pénzügyminisztérium
Hatalmas siker az új magyar állampapír: három nap alatt mintegy négyszázötven milliárd forintért vásároltak belőle a magyarok (VIDEÓ!)
Új állampapír-stratégiára van szükség, ezért egy új, 11 százalék indulókamatot adó kötvényt dobtak piacra és más kötvények hozamán is emelt az állam. Varga Mihály pénzügyminiszter ma be is jelentette, hogy már az első két napban háromszáz milliárd forint értékben vásároltak a családok Bónusz, illetve Prémium Magyar Állampapírokat, ami a harmadik napra (azaz mára) elérte a 450 milliárd forintot. A bejelentést követően a pénzügyminisztérium államtitkára stábunknak elmondta, hogy a kereskedelmi bankoknál, a Magyar Államkincstár ügyfélirodáiban és online is elérhetőek ezek a kötvények. Tóth Tibor szerint az, hogy a magyar emberek vásárolnak az állampapírból, azért jó, mert így nem külföldi, hanem belföldi befektetők finanszírozzák a magyar államadósságot, a kamatokkal pedig szintén a magyarok járnak jól.Varga Mihály akcióban: negyedbillió forint plusszal zárt a költségvetés júliusban!
Több mint 250 milliárd, azaz negyedbillió forint többletet ért el az államháztartás központi alrendszere júliusban, amivel jelentősen csökkent az idei költségvetési hiány is. De mit jelent ez a gyakorlatban: röviden annyit, hogy egy kibontakozó globális válság közepén a magyar kormány gondoskodik arról, hogy a közös pénzügyeink rendben legyenek.A rezsicsökkentés védeme érdekében hatszázhetven milliárd forintos alapot hozott létre a kormány
A jövő évi költségvetési törvényjavaslat megvédi a rezsicsökkentést; a kormány 670 milliárd forintos alapot hoz létre annak érdekében, hogy a lakosság és a családok ne fizessenek többet gázra és villamos energiára – mondta Banai Péter Benő, a Pénzügyminisztérium (PM) államháztartásért felelős államtitkára a Hír TV műsorában.Izer Norbert: tízmilliárdokat spórolhatnak a kkv-k a foglalkoztatás adminisztrációjának csökkentésével
Több tízmilliárd forintot spórolhatnak évente a kkv-k a foglalkoztatás adminisztrációjának csökkentésével, amelyen jelenleg is dolgozik a Pénzügyminisztérium – tájékoztatta Izer Norbert az MTI-t. A foglalkoztatói adatszolgáltatás jelentős egyszerűsítése az adminisztrációs terhek csökkentésén túl nemzetközi szinten is példaértékű modellé válhat – véli a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára.Véleményezésen a jövő évi költségvetés tervezete
Átadtuk a 2023-as költségvetés tervezetét a Költségvetési Tanácsnak véleményezésre – jelezte Varga Mihály pénzügyminiszter a Facebookra pénteken feltett posztjában. A tárcavezető úgy fogalmazott: a cél, hogy válságálló gazdaságot építsünk, ezért a költségvetési hiányt 3,5 százalékra, az államadósság szintjét 73,8 százalékra javítjuk jövőre.Varga Mihály: fegyelmezett, kiszámítható gazdaságpolitikára van szükség
Az elmúlt bő egy évtized az ország történetének legsikeresebb időszaka volt, folytatni kell az eddigieket, a gazdaságpolitikai mix működik – mondta Varga Mihály pénzügyminiszter csütörtökön, Budapesten, az Országgyűlés gazdasági bizottsága előtti meghallgatásán. A miniszter, akit újra jelöltek a tisztségre, úgy fogalmazott: fegyelmezett, kiszámítható gazdaságpolitikára, a kockázatok leépítésére van szükség.Varga Mihály: tovább csökken a hiány és az államadósság
Varga Mihály pénzügyminiszter-jelölt az Országgyűlés költségvetési bizottsága előtti meghallgatásán jelentette be, hogy a kormány folytatja az egyensúlyi mutatók javítását, a költségvetés hiánya 4,9 százalékra csökkenhet az idei év végére, az államadósság rátája pedig 76,1 százalékra mérséklődhet.Korrupció: százötven ügyész és rendőr csapott le több minisztérium munkatársára és bűntársaikra (Frissítve!)
A Magyar Nemzet információi szerint szerdán több minisztériumban is lecsaptak alacsony rangú bürokratákra, akik pályázatok kedvező elbírálásáért cserébe kenőpénzt fogadtak el. A lap értesülése szerint magasabb vezetői szintű érintettség nincsen; osztályvezetői szintig terjedő, bürokrácián belüli kis hálózatról rántották le a leplet titkos információgyűjtés segítségével. A minisztériumok az érintett munkavállalókat azonnali hatállyal felfüggesztették a munkavégzés alól, és mindenben segítik az illetékes szervek munkáját. Csütörtökön az ügyészség is közleményt adott ki, amiben azt írták, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) tegnap egy időben, több helyszínen hajtott végre összehangolt eljárási cselekményeket. Az ügyészség által szervezett bűnügyi akcióban – a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség, a Fővárosi Nyomozó Ügyészség, a Nemzeti Védelmi Szolgálat, valamint a Készenléti Rendőrség több egységének bevonásával – közel 150 ügyész és rendőr vett részt. A gyanú szerint az elkövetők vesztegetések útján részben a magyar állami költségvetésből, részben európai uniós támogatásból finanszírozott pályázatokkal kapcsolatban követtek el korrupciós bűncselekményeket. Az igényelt támogatás összértéke mintegy tízmilliárd forint. Az ügy a Kormányinfón is szóba került, ott derült ki: a Miniszterelnökség egy osztályvezetője is érintett az ügyben – ezt Gulyás Gergely közölte.Ajánljuk még
















