Rendkívüli helytállás: kitüntették a Hableány mentésében résztvevőket
A Rendkívüli Helytállásért Érdemjel arany, ezüst és bronz fokozatát vehették át a Hableány mentésében résztvevő szakemberek és civilek Pintér Sándor belügyminisztertől csütörtökön délelőtt a Belügyminisztérium Nemzetközi Főosztályának épületében. Az ünnepélyes ceremónia főhajtással és egyperces tiszteletadással kezdődött az áldozatok emlékére. Az átadón többek között kitüntetést kaptak a roncs kiemelésén dolgozó búvárok, a Clark Ádám úszódaru kapitánya, a vízi rendőr, aki először a helyszínre ért, és több civil is, akik a helyszínen az áldozatok segítségére siettek. Bemutatták továbbá az első segélykérés hangfelvételét is, majd betekintést engedtek a kulisszák mögé egy videó formájában, melyben a mentési és kutatási munkálatokat mutatták be a színfalak mögül.Fontos részleteket árult el a rendőrség a Hableány tragédiájáról
Teljes körű vizsgálatot folytat a rendőrség a Hableány sétahajó katasztrófája ügyében - mondta el Csécsi Soma, a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szóvivője kedden délután a Teve utcában tartott sajtótájékoztatóján, melynek keretei közt ismertette a rendőrség eddigi tevékenységét. A szóvivő leszögezte: a Viking kapitánya nem állt alkohol vagy drog befolyása alatt. Csécsi Soma kitért arra is, hogy a BRFK történetében egyedülállóan nagyszabású nyomozást indítottak, melynek során egy 60 tagú nyomozócsoportot állítottak fel. Portálunk kérdésére a szóvivő azt is elmondta, hogy az eddigi tudásuk szerint nem áll fenn a szándékosság gyanúja.Schmidt Mária a PS-nek: A kommunisták azt hitték, a nép majd elfelejti, hogy ők a gyilkosok (VIDEÓ!)
Nagy Imre és mártírtársai újratemetésének 30. évfordulója alkalmából "30 éve szabadon" címmel rendezett tablókiállítást a Terror Háza Múzeum, melyet a rendszerváltás emlékévének koordinálására felállított emlékbizottság elnöke, Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter nyitott meg. Az eseményen felszólalt Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum főigazgatója is, aki a rendszerváltás "tökéletes tökéletlenségeiről" beszélt nyitóbeszédében, illetve stábunknak exkluzív interjúban mondta el, hogy mit is gondol a 30 évvel ezelőtt történtekről. Hasonlóan tett Tőkés László, a királyhágómelléki református egyházkerület püspöke, az 1989-es romániai forradalom hőse is, aki a rendezvény díszvendégeként volt jelen. Az évforduló alkalmából este 8-tól Szabadságkoncertet tartottak a Hősök terén, ahol fellépett többek közt a Beatrice, Vikidál Gyula, a KFT és Varga Miklós is.Drámai küzdelem, hősies helytállás: így emelték ki a Hableány roncsait (PS-videó és galéria!)
Hajnaltól kezdődően délutánig tartó, hihetetlen erőfeszítések árán sikeresen kiemelte a Clark Ádám úszódaru a Hableány roncsait. A hajó, ami május 29-én süllyedt el, fedélzetén 33 koreai állampolgárral és a két fős magyar legénységgel, kedden délután fél kettő előtt pár perccel került az elszállítására kirendelt uszályra. A szakértők kénytelenek voltak több ponton is megszakítani a kiemelési folyamatot. Az első ilyen alkalommal megrázó jelenetsornak lehettünk szemtanúi, mikor a búvárok a még félig a vízben lévő hajótestből négy holttestet emeltek ki. Mind a sajtó, mind pedig a mentésen dolgozók döbbent csendben figyelték végig, ahogy a végtelenül elszánt magyar búvárok megkérdőjelezhetetlen szakértelemmel kiemelték az áldozatokat a roncsból. Jasenszky Nándor, a Terrorelhárítási Központ társadalmi kapcsolatokért felelős osztályának vezetője elmondta: mind a mentésben részt vevő szakembereknek, mind pedig az áldozatok és az életveszélyben forgó búvárok hozzátartozóinak folyamatos lelki segélyt és támaszt biztosít a TEK. A Hableány kiemelése egyébként terv szerint haladt, csupán egyszer kellett korrigálni az előzetes elképzeléseket, mikor kiderült, hogy a hajó jobb oldalán is keletkezett egy súlyos sérülés, így félővé vált, hogy nem lehet szerkezeti sérülés nélkül tovább emelni a roncsot. Ennek kizárása érdekében egy ötödik emelő hevedert is át kellett húzni a hajótest alatt. A roncs kiemelése után jól láthatóvá váltak a Hablány vesztét okozó sérülések nyomai; ezek a hajótesten lévő, most láthatóvá vált roncsolódások megidézik a végzetes május 29-i éjszakát.Így fogják kiemelni a Hableány roncsait
Reggel fél 5-től kezdődően folyamatosan haladnak a munkálatok a Hableány roncsainak mihamarabbi kiemelése érdekében, amire már a napokban sor is kerülhet. Délután három óra előtt pár perccel pedig a helyszínre érkezett a kiemelést végző Clark Ádám úszódaru is - közölte Jasenszky Nándor, a TEK Társadalmi Kapcsolatok Osztályának vezetője csütörtök délutáni sajtótájékoztatóján.Sellőfiú és bigott Peppa malac: szemezgessen Ön is a balliberális média heti gyöngyszemeiből!
Ismét közzétette a "haladó" sajtóból kiszemlézett cikkgyűjteményét az Alapjogokért Központ. Mint azt már megszokhattuk, az intézet rendszeresen számol be a liberál-idiotizmus legfrissebb nemzetközi megnyilvánulásairól, betekintést nyújtva ezzel a magát felvilágosultnak tartó, úgynevezett "woke" (ébredt, felébredt) sajtó szellemi gigászainak műveibe. A heti merítésbe ezúttal is a liberális sajtó vesszőparipájának számító "érzékenyítés" témaköréből kerültek be fejvakarásra késztető írások.A napokban kiemelhetik a Hableány roncsait (Fotógalériával!)
A mentést végző különböző nemzetiségű búvárcsapatok és technikusok kiváló összhangjának köszönhetően akár már pénteken is megkezdhetik a szakértők a Hableány roncsainak kiemelését a Dunából - tájékoztatott Jasenszky Nándor, a TEK Társadalmi Kapcsolatok Osztályának vezetője csütörtök délutáni sajtótájékoztatóján.Államosítás helyett megóvja a PIM a magyar irodalmat
Az irodalom államosítását vizionálja a 168 Óra legújabb interjújában, melyet Demeter Szilárddal, a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) élére nemrég kinevezett új vezetővel készített. Orbán Viktor egyik legelkötelezettebb támogatója, aki nem mindennapi életpályát tudhat maga mögött, elmondta: új pozíciójában legfőbb ambíciója a magyar kultúra vidékre való exportálása lesz a fővárosból. Szintén céljai közt szerepel a magyar irodalmi élet felpezsdítése és favorizálása a külföldi művekkel szemben, nagyszabású terveihez pedig forrásokat is szerzett: a PIM költségvetési előirányzata a Prőhle Gergely alatti 2,9 milliárd forintról több, mint duplájára, 6,2 milliárd forintra növekedett.Az értelmiség nem érti, mi szükség van az átláthatóságra (Videóval!)
Más pénzén igazán jó tudományosan szabadnak lenni, és ezt az MTA kutatói is jól tudják. Ezért is szerveztek vasárnap délutánra egy újabb világrengető vonulással egybekötött tüntetést, mely a Budapesti Corvinus Fővám téri épületétől indult, és a magyar genderlobbi fellegvárának érintésével, az MTA székháza előtti felsorakozással ért véget. Az újabb kormánybuktató tüntetéstől most sem változott semmi; hiába sorakozott fel az ellenzéki szivárvány majdnem minden színe a demonstráción, a vonuló tömeg csupán azt érte el, hogy totálisan felborították a belvárosi közlekedési rendjét. Ha ez nem lenne elég, a műsor szolid báját tovább fokozta a Gyurcsány-éra iránti romantikus nosztalgia, melyet Zsoldos Attila, az MTA Történettudományi Intézet osztályvezetője idézett meg beszédében, mikor "emlékeztette" fiatalabb kollégáit, hogy volt idő, mikor az állam abszolút nem foglalkozott az Akadémiával. A vigasságot pedig közös népdalénekléssel zárták Juhász Katalin, az MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont Néprajztudományi Intézet kutatójának fővezérletével, aki rögtönözött átköltésében megosztotta velünk titkos fétisét is: bemenni Palkovics László szobájába. Hogy ott mihez szeretne kezdeni, azt már olvasóink fantáziájára bízzuk.A férfiasság hajnala: miért toxikus a maszkulinitás?
Férfinak lenni rossz, a maszkulinitás pedig toxikus a legújabb szélsőbalos feminista agenda szerint, melynek lényege, hogy a férfiak alapjáraton vadállatok, akiket a nőknek kell megszelídíteni (a radikálisabb változatok szerint kiirtani), idomítani. A hivatkozási pontként kikiáltott radikális feministák - mily ironikus - nagyrészt férfiak, akik valamilyen megfontolásból arra tették fel életüket, hogy a férfi nemi szerepeket (merthogy ilyen van, akárki akármit mond) lebontsák, de legalábbis átrajzolják. Míg nyilvánvaló, hogy eme férfiak személyes frusztrációjuk ellentételezése gyanánt támadják az úgynevezett "toxikus maszkulinitást", nem mehetünk el amellett, hogy politikailag milyen nézeteket vallanak a szélsőséges feminizmus szellemi kútfői. Ebben a kérdéskörben beszélgetett Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára Jeffrey Tuckerrel, az Amerikai Közgazdaságkutató Intézet (AIER) alelnökével és Steve Fullerrel, a Warwicki Egyetem professzorával a Corvinuson rendezett Brain Bar fesztiválon, csütörtökön délelőtt, ahol kiderült az is, hogy a hagyományos családmodellt robotméhben nevelkedő gyerekekkel akarják felhígítani, és arra is fény derült, hogy hogyan lövik lábon magukat a feministák erőszakos férfigyűlöletükkel.Dobrev Klára mindent tud a diktátorokról és a diktatúrákról
Véletlenül úgy alakult, hogy az EP-választások előtti (egyik) utolsó interjút Dobrev Klárával, a DK listavezetőjével közölte a függetlenobjektív újságírás magyar zászlóshajója, az Index. Csak hogy a választókat egyáltalán ne befolyásolják, főcímben hozták le, hogy Gyurcsányné szerint Orbán Viktor olyan, mint Kim Dzsong Un. Bár a valódi diktatúra kis túlzással a vérében van az Európai Egyesült Államok magyarországi prófétájának, mégsem tud különbséget tenni a saját politikai sikertelenségéből következő mellőzöttsége és aközött, hogy valaki kiirtja hazájában a komplett ellenzéket (meg a támogatókat is).Szétesik a szegedi városvezetés - Botka újabb bizalmasa mondott le
A szegedma.hu értesülései szerint szerdán délután lemondott alpolgármesteri posztjáról Solymos László, Botka László polgármester egyik bizalmasa. A delmagyar.hu úgy értesült: a szakítás oka nem más, mint az, hogy Solymos László is ott van azok között, akiket felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt a Gyulai Járásbíróság tavaly októberben. Botka alatt tehát lassan széthullik a teljes városvezetés, így a szegedi polgármester komoly bázis nélkül maradhat az októberi önkormányzati választások előtt.Kannibálellenzék - Balos vitán estek egymásnak az ellenzéki politikusok, de legalább kiderült: Sargentini a példaképük
Az ellenzék önkannibalizmusba fordult, a Kétfarkú Kutya Párt listavezetője, Döme Zsuzsa pedig széttrollkodta és ellopta a show-t a Gulyás Márton Partizán nevű csatornája által vasárnap este rendezett EP-listavezetőin vitaesten. Az eseményre hivatalos volt Trócsányi László igazságügyi miniszter is, ő azonban rendkívül előrelátóan visszautasította a meghívást, hasznosabb dolgokra szánva az idejét. Így létező társadalmi támogatottságú párt képviselője híján egy hipotetikus adok-kapok alakult ki arról, mit is csinálnának az egyes pártok, ha végre valaki rájuk is szavazna. Mindenesetre azért megpróbálták leváltani Orbánt is, populizmusozással, oligarcházással és ellenzéki összefogással, amely aztán hamar átváltozott egyfajta összellenzéki kibeszélőshow-ba, igaz, csak sarat dobáltak a képviselők, székeket nem.Heller Ágnes tudja, hogy ez egy jobboldali ország, csak nem tudja elviselni
A teljes tudathasadás szélén egyensúlyozó interjút közölt a 168 Óra Heller Ágnessel. A 90. születésnapját ünneplő Heller azt fejtegette a beszélgetés során, hogy a cél szentesít minden eszközt, emiatt pedig az összes ellenzéki pártnak össze kellene fognia a Fidesz ellen. Az egykori elkötelezett Kádár-káder most azért lobbizik, hogy az általa szélsőjobboldalinak (!) tartott kormánypárt eltűnjön a közéletből, de legalább a kormányzó pozícióból. Nem áll azonban meg kis hazánkban az okfejtés: jó marxista proletárként Heller a baloldali fordulatot keresztülvinné az egész világon, mivel szerinte titkon az emberek a tömegtársadalmakban látják a jövőjüket, amelyben aztán eljöhetnek a boldog kommunista békeidők.Plakátkampány labanc módra: Kurz pártja szerint Európa Ausztriában kezdődik - Metternichtől lopták az ötletet?
Ausztriában is van plakátkampány, mégsem foglalkozik vele sem az Európai Néppárt, sem pedig az igen önérzetes Bizottság. Hogy miért? Nos, azért, mert ez a kampány kifejezetten Magyarország kirekesztéséről szól, ami persze teljesen korrekt dolog. Az osztrák kormánypárt, az ÖVP a keleti tagállamokat kirekesztő plakáttal kampányol - szúrta ki a 888.hu.Sargentini a köbön, avagy Gyurcsányék megírták feljelentésüket
Úgy gondoltuk, hogy Gyurcsányék már nem tudják hová fokozni a magyarellenességet, de tévedtünk. Eddig is láthattuk, hogy az ország 8 évi kiárusítása után a bukott kormányfő arra hajt, hogy Magyarország minden önrendelkezését elveszítse és az unió csatlósállama legyen (Európa Egyesült Államok téveszméje). Most azonban emelte a tétet: a demokratikusnak nevezett koalíció összeállította ugyanis a Sargentini-jelentés nagy testvérét. Egy válogatott ellenzéki hazugsággyűjteményt hoztak létre, melynek semmi egyéb célja nincs, mint a Fidesz néppártból való kizárásának kieszközölése az EP-választások előtt. Legalábbis ez derült ki Arató Gergely, a Demokratikus Koalíció szóvivőjének szombat déli sajtótájékoztatójából. Bár Arató rettenetesen hiányolja Magyarországon a jogállamiság feltételeit, Czeglédy Csaba ügyében nem érzi a jogi visszásságát annak, hogy Gyurcsányék családi pártja gyakorlatilag folyamatosan obstruálja a hatóságok eljárását azzal, hogy mentelmi jog mögé bújtatja házi ügyvédjüket.Elvtársak egymás között: Ujhelyi, neked harangoztak!
Magyarországot akarja az EP-ben képviselni, de egy könyvbemutatót sem tudott megszervezni anélkül, hogy kellemetlen helyzetbe ne hozza magát Ujhelyi István, az MSZP EP-képviselője. Az éktelen helyesíróiról híres párt politikusa azért vállalkozott mégis a feladatra, mert úgy döntött, egy könyvben szeretné összegyűjteni az elmúlt 5 évben megjelent "bölcsességeit", melyeket minden héten vasárnap nyílt levélben közölt követői felé a Facebookon. Az elkészült mű bemutatójára Ujhelyi meghívta a liberális politológia véleményvezéreit, Ceglédi Zoltánt és Lakner Zoltánt, nekik viszont vélhetőleg túl kínos lehetett a patkányozó Bangóné fővédnöke, így inkább az utolsó pillanatban lemondták a szereplést. Helyettük ugrott be az egykor jobb napokat látott újságíró, Stumpf András, és Somogyi Zoltán, a szocialisták házi közvéleménykutatója, a Political Capital alapítója, akik a könyv bemutatása helyett inkább a szocialista párt Fidesz-szavazókhoz való hozzáállását firtatták.Ajánljuk még

























