés tehető felelőssé. Ilyen például a közbiztonság és a szegregátumok helyzete, amelyet azonban szigorú gazdálkodás árán megoldani látszik a kerület. D. Kovács Róbert Antal kőbányai polgármesterrel beszélgettünk múltról, jelenről és a közelgő választásokról.

Hazudik, mint a vízfolyás – Így foglalta össze Tarlós István Karácsony eddigi teljesítményét

SSSzalai Szilárd Forró drót 2019 szeptember 20.
Karácsony úgy hazudik, mint a vízfolyás - mondta Tarlós István az atv.hu-nak adott interjújában. A főpolgármestert hossszú interjúban faggatta a portál riportere egy Karácsony Gergellyel való esetleges vitaest körülményeiről és kettejük kampányának eddigi mozzanatairól, ennek során pedig Tarlós kitálalt Karácsony „Szélkakas” Gergely naponta változó követeléseiről és a Zugló vezetésével kapcsolatos hazugságairól.

Megfélemlítéssel kampányol az újvárosi ellenzék ismeretlen "fényhozója" (PS-VIDEÓ)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2019 szeptember 20.
Dunaújvárosban járt a PestiSrácok stábja, és ha már ott voltunk, megkérdeztük a helyieket, hogy mit gondolnak a magát "fényhozóként" (Lucifer) aposztrofáló összellenzéki polgármester-jelöltről, Pintér Tamásról. A kérdés apropóját az adta, hogy forrásunk szerint a napokban személyesen Gyurcsány Ferenc érkezett a városba eligazítani a helyi ellenzéket, de főleg Pintér Tamást, a Jobbik országgyűlési képviselőjét. Kiderült: a városban sokan azt sem tudják, hogy ki az a Pintér Tamás, pedig a Dunaújvárost is magába foglaló választási körzetben ő nyert a 2018-as országgyűlési választásokon, azóta viszont gyakorlatilag alig látni a városban, és az általa beígért fejlesztések is mind elmaradtak, vagy önkormányzati kezdeményezésre valósultak meg. Ennek ellenére Pintér folytatja sokszor erőszakos kampányát: kameránk elé állt egy neve elhallgatását kérő virágárus hölgy, aki elmondta, hogy ellenzéki szimpatizánsok rongálták meg standját, miután ő egy fotón pózolt a város fideszes polgármesterével, Cserna Gáborral. A vandálok így akartak üzenni azoknak, akik nem az ellenzék jelöltjét támogatják.

Az LMP-s politikusnő belátta: elkerülhetetlen az összefogás csődje

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2019 szeptember 18.
A kőbányai LMP is tisztában van azzal, hogy nem az összefogás hiánya tartja pozícióban a Fideszt, hanem a népakarat, ezt pedig egyik képviselőjelöltjük, Bakos Bernadett írásba is adta. A politikus a helyi alapszervezet Facebook-oldalán keveredett kommentháborúba több, vélhetően a párt ellenzéki összefogásból való kiugrása miatt csalódott választópolgárral, mikor egy kirohanásában a politikus arról írt, hogy a kormánykoalíciónak nem azért van kétharmada, mert az ellenzék nem fogott össze, hanem egyszerűen több szavazatot gyűjtenek, mint az ellenzék összesen. Bakos ráadásul itt nem állt meg, és hozzátette: a kormánypártok szavazóinak senki sem akar alternatívát nyújtani, így pedig jöhet bármilyen trükközés, az ellenzék nem fog választást nyerni.

Eszközként használták a szexuális erőszak vádját az amerikai feministák Trump főbírája ellen

SSSzalai Szilárd Világugar 2019 szeptember 18.
Egy feminista konferencián vallotta be a Brett Kavanaugh-t szexuális zaklatással vádló Christine Blasey Ford ügyvédje, hogy ügyfelét nem erőszakolta meg vagy zaklatta soha a Donald Trump által a legfőbb bírói posztra kinevezett férfi; az egész történetet csak azért találta ki a nő, hogy megakadályozza Kavanaugh kinevezését. Mint kiderült, annak abortuszellenessége miatt. Mindezt az ügyvéd, Debra Katz rendkívül büszkén adta elő hallgatóságának egy baltimore-i feminista konferencián, kiemelve: bár megdőlt a gyanúsítás, de "mindig lesz egy csillagocska (Kavanaugh) neve mellett", megbélyegezve ezzel a legfelsőbb bírót.

Lánczi Tamás: Macron beszéde után a baloldali kormányok talán engednek a merev, dogmatikus liberális elképzeléseikből

SSSzalai Szilárd Forró drót 2019 szeptember 15.
Emmanuel Macron francia elnök Orbán Viktort dicsérő szavairól beszélve a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorában Lánczi Tamás politológus elmondta: a kimondott szónak súlya van, azt visszavonni már nem lehet. Hozzátette: ritka, hogy egy európai politikus ilyen őszintén beszél. Mint arról korábban beszámoltunk, Macron francia diplomaták előtt elismerően szólt arról, hogy Orbán az egyetlen olyan európai politikus, aki képes víziót kínálni népének, míg a kontinens nyugati fele minden tekintetben válságba került.

Amerikai szakértő: A genderlobbisták kemény nyomást tudnak gyakorolni a törvényhozásra

SSSzalai Szilárd Forró drót 2019 szeptember 15.
A hatvanas évek szexuális forradalmában látja a gyökerét Emilie Kao, az amerikai Heritage Alapítvány Richard and Helen DeVos Központja a Vallásért és a Civil Társadalomért igazgatója azoknak az új gender-ideológiáknak, melyek most a hagyományos családmodell lezüllesztésével fenyegetnek. A kutató szerint a családvédelmi szabályozás fontos, azonban nem biztos, hogy önmagában elégséges, mivel ezen irányzatok mögött igen erős nemzetközi politikai lobbi áll. Az intézetvezető arról is beszélt a Mandinernek adott interjújában, hogy a csonka családban felnőttek között nagyobb az aránya azoknak, akik szegénységben nőnek fel, rosszabb eredményt érnek el az oktatásban vagy hajlamosabbak a bűnözésre, a széthullott családok száma pedig csak növekedni fog a genderlobbi előretörésével.

Európai minimálbér: Dobrev nem értette meg az elutasítást, a Facebookon dicsekszik "sikerével"

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2019 szeptember 5.
Szövetségesei helyesírásból, önmaga pedig szövegértésből bukott meg, ki lehet az? A válasz Dobrev Klára, a DK EP-képviselője, aki nem kisebb elhatározással ment Brüsszelbe, mint hogy lebontsa Európa államainak szuverenitását, melyhez az első lépésként az egységes európai minimálbért nevezte meg. A nemes üggyel a Bizottság frissen megválasztott elnökét, Ursula von der Leyent is folyamatosan zaklatta, aki kultúrpolitikus lévén udvariasan visszautasította Klára asszony követeléseit. Csakhogy Gyurcsányné nem értette meg a finoman megfogalmazott elutasító választ, és a vágyvezérelt gondolkodás ékes példáját adva megerősítésnek vette von der Leyen szavait. A valóságban semmi realitása sincs az egységes európai minimálbérnek, mint ahogy az Európai Egyesült Államok gondolata is csak a Szovjetunió lázálmához mérhető légvár.

Tagadja a gazdák sanyargatását a Sió-Eckes, ennek ellenére az osztrák ár töredékét adják a magyar gazdáknak

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2019 szeptember 3.
Tisztázandó az ellene korábbi cikkünkben felmerülő vádakat, megkereste szerkesztőségünket a Sió-Eckes üdítőgyár egy közleménnyel, melyben reagálnak az "öngyilkos" szerződések vádjára. Mint arról beszámoltunk, a céggel szemben több súlyos vád is felmerült egyik beszállítója részéről, például, hogy a Sió rendszeresen írat alá olyan szerződéseket a beszállítókkal, amiket utólag – egyoldalúan – áraz be, de az is felmerült, hogy érdemi kifogás nélkül, önkényesen küldtek vissza több tonna gyümölcsöt a termelőnek. Ezen állítások cáfolataként juttatta el szerkesztőségünkbe álláspontját a Sió. Az ügyben a Pestisrácok.hu megkereste a MAGOSZ-t is, ahol elmondták: mindkét félnek vannak kockázatviselési kötelezettségei, ugyanakkor hozzátették, hogy Magyarországon jelenleg inkább a termelők érdekei vannak veszélyben, mintsem a felvásárlóké. Az is kiderült, hogy miközben a Sió-Eckes szerint példásan bánnak a magyar gazdákkal, Ausztriában készek az itteni felvásárlási ár többszörösét is megfizetni nekik.

Levelek Zürichből: Egy magyar történet Svájcból

SSSzalai Szilárd Forró drót 2019 augusztus 29.
Svájc, az ország, ahol innen, Magyarországról szemlélve úgy tűnhet, találkozott egymással a mondásbeli kolbász meg a kerítés. Legalábbis ez égett be az '56 utáni generációnak, amit csak erősített a rendszerváltás után "nyugatiautóval" hazalátogató nagybácsi, aki svájci csokit és akkor még jószerével használhatatlan frankot hozott a gyerekeknek. Ennek a mítosznak ha nem is a megcáfolására, de perspektívába helyezésére vállalkozott Ferkó Zoltán legújabb, Levelek Zürichből című könyvében.

Kapitány nélkül védte "fellegvárát" a Jobbik és az ellenzéki összefogás Egerben

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2019 augusztus 26.
Hevesben is Fidesz-buktatásra készül az ellenzék, amit annyira komolyan gondolnak, hogy még egy érdekesnek mondható jelöltet is sikerült a nagy forradalom élére állítani Mirkóczki Ádám, a Jobbik országgyűlési képviselőjének személyében. Ez csupán azért érdekes húzás, mert a politikus korábban még egyértelműen kinyilatkoztatta: nem hajlandó összeborulni a balliberális ellenzékkel, minden ez irányú közeledést pedig politikai prostitúciónak tart. Mirkóczki erről portálunknak is beszélt a Polbeatben még a 2018-as országgyűlési választások előtt. A világ tehát gyorsan változik: ezzel szembesítette stábunk a hevesi összeborulást beharangozó brigádot is, akiket Dudás Róbert, a Jobbik Heves megyei elnöke képviselt az összefogás csúcsjelöltjének, Mirkóczkinak hiányában.

Összeállt a pécsi ellenzék, hogy megbuktassa önmagát

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2019 augusztus 21.
Pécsen is zajlik a nagy baloldali összefogás, méghozzá sokkal innovatív módon, mint a fővárosban vagy bárhol másutt. Az ellenzék képviselői ugyanis új szintre emelték a Fidesz-ellenes önkinyilatkoztatás fogalmát és annyira belelendültek az ellenzékieskedésbe, hogy immáron az ellenzék is ellenzéke az ellenzéknek a baranyai megyeszékhelyen. És hogy mindennek mi értelme van? Leginkább semmi, mindenesetre feltétlenül szórakoztatóbb jelenség, mint a Budapesten már unásig ismételt ellenzéki roncsderbi. A felek pedig mindent megtesznek a szórakoztatásunkért, beleértve a Gyurcsány köréhez tartozó oligarchák titkainak kiteregetését is.

A liberális média egyetértésben Merkellel: Magyarország jól használja fel az EU-s pénzeket

SSSzalai Szilárd Forró drót 2019 augusztus 19.
Súlyos döfést vitt be a Magyarországot sokadjára elgyászoló ellenzéknek Angela Merkel a hétfőn délután, Sopronban, Orbán Viktorral közösen tartott sajtótájékoztatóján, a páneurópai piknik harmincadik évfordulójának alkalmából tartott megemlékezés után. Ugyanis a német kancellár szembement a nyugati mainstreammel és kijelentette: Magyarország jól gazdálkodik az uniós forrásokkal, és a migrációs álláspontok közeledéséről is beszámolt Merkel. Vagyis a német politika vezetője szerint semmi sem igaz azokból a vádakból, amelyek szerint a kormány felelőtlenül használná fel az EU-s pénzeket, mint ahogy az a tétel is megdőlt, miszerint Magyarország politikailag elszigetelődött volna Európa nyugati részétől. Mélyen belül ezt pedig a liberális média is jól tudja, ezért számolt be Merkel elismerő szavairól.

Véleményt nyilvánított volna a keresztény fiú a Pride-on, elvitte a rendőrség (Videóval!)

SSSzalai Szilárd Világugar 2019 augusztus 13.
Hazánkban véget ért, Lengyelországban viszont még csak most kezdődik a Pride-hónap, melynek részeként Płock városában is szivárványos karnevált rendeztek a helyi homoszexuálisok. A mutatvány azonban nem aratott osztatlan sikert: egy 15 éves fiú, Jakub Baryla egy kereszttel a kezében állt ki a vonuló tömeg elé, mivel, mint mondta, a menet résztvevői megsértették katolikus hitét azzal, hogy szivárványos jelképeikkel meggyalázzák a szakrális jelképeket és a lengyel zászlót. Természetesen egy jogvédő sem kelt Jakub segítségére, helyette a rendőrök vitték el a helyszínről.